راهنمای خرید حوله

حوله تن پوش ترک بهتر است یا ایرانی ؟

حوله تن پوش ترک بهتر است یا ایرانی

هر قسمتی از پوست بدن شما خیس و مرطوب شود، حوله می تواند آن را خشک نماید. این محصولات انواع گوناگونی داشته و مورد استفاده متنوع قرار می گیرند. برای حمام نوعی از حوله که به شکل لباس طراحی شده است به کار می رود. حوله تن پوش به نمونه مانتویی و پالتویی نیز شهرت دارد. این محصولات به واسطه برندهای مختلفی تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرند. نمونه خارجی و ایرانی آن در بازار، در حال رقابت با هم هستند. هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. حوله تن پوش ترک بهتر است یا ایرانی ؟

این سوالی است که شاید شما هم از خود بپرسید. برای برتری یک محصول بر دیگری، بایستی امتیازات مثبتی در آن یافت. بیایید در این مقاله از اتاق من ببینیم کدام نمونه فوائد و مزایای بیشتر یا عیوب کم تری دارد.

حوله تن پوش ترک

ترکیه چندین برند معتبر و صاحب نام در تولید حوله دارد. حوله تن پوش ترک در منطقه آسیا و اروپا دارای اعتبار می باشد. کتان و پنبه ترکی در تهیه این محصول مورد استفاده قرار می گیرد. انواع حوله های تن پوش در تولیدی های این کشور طراحی و عرضه می شود. البته صادرات آن ها به کشورهای دیگر از جمله ایران نیز از رونق برخوردار است. در بازار، کنار نمونه های ایرانی، انواع ترکی نیز یافت می شود. در این جا چند برند موفق تولید حوله تن پوش معرفی می شود:

  • حوله تن پوش ترک کاکالا از کتان برای تولیدات خود استفاده می نماید. نمونه نازکی بوده که از وزن کمی برخوردار است. این وزن کم جابجایی آن را در حین سفر آسان کرده است. در عین حال میزان جذب آب آن بالاست. ترکیب رنگ و رنگ بندی متنوعی دارد.
  • حوله تن پوش فیروزه یکی دیگر از مارک های ترکیه ای است. طراحی های زیبا در کنار رنگ های جذاب آن، انتخاب را برای عروس خانم ها آسان کرده است.
  • حوله تن پوش بگنال یکی از نمونه های معتبر و محبوب ترکیه می باشد. پنبه در ساختار آن به کار رفته است. ظاهر آن ها با کمک سنگ دوزی چند برابر زیبا شده است.
  • Sultana Luxuury Linens  یکی از نمونه حوله های تن پوش ساخته شده از پنبه ترکیه ای است. صد درصد پنبه بوده و بسیار نرم و لطیف است. لطافت آن نیاز به نرم کننده را حذف نموده است. جنس لطیف آن نرمی و آرامش را به مصرف کننده انتقال می دهد. پنبه ترکیه ای جنس بسیار خوبی دارد.

این چند برند،  جزو نمونه های معروف و شناخته شده هستند. ممکن است در حین خرید با آن ها روبرو شوید.

حوله تن پوش ایرانی

ایران از جمله کشورهایی است که سابقه طویلی در تولید حوله دارد. برخی از برندهای حوله ایرانی در بازار جهانی وارد رقابت شده اند. چند نمونه از این برندهای موفق در داخل و خارج از کشور معرفی می شوند.

  • حوله تن پوش برقع لامع یکی از برندهای خیلی قدیمی و با کیفیت است. عده زیادی از افراد با این برند آشنایی دارند. مارکی معروف که محصولات با کیفیت خود را حتی به خارج از کشور می فرستد. الیاف طبیعی به کمک روکشی از مخمل در این نمونه دیده می شود. قیمت مناسب آن رضایت مشتریان خود را برانگیخته است. به غیر از نمونه مانتویی، انواع حوله را در این کارخانه می توانید ببینید.
  • یکی از برند های موفق حوله تنپوش ایرانی، لایکو می باشد. این مارک شناخته شده در زمینه های مختلفی فعال است. محصولات خواب، محصولات آشپزخانه و حتی وسایل دکوری تولید می نماید. انواع حوله را در کنار نمونه پالتویی می بینید.
  • حوله های تنپوش در مارک های گلبافت، پردیس، ماندگار و غیره نیز موفق است. تفاوت این مارک ها در میزان کیفیت، نوع متریال تولید و قیمت خرید می باشد.

مقایسه حوله تن پوش ترک و ایرانی

حوله های تن پوش از هر برندی که باشند بایستی مجهز به یکسری خصلت ها باشند. گاهی یک برند نا آشنا انتظارات شما را از این محصول برآورده می کند.

جذب آب یا آبگیری : هدف از خرید حوله تن پوش ترک و ایرانی جذب آب و رطوبت بدن بعد از حمام کردن است. استفاده از آن ها هم بسیار ساده است. کافیست بعد از استحمام آن را مثل پالتو بپوشید. در ادامه، با جذب آب توسط الیاف و پرزهای خود، پوست بدن خشک می شود. ببینید کدام یک از این دو مارک در این زمینه بهترند.

کیفیت: کیفیت تولید یعنی چه نوع موادی برای ساخت استفاده شده است. آیا از نمونه مرغوب انتخاب شده اند؟ یا شاید از الیافی بی کیفیت و ناتوان در جذب رطوبت، استفاده نموده اند. رنگ آن ثابت است یا با شست و شو کم کم از بین می رود؟ الیاف آن با پوست سازگارند یا سبب ایجاد آلرژی و حساسیت پوستی می شوند ؟ در هر کشوری، انواع محصولات بی کیفیت و با کیفیت مشاهده می شود. دو کشور ایران و ترکیه نیز از این قاعده خارج نیستند.

طول عمر : به نظر شما حوله تن پوش ترک بیشتر عمر می کند یا نمونه ایرانی ؟؟ طول عمر، فاکتوری وابسته به کیفیت است. هر محصولی که کیفیت داشته باشد عمر طولانی هم دارد. حالا فرقی نمی کند ایرانی باشد یا خارجی. البته توجه به نکات بهداشتی و مراقبتی از آن می تواند در این زمینه اثر بگذارد.  بنابراین می توان سال های زیادی از محصول مورد نظر استفاده کرد. یک محصول مرغوب، از نظر خرید، کاملا به صرفه است. زیرا خرید مجدد آن به تاخیر خواهد افتاد.

نرمی و لطافت: یکی از آپشن های مهم در تولید حوله خوب، نرمی و لطافت آن است. الیاف آن باید از جنسی مرغوب باشد. بافتی مناسب داشته که در نهایت به یک محصول نرم و لطیف ختم بشود. برندهای معتبر چنین کاری می کنند. باز هم فرقی نمی کند نمونه مورد نظر شما داخلی باشد یا خارجی.

حوله تن پوش ترک بهتر است یا ایرانی ؟

طبق مطالب بالا و قیاس انجام گرفته نمی توان گفت حوله تن پوش ترک بهتر است یا ایرانی ؟ اصلا این نوع قیاس صحیح نیست. اگر شما توانستید ویژگی های مثبت و مورد رضایت را در یک نمونه بیابید، همان بهترین گزینه است.

پبه طور کلی برندهای تولید حوله ایرانی، سابقه طولانی در این زمینه دارند. همین قدمت در تولید باعث شناخته شدن محصولات ایرانی شده است. حوله تن پوش ایرانی کیفیت مقبولی در بین دیگر برندها دارد. این محصولات از قیمت مناسبی نیز برخوردارند.

جمع بندی

اگر بخواهید یک حوله تنپوش بگیرید کدام برند را انتخاب می کنید؟ حوله تن پوش ترک بهتر است یا ایرانی ؟ در این مطلب محصولات هر دو کشور ارزیابی شد. سپس ویژگی های مناسب یک حوله بیان گردید. در نهایت متوجه شدیم بهترین محصول، مجموع تمام این ویژگی هاست.

در هر کشوری می توان چنین محصولاتی یافت. هزینه حمل و نقل و ورود به کشور ممکن است هزینه اجناس خارجی با کیفیت را افزایش دهد. بنابراین یک نمونه مرغوب داخلی به صرفه تر خواهد بود. ضمن این که نمونه های داخلی از نظر کیفیت با محصولات خارجی رقابت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.