راهنمای خرید حوله

3 نکته برای خرید ست حوله عروس و داماد

خرید ست حوله عروس و داماد

حوله ها از جمله محصولاتی هستند که از تنوع ساختاری و کاربردی برخوردارند. نمونه های زیادی از آن ها به منظور استفاده های گوناگون، طراحی و تولید می شود. یکی از این مدل ها، ست حوله عروس و داماد است. این ست خود مجموعه ای از چندین نوع از این محصولات است. ترکیب رنگی و طراحی مشابهی دارند. نیمی از سرویس برای آقا و نیمی دیگر برای خانم استفاده می شود. این ترکیب زیبا و هماهنگ، باعث نظم بخشی و زیبایی محیط مورد استفاده شما می شود. به خصوص اگر در فکر تدارک جهیزیه خود باشید. اما هنگام خرید ست حوله عروس و داماد به این نکات توجه کنید. آیا نسبت به این نکات و یک خرید موفق آگاهی دارید ؟ بنابراین با ما در اتاق من همراه شوید.

ست حوله عروس و داماد زیبا

اولین نکته در خرید، انتخاب ست حوله عروس و داماد زیبا است. زیبایی، علاوه بر ظاهر به هماهنگی رنگ و طرح آن نیز بر می گردد. رنگ و طرح آن نباید در کنار سایر وسایل شما بد نما جلوه کند. به بیانی دیگر بایستی با دکوراسیون شما هماهنگ باشد و با آن ترکیب شود. در هنگام چینش وسائل و جهیزیه عروس، این نکته بهتر نمود می کند. از رنگ های نا هماهنگ و بر هم زننده محیط خود خرید ننماید. بهترین راه حل برای این نکته، خرید ست حوله عروس و داماد در پایان خرید جهیزیه است. یعنی شما ابتدا همه وسایل خود را تهیه نمایید، آنگاه این محصول را بخرید. در این صورت طراحی دکوراسیون محیط و وسایل شما بر هم نخواهد خورد.

ست حوله عروس و داماد جدید

ست حوله عروس و داماد به صورت مداوم در حال تولید و عرضه می باشد. گروه طراحی هر مجموعه تولیدی، به صورت مداوم طرح می زنند. بنابراین هر روز شاهد طراحی های مدرن و جدید هستیم. تعداد تکه های این محصول و کیفیت آن نیز در این تغییرات دست خوش تغییر قرار می گیرد. البته نوع رنگ آمیزی و طرح های آن نیز متغیر است. ممکن است شما الان یک نمونه از آن را بخرید. ولی قبل از عروسی و چیدن جهیزیه، یک نمونه جدید و بهتر ببینید. ممکن است پشیمان شده و بگوئید ای کاش ست حوله عروس و داماد جدید می گرفتم. بنابراین بهتر است خرید این محصول را به قبل از زمان عروسی خود موکول نمایید. در این صورت آخرین و جدیدترین نمونه را می توانید بخرید.

جنس ست حوله عروس و داماد

میزان آب گیری و جذب آب یک حوله کاملا به جنس آن وابسته است. این جنس حتی در داشتن لطافت و نرمی نیز اثر گذار است. یکی از نکات خرید،  توجه به جنس ست حوله عروس و داماد است.

  • پنبه یکی از متریال ساخت حوله بوده که حدود نیمی از وزن خود را آب و رطوبت می گیرد. قابلیت جذب آب بالایی دارد. پنبه هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی تولید می شود.
  • گاهی برای تولید حوله، پنبه و پلی استر را با هم ادغام می کنند. این نمونه ها دارای ضخامت بیشتر و به طبع جذب آب زیادتر هستند.
  • الیاف مصنوعی میکروفیبر با قدرت جذب خوب، در تولید آن ها استفاده می شود.
  • بامبو متریالی فاقد آلودگی و ضد میکروب است. با پوست بدن سازگار بوده و میزان آبگیری بالایی دارد.
  • پشم نیز در این محصولات به کار می رود. البته این ماده از قدرت جذب بالایی نسبت به سایر جنس ها برخوردار است.

هر کدام از این پارچه ها دارای قدرت جذب آب خاصی هستند. مزایا و معایب هر کدام را با دیگری مقایسه کنید. ببینید کدام نمونه با شرایط مادی و سلیقه شما مناسب تر است.

قیمت ست حوله عروس و داماد

قیمت ست حوله عروس و داماد متفاوت و تحت تاثیر فاکتورهای گوناگونی است. جنس،  کیفیت، سازنده، نوع طرح، رنگ آمیزی و متراژ متریال به کار رفته در این زمینه تاثیر دارند. البته اگر کیفیت ساختاری این محصول خوب باشد، معانی متعددی می دهد. کیفیت خوب معمولا با جنس خوب و جاذب قوی آب برابری می کند. سازندگان معتبر حتما برای نگه داشتن مشتریان و طرفداران خود کیفیت را حفظ و افزایش می دهند. رنگ آمیزی بهینه و ثبوت رنگ، خود به یک محصولی با کیفیت ختم می شود. همه این موارد می گویند که کیفیت عالی مساوی با قیمت بالای ست حوله عروس و داماد است. اگر بودجه کافی ندارید یک نمونه ارزان بگیرید. اما اگر  یک محصول با کیفیت بخرید از دوام آن مطمئن تر خواهید بود.

پرزدهی ست حوله عروس و داماد

یک اتفاق ناخوشایند در انها پرزدهی حوله می باشد. کثیف کردن محیط و چسبیدن آن ها به پوست و موی بدن دردسر زاست.  هر کسی را کلافه و عصبی می کند. معمولا اغلب حوله ها در بار اول شست و شو پرز می دهند. این امری عادی است.  زیرا برش پارچه در هنگام تولید حوله، باعث تولید پرز و چسبیدن آن به سطوح محصول می شود. اما اگر پرزدهی ادامه دار باشد، یعنی کیفیت کار پایین است. مواظب باشید ست حوله عروس و داماد بی کیفیت نخرید. استفاده از الیاف کوتاه در تولید حوله چنین مشکلی را ایجاد می کند. تولید کنندگان معتبر با عملیات شانه زنی الیاف کوتاه را جدا می کنند. بنابراین فاقد پرزدهی هستند.

ست حوله عروس و داماد

یک ست حوله عروس و داماد از تکه های مختلفی تشکیل شده است. این سرویس معمولا 4 تکه، 6 تکه و 8 تکه هستند. در انواع این سرویس ها دو حوله تن پوش برای خانم و آقا وجود دارد. ولی حوله های دیگر همانند حوله دست و صورت، دمپایی و حوله نیم حمام نیز ممکن است باشد. اول ببینید که بودجه لازم برای خرید دارید. سپس ببینید برای استفاده شما سرویس چند تکه آن لازم است. اگر در سرویس های کامل از برخی تکه ها استفاده نمی کنید، نمونه های کم تعداد تر بگیرید. لزومی ندارد هزینه اضافی در این زمینه بکنید. این سرویس معمولا توسط زوج ها به هنگام شروع زندگی مشترک تهیه می شود.

ست حوله عروس و داماد گرم و نرم

حوله ها از جمله محصولاتی هستند که به طور مستقیم با پوست بدن تماس دارند. این تماس بی واسطه، نیازمند نرم و لطیف بودن محصول است. هر چه ضخامت و وزن ست حوله عروس و داماد بیشتر باشد، آبگیری بیشتری دارد. هم چنین گرما بخشی زیادتری نیز دارند. حوله بامبو نمی تواند برای فصول سرد سال گزینه خوبی باشد. نمونه پنبه ای تقریبا برای هر فصلی انتخاب مناسبی است. اما نمونه تولید شده از پشم گرمای بیشتری تولید کرده و بهترین گزینه برای فصل سرد سال است. یک نمونه مناسب برای چهار فصل بگیرید. در برخی سرویس ها دو نوع حوله حمامی دارند. یکی تن پوش کاملی است و دیگری سبک و قابل حمل است. بنابراین در فصول سرد و گرم سال به کار می روند.

جمع بندی

هنگام خرید ست حوله عروس و داماد به این نکات توجه کنید. این نکات به خرید موفق و با صرفه برای شما منجر می شود. این محصولات، معمولا گران قیمت بوده و نمی توان راحتی دوباره آن ها را خرید. پس از همین ابتدا در خرید خود دقت کنید و نمونه مناسبی بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.