راهنمای خرید حوله

حوله پالتویی خوب را بهتر بشناسیم

حوله پالتویی خوب را بهتر بشناسیم

یکی از اصول بهداشتی و سلامت جسمانی، حمام کردن است. اما فرآیند بعد از استحمام نیز جزئی از بهداشت و سلامتی محسوب می‌شود. به همین منظور است که گفته می‌شود بدن خود را به خوبی با حوله های باکیفیت مانند حوله پایتویی خشک کرده و سپس لباس بپوشید. چه بسا این رطوبت، زمینه‌ای برای ابراز بیماری شود.

حوله ها ابزاری هستند که با کمک آن ها می‌توان رطوبت پوست را خشک نمود. یکی از انواع حوله ها نمونه‌ای است که مثل لباس پوشیده می‌شود. حوله تن پوش یا حوله پالتویی است که بر این مدل ها گذاشته‌اند. یک چنین محصولی بایستی یک سری مشخصه های مطلوبی داشته باشد. در هنگام انتخاب و خرید آن حتما این موارد را تطابق دهید. در ادامه، نکاتی گفته خواهد شد تا حوله پالتویی خوب را بهتر بشناسیم.

حوله پالتویی

بعد از استحمام باید بدن خشک شود. حوله، ساختاری است که در این جهت طراحی شده است. می‌تواند چند برابر خود اقدام به جذب آب نماید. اگر یک حوله چهارگوش برای این کار داشته باشید کار شما کمی مشکل می‌شود. باید طوری از آن استفاده کنید که همه نواحی پوست را پوشش دهد. ضمن این که انجام کارهای معمول با آن ممکن نیست. اما حوله پالتویی همان حوله معمولی است که به شکل لباس یا مانتو در آمده است. پس با خیال راحت حوله حمامی خود را بپوشید. حتی می‌توانید در حین استفاده از آن هر کاری دوست دارید انجام دهید. می‌توانید کتاب بخوانید یا چای بنوشید. تلویزیون ببینید یا آشپزی کنید. زیرا دیگر دست و پا گیر نخواهد بود.

ویژگی های یک حوله پالتویی خوب

به نظر شما حوله پالتویی خوب چگونه است؟ چه ویژگی هایی دارد؟ آیا از دید همه افراد، حوله خوب و مناسب خصلت های یکسانی دارد؟ در این جا مواردی جهت تشخیص یک نمونه خوب بیان می‌شود. در گزینش این گروه از محصولات و پیدا کردن یک نمونه خوب، از آن ها کمک بگیرید.

جنس حوله خوب

اولین و مهم ترین معیار تشخیص حوله پالتویی خوب، جنس آن است. در واقع این جنس بر اساس نوع الیاف به کار رفته در محصول مشخص می‌شود. می‌گوییم مهم است، زیرا کیفیت محصول و میزان جذب آب آن در گرو این فاکتور است. بنابراین اصل عملکرد آن را، این بخش رقم می‌زند. میزان نرمی و لطافت را از الیاف خود می‌گیرد. در صورت نا مناسب بودن، حتی امکان بروز حساسیت پوستی هست. الیاف خوب را از میان موارد زیر می‌توان شناخت:

  • پنبه الیافی نرم در دو نمونه طبیعی و مصنوعی است. جذب آب بسیار بالا داشته و قابل شست و شوست.
  • ترکیب پنبه و پلی استر که حجم زیادی دارد. بسیار نرم و سبک بوده و قدرت جذب خوبی دارد.
  • بامبو، الیافی طبیعی و سازگار با پوست که سبک است. جذب خوب آب داشته و مناسب فصول گرم است.
  • پشم ماده‌ای گران و پوششی گرم است. جذب آب فوق العاده بالا دارد. متاسفانه دیر خشک می‌شود.
  • میکروفایبر ارزان و سبک است. در آبگیری به خوبی عمل می‌کند. برای روزهای سرد سال گزینه خوبی است.

حوله پالتویی خوب را بهتر بشناسیم

سایز حوله خوب

شاید برای سایر حوله ها، سایز و اندازه چندان موضوع مهمی نباشد. اما حوله پالتویی خوب بایستی از نظر سایز با بدن مصرف کننده تطابق داشته باشد. سایز این محصولات بر دو معیار قد و سر شانه تعیین می‌شود. اندازه کوتاه، متوسط و بلند دارند. انتخاب یکی از سایزهای مناسب، به سلیقه، قد یا سرشانه مرتبط است. در هر صورت در انتخاب یک اندازه مناسب خود دقت به خرج دهید. یک نمونه بزرگ تر شما را اذیت می‌کند. حتی می‌تواند باعث آسیب و عدم تعادل شما شود. چه بسا اصلا نتوانید کارهای خود را به خوبی انجام دهید. یک نمونه کوچک بدن را به خوبی پوشش نمی دهد. بنابراین نمی تواند پوست را به خوبی خشک کند. در نهایت، خرید یک سایز متناسب می‌تواند در عملکرد بهتر محصول کمک کننده باشد.

رنگ و طرح حوله خوب

افراد سلایق متنوعی دارند. سن، جسم و علاقه ذاتی روی نوع رنگ و طرح مناسب اثر می‌گذارد. پس حوله پالتویی مناسب گزینه‌ای است که با این معیارها هماهنگی داشته باشد. انواع رنگ و طرح در بین این گروه دیده می‌شود. البته حتما این نکته را بدانید که کیفیت قبل از این مسئله مورد توجه قرار گیرد. یعنی این که اول نمونه مناسب از نظر کیفیت را بیابید سپس رنگ و طرح را تعیین کنید. خوشبختانه تولید کنندگان مختلف سعی می‌کنند که با ایجاد تنوع، سلایق مختلف را به سمت خود جذب کنند.

نوع حوله خوب

حوله های پالتویی در نوع امکانات فرعی دارای تفاوت هستند. کلاه، جیب، نحوه بسته شدن و کمر بند از جمله ویژگی های متمایز کننده ساختاری در بین آن هاست. نمونه های کلاه دار نیاز فرد را به حوله‌ای جداگانه برای خشک نمودن موی سر رفع می‌کند. نحوه بسته شدن در بین آن ها می‌تواند متفاوت باشد. استفاده از دکمه یا داشتن کمربند، این حوله را دور بدن ثابت نگه می‌دارد. جیب ها امکانات جانبی سودمندی هستند. می‌توانند وسائل اضافی و همراه مانند گوشی موبایل را در خود جای دهند. برخی فاقد جیب هستند. برخی دیگر دارای یک یا چند جیب می‌باشند. یک حوله پالتویی خوب باید بتواند نیاز شما را بعد از استحمام به طور کامل برطرف کند. یعنی دیگر نیازی به سایر حوله ها نباشد. امکانات جانبی بر راحتی فرد در حین استفاده از آن می‌افزاید.

حوله پالتویی خوب را بهتر بشناسیم

قیمت حوله خوب

در میان انواع حوله، نمونه مانتویی از قیمتی بیشتر برخوردار است. زیرا میزان و متراژ الیاف به کار رفته در آن زیاد است. قیمت بیشتر به طور حتم نتیجه متریال بیشتر بوده و این کاملا طبیعی است. سایز بزرگ تر، داشتن بخش اضافی مانند جیب یا کلاه و نوع الیاف، قیمت را تغییر می‌دهد. یک نمونه خوب و مناسب در عین داشتن کیفیت ساختاری بایستی قیمتی متناسب داشته باشد. این خصلت را می‌توان در میان تولید کنندگان معتبر و با سابقه یافت. زیرا کیفیت را فدای سود زودگذر و ناچیز نمی کنند. همواره رضایت مشتریان و کاربران خود را در نظر دارند.

کلام آخر

خرید یک حوله پالتویی مناسب برای برخی با ابهاماتی روبرو است. این که در انتخاب خود چه فاکتورهایی را مد نظر قرار دهند ممکن است برایشان روشن نباشد. در این مطلب در اتاق من با بیان یک سری ویژگی ها، راه و اصول صحیح را نشان دادیم. الان حوله پالتویی خوب را بهتر می‌شناسیم. اگر در گزینش و خرید خود بر این اساس پیش بروید، پشیمان نخواهید شد.

مهم ترین ویژگی که باید به دنبال آن باشید همان جنس و کیفیت است. جنسی خوب کیفیتی خوب را به دنبال می‌آورد. اگر پوستی حساس دارید اصل و اساس انتخاب خود را در روی جنس بگذارید. زیرا در صورت عدم سازگاری با پوست، مشکل ساز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.