راهنمای خرید سرویس خواب

مزایا و معایب تخت خواب های چوبی

تخت خواب های چوبی

تخت خواب محصولی مهم بوده که در اتاق خواب فرمانروایی می کند. این محصول می تواند از چوب، فلز یا ام دی اف باشد. وسیله‌ای که امروزه جزئی از جهیزیه بوده و در هنگام انتخاب سردرگمی ایجاد می کند. به نظر شما خرید یک تخت خواب چوبی چگونه است؟ این خرید را چگونه ارزیابی می کنید؟؟ برای این ارزیابی باید دانست مزایا و معایب تخت خواب چوبی کدام است. این مطلب در اتاق من، فرد را در خرید آن راهنمایی خواهد کرد. باید دید آیا مزایای آن ارزش لازم برای خرید یک نمونه از آن را دارد. شاید هم نمی توان از عیوب آن چشم پوشی نمود. این ها مواردی هستند که در ادامه خواهیم دانست.

مزایای تخت خواب چوبی کدام است؟

در میان انواع سرویس خواب، نمونه چوبی با خیل طرفداران خود روبرو است. این استقبال زیاد به سبب ویژگی های مثبت و مطلوب بسیار آن است. متریالی که از دل طبیعت گرفته شده است به طور حتم محصولی خاص تولید می کند. در ادامه با مزایا و خاصیت های مثبت آن آشنا می شویم.

تخت خواب چوبی ، سرویس خواب چوبی

 • شکل پذیری چوب

چوب به سختی و سفتی فلز نیست. به طور حتم وسایل چوبی دارای طرح و نقش را دیده اید. چوب، متریالی نرم و منعطف می باشد. به راحتی می توان آن را مزین به انواع طرح و نقش نمود. این نرمی و انعطاف بالا خود سبب داشتن چندین ویژگی موثر می شود:

 • تشک قرار گرفته روی تخت خواب چوبی دچار آسیب دیده گی و پاره گی نخواهد شد.
 • کودکان پر جنب و جوش در تماس با آن دچار آسیب چندانی نمی شوند. بنابراین درجه خطر پایینی دارد.
 • فشار ناشی از وزن را دریافت و خنثی می کند. بنابراین دیگر فشاری را به بدن فرد خوابیده وارد نمی کند. خوابی سبک و راحت روی آن خواهید داشت.
 • با ایجاد نقوش برجسته بر روی آن، شکلی زیبا و سلطنتی به آن می بخشید.
 • زیبایی ظاهری چوب

چوب، متریالی زیبا و کاملا طبیعی است. عنصری که بدون زحمت و با بهترین کاربرد، طبیعت را به خانه و اتاق خواب می آورد. رنگ و شکل ظاهری آن بسیار زیبا و دارای جذابیت بصری است. فضای اتاق خواب شما را گرم و دلنشین می سازد. در صورتی که برخی نمونه ها همانند مدل فلزی، سرما و خشکی را در محیط القا می کنند. بویی طبیعی داشته و نمونه‌ای فاقد توان صدمه رسانی است. انواع تخت خواب چوبی در سایز های گوناگون در بازار ارائه می شود.

 • چوب فاقد سر و صداست

همان طور که گفتیم، تخت خواب چوبی نرمی و انعطاف پذیری بالایی دارد. بنابراین فاقد هر گونه تولید صدایی است. صداهایی مانند جیر جیر کردن ندارد. در صورتی که در نمونه های فلزی این صدا بسیار آزار دهنده است. در این جا حتی اگر تکه‌ای روی تکه‌ای دیگر ساییده شود و حرکت کند، صدا ندارد. زیرا نرمی و انعطاف خوبی دارد.

 • قیمت و ماندگاری

چوب متریالی ارزنده بوده که از دوام و استحکام خوبی برخوردار است. در انواع گوناگون با قیمت های متنوعی عرضه می شود. به طور کلی اگر به دنبال نمونه با دوام و دارای قیمت مناسب هستید، سراغ گزینه مناسبی آمده اید. سال ها می تواند تحت خواب شما باشد و از آن استفاده کنید. خواب آرام و راحت، به دور از هر گونه خطری فراهم می نماید. البته در نگهداری از آن دقت و توجه کافی به کار گرفته شود.

 • تنوع محصولات چوبی

امکان شکل پذیری چوب، تنوع این گروه از محصولات را زیاد کرده است. ضمن این که این متریال در حالت خام دارای انواع گوناگونی هستند. بنابراین انواع تخت با انواع دوام و نرمی وجود دارد. این موضوع حتی بر روی قیمت نهایی آن ها اثر دارد. زیرا کیفیت آن ها نسبت به هم دارای تفاوت هایی می باشد.

تخت خواب چوبی کشودار

معایب تخت خواب چوبی

هر محصولی در کنار داشتن مزایا و فواید خود، از عیوبی کم یا زیاد برخوردار است. تخت خواب چوبی از این قاعده نیز پیروی می کند. بایستی مزایا و معایب آن نسبت به هم سبک و سنگین شود. باید دید کدام یک از دید خریدار ارجحیت دارد. معایب این محصول شامل موارد زیر است:

 • چوب، متریالی سنگین و دارای وزن بالاست

حمل و نقل و جابجایی تخت خواب چوبی، کمی مشکل است. زیرا دارای وزنی بالا می باشد. این موضوع برای افرادی که مداوما در حال اسباب کشی هستند، سبب آزار و اذیت می شود. این یک ایراد وارد شده به این ماده ارزشمند می باشد.

 • چوب ماده‌ای شکننده می‌باشد.

این را تقریبا همه می دانند که چوب می شکند. وارد آمدن فشار زیاد روی این متریال، با احتمال شکستگی آن همراه است. در صورتی که یک تخت فلزی با چنین احتمالی روبرو نیست. بنابراین در حمل و استفاده از تخت خواب چوبی باید مواظب بود. به خصوص اگر می خواهید اثاث خود را جابجا کنید. در هنگام جابجایی ها مواظب باشید فشاری غیر معمول به آن ها وارد نکنید.

 • امکان حمله آفت به چوب فراهم است.

برخی حشرات و آفات از چوب استفاده می کنند. به هر حال متریالی طبیعی و گرفته شده از طبیعت با چنین مواردی روبرو است. البته این مشکل به راحتی قابل رفع می باشد. کافیست آن را سم پاشی کنید. دیگر آفت های گیاهی محصول شما را مورد هجوم قرار نمی دهند. پس جانب احتیاط را رعایت کنید. سم پاشی و ضدعفونی به موقع، شما را از دردسر نجات خواهد داد.

 • تحت خواب چوبی باید مونتاژ شود.

تخت خواب چوبی، بعد از خرید، به صورت آماده به شما داده نمی شود. بلکه قسمت های مختلف آن جدا هستند. باید بعد از خرید آن را به درون اتاق خواب ببرید. سپس درون همان فضا قسمت های مختلف را به هم وصل نمایید. برای جابجایی دوباره باید این بخش ها جدا شوند. از دید برخی، این یک مشکل و ایراد محسوب می شود.

 • قیمتی در حد گران دارد.

عده ای از افراد معتقدند که قیمت تخت خواب چوبی بالاست. به سبب زمان بر بودن ساخت و نقوش کنده کاری، قیمت بالایی دارد. برخی می گویند نسبت به ساختار مقاوم و با کیفیت آن قیمت مناسبی دارد. اما برخی نیز معتقدند محصولاتی گران قیمت هستند.

جمع بندی

این مطلب از اتاق من، مزایا و معایب تخت خواب چوبی را بررسی نمود. به طور کلی محصولی خوب و مفید است. معایبی نیز دارد که قابل رفع هستند. برای رفع آن ها کافیست دقت کرده و کمی بیشتر از آن ها مواظبت نمایید. عنصری طبیعی، خالق تخت خواب شما می شود. ارزش معنوی زیادی خواهد داشت. در صورت مواظبت، تا سال های متمادی می توانید از آن بهره ببرید. خواب راحت و آرامی برای شما به وقوع می پیوندد. به دلیل عوارض و خطرات کم آن، توان آسیب رسانی کمتری به کودکان دارد. انتخابی مناسب برای اتاق خواب کودکان و نوجوانان می باشد. مزایا و معایب مشخصی دارد. به راحتی می توانید آن را با نمونه های دیگر مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.