راهنمای خرید سرویس خواب

باکس تخت می‌تواند جایگزین تخت چوبی باشد؟

باکس تخت می تواند جایگزین تخت چوبی باشد ؟

تخت خواب های چوبی نمونه‌ای قدیمی از تخت خواب است. اما امروزه شاهد جایگزینی باکس تخت به جای آن‌ها هستیم. این یک مثال ساده و بارز از روند رو به رشد طراحی و ساخت محصولات است. هدف از این روند، بهتر شدن و راحت تر شدن کارها است. باکس خواب امتیازات بالقوه‌ای دارد که بهتر است به جای تخت چوبی استفاده شود. در ادامه در اتاق من، باکس ها و مزایای آن ها بیشتر بررسی می‌شود. در انتها خواهید توانست به خوبی یکی از این دو را برگزینید.

باکس تخت چیست؟

تخت چوبی قدیمی را تصور کنید. این بسترهای خواب بزرگ بوده و بخش زیادی از اتاق خواب را می‌گرفتند. دارای دیواره هایی در دو طرف و مجهز به تاج در دو سمت خود هستند. نقوش هنری و زیبایی دارد. اغلب طرح سلطنتی و مجللی دارد. اما یک باکس را راحت‌تر می‌توان تصور کرد. یک جعبه را بدون هیچ چیز اضافی دیگری در نظر بگیرید. البته گاهی تاج بر روی یک طرف طراحی می‌شود. با پارچه مخمل یا چرم پوشانده شده است. گاهی برا مجلل نمودن آن اقدام به لمسه دوزی آن نیز کرده اند. اصولا به آن باکس تخت گفته می‌شود. زیرا مثل یک جعبه توخالی می‌ماند. پس می‌توانید وسائل خود را در این فضای خالی قرار دهید. برای سهولت استفاده از این فضا، به صورت جکدار یا کشویی استفاده می‌شود. گویی تخت خواب شما یک کمد بزرگ و البته مخفی در دل خود دارد. پس فقط یک تخت خواب خالی نمی‌باشد.

مزایای باکس تخت

باکس تخت مزایای بیشتری نسبت به تخت چوبی قدیمی دارد. بنابراین می‌تواند جایگزین مناسبی برای آن ها باشد. برای این جایگزینی دلایل زیادی وجود دارد. این دلایل و امتیازات سبب استقبال فراوان مصرف کنند گان و رضایت آن ها شده است.

عدم اشغال فضایی

یکی از مهم ترین خصلت های باکس تخت خواب این است که فضای کم تری نسبت به تخت چوبی دارد. در واقع زوائد و حاشیه های اضافی تخت های قدیمی را ندارد. معمولا سطح آن دقیقا هم اندازه با سایز تشک می‌باشد. بنابراین بعد از قرار گرفتن تشک روی آن، لبه اضافی به چشم نمی‌خورد. این تصور ایجاد می‌شود که دو تشک روی هم قرار گرفته اند. با توجه به آپارتمانی شدن خانه های امروزی و کمبود جا، این جعبه ها گزینه مناسب تری هستند.

باکس تخت می تواند جایگزین تخت چوبی باشد ؟

حمل و نقل آسان

حمل و نقل باکس تخت ها نسبت به تخت های چوبی آسان تر است. همان طور که می‌دانید تخت های قدیمی به صورت قطعات جدا حمل می‌شوند. مونتاژ و اتصال این تکه ها در محل مورد استفاده صورت می‌گیرد. بنابراین حمل و نقل آن دردسرساز است. در حالی که جعبه های معرفی شده به صورت یک تکه و بدون مشکلی جابجا می‌شوند. پس برای جابجایی آن ها نیازی به جدا کردن تکه ها و سپس مونتاژ آن ها ندارید. دومین دلیل جایگزینی این محصولات مدرن همین موضوع می‌باشد.

باکس تخت، کاربردی دو منظوره

مهم ترین و جالب ترین ویژگی باکس تخت خواب داشتن دو کاربرد مهم در یک محصول است. اما دو کاربرد آن چیست ؟؟ شاید بتوان گفت مهم ترین علت جایگزینی آن به جای تخت چوبی همین مورد است. جعبه معرفی شده دو بخش اصلی و مهم دارد. یک قسمت سطح آن است که محلی برای قرار گیری تشک است. این بخش نقش یک تخت خواب را بازی می‌کند. قسمت دیگر آن درون جعبه است. می‌توانید به عنوان کمد از آن استفاده کنید. به نوعی آن را یک انباری بزرگ و البته مخفی در اتاق خواب می‌دانند. تلفیقی از تخت و کمد می‌باشد و نقش هر دو را به بهترین شکل بازی می‌کند. محصولی است که از فضای اتاق به بهترین شکل ممکن استفاده می‌نماید. بنابراین اگر اتاق خواب شما کوچک است، نگران نباشید. این محصول می‌تواند بدون اشغال فضایی چندانی، محیطی باب میل برایتان ایجاد کند. در حالی که یک تخت چوبی فقط و فقط یک محلی برای خوابیدن دارد.

  •  باکس تخت خواب کشو دار : در دیواره های این باکس خواب کشوهایی تعبیه شده است.
  •  باکس تخت خواب جکدار : سطح رویی این مدل دارای جک می‌باشد. با بلند کردن آن به فضای درونی به راحتی دسترسی پیدا می‌کنید.

عدم تولید سر و صدا در باکس تخت

تخت های چوبی و قدیمی معمولا مدتی پس از استفاده شروع به جیر جیر می‌کنند. این صدا همزمان با حرکات سطحی فرد خواب به گوش می‌رسد. حتی گاها می‌تواند خواب آرام فرد را مختل نماید. اما خوشبختانه باکس تخت ها از این ویژگی آزار دهنده مبرا هستند. هر چند که برخی از آن ها همانند تخت چوبی از چوب ساخته شده اند. شکل خاص آن و طراحی جعبه مانندش، استحکام ساختاری زیادی به آن بخشیده است. چهارچوبی محکم و با دوام دارد. پس به نوعی منجر به ایجاد سر و صدا یا جیر جیر نمی‌شود. این استحکام، طول عمر محصول را نیز بیشتر نموده است.

باکس تخت می تواند جایگزین تخت چوبی باشد ؟

خریدی به صرفه

از نظر قیمتی، به نظرتان باکس خواب بهتر است یا تخت چوبی؟؟؟ به طور حتم قیمت مناسب تر، فرد را به خرید ترغیب می‌کند. باکس تخت ها ظاهری ساده تر دارند. در آن ها زواید اضافی حذف شده اند. حذف این بخش ها با کم تر شدن متریال اولیه، قیمت را پایین آورده است. بنابراین اغلب افراد در قیاس قیمت به خاطر میزان بودجه خود، باز به سمت این نمونه می‌آیند. استحکام و دوام خوب آن در کنار قیمت خرید مناسب، خرید آن را به صرفه نموده است.

نمی توان گفت خواب روی باکس تخت راحت تر است یا تخت چوبی؟؟ زیرا این دو فقط چهارچوب قرارگیری وسایل و ملزومات خواب هستند. پس تاثیر چندانی بر روی کیفیت خواب نمی‌گذارد. بستر خواب و بالش، بیشترین تاثیر را در این زمینه دارند.

کلام آخر

برخی افراد به خصوص نو عروس ها به سمت خرید تخت خواب می‌روند. در این بین بر سر انتخاب بین نمونه های جدید و قدیمی باز می‌مانند. آیا باکس تخت می‌تواند جایگزین تخت چوبی شود؟؟؟ در این جا چند ویژگی مهم این چهارچوب های جعبه مانند مطرح شد. این ویژگی ها خود نوعی امتیاز و برتری نسبت به نمونه قدیمی بودند. باکس خواب ها در مدل های گوناگون و با زیبایی منحصر به فردی در حال عرضه می‌باشند. موردی کاملا مناسب برای نو عروسان جهت تکمیل سرویس خواب جهیزیه می‌باشد. طبق مطالب و تحلیل آن ها، باکس خواب به عنوان جایگزین مناسب نمونه های قدیمی معرفی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.