راهنمای خرید سرویس خواب

ارتفاع باکس تخت ها چقدره؟؟

ارتفاع باکس تخت ها چقدره؟؟

امروزه نوعی محصول با عنوان باکس، در حال جایگزینی به جای تخت خواب هاست که البته ارتفاع باکس در انواع آن‌ها متفاوت است. این باکس ها مدرن، جدید و در برخی موارد بسیار کاربردی هستند. یکی از جنبه های متمایز آن نسبت به تخت خواب، ارتفاع زیادتر این نمونه است. البته تفاوت های بیشتری نیز دارد. که در ادامه در اتاق من بررسی می‌کنیم.

به نظر شما این تفاوت یک حسن است یا عیب تلقی می‌شود؟ ارتفاع، هم از لحاظ دکوراتیو کردن محیط و هم از نظر کاربرد، برای فرد مد نظر است. محصولی کاربردی که برای فضاهای کوچک امروزی انتخاب معقولانه تری است. ارتفاع باکس تخت ها چقدر است؟ در ادامه ارتفاع این محصولات و جنبه های مثبت و منفی آن ذکر می‌شود. اگر این خصلت از تخت براتیان مهم است، ادامه مطلب را از دست ندهید.

باکس خواب

بیایید در ابتدا با باکس خواب آشنا شویم. نوعی تخت خواب جدید بوده که زواید و اضافه های دست و پا گیر تخت را ندارد. به نوعی، اشغال فضایی کم تری دارد. گزینه مناسبی برای استفاده در اتاق خواب های کوچک و کم جا است. سطح اصلی آن مانند جعبه طراحی شده است. سایز آن معمولا با سایز تشک یکی است. قرار گیری این دو روی هم بسیار جالب است. به نحوی است که گویی دو تشک بر روی هم قرار گرفته‌اند. برخی از آن ها دارای جک و یا کشو هستند. یک انبار پنهان در دل خود دارند. این نمونه ها بسیار مرتفع هستند. به این شکل فضای مخفی آن ها گسترده تر خواهد شد. می‌توان وسائل زیادی را در آن گنجاند. ارتفاع باکس خواب در موارد زیر موثر می‌باشد:

زانو درد و کمر درد

یکی از ایرادات تخت های کوتاه، خوابیدن و بلند شدن از روی آن هاست. برخی افراد با دردهایی از قبیل زانو درد و کمر درد دست و پنجه نرم می‌کنند. اگر ارتفاع بستر خواب کم باشد با این دردها حرکت سخت می‌شود. برای خوابیدن روی تخت بایستی خیلی خم شد. این خم شدن فشار زیادی را بر زانو و کمر اعمال می‌کند. به مرور، این خم شدن ها تاثیر منفی گذاشته و درد وخیم تر می‌شود.

ارتفاع باکس از تخت بیشتر است. بنابراین ورود و خروج از روی آن به نسبت تخت، ساده تر خواهد بود. این مسئله بسیار مهم است. عدم توجه به آن در درازمدت، اثرات منفی خود را نشان می‌دهد. بنابراین اگر با درد زانو و کمر روبرو هستید باکس خواب را بر تخت خواب قدیمی ترجیح دهید. یکی از دلایل این ارجحیت، بلندی آن است.

سایز قد افراد

ارتفاع باکس بایستی با قد فرد مورد نظر هم خوانی داشته باشد. به نحوی که در هنگام خوابیدن روی آن و بلند شدن، راحت این عمل صورت بگیرد. هدف از اعمال تغییرات این گروه از محصولات، بخشیدن حس راحتی به کاربر است. اما چطور بفهمیم که ارتفاع این نوع بستر برای قدمان مناسب است یا نه؟ راه حل آن بسیار ساده است.

در ابتدا روی لبه باکس همراه با تشک، بنشینید. زانو، کف پا و باسن باید در وضعیت آسوده‌ای باشند. کف پا با زمین مماس باشد. زانو هم راستای باسن قرار بگیرد. در صورتی که این شرایط مهیا نشود یعنی مشکل وجود دارد. به طور مثال پایتان به کف اتاق نرسد. حتی ممکن است در هنگام نشستن زانو خم شده و بالاتر از باسن قرار بگیرد. این موارد، ناهماهنگی ارتفاع و قد فرد را ثابت می‌کنند.

ارتفاع باکس تخت ها چقدره؟؟

انبار مخفی در ارتفاع باکس

باکس جک دار و باکس دارای کشو دو نمونه از بهترین باکس های خواب هستند. فضای زیر این تخت ها به عنوان محلی برای قرار گیری وسیله های اضافی است. هر چه ارتفاع باکس خواب بیشتر شود این کمد یا انبار حجم بیشتری می‌گیرد. در فضاهای بسیار کم جا، اقدامی بسیار نوین و موثر است. به کمک این محصول می‌توان از کم‌ترین جا، بیشترین بهره را برد. بلندی زیاد آن برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب موردی مناسب است. بنابراین، این خصلت سودمند خواهد بود.

ارتفاع باکس خواب

ارتفاع دقیق بستر خواب در یک محدوده مشخص قرار دارد. باکس ها معمولا حدود 40 تا 63 سانتی متر بالاتر از کف اتاق می‌آیند. این محدوده، تحت تاثیر سایر فاکتورهای دخیل، کم و زیاد می‌شود.

ارتفاع باکس بایستی به حدی باشد که زمینه راحتی فرد را فراهم کند. کاربر، دیگر دغدغه خوابیدن و بیدار شدن از روی تخت را نداشته باشد. با درد جسمانی حین ورود و خروج بر روی آن، روبرو نشود. در هنگام نشستن بر لبه آن، در راحت ترین وضعیت ممکن باشد. همه این موارد را در نظر بگیرید و سپس بلندی مناسب را انتخاب کنید. شما با این محصول هر روز سروکار دارید. بنابراین نمی‌توانید بی گدار به آب بزنید.

تشکی برای باکس

قاب یا فریم باکس های خواب با هم فرق دارد. برخی دارای قابی بلند و برخی کوتاه هستند. برای داشتن ارتفاع باکس مناسب، بدین شکل عمل کنید. فریم کوتاه تخت با تشکی مرتفع جبران می‌شود. برعکس آن هم بدین ترتیب است که با تشک کم ضخامت، بلندی فریم قابل جبران می‌شود. البته اول ببینید در چه بلندی از آن شما راحت ترید. یک محصول مرتفع فضای شما را زیباتر می‌کند. البته چنان چه اتاقی بزرگ و سقفی بلند دارید نمونه مرتفع بهتر خواهد بود. می‌تواند از خالی به نظر رسیدن محیط اطراف ممانعت به عمل آورد. بنابراین ضمن راحتی خود به زیباسازی محیط اطراف نیز توجه بنمایند. نگران بلند بودن تخت خود نباشید، یک پا تختی در اندازه مناسب مشکل شما را حل خواهد نمود.

ارتفاع باکس تخت ها چقدره؟؟

سن فرد

یکی دیگر از فاکتورهای مورد توجه در تعیین ارتفاع باکس، سن افراد می‌باشد. افراد در بازه های سنی مختلف کودک، نوجوان، جوان، میانسال و سالخورده قرار دارند. در سنین جوانی، ارتفاع باکس خواب چندان اهمیتی ندارد. اما در سنین پیری، راحتی بستر خواب بسیار مهم است. فرد دوست دارد بدون این که اذیت شود روی تخت برود و یا از روی آن پایین بیاید. به خصوص که در سنین بالا دردهای جسمانی بیشتر هم می‌شود. تخت خواب بلندتر ورود و خروج از روی خود را راحت تر نموده است. اگر در هنگام ورود، پا و زانو خیلی هم بشود حتی ممکن است در بروز درد و ناراحتی تاثیر بگذارد.

کلام آخر

یکی از معیارهای لازم در انتخاب تخت خواب ها، میزان ارتفاع آن ها است. نمی‌توان دقیقا گفت بهترین اندازه مناسب از نظر بلندی چیست. اما به طور کلی، مرتفع بودن بهتر از کوتاه بودن است. دلایل مختلفی برای این قضیه عنوان شود. اول این که قد و سن افراد با هم فرق دارد. راحتی فرد برای حضور روی تخت و خارج شدن آن تابع سن و قد اوست. برای تشخیص این میزان مناسب، راهکاری مناسب نیز ارائه شد. گاهی ممکن است در صورت نداشتن ارتفاع باکس مناسب، درد هایی در ناحیه زانو و کمر تشدید شود. همه این وارد را لحاظ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.