راهنمای خرید بالش

چرا از بالش گردنی استفاده کنیم؟

بالش گردنی

بالش ها در گذشته محصولی بودند که فقط برای خوابیدن و استراحت استفاده می شدند. البته برخی افراد متمول برای دیزاین و فضا سازی از نمونه های تزیینی آن نیز استفاده می نمودند. گذر زمان و نیاز های جدید، فکر استفاده از بالش را متحول نمود. در این مسیر، یک نوع از آن ها تحت عنوان بالش گردنی پا به عرصه گذاشت. محصولی که برای جلوگیری از درد های ناحیه گردن و اطراف آن سودمند می باشد. این محصول مدرن و جدید، خود دارای انواع گوناگونی است. حالا این سوال پیش می آید که چرا از بالش گردنی استفاده کنیم؟

اصلا برای چه مواقعی کاربرد دارند؟ کمی صبر و حوصله به خرج دهید. در ادامه این مقاله از اتاق من، این محصول، انواع آن و کاربردهایش مورد بررسی قرار می گیرد.

بالش گردنی چیست؟؟؟

بالش گردنی محصولی است که با شکل و ابعاد خاص خود دور گردن قرار می گیرد. انسان در حالت نشسته و ایستاده ممکن است با عوارض گردن درد روبرو باشد. سر نسبت به گردن دارای وزن بیشتری است.  در این حالات ممکن است سر بر روی گردن بیفتد. به خصوص وقتی که فرد خسته باشد. یا حتی زمان هایی که در مدت زمان های طولانی در این وضعیت ها می ماند.

این بالش ها طراحی شده اند تا فشار وارد آمده بر گردن را بردارند. در غیر این صورت، گردن درد، درد در ناحیه کتف و شانه عارضه هایی محتمل خواهد بود.  محتویات این نوع بالش ها ممکن است از فوم، اسفنج، باد، شن پلاستیکی و غیره باشد. این بالش مخصوص گردن درد است و حتی برای درمان دیسک گردن ناشی از وقایع دیگر نیز سودمند است.

انواع بالش گردنی

بالش های گردنی انواع گوناگونی دارند. در انواع مختلف سفری و غیر سفری طراحی شده اند.

  • بالش گردنی بادی: این نمونه توسط باد پر و خالی می شود. بنابراین از جمله نمونه هایی است که برای حمل و جابجایی بسیار مناسب است. البته پر شدن توسط باد، کمی به این نمونه سفتی می بخشد. برای مسافرت گزینه بسیار خوبی است. با کمترین فضای اشغالی می توانید آن را با خود ببرید.
  • بالش گردنی فوم U شکل : شکلی مشابه  U انگلیسی دارد. جنس محتویات درونی آن از فوم منعطف می باشد. ضمن این که معمولا دارای منافذی برای تهویه و جریان هواست.  با این کار یکی از مزایای آن، عدم عرق سوز شدن گردن است. به خوبی حول این ناحیه از بدن قرار می گیرد.بهترین مدل  از بالش گردنی نیز همین مدل است . بالش پشت گردن اکسون جزئ این دسته است
  • بالش گردنی تهویه دار: ساختار این نوع، بسیار منحصر به فرد است. در آن دو لایه فوم به کار رفته است. بین این دو لایه از لایه ای منفذ دار استفاده کرده اند. شرایط برای تهویه هوا به خوبی فراهم است. تعریق، گرفتگی عضلات گردن و درد اتفاق نمی افتد. ساختار منحصر به فرد این نمونه بر قیمت آن ها افزوده است.
  • بالش شال گردنی: این نمونه همانند یک شال گردن ساخته شده است. اما همان عملکرد و کارایی نمونه های دیگر را دارد. بدین معنی که اجازه ایجاد درد و گرفتگی به عضلات این ناحیه را نمی دهد.
  • بالش گردنی شنی: این نمونه توسط شن هایی از پلاستیک پر شده است. از نظر عملکرد فرق چندانی با سایر موارد ندارد. تنها این که وزنی سنگین تر نسبت به بقیه را به خود اختصاص می دهد. نکته ای که شاید برای برخی آزار دهنده باشد.

کاربرد بالش گردنی

شاید این سوال برای خیلی ها پیش بیاید، کاربرد بالش گردنی چیست؟؟ در واقع در چه زمانی ما باید از آن استفاده کنیم. برخی، چون از نوع و نحوه کاربرد آن مطلع نیستند، شاید به سمت آن نروند. بیایید با چند تا از این کاربردهای مهم این محصولات آشنا شویم.

  1. برخی افراد به دلایل مختلفی وقت زیادی را پشت سیستم کامپیوتر می گذرانند. برخی به جهت سرگرمی و عده ای به منظور کار این اوقات را دارند. بعد از بلند شدن از پای سیستم با گردن درد، درد کتف و این قبیل دردها مواجه می شوند. البته این اتفاق ها به مرور و در صورت تکرار این اوقات رخ می دهد. اگر جزو این دسته افراد هستید و از این دردها رنج می برید، بالش گردنی همان راه حل شماست. اگر در این زمان ها یک چنین محصولی دور گردنتان باشد، ساعاتی بی خطر را سپری خواهید نمود. این نمونه، مانع از وارد آمدن فشار ناشی از سر به گردن می شود. در واقع گردن را در وضعیت و آناتومی صحیحی قرار خواهد داد. با وضعیت امروزی جامعه و خیل عظیم افراد در این حالت،  وسیله ای بسیار کاربردی است.
  2. رانندگی و وضعیت بدن در حین رانندگی، یکی از عوامل اعمال فشار بر گردن می باشد. در این حالت نیز وزن سر فشار مضاعفی را بر مهره های گردنی اعمال می نماید. در زمان مسافرت و رانندگی های طولانی چنین عوارضی سر منشا درد و خستگی بدن می شود. اما نیازی نیست که این درد و خستگی را تحمل کنید. راه چاره همان بالش های گردنی در انواع سفری و غیر سفری هستند. اگر در حین رانندگی از آن استفاده کنید با وضعیت درست بدن خود، از عوارض احتمالی پیشگیری می نمایید. با این کار سفری بی خطر و بدون عارضه را سپری خواهید کرد. زیرا بدن شما راستای مناسبی به خود می گیرد. سر، گردن و ستون فقرات در یک راستای اصولی و درست قرار می گیرد.
  3. نشستن های طولانی مدت همانند رانندگی و پشت کامپیوتر نشستن، دارای عوارض مشابهی است. به خصوص اگر به شکل اصولی انجام نشود. بدین معنی که درست نشستن خود می تواند تا حدی مانع از این دردها شود. ولی چنان چه عادت نشستن خاصی دارید، بالش های گردنی را استفاده کنید. در این زمان های طولانی نشستن، همراهان خوبی برای شما هستند. البته از محصولی فاقد خواص حساسیت زا استفاده نمایید. این که دارای قدرت تهویه باشد تا دچار تعریق نشوید.  این طور نباشد که درد در گردن تان به وجود نیاید، اما دچار حساسیت پوستی شوید. همه جوانب را در نظر بگیرید.
  4. افرادی هستند که بنا بر حوادث مختلف و بیماری، دچار گردن درد و سایر دردهای مرتبط می شوند. پزشکان و متخصصان ارتوپد برای درمان آن ها، از نمونه های طبی بالش گردنی استفاده می نمایند. این نمونه اگر در دراز مدت استفاده شود می تواند به بهبودی کمک نماید. همانند آتل، اجازه حرکت های اضافی و اعمال فشار بر ناحیه دچار درد را نمی دهد. بنابراین بالش های گردنی، به نوعی یک راهکار درمانی نیز محسوب می شوند. نمونه های طبی آن در بازار کم نیستند. کمک به وضعیت صحیح بدن و بهبودی، نتیجه استفاده از آن هاست.

جمع بندی

بالش های گردنی محصولاتی بسیار سودمند و کارآمد هستند. نمونه ای که پاسخگوی درد های به وجود آمده امروزی هستند. از خستگی های بدن در شرایطی مثل رانندگی و نشستن طولانی، ممانعت می نماید. حالا به جواب این سوال که چرا از بالش گردنی استفاده کنیم؟ رسیدیم. جواب کاملا شفاف و روشن است. با این کار قسمت های مختلف بدن در شرایط نرمالی قرار می گیرد. در همه زمان ها لازم نیست از آن استفاده نماییم. کاربردهای آن، زمان استفاده از آن را کاملا مشخص کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.