راهنمای خرید بالش

10 نکته در هنگام انتخاب بالش

انتخاب بالش

خواب پدیده ای غیر قابل حذف از زندگی هر فردی است. اگر در موقع مناسب نخوابید به سلامتی خود ضربه می زنید. بنابراین بایستی بدانید شرایط استراحت کافی چیست ؟؟ بدن برای داشتن استراحتی با کیفیت به چه وسایلی نیازمند است.

بالش، تشک و پتو سه جز اصلی در هنگام این فرایند مهم هستند. این سه مورد به داشتن وضعیت نرمال بدن هنگام خواب کمک می کنند. اما آیا می دانید انتخاب آن ها بر چه اساسی صورت می گیرد ؟ تکیه گاه سر در امتداد بستر خواب به وضعیت و آناتومی صحیح بدن کمک می کند. در این جا قصد داریم 10 نکته در هنگام انتخاب بالش را بیان کنیم. در این جا راهنمایی مناسبی برای انتخاب و خرید این محصول خواهید داشت. با مراجعه به این راهنما ، کاملا اصولی و به شیوه درستی خرید می نمایید.

1.   نوع بالش در وضعیت درست بدن هنگام خواب نقش دارد

بالش ها انواع زیادی دارند. انواع زیاد این محصولات با توجه به متریال پر کننده و کاربرد آن ها تعیین می شود. فوم هوشمند، الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی، پر، پشم و پنبه این متریال هستند. هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند. فوم هوشمند طبق دما و وزن دریافتی شکل می گیرد. سطح آن شکلی همانند قالب برای سر و گردن می شود.

اما کمی سخت و سفت است. پشم و پنبه متریالی نرم هستند. اما پشم نمونه ای طبیعی است که زودتر آلوده و منبع بیماری می شود. هر دو سطحی نرم و منعطف ایجاد می کنند. پر انواع گوناگونی هم چون مرغ، قو و اردک دارد. با توجه به این که پر سینه باشد یا کتف و بال، نرمی متفاوتی دارند. الیاف ها انواع زیادی را به خود اختصاص می دهند.

بالش انتخابی باید سر و گردن را در راستای ستون فقرات قرار بدهد. حالتی که متحمل کم ترین فشار ممکن شود.

2. نحوه خوابیدن شما بالش های متفاوتی می طلبد

بیایید شکل های مختلف خوابیدن را مورد بررسی قرار دهیم. در این بررسی متوجه می شوید که نحوه خوابیدن شما بالش های متفاوتی می طلبد.

خواب به پهلو : افراد زیادی هستند که خوابیدن به یک پهلو برایشان خوشایند است. پهلوی چپ یا راست فرقی ندارد. این شکل استراحت باعث ایجاد فاصله زیادی بین گردن و سطح بستر می شود. این فاصله باید پر شود. وگرنه گردن به پایین می افتد و گردن درد حتمی خواهد بود. این گروه حین استراحت دو زانوی خود را روی هم قرار می دهند. می توانند از بالش طبی بین زانو برای جلوگیری از ساییدگی زانو استفاده کنند.

خواب به پشت : برخی افراد به صورت طاق باز یا به پشت می خوابند. در این حالت ارتفاع گردن از سطح بستر خیلی کمتر است. بنابراین بالشی نازک تر باید انتخاب کرد.

خواب به شکم: خوابیدن به شکم به تکیه گاه بسیار نازکی برای سر نیاز دارد. حتی می توان چیزی زیر سر قرار نداد.

3. بالش را برای چه کاری می خواهید ؟

تنوع کاربرد بالش ها بسیار زیاد است. نوزادان و کودکان نمونه ای در اندازه های مشخص خود دارند. این محصول به صورت معمول و عادی تکیه گاه سر در هنگام خواب است. بالش گردن درد نمونه ای طبی است که در هنگام نشستن طولانی دور گردن قرار می گیرد. مثلا هنگام رانندگی و یا پشت کامپیوتر نشستن طولانی استفاده می شود.  بالش طبی زانو درد در هنگام استراحت بین دو زانو قرار می گیرد. بالش بارداری هم شکم بانوان را در هنگام استراحت ، از حالت تحت فشار خارج می کند. همه این موارد در جهت داشتن خواب راحت است. بنابراین اول باید مشخص شود قصد خرید شما از این محصول چیست.

4. بالش نرم بهتر است یا بالش سفت ؟

درجه سختی یا نرمی یک بالش به نوع ماده پر کننده و تراکم آن بستگی دارد. فوم هوشمند و اسفنج ها ساختاری سخت و نسبتا سفت تولید می کنند. اما یک محصول با پر یا پنبه نرمی بهتری دارد. انواع درجه نرمی در بازار موجود است. سر فرد هنگام قرار گرفتن روی آن یک فشاری مطابق با وزن خود وارد می کند. این درجه نرمی باید با فشار وارده تناسب داشته باشد. در هر صورت سر و گردن نباید از هم راستایی با ستون فقرات خارج شوند.

5. رویه بالش از چه پارچه ای تهیه شده است.

یکی از نکات مهم در انتخاب بالش مناسب جنس پارچه رویه بالش است. این پارچه نباید حساسیت زا باشد. بروز حساسیت همانند خارش پوست ، خود از موانع استراحت مطلوب است. بنابراین ضد حساسیت و ضد آلرژی باید باشد. نازک و بی کیفیت نباشد که به مرور سائیده  و پاره شود.

پارچه این گروه از محصولات باید دارای منافذ جهت  ورود و خروج هوا باشد. بدین شکل زمینه تهویه هوا را فراهم می کند. پارچه های نخی، پنبه ای و حتی ابریشمی نمونه های مناسبی هستند. هم زمینه خنکی را فراهم کرده و هم لطافت را به پوست انتقال می دهند. اما پارچه پلاستیکی گرمای زیادی زیر سر شما فراهم می کند. حتما به جنس پارچه بالش توجه نمایید.

6. شست و شوی بالش

رعایت بهداشت بالش خریداری شده مهم است. پارچه و مواد پر کننده آن باید قابل شستن باشند. رویه محصول باید قابل جداسازی طراحی شده باشد. شست و شوی دوره ای این محصول بایستی به طور مداوم انجام گیرد. در غیر این صورت به منبع آلودگی ، میکروب و بیماری تبدیل شده و سلامتی به خطر می افتد. معمولا یک نمونه دارای اصالت و کیفیت ، دستورالعمل شست و شوی مناسب خود را به همراه دارد.

7. کیفیت بالش

کیفیت بالش در ابتدای خرید باید مورد توجه قرار بگیرد. استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت در تولید آن باید رعایت گردد. اگر این گزینه توسط سازنده رعایت شود ماندگاری محصول بیشتر خواهد شد. در نتیجه آسیب جسمی برای فرد رخ نخواهد داد. دوام و اصالت آن بیشتر می شود. اما یک نمونه با کیفیت را باید از یک سازنده یا فروشنده معتبر بخواهید. چیزی که حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

8. بالش گارانتی دار

بسیاری از بالش های طبی و غیر طبی دارای گارانتی هستند. در حقیقت تولید کننده در مدت گارانتی ، موظف به برطرف کردن مشکلات مربوط به محصول خود می باشد. گارانتی ، محصول عرضه شده را ضمانت می نماید. اگر یک نمونه ضمانت شده بخرید اطمینان شما از بابت کیفیت بیشتر خواهد بود.

9. سایز بالش

بالش ها همانند بسیاری از محصولات ، دارای سایز و اندازه مشخصی هستند. این سایزها ، در بین تولید کنندگان ، اندازه استاندارد و یکسانی دارند. چندین سایز مشخص وجود دارد که با توجه به وزن و سن تهیه دیده شده اند. حتما سایز مناسب خود را تهیه نمایید. این نکته در انتخاب بالش مناسب دارای اهمیت است. اگر هیچ کدام از سایز های استاندارد مناسب نبود ، می توانید سایز مورد نظر را سفارش بدهید. دوخت این گروه از محصولات ساده است. با تهیه مواد و متریال مناسب ، حتی امکان دوخت آن توسط خودتان وجود دارد.

10. قیمت بالش

این که بودجه کافی برای خرید بالش مناسب داشته باشید ، خیلی مهم است. برخی از محصولات گران و برخی ارزان هستند. اما هیچ وقت بر اساس قیمت تصمیم نگیرید. در این صورت مرتکب اشتباه بزرگی می شوید. قیمت زیاد نشان دهنده بهتر بودن یک نمونه نیست. همان طور که ارزان بودن دال بر بی کیفیتی یک مدل نمی باشد. البته به طور معمول نمونه های دارای کیفیت بالا و مرغوب قیمت بالایی دارند. تنها راه خرید مناسب این نمونه ها خرید مستقیم از تولید کننده هاست.

اگر به تولیدی آن دسترسی ندارید امکان خرید اینترنتی برایتان میسر است. با این عمل و حذف واسطه های خرید و فروش ، به صرفه آن را می خرید. اگر نمونه با کیفیت ، اما گرانی بخرید تا سال ها از هزینه دوباره جلوگیری خواهد شد.

جمع بندی

10 نکته مهم و اساسی در این مقاله از اتاق من ارائه شد. این نکات برای انتخاب بالش مناسب باید مورد ارزیابی قرار بگیرند. کاری که هنگام خرید بالش باید انجام دهید، ساده است. کافیست به تطبیق شرایط و سلایق خود با این نکات بپردازید.

به طور حتم موردی مناسب و مطابق با تمامی این موارد خواهید یافت. خواب راحت، بدون احساس درد و فشار در گردن و سر ، نتیجه این کار خواهد بود. هم سلامتی بدن حفظ می شود و هم این که تجدید انرژی به خوبی صورت می گیرد. کافیست به استراحت خود و شرایط مناسب آن اهمیت بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.