راهنمای خرید بالش

5 دلیل برای خرید بالش طبی

خرید بالش طبی

در هنگام خواب و استراحت تمام بخش های بدن نیاز به وضعیت درست دارند. بستر و بالش در یک جهت ، به ایجاد این وضعیت درست کمک می کنند. بالش ها ممکن است سبب بروز درد در ناحیه گردن، سر ، شانه و کمر بشوند. امروزه نوعی از این محصولات با عنوان بالش طبی معرفی می شوند. محصولاتی که دیگر ساده و معمولی نیستند. بلکه در جهت خواب راحت و متناسب با فرم بدن طراحی شده اند. انواع این نمونه ها با ساختارهای متفاوت و قیمت های متنوع به فروش می رسد. اما برای خرید چنین وسیله ای ، نمونه ساده بهتر است یا نوع درمانی ؟؟ در این مطلب از اتاق من ۵ دلیل برای خرید بالش طبی بیان می شود. بیایید ببینیم آیا ارزش خرید دارد یا نه.

 

بالش طبی

برای خواب راحت باید سر و گردن در راستای ستون فقرات قرار بگیرد. معمولا برای این وضعیت سر باید بالا قرار بگیرد. برای همین لازم است که یک وسیله جهت تکیه دادن زیر سر قرار بگیرد. برخی افراد هستند که در ناحیه سر و گردن دچار درد هستند. این دردها در صورت وضعیت نامناسب خواب ، حتی به سکته مغزی و بیماری های قلبی منجر می شود. آرتروز گردن یکی از موارد شایع می باشد.

خواب غیر اصولی بر حسب وضعیت بدنی غیر نرمال ، بی کیفیت خواهد بود. این خواب بی کیفیت فعالیت های فکری و جسمی در طول روز را تحت تاثیر قرار می دهد. وضعیت غذا خوردن، اشتها و رفتار افراد عوض می شود. بیماری هایی همانند دیابت و چاقی زمینه بروز می یابند. همه این موارد به ما می گوید در خرید یک بالش ، اصولی عمل کنیم. این اقدام به همین سادگی ها نخواهد بود. در این جا 5  دلیل مهم برای خرید بالش طبی داریم. این دلایل همگی اهمیت این مسئله را نشان می دهند.

 

1.    خواص درمانی بالش طبی

اولین دلیل برای خرید بالش طبی از نام آن ها مشخص است. از ایجاد درد و گرفتگی در ناحیه سر ، گردن و شانه جلوگیری می کند. حتی اگر این دردها را دارید می تواند آن ها را به حداقل برساند. اما چگونه این اتفاق می افتد. بالش های طبی انواع زیادی دارند. این محصولات و متریال ساختاری آن ها به نحوی هستند که متناسب با فشار سر فرو می روند. بنابراین فضای خالی بین گردن و سر خالی نمی ماند. این فرو رفتگی در صورت نداشتن تکیه گاه با درد و فشار همراه است.

البته برخی نمونه های طبی در بین زانو قرار می گیرند. از ساییدگی زانو ها در هنگام خواب ممانعت می کنند. برخی از آن ها هم برای بانوان باردار بوده و شرایط استراحت آن ها را فراهم می کند. بالش های طبی گردنی با حلقه شدن دور گردن ، درد ناشی از نشستن طولانی را کم می کند. بنابراین همه این نمونه ها آناتومی صحیحی برای بدن ایجاد می نمایند.

 

2.    درجه سختی بالش طبی

دومین دلیل خرید بالش طبی در گرو میزان سفتی و سختی متعادل آن است. نرمی زیاد این نمونه از محصولات نمی تواند از سر و گردن شما حمایت کند. در واقع بایستی گردن و سر در راستای تنه باشند. با نرمی زیاد تکیه گاه ، سر به پایین خم شده و می افتد. اگر قرار باشد چندین ساعت این وضعیت ثابت باشد بعد از بیداری درد آور خواهد بود. حالا سفتی زیاد این محصول کاری برعکس انجام می دهد. سر نمی تواند به خوبی پایین آمده و در راستای ستون فقرات قرار بگیرد. این وضعیت گردن را متحمل فشار زیادی می نماید. اما بالش های طبی با توجه به متریال خاص خود نه نرم و نه سفت هستند. وضعیت کاملا متعادلی دارند.

یک نکته مهم در این جا مطرح می شود. با توجه به شکل خوابیدن خود این میزان سختی را انتخاب کنید. در واقع ضخامت و درجه نرمی یا سفتی با توجه به عادت خواب شما تعیین می شود.

 

3.    بالش طبی ، ضد حساسیت و ضد آلرژی

سومین دلیل خرید بالش طبی در خاصیت ضد حساسیت و ضد آلرژی آن نهفته است. این محصولات از متریال با کیفیت و سازگار با پوست تهیه می شوند. سر ، مو و پوست بدن در هنگام خواب در تماس مستقیم با این محصول است. برخی افراد پوست به شدت حساسی دارند. سریعا جوش و دانه های زیر پوستی می زنند. دچار خارش در نواحی پوست صورت و سر می شوند. این آشفتگی ها خواب را بر هم می زند. پارچه رویه این محصول استاندارد و ضد باکتری است. بنابراین آلودگی و گرد و غبار بر پوست نمی نشیند. تجمع این موارد بر پوست سبب بروز جوش می شود. روند پیری پوست سریع تر می شود. بالش های طبی هیچ کدام از این عوارض ناخوشایند را ندارند.

 

4.    بالش طبی ، ممانعت از پف چشم و خروپف

پف کردن چشم و خروپف از اتفاقات ناخوشایند در هنگام خواب است. یکی از دلایل مهم خرید بالش طبی ممانعت از این اتفاقات می باشد. این محصول موقعیت استانداردی برای بدن ایجاد می کند. در این شرایط با تجمع مایعات در جایی از بدن به خصوص چشم روبرو نیستیم. بنابراین پف چشم اتفاق نخواهد افتاد. برخی از بالش های معمولی در هنگام جابجایی فرد با قطع تنفس همراهند.  در این جهت به خروپف منجر می شوند. بالش های طبی با ایجاد فیزیکی استاندارد ، باعث باز ماندن مجاری تنفسی می شود. پس در هنگام خواب روی آن ها ، خروپف به وقوع نمی پیوندد.

 

5.    بالش طبی و خوابی با کیفیت

خوابی با کیفیت تلقی می شود که به دور از هر گونه درد و آشفتگی باشد. بعد از بیداری نیز حس شادی و نشاط را در فرد به وجود می آورد.  در واقع یک زمینه استراحت راحت و آسوده به کمک آن فراهم می شود. بالش طبی در این زمینه کارآمد می باشد. متریالی با کیفیت و دارای سختی متعادلی دارد. این نمونه با کیفیت برای عادات مختلف می تواند طبی عمل کند. خوابیدن به پشت و پهلو نمونه ای با ضخامت بیشتر و البته کمی سفت می خواهد. در حالی که خواب به شکم به تکیه گاهی نازک و نرم تری احتیاج دارد. چهارمین دلیل خرید بالش طبی داشتن خوابی ایده آل،  با کیفیت و آسوده است. چیزی که خیلی ها به دنبال برآورده کردن آن هستند.

 

جمع بندی

اگر در حین خوابیدن با مشکل مواجه هستید یکی از عوامل ممکن است بالش شما باشد. این وسیله می تواند سلامتی جسمی و روحی شما را به خطر بیندازید. اما یک نمونه درمانی در صورت انتخاب اصولی ، این مشکلات را ندارد. 5 دلیل مهم برای خرید بالش طبی داریم. همه این دلایل ما را به سمت این خرید سوق می دهد. به طور حتم یک محصول طبی از مدلی معمولی خیلی بهتر خواهد بود. اگر به کیفیت خواب و حفظ سلامتی خود اهمیت می دهید ، یک نمونه از آن را بخرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.