راهنمای خرید بالش

بالش مموری فوم خارجی یا ایرانی؟

بالش مموری فوم خارجی یا ایرانی ؟

قبل از بررسی تفاوت بالش مموری فوم خارجی و ایرانی کمی درباره اهمیت استفاده از آن صحبت کنیم. در دنیای حاضر برای هر مشکلی بی‌شمار راهکار ارائه داده‌اند. علم و فناوری همگام با توسعه در جهت ایجاد ابزار نوین تلاش می‌کند. این ابزار در جهت زندگی راحت تر و سالم تر گام بر می‌دارد. یکی از نمونه های بارز آن پیشرفت و نوآوری در زمینه شرایط خواب است.

بالش های مورد نیاز برای خوابیدن قادرند جسم شما را در شرایط ایده آل استراحت قرار بدهند. پس اگر خواب ناآرام و آشفته‌ای دارید، لزومی به جابجا نمودن جای خواب خود نیست. کافیست وسائل خواب خود را تعویض نمایید. بالش های طبی در جهت خلق این شرایط مطلوب، بسیار توانمند هستند. زیرا از نوعی ماده هوشمند تحت عنوان مموری فوم بهره می‌برند. در دنیای پر از مارک و برند، بالش مموری فوم خارجی یا ایرانی، کدام بهتر است؟ ادامه این مطلب در اتاق من پاسخ مناسبی به این پرسش خواهد داد.

بالش مموری فوم

آیا اسم بالش طبی را تا به حال شنیده‌اید؟ در مورد بالش های هوشمند چه چیزی می‌دانید ؟ این دو همان بالش مموری فوم هستند . بنابراین در ساختار تمامی بالش های طبی هوشمند رد پای این ماده وجود دارد. سازنده اصلی این گروه از محصولات می‌باشد. داشتن خواب آرام و خرید محصولی مناسب برای این مقصود، از دید تولیدکنندگان مهم است. مموری فوم خاصیت انعطاف، ارتجاع و تطبیق سطحی می‌بخشد. دو عامل درجه حرارت و فشار بدن سطح آن را حالت می‌دهد. خمیری را تصور کنید که با برخورد هر جسمی شکل و قالب همان جسم می‌شود. در این جا محصول مورد نظر نرمی خمیر را ندارد اما مثل خمیر شکل جسم تماس یافته را می‌گیرد. بر خلاف خمیر هم بعد از رفع تماس به شکل اولیه خود بر می‌گردد. بالشی که قالب سر و گردن شود وضعیت صحیحی برای بدن می‌سازد.

انواع بالش مموری فوم

امروزه برندها و مارک های تولیدی گوناگونی در بازار می‌بینیم. تولید کنندگان خارجی و داخلی محصولات متنوع خود را وارد میدان رقابت نموده اند. این تولید کنندگان مختلف فقط یک نوع بالش مموری فوم نمی‌سازند. بلکه انواع گوناگون آن را برای سنین مختلف، کاربردها و سلایق متنوع ارائه می‌دهند. بنابراین هر کسی که برای خرید به یک برند خاص مراجعه کند، احتمال یافتن نمونه دلخواه خود را دارد. اما این مجموعه های مختلف، محصولاتی با کیفیت های گوناگون دارند. رعایت اصول و استاندارد های لازم در کنار متریال مرغوب، کیفیت را متفاوت می‌سازد. در بین برندهای خارجی و ایرانی، کیفیت ها دارای تفاوت هستند. یادتان باشد کیفیت بالش مموری فوم به مرور بر سابقه و اعتبار تولید کننده خود می‌افزاید. اما از این لحاظ، آیا بالش مموری فوم خارجی را می‌پسندید یا ایرانی را؟؟؟

انتخاب بالش مناسب

در هنگام خرید بالش مموری فوم مناسب به مارک تولیدی آن توجه کنید . آیا سردرگمی شما رفع می‌شود. آیا فقط بر اساس داشتن مارک خارجی یا ایرانی می‌توان نمونه‌ای مناسب گرفت؟ به طور حتم پاسخ منفی است. معمولا برندهای خارجی، اصول و کیفیت تولید را بیشتر رعایت می‌کنند. برندهای ایرانی معمولا با افزایش کیفیت و رعایت استاندارد ها سعی دارند تا با آن ها رقابت کنند. معمولا مارک های معتبر خارجی در سطح جهان از اعتبار کافی برخوردارند. اما آیا توجه به برند و اسم تولید کننده در هنگام خرید کافی است؟؟ قبل از توجه به سازنده، یک سری نکات دیگری را باید جدی گرفت. این نکات شامل موارد زیر هستند:

بالش مموری فوم خارجی یا ایرانی ؟

کیفیت ساختاری بالش طبی

یک بالش طبی یا مموری فوم برای داشتن عملکرد مناسب و عمر کافی باید متریالی مرغوب داشته باشد. این مواد شامل فوم پر کننده و روکش بیرونی است. فوم ها در انواع کیفیت ساخته می‌شوند. کیفیت بالا به طور حتم نمونه‌ای بهتر و ماندگار تر خلق می‌کند. روکش بالش در کنار نرمی نباید دارای عوارض پوستی باشد. سر، مو، پوست صورت و گردن با سطح آن مرتبط هستند. این بخش ها از بدن، درجه حساسیت بالایی دارند. حواستان باشد که روکش از پارچه‌ای ضد حساسیت، ضد آلرژی و قابل شستن تهیه دیده شده باشد. برندهای خارجی معمولا در این جهت سازماندهی شده اند. چندین مارک معتبر ایرانی نیز وجود دارند که در این زمینه در حال رقابت با نمونه های جهانی هستند. امروزه اینترنت به سرعت اطلاعات مورد نیاز در مورد یک سازنده و یک محصول را بازگو می‌کند. پس فهمیدن کیفیت یک نمونه با یک سرچ ساده مشخص می‌شود.

نوع بالش مموری فوم

بعد از کیفیت مشخص کنید که بالش مموری فوم را برای چه می‌خواهید. در واقع مشکل خود را بیابید. آیا در حین خوابیدن دچار درد در گردن می‌شوید؟ شاید هم مبتلا به دیسک گردن یا آرتروز هستید. آیا شرایط زندگی شما به نحوی است که طولانی مدت نشسته‌اید؟ کدام بخش از بدنتان درد دارد؟؟ آیا مبتلا به خروپف بوده و یا از تعریق زیاد بدن رنج می‌برید؟ برای هر کدام از این موارد، بالش طبی داریم. تولید کنندگان سعی می‌کنند که همه حالات را ساپورت نمایند. باید نمونه تهیه شده بتواند بدن شما را در وضعیت نرمالی قرار دهد. با این رویکرد به تدریج درد کاهش می‌یابد. به طور حتم فرد به سمت بهبودی می‌رود. البته چنان چه این مشکلات را ندارید باز هم سودمند هستند. به نوعی از این اتفاقات ناخوشایند پیشگیری می‌کنند.

قیمت بالش های طبی

بالش مموری فوم خارجی و ایرانی قیمت های متفاوتی دارند. البته یادتان باشد که مموری فوم خود ماده‌ای گران محسوب می‌شود. بنابراین نسبت به سایر محصولات خواب از قیمت بالایی برخوردار است. اما قیمت نمونه های خارجی و ایرانی نیز با هم فرق دارد. زیرا هزینه واردات بر هزینه نهایی این محصولات افزوده است. اما خوشبختانه نمونه های با کیفیتی هستند. کیفیت بالای آن ها در کنار تکنولوژی های به کار گرفته، آن ها را نمونه هایی خاص کرده است.

خرید بالش طبی اکسون

بالش مموری فوم خارجی یا ایرانی ؟

انواع مارک بالش

در این جا چند مارک معتبر تولید بالش مموری فوم معرفی می‌شود.

بالش اکسون: تولید بالش های مموری فوم با کیفیتی فوق العاده و ماندگاری بالا را در پرونده خود دارد.

بالش هوشمند: این برند انواع بالش های طبی هوشمند را با تنوع کاربردی بالا می‌سازد.

بالش مدیکو: بالش مدیکو نیز یکی دیگر از برند های معروف در بازار بالش مموری فوم می‌باشد

کلام آخر

اگر بخواهید یک بالش مموری فوم بخرید، نمونه خارجی یا ایرانی آن را می‌خرید ؟ تولید کنندگان خارجی اغلب فناوری های بیشتر و متریال مرغوب تری دارند. اصالت مواد و روش تولید بر اصالت محصول نهایی می‌افزاید. گارانتی های طولانی مدت را می‌توان در بین آن ها یافت. هر چند که سازندگان ایرانی در حال توسعه و پیشرفت محصولات خود هستند. از حق نگذریم نمونه های خوب ایرانی کم نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.