راهنمای خرید بالش

بالش معمولی بخریم یا طبی ؟

بالش معمولی بخریم یا طبی ؟

خوابیدن اتفاقی شیرین و دلچسب است. به خصوص وقتی که خسته‌اید و انرژی شما ته کشیده باشید. یک خواب و استراحت عمیق و هم چنین با کیفیت لازم دارید. با این کار بدن شروع به ریکاوری و تجدید انرژی می‌نماید. اما این مهم به همین سادگی به دست نمی‌آید. باید شرایط و زمینه های آن فراهم باشد. بستری راحت، بالشی مناسب و رواندازی مطابق با دمای محیط لازم دارید. این نمونه از محصولات تنوع زیادی دارند. کافیست بخواهید یک بالش بخرید، اگر اطلاعات کافی نداشته باشید، سردرگم می‌شوید. مطمئن باشید که تولید کنندگان بر پایه اصولی خاص اقدام به طراحی می‌نمایند. بنابراین تنوع محصولات بی حساب و کتاب نیست. آیا شما می‌دانید چه بالشی برای خوابتان مناسب است؟ به نظرتان بالش معمولی بخریم یا بالش طبی ؟؟، در ادامه از این مقاله اتاق من، تفاوت این دو به خوبی بیان می‌شود.

بالش معمولی

بالش معمولی انواع و اقسام متریال ساختاری را در بر می‌گیرند. نمونه‌ای چهارگوش بوده که با یکسری متریال پر می‌شود. پر، پنبه، پشم و انواع الیاف طبیعی و مصنوعی در این جا استفاده می‌شوند. وقتی صحبت از این محصولات می‌شود، فقط به یاد خوابیدن می‌افتیم. زیرا از زمان های گذشته تا به اکنون برای زیر سر گذاشتن استفاده می‌شوند. هر نوع متریال پر کننده، خواص و مزایای خاص خود را دارد. درجه سختی، نرمی و میزان راحتی روی آن ها با هم فرق دارد. این مواد پر کننده یک تکه نیستند. بنابراین انتظار سطح صاف و کاملا یکدست را از آن ها نداشته باشید. اما از نظر قیمت در محدوده مناسبی هستند. خب، بالش معمولی میپسندید، یا از نمونه های جدید طبی استفاده می‌کنید؟ دلیل انتخاب یکی از این دو گزینه چیست؟؟

بالش طبی

بالش طبی از نظر نوع متریال، شکل ظاهری و حتی نوع کاربرد با بالش معمولی دارای تفاوت است. در همین ابتدا باید گفت که بالش های طبی به دو نوع کلی دارای فوم و بادی تقسیم بندی می‌شوند. خب حالا به نظر شما متریال پر کننده چیست؟ در نوع دارای فوم با فوم حافظه دار روبرو هستیم. ماده‌ای که هوشمند و تخصصی عمل می‌کند. اما در نوع بادی به کمک باد این محصول پر می‌شود. در این گروه الزامی به طراحی چهارگوش نیست. شکل و ساختار بیرونی آن بر طبق آناتومی بدن شکل می‌گیرد. زیرا هدف اصلی طراحی آن ها قرار دادن جسم فرد در شرایط مناسب است. نوع بادی برای مسافرت ها عالی است. هم خوابی راحت می‌شود با آن داشت و هم به راحتی نقل و انتقال می‌یابد. یک بالش طبی، سر، گردن و کمر را در وضعیتی صحیح قرار خواهد داد. این وضعیت صحیح، مناسب ترین و راحت ترین حالت ممکن است.

تفاوت بالش معمولی و بالش طبی

برای پاسخ به سوال بالش معمولی بخریم یا طبی؟ باید با تفاوت این دو آشنا شویم. به طور حتم تفاوت ها قادرند نوع بهتر و مناسب تر را مشخص نمایند.

بالش معمولی بخریم یا طبی ؟

شکل ظاهری بالش معمولی و طبی

بالش طبی از سطحی صاف، یک تکه و یک دست تشکیل شده است. حال آن که در نمونه معمولی این چنین نیست. برای خوابیدن، یک نمونه طبی دارای جایگاه مشخص و مناسبی برای سر و گردن می‌باشد. حال آن که در نمونه قدیمی و رایج این چنین نیست.

کاربرد بالش معمولی و طبی

بالش های طبی بر خلاف معمولی انواع گوناگون کاربرد را شامل می‌شوند. یک نمونه از آن جهت زیر سر گذاشتن تعبیه شده است. این تکیه گاه در این جا دارای خواص طبی و درمانی شده است. زیرا می‌تواند بخش های درگیر با خود را در راستای سایر قسمت های بدن قرار دهد. بنابراین با پوشش گودی گردن و جایگاه مناسب سر روبرو هستیم. به خصوص این که متریال هوشمندی در آن قرار گرفته است. این ماده تحت اثر دو فاکتور دما و وزن دریافتی تغییر شکل می‌دهد. بنابراین قادر است شرایطی ایده آل و راحت برای خوابیدن فراهم نماید. این شرایط ممکن است توسط یک بالش معمولی نیز ایجاد شود، اما به خوبی نمونه طبی نخواهد بود. پس دردهای مختلف گردن، کتف، آرتروز و غیره دیگر به سراغتان نمی‌آید.

بالش های طبی هوشمند با ساختار فوم خود انواع گوناگونی را شامل می‌شوند. خوابیدن و استراحت روی آن ها تنها یکی از این موارد متعدد است.

نشستن طولانی برای اکثر افراد آزار دهنده است. این آزردگی خاطر به دلیل خستگی و گاها دردهای جسمانی است. بیایید ببینم کدام نواحی درگیر بوده و دچار درد می‌شوند. کمر، گردن و حتی لگن نقاطی هستند که بسیار تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

  1. برای رفع درد کمر انواع بالش طبی هوشمند پشت کمری داریم. این محصول از کمر و ستون فقرات پشتیبانی می‌کند و آن را در وضعیت صحیحی قرار خواهد داد.
  2. برای رفع گردن درد باید فشار سر را از روی آن برداشت. این کار توسط بالش طبی هوشمند دور گردنی انجام می‌گیرد. دور گردن قرار گرفته و اجازه نمی‌دهد سنگینی سر و فشار آن به گردن انتقال یابد. راه حل موثر و بسیار کارامدی است.
  3. نشیمن گاه و لگن در نشستن مداوم ممکن است دچار درد شود. بالش طبی هوشمند نشیمن گاهی نیز طراحی شده اند. حلقه‌ای تو خالی به شکل تایر ماشین هستند.

برای خوابیدن نیز انواع گوناگونی وجود دارد. اگر زانوان شما درد می‌کند از بالش طبی هوشمند بین زانو استفاده کنید. از سایش آن ها به هم و ایجاد درد جلوگیری می‌کند. اگر باردار هستید، بالش طبی هوشمند بارداری وجود دارد. خانم باردار به همراه نوزادش را در شرایط راحتی برای استراحت قرار می‌دهد.

بالش معمولی بخریم یا طبی ؟

کدام بالش مناسب‌تر است ؟

خب حالا به دیدگاه شما بالش معمولی بخریم یا طبی؟ نمونه طبی مخصوص خواب راحت هستند. نمونه های بی نظیری که هم در پیشگیری از درد و هم در درمان دردها موثر هستند. هم افراد دارای درد بدنی و هم افراد سالم می‌توانند از آن ها استفاده نمایند. یادتان باشد روح و روان سالم در کنار جسم سالم به زندگی سالم ختم می‌شود. اگر بدنی خسته، دردمند و نا آرام داشته باشید از نظر روحی نیز دارای ثبات و استاندارد نخواهید بود. شاید هزینه آن ها کمی بالاتر باشد یا شاید سطحی سخت تر داشته باشند، اما راحت هستند. به راحتی شکل می‌گیرند، زیرا انعطاف پذیرند. بعد از استفاده به شکل اولیه خود بر می‌گردند و این حاکی از خاصیت ارتجاعی آن هاست. ضمن این که متناسب با هر حالتی از بدن شما نمونه مناسبی از آن طراحی شده است.

کلام آخر

بالش معمولی یا طبی، دو راهی گیج کننده‌ای برای افرادی است که قصد خرید دارند. نمی‌توان دقیقا گفت برای شما کدام گزینه بهتر است و آن را بخرید. اما مزایای ساختاری و عملکردی نمونه طبی بیشتر است. زیان ها و ضررهای کم تری به دنبال دارد. اگر پول خود را صرف خرید یک نمونه هوشمند نمایید، ضرر نکرده اید. ما در اینستاگرام اتاق من نیز این پست رو منتشر خواهیم کرد و شما میتوانید این پست و سایر پست ها رو در پیج اینستاگرام ما نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.