راهنمای خرید بالش

بالش بواسیر چه فوایدی دارد؟

بالش بواسیر چه فوایدی دارد؟

در دنیای مدرن امروزی، هر مشکلی دارای چند راهکار اساسی می‌باشد. استراحت و آسودگی افراد در پوزیشن‌های مختلف، تولید کنندگان را به فکر طراحی محصولات راحتی واداشت. نشستن، راه رفتن و خوابیدن از جمله مواردی است که افراد نیازمند احساس راحتی هستند.

در این میان، افراد زیادی به دلایل مختلف در هنگام نشستن احساس راحتی و آسودگی ندارند. به عبارت دیگر، سطوح سخت و سفت برای آن ها آزار دهنده است. برای نشستن آسوده و طولانی مدت، این افراد از بالش های به خصوصی استفاده می‌کنند.  طراحی و ساخت بالش طبی نشیمن در جهت حل مشکلات مربوط به نشستن این گروه است. ضمن این که نشیمن گاه مناسبی برای آن ها فراهم می‌کنند. بالش بواسیر یکی از نمونه بالش های طبی جهت ایجاد نشیمن گاهی آسوده می‌باشد. بالش بواسیر چه فوایدی دارد؟ این مطلب در ادامه مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت.

بواسیر چیست؟

در برخی افراد، در محدوده مجرای مقعد (انتهای دستگاه گوارش) التهاب و تورم به چشم می‌خورد. این التهاب، ناشی از گشاد شدن رگ های وریدی ( سیاهرگی) این ناحیه می‌باشد. گشاد شدن رگ به همراه بافت هم بند اطراف آن، با تورم ناحیه مرتبط خود را نشان می‌دهد. به این بیماری، هموروئید یا بواسیر می‌گویند. افراد دارای بیماری بواسیر به راحتی نمی‌توانند بنشینند. التهاب موجود در مجرای مقعد، روی یک نشیمن گاه سخت و سفت، تحت فشار قرار می‌گیرد. با متحمل شدن فشار در ناحیه نشیمن، فرد را در هنگام نشستن می‌آزارد. متخصصان و طراحان، اقدام به طراحی بالش طبی از نوع بالش بواسیر نموده اند. بالشی که در شکل، جنس و کاربرد با نمونه های عادی فرق دارد. با کمک آن، بیماران هموروئید ساعت هایی متمادی بدون درد و آزار و اذیت می‌نشینند.

بالش بواسیر چه فوایدی دارد؟

بالش بواسیر

برای نشستن افراد دارای بیماری هموروئید، اتاق من بالش بواسیر را به شما پیشنهاد می‌کند. در شکل های متنوع و اندازه های گوناگون طراحی می‌شود. به شکل حلقه ای توخالی همانند تایر ماشین طراحی شده است. منفذ تو خالی درونی آن محل قرار گرفتن ناحیه بواسیر می‌باشد. بدین شکل، فشاری را متحمل نخواهد شد. جنس آن نباید سخت و سفت باشد. در عین حال بایستی منعطف باشد و بتواند فرد را در هنگام نشستن پشتیبانی نماید.

اسفنج و فوم برای پر کردن این بالش استفاده شده است. البته گاهی نیز از مموری فوم استفاده می‌کنند. برای رویه آن از پارچه ای ضد حساسیت و قابل شست و شو بهره می‌گیرند. این نمونه از نشیمن گاه در معرض آلودگی های بیش تری هم چون ترشحات و خون ریزی قرار دارد. ضمن این که متحمل فشار بیش تری نیز می‌گردد. بنابراین در کنار قابلیت شستن، بایستی بتوان رویه را جدا نمود.

فواید بالش بواسیر

بالش بواسیر علاوه بر بیماری هموروئید در موارد گوناگونی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. زنانی که زایمان کرده اند، پس از زایمان به کمک آن راحت تر می‌نشینند. ضمن این که زودتر درمان شده و رو به بهبودی می‌روند. برای افرادی که جراحی های مربوط به ناحیه لگن را انجام داده اند، بسیار مفید است. به گذراندن دوران نقاهت بیمار کمک می‌نماید. برای کسانی که مشکلات استخوانی و دنبالچه دارند، نیز کارایی دارد. بعد از عمل شقاق، گزینه مطلوبی به عنوان نشیمن گاه می‌باشد. در مشاغلی که افراد به طور نشسته و در ساعت های متمادی کار می‌کنند، پیشنهاد می‌شود. در همه این موارد محلی مناسب، راحت، منعطف و بدون عوارض را برای نشستن فراهم می‌کند. استفاده از این محصول مدرن و در عین حال کاربردی، فواید زیادی را به دنبال دارد. این مزایا و فواید شامل گزینه های زیر می‌باشد.

  • نشستن بدون درد

افراد دارای بواسیر و بیماری های مشابه، به شکل عادی نمی‌توانند بنشینند. ناحیه ملتهب در حوالی مقعد، تحت فشار و سختی سطح به درد می‌آید. اما بالش بواسیر با طراحی منحصر به فرد خود زمینه راحت نشستن را فراهم می‌کند. بدون این که ناحیه ملتهب تحت فشار و نیرویی اذیت کننده قرار بگیرد. به عبارتی دیگر، سبب تسکین درد خواهد شد. حتی اگر قصد نشستن طولانی مدت را داشته باشید، باز هم مشکلی پیش نمی‌آید. زیرا بخش دنبالچه و ملتهب، درون برش توخالی آن قرار می‌گیرد. به این صورت دیگر تماس مستقیمی با سطح صندلی ندارند و به حالت معلق می‌باشد. در این شرایط هیچ گونه فشاری بر آن وارد نخواهد شد.

بالش بواسیر چه فوایدی دارد؟

  • تهویه هوا

اگر در حالت عادی و در هوای گرم روی صندلی بنشینید، امکان تعریق بدن وجود دارد. زیرا بدن کاملا به نشیمن گاه و صندلی یا کف زمین چسبیده است. این اتفاق برای بیماران هموروئید بسیار ناخوشایند است. زیرا تعریق سبب پیدایش جوش هایی در محل نشیمن گاه و افزایش التهاب این ناحیه می‌شود. اما بالش بواسیر بین سطح و نشیمن گاه بدن این بیماران حد فاصل مناسبی ایجاد می‌کند. در این فاصله به وجود آمده، امکان گردش و تهویه هوا وجود دارد. بنابراین دیگر تعریق و عوارض آن پیشامد نخواهد کرد.

  • آناتومی صحیح بدن

بالش بواسیر ضمن کمک به نشستن بدون درد بیماران هموروئید، به نشستن صحیح آن ها نیز کمک می‌کند. هنگام قرار گرفتن روی سطح این محصول، لگن کمی بالاتر قرار می‌گیرد. به نحوی مستقر می‌شود که بدن رو به بالا قرار می‌گیرد. این وضعیت نشستن از ایجاد قوز و خمیدگی در ناحیه کمر ممانعت می‌نماید. در واقع باعث می‌شود تا انحنای داخلی ناحیه ستون فقرات در وضعیت و آناتومی صحیحی قرار گیرد. همه این موارد، باعث بهبود وضعیت جسمانی خواهد شد. از شکل و نحوه استقرار اسکلت استخوانی بدن محافظت می‌نماید. فرم و شکل مناسبی به وضعیت جسمانی می‌بخشد.

  • جابجایی آسان

بالش بواسیر از اندازه و وزن مناسبی برخوردار است.  به نحوی که حمل و نقل آن به راحتی صورت می‌گیرد. می‌توانید هر جا رفتید آن را نیز با خود ببرید. با این رویکرد، دیگر در خانه، محل کار، مهمانی و مسافرت بدون مشکل می‌نشینید. حجم فضای اشغالی آن در هنگام حمل و نقل زیاد نمی‌باشد. نمونه هایی راحت و مناسب برای استفاده عمومی در هر مکان و هر زمانی هستند. این نمونه از بالش های طبی امکان قرار گیری روی هر سطحی را دارد. هم می‌توانید روی صندلی بنشینید  و هم به کمک آن روی کف زمین بنشینید.

بالش بواسیر چه فوایدی دارد؟

  • گذراندن دوران بهبودی

هموروئید و ناحیه ملتهب بدن مانند همه بیماری های دیگر یک بیماری تلقی می‌شود. به طور حتم، راهکار درمانی به خصوصی نیز برای آن وجود دارد. با کمک بالش بواسیر می‌توانید به روند بهبودی ناحیه ملتهب بدن خود کمک نمایید. ضمن ایجاد مکانی مناسب برای نشستن راحت این گروه از افراد، به روند بهبودی نیز سرعت می‌بخشد. زیرا اجازه نمی‌دهد با ورود فشار بیشتر، مشکلات دیگری به التهاب نشیمن گاه اضافه شود. می‌توانید روند درمانی التهاب ناحیه بواسیر را به خوبی طی کنید. زودتر نتیجه می‌گیرید.

  • گردش خون مطلوب

یکی از فواید مهم بالش بواسیر، داشتن گردش خون مناسب در ناحیه نشیمن گاه است. این خاصیت به واسطه جنس مواد سازنده و محتویات درونی این نمونه از محصولات طبی است. اغلب از اسفنج و فوم هوشمند یا مموری فوم استفاده می‌شود. این متریال مطابق با وزن بدن فرو می‌روند. پس شکل و فرم خود را با این ناحیه از بدن تطابق می‌دهند. هم چنین با برقراری تعادل در توزیع وزن، به کنترل وزن کمک می‌نمایند. گردش خون در ناحیه نشیمن گاه به خوبی صورت می‌گیرد. در نتیجه این بهبودی، تغذیه سلول های این ناحیه و دفع مواد زائد به درستی صورت می‌گیرد.

کلام آخر

بالش بواسیر برای کمک به نشستن آسوده و راحت بیماران بواسیر یا هموروئیدی مناسب می‌باشد. البته این مطلب بدین معنا نیست که فقط به این گروه از افراد اختصاص دارد. فواید و کاربردهای فراوانی برای این محصول درمانی و راحتی ذکر شد. هر کسی که نشستن برای او مشکل آفرین است می‌تواند روی این محصول حساب کند. تکیه گاهی پر فایده و مطمئن برای حالت نشسته افراد فراهم می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.