راهنمای خرید محافظ تشک

دلایل استفاده از پد محافظ ضد آب تشک

پد محافظ ضد آب تشک

تشک و بستر خواب یکی از لوازم اساسی در هنگام خوابیدن است. البته شاید عده ای هم باشند که از آن استفاده نمی کنند. اما برای داشتن خوابی استاندارد و راحت به آن نیازمند هستید. یک بستر خواب طی چندین سال مورد استفاده قرار می گیرد. در این استفاده مداوم ، به طور حتم به دلایل مختلفی کثیف می شود. اما شاید ندانید، ولی هیچ تشکی قابل شست و شو نیست. پس باید چیکار کرد ؟ آیا باید بعد از آلودگی آن را دور انداخت و یک نمونه جدید خرید ؟ شاید هم باید این آلودگی را تحمل و هم چنان از آن استفاده کرد. به نظر شما راه حل چیست ؟؟ پد محافظ ضد آب تشک راهکاری مشکل گشا است. در ادامه ، دلایل استفاده از پد محافظ ضد آب تشک به طور کامل بررسی می شود.

پد محافظ ضد آب تشک

پد محافظ ضد آب تشک در واقع نوعی کاور است که روی بستر خواب قرار می گیرد. در حقیقت مانعی سر راه ورود آلودگی و مایعات به درون آن می باشد. معمولا جنس این محصول از پارچه هایی  دارای ویژگی مناسبی تهیه می شود. این پارچه دارای کیفیت ساختاری بوده و قابل شست و شو می باشد. پس در صورت آلودگی به راحتی تمیز می شود. هم چنین ضد حساسیت های پوستی است. این کاور در تماس مستقیم با بدن فرد قرار می گیرد. بنابراین نباید سبب بروز آلرژی و حساسیت در بدن شود. زمینه تهویه و گردش هوا در آن فراهم شده است. مجهز به توری در دیواره کناری خود می باشد. محصول به خوبی نفس می کشد.

از نظر ساختاری در دو مدل پنج وجهی و شش وجهی طراحی می شود. پنج وجهی با پوشاندن سطح اصلی بستر و دیواره ها کار خود را انجام می دهد. ضد آب،  ضد گرد و غبار و مانع آلودگی هاست. اما نمی توان گفت مانع ورود حشرات و ساس نیز می باشد. زیرا سطح پایینی آن که چسبیده به کف تخت است ، باز می باشد. نمونه شش وجهی همه سطوح را می پوشاند. در واقع کیسه ای است که تشک به طور کامل در آن فرو می رود. معمولا مجهز به زیپ برای بسته شدن می باشد. ضد آب،  ضد گرد و غبار و مانع ورود حشرات و ساس می باشد.

کاربرد محافظ ضد آب تشک

محافظ ضد آب تشک محصولی است که جدا از خود بستر عرضه می شود. بنابراین افرادی که تمایل داشته باشند می توانند آن را بخرند. انتخاب آن آزاد و وابسته به خود شخص است. در این جا دلایل استفاده و نوع کاربرد این محصول بیان می شود. آن ها را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید ، این کاور به درد می خورد یا این طور نیست.

محافظ تشک ضد آب

بستر خواب شما ممکن است توسط مایعات مختلفی آلوده شود. برخی افراد در تخت خود نوشیدنی می خورند. چای، شربت و آب می تواند روی سطح آن ریخته شود. تعریق بدن در صورت رخ دادن ، باز هم امکان نفوذ دارد. در افراد مسن و بچه ها، بی اختیاری ادراری نیز در این مجموعه قرار می گیرد. این مایعات با ورود به بطن بستر خواب مشکلات زیادی ایجاد می کنند. چنان چه این اتفاق بیفتد بوی نامطبوع و گندیده ای از بستر خوابتان بلند می شود. ساختار درونی در اثر ورود مایعات امکان پوسیدگی و تخریب دارد. به خصوص نمونه های فنر دار که امکان زنگ زدگی برای آن می باشد. این نتایج وحشتناک عمر محصول شما را کمتر می کند. اما محافظ ضد آب تشک ، همانند سدی از ورود آب و مایعات  به درون آن ممانعت می نماید.

پارگی سطح تشک

سطح تشک در صورت نبودن محافظ ضد آب تشک، در معرض آسیب است. اشیا نوک تیز امکان پاره نمودن سطح آن را دارند. نشستن و دراز کشیدن روی آن سبب ساییدگی سطحی می شود. بعد از مدتی استفاده ممکن است احساس کنید سطح آن نازک شده است. بنابراین به غیر از اشیا تیز و خطرناک ، ساییدگی ممکن است سبب پارگی آن شود. تنها راه موثر ، استفاده از کاور معرفی شده است. این کاور حتی اگر پاره هم شود با هزینه ای کم قابل خریدن است. اما تصور کنید هر دو سطح تشک شما ساییده و پاره شده است. در این صورت ، خواب راحتی را نمی توان تجربه کرد. ضمن این که تعویض آن هزینه زیادی را می طلبد. بنابراین وجود کاور از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

ضد آلرژی و حساسیت پوستی

بروز آلرژی و مشکلات پوستی برای یک فرد بسیار آزار دهنده می باشد. خواب راحت و آرام را می گیرد. عوامل زیادی سبب بروز این اتفاق ناخوشایند می شود. گرد و غبار امکان نفوذ در بستر خواب را دارد. برخی حشرات جذب همین گرد و غبار ها می شود. هم چنین حشرات موذی همانند ساس از خون انسان و حیوان تغذیه می کنند. بستر خواب جایی برای مخفی شدن این حشرات است. در هنگام استراحت بدن را مورد هجوم قرار داده و آسیب جسمی می رسانند. بهداشت و سلامت فرد به خطر می افتد. محافظ ضد آب تشک گزینه مناسبی برای جلوگیری از آن است. شوره بدن،  قارچ و حتی کپک به راحتی وارد بستر می شود. در آن جا تجمع و رشد می کنند. این کاور با جلوگیری از این موارد ، خاصیت ضد آلرژی ایجاد می نماید.

حفظ گارانتی محصول

بسیاری از بستر ها و لوازم خواب همراه با گارانتی عرضه می شوند. در برگه ضمانت ، وقوع برخی مشکلات ، امکان تعویض و تعمیر را فراهم می کند. اما اگر محصول آلوده و کثیف شده باشد ، گارانتی لغو می شود. به طور مثال، لکه های سطحی، پارگی یا ساییدگی روی سطوح باشد. در این صورت دیگر مشمول شرایط گارانتی نمی شود. با این اتفاق دیگر تولید کننده هیچ مسئولیتی در قبال آن نمی پذیرد.  اما یک محافظ ضد آب تشک با ساختار محافظتی خود باعث حفظ گارانتی محصول می شود. با داشتن این کاور ، عدم آسیب فیزیکی و  عدم حضور لکه های آزار دهنده را خواهید داشت. پس هم چنان می توانید به استفاده از گارانتی امیدوار باشید.

تمیز نمودن تشک

تشک و انواع آن به سبب ساختار خاص خود غیر قابل شست و شو هستند. شستن آن ها به روش خاصی انجام می شود. در این شست و شو فقط سطوح بیرون امکان پاکیزگی دارند. در صورتی که درون  این گونه محصولات محلی برای تجمع آلودگی و میکروب است. محافظ ضد آب تشک جلوی این عوامل زیان بار را می گیرد. آلودگی ها، مایعات، حشرات و آسیب های فیزیکی به بستر وارد نمی شوند. بنابراین به تمیز ماندن بستر خواب شما بسیار کمک می نماید. بر خلاف تشک ، این کاور امکان شست و شو دارد. می توانید چند وقت یک بار با کمک شوینده ها ، مطابق با دستورالعمل ، آن را بشویید. سپس دوباره آن را مورد استفاده قرار دهید.

محافظ ضد آب تشک کجا استفاده می شود ؟؟؟

  • جایی که رعایت نکات بهداشتی و تمیزی بسیار مورد توجه باشد.
  • کسانی که با عارضه های پوستی همانند ریزش مو و شوره سر ، دست و پنجه نرم می کنند.
  • در مناطقی که گرد و غبار در هوا زیاد باشد.
  • برای افراد مسن که دفعات ادرار زیادی دارند. بچه های کوچک و کسانی که بی اختیاری ادراری دارند.
  • در خانه هایی که حیوانات خانگی نیز حضور دارند. امکان آمدن آن ها بر روی تخت خواب وجود دارد.
  • برای افرادی که عادت به خوردن غذا روی بستر خواب خود دارند.

جمع بندی

یکی از وسایل و لوازم جانبی و البته اختیاری برای بستر خواب ، محافظ ضد آب تشک است. در این مقاله از اتاق من دلایل استفاده از آن بیان شد. به نظر می رسد حضوری موثر داشته باشد. همه موارد گفته شده از آلودگی و تخریب بستر خواب جلوگیری می کند. حالا خود تصمیم بگیرید. بهتر نیست از آن استفاده نمایید ؟؟ به نظر نمی رسد هزینه اضافی و بدون کارایی باشد. این محافظ یا کاور ، عمر بهینه تشک شما را بیشتر می نماید. ضمن این که محصولی بی خطر و کاملا بهداشتی برای استراحت دارید. در مجموع ، با همه این مطالب ، این محصول بسیار پر فایده و سودمند است. اگر تا به حال از آن استفاده نکردید، هنوز دیر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.