راهنمای خرید محافظ تشک

نقش محافظ ضد آب تشک در تعریق بدن

محافظ ضد آب تشک باعث تعریق میشه

ارزش و کیفیت خواب با توجه به شرایط مناسب خواب رقم می‌خورد. محصولات خواب از نظر بهداشتی باید در درجه مطلوبی باشند. دلیل آن هم کاملا واضح و روشن است. زیرا ساعات زیادی از شبانه روز، بدن با کم ترین واسطه، با آن ها مرتبط است. تشک زمینه خواب بوده و متضمن راحتی بدن در هنگام استراحت است. حالا اگر این محصولات آلوده باشند شک نکنید قادر به انتقال آن ها به پوست و بدن می‌باشند. در نتیجه، بروز بیماری های پوستی و عفونت های درونی نتیجه‌ای محتمل خواهد بود.

محافظ تشک بخشی است که سطوح بستر خواب را می‌پوشاند. این پوشش از آلوده شدن سطح زیرین خود ممانعت می‌نماید. ممکن است سوال پیش بیاید که آیا محافظ ضد آب تشک باعث تعریق میشه؟؟ هم چنین باید پرسید آیا وجود این محصول روی بستر الزامی است؟؟؟ در ادامه به پاسخ این پرسش ها می‌رسید.

محافظ ضد آب تشک

یک موضوع و معذل همیشگی، غیر قابل شست و شو بودن تشک هاست. به طور معمول نمی‌توان تشک را شست. به طور حتم شکی نیست که زمینه های آلوده کننده بستر خواب زیادند. فرد خواب با ریزش مو، شوره، پوست بدن و غیره، آن را آلوده می‌کند. گرد و خاک و مواد غذایی ممکن است روی آن بریزد. انواع مایعات اعم از نوشیدنی، آب، چای و ادرار ممکن است به آن نفوذ کند. حالا یک درگیری ذهنی ایجاد می‌شود.

اگر نمی‌توان آن ها را شست، راه حل زدودن این آلودگی ها چیست؟؟ نفوذ آلودگی، به مرور محلی برای رشد میکروب، حشراتی مثل کنه و ساس ایجاد می‌کند. این موارد به همراه ارگانیزم های آلوده کننده، ضمن تخریب بستر خواب، سلامتی فرد را به خطر می‌اندازند. راه حل این مشکل استفاده از روکشی با نام محافظ ضد آب تشک بر روی سطح آن است.

بستر خواب به واسطه خوابیدن و ایجاد گرما، احتمال تعریق دارد. ایجاد رطوبت درونی در یک زمینه استراحت، آن هم به واسطه تعریق، بسیار خطرناک است. عاملی مهم و موثر در حضور و رشد میکروب هاست. محافظ ضد آب تشک پیرامون تشک را در بر می‌گیرد. بنابراین اگر راهی برای خروج هوای موجود در زیر خود نداشته باشد حتما مسبب تعریق بستر خواب می‌شود.

از این رو، در خصوصیات این محافظ، ضد تعریق بودن آن یک خصلت الزامی است. البته یک نمونه با کیفیت حتما این اصل را در نظر خواهد گرفت. اما یک محصول بی کیفیت و نا مرغوب ممکن است از این لحاظ ایمن نباشد. به همین دلیل است که همواره مردم به خرید جنس با کیفیت ترغیب می‌شوند. تولید کنندگان معتبر برای داشتن رضایت مخاطبان خود نمونه مرغوب تولید می‌کنند. بنابراین سابقه تولیدی را نیز لحاظ قرار دهید.

پیشنهاد اتاق من : محافظ تشک یاپراک

محافظ ضد آب تشک باعث تعریق میشه

راه های جلوگیری از عرق کردن

دلیل تعریق محافظ ضد آب تشک معلوم است. گرما، حرارت و رکود هوا در این اتفاق بسیار موثر هستند. وقتی هوای تازه وارد جایی می‌شود. به مرور حرارت و دما را از محیط اطراف خود می‌گیرد. دمای هوا کم کم بالاتر می‌رود. پس می‌توان گفت، هوای راکد و مانده در یک فضا، دمای بالاتری نسبت به هوای تازه دارد. اگر این هوا با این ویژگی ها نتواند خارج شود، گرمای بیشتر باعث عرق کردن آن خواهد شد. بنابراین باید راهی برای خروج و تعویض این هوا با نمونه تازه باشد. این تبادل و جریان هوا دو نتیجه بسیار مهم را در پی خواهد داشت :

گردش هوا

در وهله اول، هوای تازه باعث خنک سازی سطح بستر خواهد شد. زمینه‌ای راحت همراه با دمای پایین و مناسب برای بدن ایجاد می‌گردد. خواب را لذت بخش تر خواهد نمود. به غیر از این روکش، برخی تشک ها نیز سیستم گردش هوا دارند. این سیستم دمای سطح بستر را متعادل و خنک می‌کند.

رطوبت درونی

در وهله دوم، از تعریق درونی و ایجاد رطوبت درونی ممانعت می‌شود. ضمن حفاظت ساختاری، از آلودگی و دمای بالای سطح ممانعت می‌کند.

ممانعت از تعریق

کاور تشک به شکلی اصولی طراحی شده است. جنس پارچه به کار رفته در آن به نحوی است که از نفوذ مایعات جلوگیری می‌کند. نوع طراحی و جنس آن نیز از عرق کردن ممانعت می‌کند. برای دستیابی به این مهم چندین کار انجام داده اند.

پوشاندن در محافظ ضد آب تشک

شکل برخی از این محصولات به گونه‌ای است که کل سطح بستر را نمی‌پوشانند. در گوشه های خود مجهز به کش هستند. پس فقط سطح رویی و اصلی را می‌پوشانند. بنابراین در زیر خود جایی برای عبور و مرور هوا دارند. البته این گزینه کل سطح را نمی‌پوشاند.

گردش هوا

نمونه های که کاملا بستر خواب را می‌پوشانند دارای توری برای گردش هوا هستند. توری گردش هوا معمولا در کناره های آن ها وجود دارد. حتی گاها این توری جنبه تزئینی محافظ ضد اب تشک را نیز بالا می‌برد.

تخلیه هوا در محافظ ضد آب تشک

در نمونه های فاقد این دو ویژگی، اگر لازم شد چند وقت یک بار آن را در بیاورید. به طور مثال، برخی از این محصولات مانند کاور بوده و دارای زیپ هستند. بستر به طور کامل توسط آن پوشانده می‌شود. البته جنس پارچه رویی بایستی ضد تعریق باشد. درآوردن آن باعث تخلیه هوای مانده می‌شود.

این اقدامات، دمای سطح بستر را در حدی متعادل نگه می‌دارد. جریان هوا را به خوبی برقرار می‌کند. به صورت مداوم، هوای تازه وارد شده و هوای مانده خارج می‌شود. به نوعی زمینه تنفس بستر خواب به خوبی فراهم است. از این رو محافظ ضد اب تشک نه تنها عرق نمی‌کند. بلکه حتی سطح بستر قادر خواهد بود تا دمای خود را با دمای بدن فرد خواب هماهنگ نماید. محصولات با کیفیت و معتبر دارای چنین مشخصه هایی هستند.

محافظ ضد آب تشک باعث تعریق میشه

جنس محافظ ضد آب تشک اصل و با کیفیت

محافظ ضد آب تشک در انواع گوناگون و با درجه کیفی متنوع عرضه می‌شوند. یک جنس بی کیفیت شاید نتواند محصولی ضد تعریق باشد. برندهای معتبر و معروف زیادی در این زمینه شناخته شده هستند. یکی از راه های یافتن کیفیت، اعتبار تولید کننده است. در درجه اول بایستی به سمت فروشگاه های معتبر و دارای اطمینان بروید. سایزهای استاندارد آن متناسب با تشک های استاندارد موجود است. البته در صورت نیاز داشتن به نمونه غیر استاندارد می‌توانید آن را سفارش بدهید.

کلام آخر

اگر می‌خواهید بستری با طول عمر بالا و تمیز داشته باشید از محافظ ضد آب تشک استفاده کنید. طبق برخی از ابهامات، استفاده از آن ممکن است سبب تعریق شود. همان طور که گفته شد این محصول دارای خصلت های سودمند زیادی است. یکی از آن ها ضد تعریق بودن است. بنابراین با راهکارهای مختلفی در این سمت و سو بهینه شده است. پس این ویژگی باید جزو خصلت های آن باشد. مگر این که بی‌کیفیت باشد. این نکته را هیچ وقت فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.