راهنمای خرید محافظ تشک

محافظ تشک یاپراک را بیشتر بشناسیم

نقد و بررسی محافظ تشک یاپراک

تشک ها معمولا در رنگ های روشن و سفید طراحی می‌شوند. بنابراین آلودگی های سطحی را به راحتی بروز می‌دهند. حالا به این فکر کنید که تشک، محصولی غیر قابل شست و شو است. زیرا نفوذ آب به درون آن می‌تواند فاجعه بار باشد. اسکلت درونی، چارچوب و متریال اصلی تحت تاثیر مایعات، شکل اصلی خود را از دست می‌دهند. این موضوع با عمر بلند مدتی که از یک بستر خواب انتظار دارید، تناقض دارد. راه حل این مشکلات و جبران عدم شست و شوی آن، استفاده از لایه سطحی محافظت کننده است. یاپراک برای رفع این موارد، یک محافظ سطحی تشک ارائه داده است. در ادامه این مطلب، محافظ تشک یاپراک مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

طراحی محافظ تشک یاپراک

هر محصولی با یک نام تجاری خاصی عرضه می‌شود. این نام نشان دهنده تولید کننده و طراح آن می‌باشد. محافظ تشک یاپراک نیز محصولی است که توسط شرکت یاپراک به مرحله ساخت رسیده است. مشکلات شما را با سرویس و زمینه خوابتان تا حدود زیادی رفع می‌کند.

 • در ساختار آن از پارچه گرد باف یا دارای بافتی حلقوی استفاده شده است. پنبه‌ای بوده و نرمی خوشایندی را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد. این پارچه از هر گونه حساسیت یا آلرژی پوستی جلوگیری می‌کند. پوست در تماس با آن دچار خارش، جوش و یا قرمزی نخواهد شد. ظاهری زیبا و در برخی موارد طرح دار دارد.
 • در زیر پارچه گرد باف محافظ تشک یاپراک ، یک لایه لاتکس به صورت لمینت شده تعبیه شده است. این لایه نسبت به آب و مایعات نیز نفوذ ناپذیر است. آب، رطوبت و هر چیزی به شکل مایع نمی‌تواند از سد لاتکس بگذرد.
 • اطراف این محصول با کمک پارچه ژاکارد سه لایه، لبه دوزی شده است. به طور حتم با این کار استحکام و ماندگاری آن بالاتر رفته است. دوختی محکم، تمیز و فاقد درز معلوم دارد.
 • در درون لبه ها کش دوزی صورت گرفته است. این کش دوزی محافظ تشک را به دور تشک کاملا ثابت می‌کند. سطح اصلی و رویه در کنار دیواره ها، توسط آن پوشش داده شده است. لبه کش دار به نحوی است که در سطح زیرین بستر خواب قرار می‌گیرد. پس در حالت عادی لبه های کش دار آن را نمی‌بینید. کاملا ثابت بوده و همراه با تحرکات افراد جابجا نمی‌شود.
 • در انواع سایز های معمول و در اندازه های استاندارد طراحی شده است. بنابراین برای تشک های استاندارد جوابگو می‌باشد.
 • این نمونه به صورت شیک در یک بسته بندی مکعب مستطیلی عرضه می‌شود. به راحتی هم می‌توان آن را حمل کرد.

مشخصات عملکردی محافظ تشک یاپراک

حضور یک کاور در اطراف تشک و بستر خواب الزامی به نظر می‌رسد. سدی دفاعی از هر لحاظ برای آن به حساب می‌آید. اما مشخصات عملکردی محافظ تشک یاپراک در این جا معرفی می‌شود. این مشخصات دلیل الزام استفاده از آن را به روشنی بیان می‌کند.

 • اولین عملکرد آن جلوگیری از نفوذ ذرات آلوده به سطح بستر خواب است. این ذرات آلوده می‌تواند گرد و خاک، مواد غذایی یا هر چیز دیگری باشد. پوست بدن فرد، مو و هر نوع ماده جدا شده از بدن روی سطح می‌ماند. اما در این جا راهی به سطح بستر نمی‌یابد.
 • لایه مخصوص ضد آب آن، آب و مایعات را مهار می‌کند.
 • به عنوان سدی ضربه گیر در مقابل صدمات فیزیکی سطح بستر است. پارگی و سوراخ شدن بستر خواب را به حداقل می‌رساند.
 • پوشش کامل دیواره ها و سطح اصلی، از نفوذ حشرات، باکتری ها و موجوداتی همانند کنه جلوگیری می‌کند. اگر این ها بتوانند خود را به تشک برسانند ضمن ایجاد بیماری در فرد از عمر محصول می‌کاهند.
 • محافظ تشک یاپراک را می‌توان به صورت دوره‌ای در آورد و شست. شستن ساده‌ای دارد و در مدت زمانی کوتاه نیز خشک می‌شود.
 • نسبت به خود تشک از قیمتی بسیار پایین و ناچیزی برخوردار است. می‌توان برای حفظ سلامتی خود چند وقت یک بار اقدام به تعویض آن نمود.

نقد و بررسی محافظ تشک یاپراک

مزایای محافظ تشک یاپراک

مشخصات عملکردی محافظ تشک یاپراک در حقیقت همان مزایای محصول هستند. به طور کلی استفاده از این کاور سودمندی به همراه دارد. مزایای حضور آن شامل موارد زیر می‌باشد.

 • اجازه عبور هر نوع آلودگی های محیطی را از خود نمی‌دهد. پس تشک شما در مقابل این آلودگی ها کاملا ایمن است. زیرا کل دیواره و سطوح بیرونی را به طور کامل پوشش می‌دهد. همواره با سطح تمیز بستر خوابتان روبرو هستید.
 • به عبارتی دیگر، قابلیت شستن آن جایگزین عدم شست و شوی بستر اصلی شده است. پس نیاز به تمیز کردن محصول اصلی را به حداقل ترین مقدار ممکن می‌رساند.
 • نمونه‌ای با کیفیت است و نرمی و لطافت سطحی آن مطابق سطح اصلی است.
 • طول عمر تشک را حدود 30 درصد افزایش می‌دهد. آلودگی های محیطی، حشرات و باکتری ها طول عمر محصول را کاهش می‌دهند. با حذف این موارد، کارکرد بهینه محصول طولانی تر می‌شود. پس از نظر اقتصادی بسیار سودمند است.

معایب محافظ تشک یاپراک

به طور حتم، هر محصولی در کنار مزایا با معایب و ایراداتی نیز روبرو است. این معایب حتی گاها عیب هم نیستند. بلکه یک ویژگی زننده و نامناسب از نظر یک فرد به حساب می‌آیند. زیرا در حیطه سلیقه و شرایط فرد برای داشتن آن محصول نمی‌گنجند. محافظ تشک یاپراک ممکن است دارای عیوبی باشد.

 • یکی از مشکلات این نمونه، پوشش دادن پیرامون محصول به طور کامل است. این موضوع در داشتن دمای متعادل سطحی کمی مشکل به وجود می‌آورد. نبود یک سیستم تهویه‌ای مناسب در دیواره، امکان گرم شدن و نا مطبوع شدن بوی تشک را دارد. پس هر چند وقت یک بار آن را دربیاورید، تا هوایی تازه به سطح محصول ببخشید. امکان تعریق روی آن فراهم است. این موضوع را جدی بگیرید.
 • همه آلودگی ها را به خود جذب می‌کند. بنابراین شستن دوره‌ای آن الزامی است. وگرنه خود به عنوان منبعی آلوده و آسیب رسان برای فرد مبدل می‌شود. در زمان صحیح اگر تعویض هم نشود دیگر نمی‌تواند از بستر خواب حمایت کند.

نقد و بررسی محافظ تشک یاپراک

کلام آخر

به طور کلی، وجود یک محافظ و روکش با هر شکلی برای تخت خواب بهتر از نبود آن است. محافظ تشک یاپراک یکی از این نمونه محصولات ضروری برای سرویس خواب است. کیفیت خوب و مطلوبی دارد. از طراحی حرفه‌ای و اصولی برخوردار است. مزایای متعددی به واسطه ساختار بهینه خود دارد. البته این نمونه چندان بی عیب و نقص هم نیست. از قیمتی مناسب برای خرید برخوردار است. به طور کلی نمونه‌ای خوب بوده و برای بدن فرد خواب خطری ندارد. برای حفظ بهداشت سرویس خواب شما، گزینه‌ای مناسب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.