راهنمای خرید تشک

چرا تشک طبی فنری طرفدار زیادی دارد؟

تشک طبی فنری

امروزه بسترهایی که بتوانند خوابی راحت ببخشند پر طرفدار هستند. انواع این گونه محصولات در بازار لوازم خواب به چشم می خورد. زیرا سلایق گوناگونی در این رابطه وجود دارد. تنوع محصولات، در جهت پوشش دادن به این سلایق گوناگون است. می گویند تشک های ترکیبی از فنر و اسفنج، استراحتی آرام و بدون درد می بخشند. این محصولات حد واسط، تشک طبی فنری می باشند.

ترکیبی خلاقانه که از وضعیت جسمانی شما در خواب پشتیبانی می نماید. رویکرد امروزی نشان داده است که این محصول با استقبال زیادی روبرو شده است. اما چرا تشک طبی فنری طرفدار زیادی دارد؟؟ در واقع مگر این محصول چه ساختاری داشته و چگونه عمل می کند؟ در این مقاله از اتاق من، ابعاد مختلف این موضوع بررسی می شود.

تشک طبی فنری

قبل از این که بگویم چرا تشک طبی فنری طرفدار زیادی دارد؟ بهتر است با ساختار آن آشنا شویم. راز این استقبال در ساختار اصولی آن پنهان شده است. این بستر خواب، ترکیبی مناسب از اسفنج و فنر می باشد. بنابراین در مرکزیت آن، ساختاری فلزی واقع شده است. در اطراف آن لایه های اسفنجی با دانسیته متفاوت قرار گرفته اند.

  • تشکهای طبی فنری از نظر نوع فنر بندی به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند. دسته اول، تشک طبی فنر متصل می باشد. سازه ای قدیمی که با اسفنج های مختلف هماهنگ و همگام شده است. محصولی که به خوبی وزن فرد خواب را کنترل می نماید. بنابراین، بدن فرد، فشاری متحمل نخواهد شد. دسته دوم، تشک طبی فنر منفصل است. نمونه ای بی نظیر که از سیستمی مدرن و فناوری نوینی استفاده نموده است. فنرهای جدا از هم، علاوه بر کنترل وزن از انتقال حرکات سطحی جلوگیری می نماید. یک امتیاز مثبت آن نسبت به دسته اول، همین موضوع می باشد.
  • تشک های طبی فنری از نظر لایه بندی اسفنجی به انواع گوناگونی تقسیم می شود. کم و زیاد شدن ضخامت لایه های اسفنجی و حتی نوع آن ها، تغییر ایجاد می کند. به همین جهت است که انواع تشک فنر منفصل یا متصل در بازار داریم. این کم و زیاد شدن ها، سختی و سفتی سطحی را دستخوش تغییر قرار می دهند.

مزایای تشک طبی فنری

علت و چرایی استقبال از تشک های طبی فنری را باید در مزایای آن بررسی کنیم. به طور حتم این مزایا و نکات مثبت سبب توجه خریداران و مصرف کنندگان شده است. در این جا مهم ترین نکات مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد.

  • سطح تشک های طبی فنری از وضعیت جسمانی حمایت می نماید. این ویژگی تشک های طبی در نمونه فنر منفصل بسیار مشهود تر است. فرد خواب دیگر بین بدن خود و سطح بستر، فضای خالی احساس نمی کند. زیرا این فضاها پوشش داده شده اند. به نوعی جسم فرد به خوبی روی سطح منطبق شده است. این انطباق، فرد را در راحت ترین وضعیت ممکن قرار می دهد. یکی از دلایل مهم طرفداران این محصول، همین مسئله می باشد.
  • درجه سختی تشک های طبی فنری منحصر به فرد است. نه به سفتی محصولات طبی است و نرمی زیاد بسترهای فنری را دارد. حالتی متعادل و درجه سختی متوسطی داراست. این اتفاق بسیار باب میل خریداران واقع شده است. سختی زیاد سطح بستر اجازه نمی دهد بدن به خوبی بر سطح آن جابجا شود یا وضعیت درست بگیرد. نرمی زیاد هم باعث فرو رفتن بدن در سطح شده و باز هم مشکل به وجود می آید. اما در این جا نه به سفتی می خورید و نه نرمی بیش از حدی احساس می کنید. همه چیز در سطح نرمال و متعادلی قرار دارد.
  • برخی افراد دوست دارند تشکی طبی داشته باشند. حال آن که معمولا این محصولات دارای سختی زیادی هستند. اما تشک های طبی فنری همان خاصیت درمانی را دارند ضمن این که سخت و سفت نیستند. کمر درد، دیسک کمر و به طور کلی گرفتگی عضلانی به یک بستر نامطلوب بر می گردد. محصولات طبی فنری، خواص درمانی و البته پیشگیری کننده دارند. با وضعیت و آناتومی صحیح خواب در روی آن ها روبرو خواهید شد. پس دیگر امکان ابتلا به این دردها به حداقل می رسد. ضمن این که اگر دچار درد هستید، خواب شما را بدون درد و آرام می کنند. بنابراین به مرور سبب بهبود دردها می شوند.
  • کنترل وزن در تشک های طبی فنری به خوبی صورت می گیرد. در کنترل وزن، هم فنر و هم اسفنج دخیل هستند. هر چند که اسفنج نقش بیشتری دارد. با این کار، فشار و نیروی وزن بر یک نقطه اعمال نمی شود. بلکه بر کل سطح بستر پخش می گردد. پس در جواب این نیروی دریافتی، سطح هم نیرویی به بدن وارد می کند. با کنترل وزن و توزیع فشار آن، این نیروی وارد بر بدن به حداقل می رسد.
  • اصولا تشک های طبی فنری بسترهای راحتی هستند که عمر بیشتری نسبت به تشک های فنری دارند. این یعنی دارای دوام و استحکام ساختاری هستند. زود از کار نمی افتند. تا مدت ها می توانید بدون مشکل از آن ها استفاده نمایید. بنابراین خریدی مقرون به صرفه و اقتصادی به حساب می آید. نکات مربوط به حفظ چارچوب آن رعایت شده است. فریم های محافظتی و اسکلتی مقاوم دارد.
  • تمامی این مزایا مستلزم این نکته می باشد که یک تشک طبی فنری با کیفیت تهیه نمایید. این چنین محصولی را می توان از تولید کنندگان و فروشندگان معتبر خرید. زیرا داشتن ساختار استاندارد در این محصول، چنین مزایایی را تضمین می نماید. ساختاری که هم آرایش لایه ای استاندارد و هم متریال مرغوب داشته باشد. بنابراین حتما به این نکته توجه نمایید.

طرفداران تشک طبی فنری

تشک های طبی فنری، انتظارات اغلب مصرف کنندگان خود را برآورده کرده است. طبق مزایای گفته شده آن طرفداران زیادی دارد. زیرا افراد زیادی این ویژگی ها را در بستر خواب خود جستجو می کنند. افراد به دنبال خواب راحت و بدون بدن درد هستند.

سطحی با سختی متعادل و راحت می خواهند. ضمن این که به میزان کافی عمر کند و بتواند نیازهای استراحتی آن ها را برآورده سازد. هم عملکرد طبی دارد و هم خوابی با کیفیت به فرد می بخشد. این همه مزایا سبب جلب توجه هم می شود. بنابراین این طرفداری بی دلیل نیست.

جمع بندی

آیا متوجه شدید چرا تشک طبی فنری طرفدار زیادی دارد؟؟ معمولا محصولات حدواسط با استقبال روبرو می شوند. این محصول خواب نیز از این قاعده مستثنی نیست. به هر حال قبل از ظهور آن، تشک ها یا فنری بودند و یا تمام اسفنجی طبی.

اما این نمونه ترکیبی از هر دو، به شکلی مناسب می باشد.  به طور حتم مزایای هر دو را در دل خود دارد. ضمن این که برخی معایب آن ها توسط همدیگر خنثی می شود. این خود دلیل خیل عظیم توجه به سمت این محصولات است. خواب راحت و بدون  درد، دغدغه اکثر افراد جامعه می باشد. این مهم  توسط این محصول به شکلی اصولی رقم می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.