راهنمای خرید تشک

مقایسه تشک پارمیس یوروتاچ و دریم تاچ

مقایسه تشک یوروتاچ و دریم تاچ پارمیس

اگر به تولیدی تشک پارمیس سری بزنید با انواع محصولات روبرو می شوید. نیازی به حضور فیزیکی در آن جا نیست.  کافیست فروشگاه اینترنتی آن را باز کرده و از آن بازدید کنید. تنوع ساختاری در این بین کم نیست. فنر دار، اسفنجی و نمونه های ترکیبی زیادی وجود دارد. هر آن چه که به دنبالش باشید این جا می یابید. دو نمونه از محصولات این برند، دو حالت سخت و نرم دارند. در حین مقایسه تشک یوروتاچ و دریم تاچ پارمیس با ساختار این دو نیز آشنا می شویم.

دو نمونه ای که دارای دو سطح با درجه سختی متفاوتی هستند. طراحی های جالبی که دو نوع سلیقه را پوشش می دهند. اما آیا ساختار این دو شبیه یکدیگر است یا دارای تفاوت می باشند؟؟ در ادامه این مقاله از اتاق من با این دو بیشتر آشنا می شوید.

تشک پارمیس مدل یوروتاچ

در مقایسه تشک یوروتاچ و دریم تاچ پارمیس ، یوروتاچ نمونه ای مدرن  از نظر طراحی است. اگر آن را بشکافید و بررسی کنید هیچ نوع فنری در آن نمی یابید. کاملا از اسفنج طراحی شده است. بنابراین به این نمونه، تمام طبی یا فول طبی نیز اطلاق می شود.

اما جایگزین فنر در آن،  پلی یورتان فشرده با عنوان ریباند است. بخش اعظم ضخامت این محصول از همین متریال است. سنگین و متراکم بوده و دارای خاصیت ارتجاعی نیز می باشد. درست است که فاقد سیستم فنری و منعطف است. اما ریباند با عملکرد و خواص خود جایگزین مناسبی برای آن می باشد.

سختی و سفتی مطلوبی در روی این بستر احساس می کنید. انتخابی ایده آل و فوق العاده برای افراد سنگین وزن است. اغلب این افراد با وزن بالا، به دلیل نداشتن شرایط خواب مناسب، از دردهای بدنی می نالند. درد در ناحیه کمر و ستون فقرات آرامش آن ها را بر هم زده است. اما این نمونه برای این گروه، حالتی درمانی خواهد داشت.  این متریال ساختاری دو کار مهم را انجام می دهند:

  1. اسفنج و ریباند اقدام به کنترل وزن می کنند. بدین معنی که توزیع یکنواخت وزن و فشار بدن فرد خواب، بر کل سطح انجام می شود. هر نیرویی یک فشار متقابل هم دارد. با پخش نیرو، نیروی مقابل آن کم می شود. بدن تحت فشار قرار نمی گیرد. این یعنی حالت آرام و سبک بدن، که به خوابی با کیفیت ختم می شود.
  2. اسفنج با کمک ریباند و سایر متریال، از وضعیت صحیح بدن پشتیبانی می کنند. یعنی بدن به گونه ای است که سر، ستون فقرات و باسن در یک راستا قرار می گیرند. این خود راحتی استراحت را به دنبال دارد.

تشک پارمیس مدل دریم تاچ

در ادامه مقایسه تشک یوروتاچ و دریم تاچ ، تشک پارمیس مدل دریم تاچ نمونه ای طبی فنری است. اما این نمونه از بستر خواب با نمونه های معمول طبی فنری یکسری تفاوت ها دارد. در ساختار آن دو متریال اسفنج و فنر به شکلی استاندارد در کنار هم قرار دارند. این دو ساختار با وضعیت درست بدن، به ممانعت از بروز درد کمک می کنند. بنابراین کاملا معلوم است که سیستم کلی و نهایی حاصل از ترکیب، طبی و درمانی است.

فنر از رشته های کربنی 2.4 میلی متری به صورت بونل است. شبکه منظم و بافته شده ای از فنرها در این محصول قرار دارد. خاصیت انعطاف، ارتجاع و نرمی نسبی این تشک مدیون همین ساختار است. البته اسفنج 30 کیلویی را برای تقویت آن نیز به کار گرفته اند. تقسیم وزن و داشتن بدنی سبک از نتایج آن است. اما متاسفانه در محصولات دو نفره، در جلوگیری از انتقال حرکات سطحی ناتوان است. این یک ایراد وارد شده به این سیستم است.

10سانتی متر از ضخامت کل تشک پارمیس مدل دریم تاچ به اسفنج یورولوکس تعلق دارد. این نوع اسفنج از تراکم 35 کیلوگرمی برخوردار است. این لایه در یک طرف سازه فلزی قرار گرفته و در توزیع وزن کمک کننده است. ضمن این که نرمی زیاد بخش فنری را کم می نماید.

تفاوت تشک پارمیس یوروتاچ و دریم تاج

اگر دوست دارید یک محصول با دو سطح متفاوت داشته باشید با ما همراه شوید. افراد سلایقی گوناگون دارند. وزن متفاوت و عادات گوناگون خواب، درجه سختی خاصی می طلبد. تشک پارمیس در دو مدل یوروتاچ و دریم تاچ، دارای دو حالت  soft و hard  است. هر دو، از دو سطح متفاوت برخوردارند. بنابراین تفاوت تشک پارمیس یوروتاچ و دریم تاج در درجه سختی و سفتی آن ها است. اما به طور کلی مدل یوروتاچ دارای درجه سختی بیشتری نسبت به مدل دریم تاچ است.

  • مدل یوروتاچ در سطح دارای ریباند، درجه سختی بالایی دارد. در سطح مقابل آن به دلیل وجود اسفنج با تراکم پایین تر، کمی نرم تر است.
  • مدل دریم تاچ در یک سمت یورولوکس و در سمت دیگر فنر بونل دارد. سمت یورولوکس دار سخت و سمت دیگر کمی نرم می باشد.
  • حالا این که از کدام سمت این محصولات استفاده شود به مصرف کننده بستگی دارد. ببینید با کدام سطح حس راحتی خواب شما بیشتر می شود.

شباهت تشک پارمیس یوروتاچ و دریم تاج

یکسری شباهت های ساختاری در مقایسه تشک یوروتاچ و دریم تاچ به چشم میخورد :

  • پارچه ای نرم و پنبه ای به صورت گردباف، رویه هر دو می باشد. پنبه دوزی در کنار نقوشی هنرمندانه دارند. عنصری فضا ساز نیز محسوب می شود. ضد حساسیت و سایر آلرژی هاست.
  • الیاف ویسکوز حضوری موثر در نرمی و انعطاف سطحی آن ها دارد.
  • در هر دو مورد، عایق حرارتی و رطوبتی در ایجاد سطحی با دمای مناسب کارآمد است.
  • هر دو از ضمانت نامه 8 ساله برخوردارند. این چنین که به نظر می رسد دوام یکسانی دارند. زیرا تولید کننده، آن ها را به یک میزان ضمانت نموده است.

ویژگی های خاص

تشک پارمیس مدل یوروتاچ از اسفنج رول با تراکم 20 کیلو و نمونه 35 کیلویی استفاده کرده است. این ترکیب در کنار ریباند، محصولی نوین خلق کرده است. مدل دریم تاچ از انواع اسفنج و حتی لایه ای کوچک از ریباند در ساختار خود بهره برده است. عایق صدا برای ممانعت از اذیت شدن افراد به واسطه فنرهای آن نیز در این محصول وجود دارد. این دو از محدودیت وزنی خاصی برخوردار نیستند. مقایسه تشک یوروتاچ و دریم تاچ پارمیس را که ادامه دهیم میبینیم که ضخامت هر دو تقریبا در یک حد قرار گرفته است. مدل طبی فنری 27 سانتی متری است، اما نمونه تمام طبی 26 سانتی متر ضخامت دارد. دوام و ماندگاری هر دو در شرایط مناسبی قرار گرفته است.

جمع بندی

مقایسه تشک یوروتاچ و دریم تاچ پارمیس انجام شد. امروزه اکثر افراد به دنبال تشک طبی هستند. هر دوی این مدل ها طبی هستند. اما ساختاری کاملا متفاوت، برگرفته از متریالی خاص دارند. جالب این بود که هر دو دو حالت سفت و نرم را داشتند. پس در صورت خرید هر کدام، دو گزینه برای خواب پیش رو دارید. قیمت و میزان سختی آن ها متفاوت بود. برای انتخاب، به عادت و سلیقه خود رجوع نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.