راهنمای خرید تشک

نقد و بررسی تشک های پارمیس بونل

تشک های پارمیس بونل

هدف از تنوع محصولات خواب، تولید محصولاتی مناسب سلایق و شرایط گوناگون است. با این اتفاق، هر کس می تواند  بستر مناسب خود را داشته باشد. امروزه تشک ها دچار تغییراتی اساسی شده اند. معمولا به گونه ای طراحی می شوند که خواص درمانی هم دارند. یکی از تولید کنندگان معتبر تشک و محصولات خواب، تشک پارمیس است. افراد متخصص و طراحان زبده، کادر حرفه ای این مجموعه را تشکیل می دهند. گروه های مختلف بستر، در این مجموعه، با کیفیت بالا تولید می شوند. گروه بونل از این برند، شامل 6 محصول مختلف است. در ادامه این مقاله از اتاق من، نقد و بررسی تشک های پارمیس بونل صورت می گیرد. اگر ساختار بونل را برای استراحت می پسندید، با ما همراه باشید.

فنر بونل

تشک های پارمیس بونل همگی در ساختار خود از فنرهای کربنی متصل بهره می برند. این ساختار به صورت شبکه ای به هم وصل شده می باشند. هسته اصلی و مرکزی در همه این مدل ها همین سازه فلزی می باشد. ساختار فلزی سبب کاهش سختی یک بستر خواب می شود. این سازه هم چنین باعث ایجاد سطحی منعطف می گردد. ضمن این که می تواند به کنترل وزن فرد یا افراد خواب کمک نماید. منظور از کنترل وزن، تقسیم متعادل وزن فرد  بر تمام سطح خواب است. با این کار فشارهای وارده بر بدن را می کاهد. دیگر احساس سنگینی در حین خواب نمی باشد. خواب راحت تری به وقوع می پیوندد. برخی از این محصولات، عملکرد طبی از خود نشان می دهند. در نوع دو نفره ارتعاشات سطحی را منتقل می نماید. اگر خواب شما با کوچکترین حرکتی به هم می خورد، برایتان مناسب نیست.

معرفی تشک های پارمیس بونل

یکی از ساختارهایی که برند پارمیس در محصولات خود به کار گرفته است، سازه فنر بونل است. طبق عنوان قبلی، این سازه به عملکرد طبی یک بستر خواب منجر می شود. در ادامه، به معرفی تشک های پارمیس بونل می پردازیم:

1.    تشک پارمیس بونل 1

اولین مورد، تشک پارمیس بونل 1 بوده که یک نمونه الترا ارتوپدیک خوانده می شود. فنر بونل با سازماندهی مفتول های کربنی به قطر 2.2  میلی متر وجود دارد. در پیرامون این سازه از اسفنج استفاده شده است. ارتفاع 25 سانتی متری آن 4 سانت ریباند 100 کیلویی و 4 سانت اسفنج 30 کیلویی دارد. اسفنج رول نیز در این بین به چشم می خورد. با پارچه پنبه ای به صورت گردباف دوخته شده، پوشیده می شود.

2.    تشک پارمیس بونل 2

تشک پارمیس بونل 2  با نام طبی فنری ارتوپدیک نیز شناخته می شود. ترکیب صحیحی از فنر متصل 2.2  میلی متر، اسفنج رول و اسفنج 25 کیلوگرمی در این جا هست. الیاف ویسکوز نیز در این بین دیده می شود. 23 سانتی متر ارتفاع داشته و پوششی پنبه ای آن را پوشانده است.

3.    تشک پارمیس بونل 3

تشک پارمیس بونل 3 همانند بونل 2 است. نام آن را ارتوپدیک 1  گذاشته اند. مدلی طبی فنری که ساختاری مشابه با نمونه بونل 2 دارد. تنها تفاوت آن این است که ضخامت کم تری از اسفنج 25 کیلویی در آن استفاده شده است. 21 سانتی متر ضخامت دارد و سطحی به نسبت نرم تر از قبلی دارد.

4.    تشک پارمیس بونل 4

آراد اسلیپ یک تشک فنری بوده که همان تشک پارمیس بونل 4  می باشد. نسبت به قبلی ضخامت آن کم تر شده است. همان فنر متصل کربنی را دارد اما از ضخامت اسفنج خیلی کم شده است. اسفنج رول و یک سانت اسفنج 20  کیلویی، سبب نرمی بیشتر آن شده است. پارچه CF آن را می پوشاند.

5.    تشک پارمیس بونل 5

نام دیگر تشک پارمیس بونل 5،  اسپشیال بوده که تشکی فنری و ساده می باشد. در این جا مانند همه انواع دیگر بونل، فنر های متصل، جزئی اصلی است. اما جز اسفنج رول 20 کیلوگرمی، اسفنج دیگری به چشم نمی خورد. از این اسفنج 1 سانت به کار رفته است. ارتفاع 19 سانتی متری دارد. پوششی گرد باف و پنبه ای نیز روی این ساختار است.

6.    تشک پارمیس بونل 6

تشک پارمیس بونل 6  شبیه بونل 5  می باشد. اسپشیال 1  نامی است که به خاطر همین شباهت بر آن گذاشته شده است. یک نمونه فنری که بر خلاف مدل قبلی، فاقد فریم است. همانند بونل 5، 19  سانتی متر ارتفاع دارد. اما اسفنج رول در آن از نوع 15  کیلوگرمی است.

نقد و بررسی انواع تشک پارمیس بونل

به روند معرفی تشک های پارمیس بونل توجه کنید. در این جا با چند نکته روبرو می شوید:

  • به مرور از میزان ضخامت اسفنج کاسته شد. بونل 1 بیشترین اسفنج آن هم از نوع سنگین و فشرده را دارا بود. به مرور شاهد کاهش آن بودیم. بونل 6 ضخامت بسیار ناچیزی از اسفنجی بسیار سبک داشت. به عبارتی دیگر، به مرور از سختی سطحی کم شد. پس کم کم به مدل هایی نرم تر رسیدیم. می توان گفت، هر مدل از نمونه ما قبل خود کمی نرم تر است.
  • به مرور از ضخامت و ارتفاع آن ها کاسته شد. بونل 1، 25 سانتی متر ارتفاع دارد. اما با کم شدن میزان اسفنج، میزان این ضخامت نیز کم تر شد. بونل 5  و 6  دارای ارتفاع 19 سانتی متری هستند.
  • یک نکته مهم، کاهش وزن قابل قبول آن هاست. این را می دانیم که هر چه قدر بستر سفت تر باشد وزن بالاتری را پوشش می دهد. نرم تر و ضعیف تر شدن ساختار یک نمونه، وزن مورد پذیرش آن را کم می نماید. بدین معنی است که تحمل و دوام آن کم تر شده است. به طور کلی، این گروه وزن های 70 تا 90 کیلوگرم را پوشش می دهند. بونل 1 مستحکم ترین و بونل 6   دارای ساده ترین و ضعیف ترین ساختار است.
  • به طور حتم با کم شدن میزان متریال، قیمت بونل ها به مرور نیز کم تر شده است.

انتخاب تشک پارمیس بونل

ساختار تشک های پارمیس بونل تفاوتی از نظر کیفیت نداشتند. پارچه آن ها همگی مثل همدیگر بود. نوع فنر و جنس آن در همگی ثابت است. تنها میزان این متریال و نوع آن ها دستخوش تغییر قرار گرفت. برای داشتن انتخاب مناسب از میان آن ها، به وزن خود باید توجه کرد. این محدوده وزنی مناسب برای این است که بستر خواب شما عملکرد درست و اصلی خود را انجام دهد. وزن بیشتر، ساختار آن را نابود می کند. وزن کم تر شاید نتواند وضعیت بدنی صحیحی حین خواب داشته باشد. پس حتما به وزن خود و تطابق آن با بستر مورد نظر توجه کنید.

جمع بندی

تشک پارمیس بونل نمونه هایی بسیار شبیه به همدیگر بودند. شاید بهتر است بگوئیم متناسب با افراد مختلف دچار تغییر و تحولات شدند. با نقد و بررسی این نمونه ها می توان برای خود انتخاب متناسبی داشت. به هر حال تنوع این گروه در جهت رضایت بخشی سلایق و شرایط گوناگون خریداران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.