راهنمای خرید تشک

کاربرد تشک های پد دار چیست؟؟

تشک های پد دار

بستر خواب یکی از ملزومات همیشگی افراد برای خواب بوده است. این وسیله موثر در داشتن خواب راحت، به مرور دچار تغییر و تحول شده است. تنوع ساختاری و قیمت های گوناگونی از آن ها در بازار دیده می شود. همه این انواع طراحی شده، برای راحتی انتخاب و خرید در نظر گرفته شده است. یکی از این محصولات، تشک های پد دار هستند که برند های مختلفی از جمله تشک رویا تولید میکنند .

به نظر شما این محصولات با نمونه های معمولی چه تفاوتی دارند؟؟؟ اصلا منظور از پد چیست؟ ؟ این نمونه از بسترهای خواب، برتری ها و مزیت های مختلفی دارند. ناگفته نماند که این نمونه دارای معایبی نیز می باشد. محصولی که جهت راحتی و رفاه بسیاری از افراد طراحی شده است. این محصول در ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. در انتها خواهیم فهمید کاربرد تشک های پد دار چیست.

ساختار تشک پد دار

پد، لایه ای اضافی است از جنسی نرم و منعطف که روی سطح تشک قرار می گیرد. مثل تشک رویا اولترا 2 خود تشک یک نمونه معمولی و عادی می باشد. اکثر مواقع یک نمونه فنری است که این لایه روی آن قرار می گیرد. البته تشک بادی نیز می تواند دارای پد باشد. اما پد لایه ای است که پایین تر از 10 سانتی متر ضخامت دارد. به طور معمول محدوده 3 تا 7 سانتی متر را به خود اختصاص می دهد.

ساختار این لایه از جنس های مختلفی تهیه  دیده می شود. مموری فوم، لاتکس، پنبه، ژل فوم معمولی و حتی پشم در ساخت آن به کار می رود. بنابراین دنیای این محصولات دارای تنوع زیادی می باشد.

هم ضخامت متفاوت داشته و هم دارای جنس هایی گوناگون است. گذشته از این مورد، پد در اکثر مواقع به صورت دوخته شده روی سطح قرار می گیرد. اما گاهی نیز به صورت منفصل روی سطح قرار دارد. این نمونه محصولات دارای حالت دو منظوره هستند. یعنی هم با پد و هم بدون آن مورد استفاده قرار می گیرند. تشکچه در صورت جدا بودن، حتی به صورت تکی و برای مهمان هم می تواند استفاده شود.

کاربرد تشک های پد دار

به طور حتم اضافه شدن لایه پد به ساختار تشک ها، اهداف مختلفی دارد. این محصول مزیت های زیادی را نسبت به حالت معمولی شامل می شود.

ایجاد راحتی و آرامش : به طور کلی، جنس این لایه تشکچه ای به گونه ای است که سبب راحتی می شود. ایجاد زمینه و بستری راحت و آرام بخش، نتیجه استفاده از آن می باشد. با کمک آن، شانه و کمر در وضعیت مناسبی قرار می گیرند. بدون این که تحت فشار یا درد باشند.

نبود درد و احساس سنگینی، به داشتن خوابی آرام و عمیق کمک می نماید. به خصوص نمونه های مموری فوم که به ایجاد سطحی منطبق با بدن کمک می کنند. گاهی می توان این پد را جداگانه تهیه نمود و در جهت کاهش درد استفاده کرد.

قیمتی مناسب: به طور معمول قیمت تشک های پد دار نسبت به نمونه های کاملا مموری فوم کمتر است. بیایید یک مثال عینی تر برای باز شدن این موضوع بزنیم. یک تشک مموری فوم با ساختاری تمام هوشمند را در نظر بگیرید. در کنار آن یک تشک معمولی همراه با لایه ای از مموری فوم را تجسم کنید. این دو یک حالت سطحی برای خواب راحت فراهم می کنند. اما میزان متریال اسفنج هوشمند در آن ها متفاوت است.

مموری فوم و سایر مواد مسبب راحتی بستر خواب، گران هستند. پس وقتی میزان به کار گیری ماده اولیه متفاوت باشد، قیمت هم متفاوت می شود. با یک حساب سر انگشتی، تشکچه مموری فوم در لایه ای کم ضخامت به صرفه تر خواهد بود.

استفاده ای دو منظوره : در برخی تشک های پد دار، این لایه تشکچه ای جداگانه قرار دارد. بدین معنی که اتصال فیزیکی با سطح بستر ندارد. این حالت فواید و کاربردهای زیادی به همراه دارد. می توان به جای یک تشک دو تا از آن را داشت.

یعنی خود پد به صورت جداگانه قابلیت استفاده را خواهد داشت. به خصوص این که می توان از آن به عنوان تشک مهمان نیز استفاده نمود. یک فایده جدا بودن آن، توان قرار گرفتن روی هر دو سطح بستر خواب است. بسترهای دو طرفه را می توان پشت و رو نمود. عملی که معمولا هر 6 ماه یک بار انجام می شود. در این صورت تشکچه در هر دو طرف امکان قرار گیری دارد. عملی که در جهت افزایش ماندگاری محصول به کار می رود.

عیوب تشک های پد دار

همان طور که گفتیم، تشک های پد دار دارای فواید و کاربردهای زیادی هستند. خوابی راحت و آرام را رقم می زنند. با کمک آن دیگر لزومی به تحمل دردهای شانه و کمر نیستید. در صورت وجود تشکچه مجزا،  به جای یک بستر دو بستر خواهید داشت.

هم چنین از نظر اقتصادی بسیار قیمت مناسبی دارد. اما در کنار کاربردهای تشک پد دار بایستی معایب آن را نیز برشمرد. البته مزایای این خرید و استفاده از این محصول بر مشکلات آن ارجحیت دارد.

  • یکی از مشکلات این محصولات عدم توان و نداشتن تحمل وزن بالاست. متاسفانه محدوده وزنی خاصی می توانند از این نمونه استفاده کنند. وزن های سنگین و زیاد نمی توانند خواب چندان راحتی با آن تجربه کنند. حتی ممکن است به دردهایی در بعضی نقاط بدن خود مبتلا شوند. بنابراین اگر وزن بالایی دارید بهتر است سراغ این نمونه نروید.
  • گرمای تولید شده توسط این محصول نسبت به بسترهای فاقد تشکچه بیشتر است. حتی این گرمای تولیدی را بهتر حفظ می نماید. اگر فردی حساس به سرما هستید می تواند گرمای مطبوعی برای شما فراهم نماید. هم چنین شب های سرد پاییز و زمستان را می توان به آسانی با آن ها گذراند. شاید برای آن دسته افراد حساس به گرما کمی ناخوشایند باشد. بنابراین اگر گرمای زیاد در حین خواب را دوست ندارید باز هم سراغ این نمونه نروید. به هر حال گرما و احساس دمای بالا خواب را آشفته می نماید.
  • در گذر زمان ممکن است دچار گودی و فرورفتگی سطحی شود. البته این مشکل به خاطر ساختار تشک پد دار نیست. بلکه کاملا به کیفیت ساختاری و تولیدی آن بر می گردد. بنابراین سعی کنید که یک نمونه معتبر و دارای کیفیت تهیه نمایید. به طور حتم هم بیشتر عمر می کند و هم دیرتر گود می شود.

جمع بندی

اکنون شما چیزهای زیادی در مورد تشک های پد دار می دانید. این محصول نمونه نسبتا گران اما از تشک های فوق العاده راحت و مدرن مانند مموری فوم ارزانترند. بنابراین اگر محصولاتی هم چون تشک مموری فوم دوست دارید اما گرانند، نگران نباشید.

کافیست سراغ نمونه تشکچه ای بروید. اگر هم نمی خواهید تشک خود را تعویض کنید باز می توانید، نمونه مورد نظر را داشته باشید. کافیست یک پد مجزا از متریال مورد رضایت خود را تهیه نمایید. البته حتما دقت نمایید که یک محصول با کیفیت بخرید. فروشگاه اتاق من در این زمینه می تواند به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.