راهنمای خرید تشک

تشک برای کمر درد چی بخریم ؟

تشک برای کمر درد

دردهای بدنی مانند دیسک کمر و کمر درد هم در طول روز آزار رسانند و هم در موقع استراحت. این دردها به عنوان مانعی جهت خوابیدن و استراحت شناخته می شوند. حتی گاهی در اثر شرایط نامناسب خواب، این دردها نیز تشدید می شود. این موضوع آن چنان اهمیت دارد که تولید کنندگان تشک برای کمر درد نیز تولید کرده اند.

تنوع این گونه از تولیدات بسیار زیاد است. به هر حال هم ساختار جسمانی افراد و هم سلایق آن ها با هم فرق دارد. این عوامل متنوع باعث انتخاب های متفاوت افراد شده است. به گفته پزشکان و توصیه آن ها، برخی از نمونه های بسترهای خواب می توانند مفید باشند. آیا شما می دانید کدام نمونه از تشک ها برای رفع کمر درد و دیسک کمر پیشنهاد می شوند؟؟ اگر کمر درد دارید این نمونه تشک را بخرید.

کمر درد و تشک

یکی از دردهای رنج آور و اذیت کننده بیشتر افراد، دیسک کمر و کمر درد است. این درد یکی از معمول ترین مشکلات برای هر کسی است. دلایل مختلفی سبب بروز و حادث شدن آن می شود. به طور مثال، تصور کنید که جسمی سنگین را بلند می کنید. فشار ناشی از این کار ممکن است مهره ها و دیسک کمر شما را درگیر کند. به همین سادگی دردی رنج آور نصیبتان می شود. بنابراین از انجام چنین کارهایی پرهیز نمایید. گاهی خوابیدن در وضعیت نامناسب علت چنین اتفاق ناخوشایندی است. خوابیدن در شرایط غیر استاندارد آن هم به مدت طولانی این درد وحشتناک را ایجاد می کند. این علت ها بروز دیسک کمر را همگانی کرده اند. بدین معنی که سن و جنسیت خاصی را در گیر نمی نماید. پس هر کسی باید در صورت رعایت نکردن، انتظار چنین دردی را داشته باشد.

یک تشک برای کمر درد با ساختار مناسب می تواند درد را به حداقل برساند. حتی گاهی در درمان نیز نقش مفیدی ایفا می کند. معمولا پزشکان و متخصصان ارتوپد تشک های طبی و تمام طبی اسفنجی را پیشنهاد می کنند. این نمونه ها دارای سختی و سفتی خاصی هستند. البته برای افرادی که از سفتی خوششان نمی آید، نمونه طبی فنری نیز کارآمد است. محصولات نوین و تشک برای کمر درد طراحی شده است. مموری فوم یکی از نمونه های واقعا موثر در این زمینه می باشد. هر کدام از این محصولات ساختار به خصوصی دارند. هر یک با عملکرد خاصی خود در جهت درمان نیز مناسب هستند. در ادامه، این نمونه ها مورد بررسی قرار می گیرند. نحوه عمل آن ها بررسی می گردد. بنابراین اگر تشک برای کمر درد میخواهید می توانیداز فروشگاه اتاق من تهیه نمایید.

تشک تمام طبی مناسب برای دیسک کمر

آیا اسم تشک های تمام طبی به گوشتان خورده است ؟؟؟ اصلا منظور از تمام طبی یا فول طبی چیست ؟؟ ساختاری است که کلا از اسفنج تشکیل شده و هیچ گونه فنری در آن دیده نمی شود. انواع اسفنج با تراکم های گوناگون در این ساختار به کار می رود. اسفنج ها  فشردگی و تراکم بالایی دارند. این خصلت ها باعث سفتی بخشی به سطح آن شده است. توصیه اغلب پزشکان به استفاده از این تشک برای کمر درد ودر کل برای خواب و استراحت، معطوف شده است.

برای مثال تشک رویا مدیکال 1 ، تشک رویا مدیکال 3  و تشک رویا مدیکال 2 از این دسته هستند که کیتوان گفت از بهترین ها هستند و تفاوت انها در میزان سفتی انهاست که مدیکال 3 از همه ی انها سفت تر است . تشک اسایش تندیس نیز همینگونه میباشد

این نمونه می تواند در رفع دیسک کمر و ممانعت از بروز آن موثر باشد. اما چطور؟؟ اسفنج یک خاصیت توزیع وزن و فشار وارد بر سطح خود را دارد. به این معنی که وزن و فشار اعمال شده بر آن ها روی کل سطح توزیع می شود. این پخش متعادل وزن، فشار وارد شده بر بدن را می کاهد. ضمن این که به وضعیت صحیح بدنی کمک می نماید. ممانعت از اعمال فشار بر جسم فرد خواب، از ایجاد دیسک کمر و تشدید درد جلوگیری می نماید. البته سفتی و سختی آن برای برخی از افراد ناخوشایند می باشد.

تشک های طبی و فنری

یکسری از بسترهای خواب طبی و درمانی علاوه بر اسفنج، در ساختار خود فنر دارند. سازه فنری با ارتعاشات خود از درجه سختی می کاهد و بر نرمی سطحی می افزاید. البته این نمونه خود از تنوع بی شماری برخوردار است. دو نوع ساختار فنری در این زمینه به چشم می خورد. فنرهای متصل و فنرهای منفصل یکی از دلایل تنوع این گروه هستند. لایه بندی متفاوت و اسفنج هایی با تراکم گوناگون، علت دیگر این تنوع می باشد.

  • بسترهای طبی فنری متصل از یک شبکه فنری متصل و یک پارچه تشکیل شده است. این سازه از قدمت بیشتری برخوردار است. عملکرد آن همانند عملکرد اسفنج بوده و وزن را به طور یکسان پخش می نمایدبه همین دلیل این تشک برای کمر درد موثر می باشد. زیرا هم بدن را در حالتی استاندارد قرار داده و هم از سنگینی آن جلوگیری می کند. البته یک ایراد بزرگ آن هم در نمونه های دو نفره دارد. ارتعاشات و حرکات سطحی را انتقال می دهد. با این اتفاق مزاحمت هایی در حین خواب احساس می شود.
  • بسترهای طبی فنری منفصل برای افراد دارای دیسک کمر بسیار مناسب هستند. در ساختار این محصولات فنرهایی با فناوری جدید و پیشرفته مشاهده می شود. تعداد بسیار زیادی فنر که هر کدام درون پاکت پارچه ای قرار گرفته اند. این تعداد بسیار زیاد در کنار هم قرار گرفته اند. ساختاری جدا و بالطبع عملکردی مستقل و جدا از هم نیز دارند. هر فنر تحت فشار وارد بر خود عمل می کند. این سیستم باعث انطباق کامل سطح بستر با بدن فرد می شود. به این شکل وضعیت راحت و استانداردی برای خوابیدن فراهم می شود. له همین دلایل این تشک برای کمر درد کاملا نتیجه بخش بوده . این محصول ایراد نمونه طبی فنری متصل را ندارد و ارتعاشات سطحی را انتقال نمی دهد.

بسترهای مموری فوم مناسب برای دیسک کمر

مدرن ترین و جدید ترین بسترهای خواب از نوع مموری فوم دار هستند. این محصولات هم می توانند در زمره نمونه تمام طبی قرار گیرند و هم طبی فنری ها. مموری فوم یا فوم هوشمند و حافظه دار عملکرد جالبی دارد. این متریال بر طبق دو فاکتور فشار بدن و درجه حرارت بدن فرد خواب فرو می رود. بر این اساس به شکل قالبی مکمل و کاملا منطبق با جسم فرد خواب در می آید. به نظر می رسد راحتی بدن در روی این بستر زیاد است. کمر و ستون فقرات در وضعیت و راستای مناسبی قرار می گیرند. به این ترتیب کمر درد و دیسک کمر رخ نمی دهد. زیرا در شرایط نامساعد و غیر استانداردی قرار نمی گیرد. پس اگر به دنبال تشک برای کمر درد هستید به این نمونه اعتماد کنید.

جمع بندی   

دنیای مدرن امروزی به سمت سبک زندگی راحت تر رفته است.  در این راستا، عصر حاضر، زمینه راحتی افراد را فراهم می نماید. جلوگیری از دیسک کمر و یا به حداقل رساندن آن،  بخشی از این زمینه ها می باشد. اگر تشک برای کمر درد میخواید ، یکی از تشک های معرفی شده را از فروشگاه اتاق من بخرید. بستگی به نوع درجه سختی مورد پسند و سلیقه خودتان دارد. هر کدام که سطح راحت تری برایتان فراهم می کند، را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.