راهنمای خرید تشک

نقد و بررسی تشک های رویا مدیکال

تشک های رویا مدیکال

امروزه به واسطه مشغله های گوناگون و استراحت ناکافی، افراد در طول روز احساس خستگی می‌کنند. گاهی نیز از بدن درد، آن هم پس از بیداری رنج می‌برند.  این مساله بر روی کیفیت فعالیت های روزانه این افراد تاثیر بسزایی دارد. در همین راستا، شرکت رویا اقدام به طراحی و تولید تشک های رویا مدبکال نموده است.

مدیکال، واژه‌ای انگلیسی بوده که به معنای درمان کنندگی است. در حقیقت، این بسترها طبی بوده و برای افرادی که به دنبال خواب راحت هستند، مناسب است. در ادامه این مقاله از اتاق من، نقد و بررسی تشک های رویا مدیکال صورت می‌گیرد. در این ارزیابی با خصوصیات ساختاری این گروه آشنا می‌شوید. هم چنین میزان تناسب آن ها را با شرایط خود متوجه می‌شوید.

تشک های رویا مدیکال

تشک های رویا مدیکال نسبت به سایر بسترهای خواب کمی سفت‌تر هستند. البته پزشکان و متخصصان ارتوپد معمولا همین مدل ها را برای مراجعان خود توصیه می‌کنند. اگر کمر درد یا دیسک کمر داشته باشید، به این متخصصان مراجعه نمایید. در روند درمانی شما حتما به نوع بستر خواب نیز توجه می‌کنند. اصلا گذشته از سایر عوامل، یکی از دلایل وقوع این دردها،  بستر خواب نامناسب است. تشک های رویا مدیکال دارای ساختار اصلی اسفنجی هستند. قاعدتا سفتی و سختی این نوع بستر به همین خاطر است. این مجموعه، از چندین مدل متفاوت تشکیل شده است:

این گروه میزان نرمی و انعطاف محصولات فنری را ندارند. بخش اعظم ساختار آن ها از اسفنج هایی با تراکم گوناگون تشکیل شده است. هر چه میزان اسفنج بیشتر شود به همان نسبت سختی سطحی نیز بیشتر خواهد شد. پس توان و تحمل آن به طبع افزوده خواهد شد. دوام و استحکام بیشتری نیز دارند. افراد با وزن بالا و متوسط رو به بالا، می‌توانند برای خواب راحت روی آن ها حساب کنند.

ساختار تشک های رویا مدیکال

شاید گفته شود محصولات طبی از متریال مخصوص و غیر معمول ساخته شده اند. اما این طور نیست. در ساختار تشک رویا مدیکال از اسفنج استفاده شده است. همان متریالی که به میزان کم و زیاد در انواع تشک های دیگر نیز حضور دارد. اما کار این ماده در ساختار این محصولات چیست؟؟ اسفنج ها از هر نوعی که باشند وظیفه تقسیم و توزیع وزن فرد خواب را دارند. به عبارتی دیگر به کنترل وزن کمک می‌نمایند. اجازه نمی‌دهند که فشار ناشی از وزن بر یک نقطه اعمال شود. در این صورت، در کوتاهترین زمان، سبب فرورفتگی سطحی شده و ساختار تشک شما نابود می‌شود. اما این چنین نیست. بلکه این فشار بر کل سطح بستر تقسیم و اعمال می‌شود.

با تقسیم وزن بدن روی کل سطح، فشار وارد شده بر بدن بسیار کم و ناچیز می‌شود. فکر می‌کنید این اتفاق چه چیزی را به دنبال خواهد داشت؟ وقتی فشار روی بدن نباشد، سبک بال و راحت است. با این سبکی به خوابی راحت و عمیق فرو می‌رود. ضمن این که وضعیت جسمانی درستی نیز در حین خواب دارد. بنابراین یک نمونه طبی و البته درمانی تلقی می‌شوند. اما بیایید ساختار نمونه های مختلف این مجموعه را بررسی کنیم. ببینیم علاوه بر اسفنج به عنوان هسته اصلی، چه بخش های دیگری موجود است.

  1. تشک رویا مدیکال 1 از اسفنج های متراکم 30 و 40 کیلویی بهره می‌برد.  البته یک لایه ظریف و سبک از فنرهای ریز پاکتی نیز در این بین وجود دارد. انعطاف و راحتی بسیار خوبی دارند. بدن قادر خواهد بود به صورت ظریف و جزئی خود را با این سطح تطبیق دهد. آناتومی صحیح جسمانی به وقوع می‌پیوندد. در کنار توزیع وزن، از هم راستایی بخش های مختلف بدن هنگام خواب برخوردار است.
  2. تشک رویا مدیکال 2 باز هم از اسفنج های فشرده و متراکم در ساختار خود استفاده کرده است. در بین دو لایه اسفنجی سنگین یک لایه نازک میکرو فنر منفصل یا پاکتی دارد. همانند رویا مدیکال 1 عمل می‌کند. با این تفاوت که ضخامت کم‌تر و در نتیجه اسفنج کم تری دارد. نمونه قبلی 26 سانتی متر ارتفاع داشت، اما این نمونه از ضخامت 21 سانتی متری برخوردار است. با این تعاریف، سختی این نمونه و دوام یا طول عمر آن نیز کم‌تر می‌شود.
  3. تشک رویا مدیکال 3 هیچ گونه فنری حتی از نوع ریز هم ندارد. در ساختار آن با نمونه اسفنج مخصوص بسیار فشرده یا ریباند برخورد می‌کنیم. بسیار سنگین و متراکم هستند. هر چند که ضخامت این تشک 22 سانتی متر است اما سختی و سفتی زیادی دارد. انعطاف نمونه های رویا مدیکال 1 و 2 را دیگر ندارد. برای افراد سنگین وزن مبتلا به دیسک کمر بسیار مناسب است. صد البته که از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است.
  4. تشک رویا مدیکال ۴ نمونه ای ضعیف‌تر و ساده‌تر از سایر موارد است. این مدل همانند تشک رویا مدیکال 3 می‌باشد ولی اسفنج آن بسیار ضعیف‌تر است. پس سختی کم‌تر و طول عمر پایین‌تری دارد. ساختار آن تماما از اسفنج است.

رویه تشک های رویا مدیکال

پوشش بیرونی و رویه تشک های رویا مدیکال از یک نوع پارچه استفاده شده است. البته باید توجه کرد که این پارچه در تمامی محصولات رویا به کار گرفته می‌شود. اما آیا این استفاده گسترده دلیل خاصی دارد. به واسطه دلایل زیاد و آپشن های مثبت، از پارچه ژاکارد  سه لایه استفاده می‌شود:

  • این پارچه نخی و پنبه ای است. بنابراین از نرمی خوبی برای ایجاد حس لطافت بستر خواب برخوردار است.
  • ژاکارد، ضد حساسیت، ضد آلرژی و آنتی باکتریال است. الیافی متناسب و سازگار با پوست دارد. پس دیگر شاهد خارش و تعریق بدن هنگام خواب نخواهید بود.
  • دوخت آن به روش گردباف یا دوخت حلقوی انجام می‌گیرد. در این روش، درزهای دوخت مخفی هستند. بنابراین دیگر در این استراحت آسیبی از طرف آن متوجه پوست نیست.
  • نقوش زیبا و برجسته بر روی پوشش بیرونی، به ظاهر آن زیبایی بخشیده است. اگر به فکر دکوراسیون اتاق خواب خود هستید، نگران نباشید. زیبایی آن، دکور شما را نمایی زیبا خواهد بخشید.
  • این نوع از محصولات خواب مجهز به ترموباند به عنوان عایق حرارتی و رطوبتی هستند. پس دمای سطحی مطلوبی نیز دارند. سیستم تهویه هوا سبب ورود هوای تازه و خوش بو به درون آن می‌شود. برای حفاظت آن از آلودگی‌ها و عوامل بیماری زا، از روکشی مناسب استفاده نمایید. به هر حال مانند هر محصول دیگری آسیب پذیر می‌باشد.

کلام آخر

نقد و بررسی تشک های رویا مدیکال شما را با این مجموعه آشنا نمود. تفاوت های ساختاری آن ها روشن و واضح شد. به طور حتم اگر خریدار این گروه باشید با این قیاس به سمت بهترین گزینه می‌روید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.