راهنمای خرید تشک

تفاوت تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2

تفاوت تشک رویا بونل 1 و 2

تشک رویا و محصولات خواب آن، یکی از برندهای داخلی موفق و معتبر است که از بهترین محصولات آن می‌توان به تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2 اشاره کرد. به کار گیری مواد اولیه مناسب و مرغوب باعث افزایش کیفیت و البته دوام آن ها شده است. یکی از اصول تولید این محصولات، توجه به ارائه خواب راحت است. بنابراین در کنار کیفیت تولید، کیفیت کارکردی نیز دارند. تنوع تولیدات این مجموعه، دست خریداران را در انتخاب باز می‌گذارد.

تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2 دو نمونه از سری محصولات بونل این شرکت است. بونل یا به عبارت دیگر فنر متصل، به تشک هایی دارای ساختار اصلی فنرهای متصل اطلاق می‌شود. این دسته از بسترهای خواب، علاوه بر این دو نمونه، شامل چندین نوع دیگر نیز می‌باشد. در این مقاله از اتاق من، تفاوت تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2 مورد بررسی قرار می‌گیرد. در ادامه خواهیم دانست که این دو نمونه بسیار مشابه، در چه زمینه هایی اختلاف دارند.

تشک رویا بونل

قبل از معرفی تفاوت های تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2 بیایید با این خانواده آشنا شویم. خانواده تشک رویا بونل یک گروه از محصولات خواب هستند که ویژگی های مشابهی دارند. به طور کلی برای ساخت آن ها از متریال مشابهی استفاده می‌شود. هر دوی این محصولات متریال زیر را در درون خود جای داده‌اند:

  • شبکه فنر متصل، مهم ترین ساختاری است که در این دو وجود دارد. اسم این مجموعه از این فنرهای بونل اقتباس شده است. تصور شما از فنر متصل چیست؟؟ در این جا با یک یا چند فنر روبرو نیستید. بلکه یک شبکه فلزی و فنری، آن هم به صورت به هم پیوسته می‌باشد. فنرها معمولا منعطف هستند و تحت تاثیر فشار پایین می‌روند. در این جا به دلیل اتصال فیزیکی، هر نقطه را فشار دهید، مجموعه فلزی عکس العمل نشان می‌دهد. هسته اصلی و مرکزی در این دو نمونه، همین ساختار فلزی است.
  • اسفنج ها در اطراف این سازه قرار گرفته‌اند. مهم ترین تفاوت تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2 همین ساختار است. کافیست دانسیته و ضخامت متفاوتی از آن ها در این جا استفاده شود. شک نکنید که سفتی و درجه سختی دچار تغییر می‌شود.
  • برای استحکام ساختاری و دوام این نمونه، از فریم های محکم و فلزی استفاده شده است. چهارچوب اصلی محصول حفظ و عدم تغییر شکل ظاهری از نتایج آن می‌باشد. این مورد یکی از مواردی است که بر دوام کلی محصولات افزوده است.
  • رویه و پوشش از پارچه‌ای گرد باف و سه لایه انتخاب شده است. پارچه‌ای نرم و لطیف که حتی برای پوست های حساس نیز مناسب است. دوخت مناسبی داشته و توان آسیب زدن به پوست را ندارد. در تمام محصولات این شرکت، همین پارچه با همین ویژگی ها به کار می‌رود. بنابراین یکی از مشترکات کلیه بسترهای رویا داشتن پارچه سه لایه گردباف است.

تفاوت های تشک رویا بونل 1 و 2

مهم ترین تفاوت تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2 در تراکم و ضخامت لایه های اسفنجی است. لایه های اسفنجی در طرفین سازه فلزی و هسته مرکزی این دو قرار می‌گیرد. وظیفه آن ایجاد سطح بستری متعادل با درجه سختی مناسب است. در هیچ کدام از این دو محصول، نمی‌توان مستقیما روی فنر خوابید.گذشته از نرمی زیاد، غیر قابل خوابیدن است.

اسفنج ها دانسیته متفاوت و به طبع وزن متفاوتی دارند که خوابیدن را راحت می‌نماید. در بونل 1 دو سانتی متر ضخامت آن ها بیشتر است. به عبارتی دیگر میزان اسفنج و ضخامت آن در نمونه 1 بیشتر از نمونه 2 می‌باشد. این تفاوت ساختاری، زمینه اختلافات دیگری میان این دو محصول را به وجود آورده است.

1. ضخامت تشک رویا بونل

ضخامت تشک رویا بونل1، 24 سانتی متر است. اسفنج کمتر باعث شده است که ضخامت تشک رویا بونل 2، 22 سانتی متر شود. این تفاوت ناشی از متریال درونی، از ظاهر آن ها نیز قابل تشخیص است. کافیست ببینید کدام مرتفع‌تر و کدام یک دارای ارتفاع کمتری است. می‌توانید این دو را از هم تشخیص دهید.

2. درجه سختی تشک رویا

تراکم و اسفنج بیشتر، سطح بستر را سفت‌تر می‌نماید. در واقع با افزایش میزان اسفنج، از نرمی سازه فنری کاسته و درجه سختی را بیشتر می‌کند. این مورد یکی دیگر از تفاوت ها می‌باشد. بر اساس این تفاوت، حتی انتخاب از بین این دو آسان می‌شود. تشک سفت‌تر برای افرادی با وزن بیشتر مناسب‌تر است. به طور کلی تشک رویا بونل 1 سفت ترین بستر خواب در میان مجموعه رویا بونل است. بعد از آن، رویا بونل 2، در رتبه دوم از نظر سختی قرار می‌گیرد. این تفاوت نیز ناشی از میزان متفاوت اسفنج و دانسیته آن ها می‌باشد.

3. گارانتی تشک رویا

آیا به نظر شما دوام تشک رویا بونل 1 و 2 یکسان است؟ کیفیت ساختاری و نوع متریال این دو یکسان است. بنابراین نمی‌توان از روی این موضوع اظهار نظر کرد. اما همان‌طور که گفته شد درجه سختی سطحی آن ها با هم متفاوت می‌باشد. به طور معمول گزینه‌ای که سخت‌تر است دیرتر آسیب می‌بیند. دیرتر تغییر شکل می‌دهد. دیرتر دچار فرو رفتگی می‌شود. به طور کلی، دیرتر خواص خود را از دست می‌دهد. دوام و استحکام بیشتر منجر به دریافت گارانتی مدت‌دارتری می‌شود. رویا بونل 1 شش سال و رویا بونل 2 پنج سال ضمانت شده‌اند.

  • البته شایان ذکر است که در مدت گارانتی، محصول نباید آسیب ببیند یا پاره شود. در این صورت مشمول گارانتی نخواهد شد.

4. قیمت تشک رویا

گران ترین تشک رویا بونل، نمونه 1 محسوب می‌شود. بنابراین رویا بونل 1 از رویا بونل 2 گران‌تر می‌باشد. دلیل آن هم کاملا واضح است. بونل 1 اسفنج بیشتری را در دل خود جای داده است. در صورتی که بونل 2 همان نوع متریال را داشته ولی اسفنج کم تری دارد. پس متریال بونل 1 بیشتر و به طبع گران‌تر می‌شود.

دو تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2 در ظاهر تفاوت فاحشی نداشتند. حتی ساختار درونی آن ها چندان متفاوت نبود. فقط در لایه بندی اسفنجی دچار اختلاف شدند. اختلافی که خود تفاوت هایی دیگر در پی داشت.

کلام آخر

برای برخی افراد، دانستن تفاوت دو محصول بسیار حائز اهمیت است. چه بسا این اختلاف بتواند گزینه مناسب برای خرید را به آن ها نشان دهد. تشک رویا بونل 1 و رویا بونل 2 دارای تفاوت ساختاری و به دنبال آن تفاوت عملکردی بودند. محصولی که باید از نظر سختی با وزن فرد خواب تا حدودی تطابق داشته باشد. درجه سختی این دو و تفاوت های دیگر، فرد را در انتخاب درست راهنمایی خواهد کرد. اختلافاتی هر چند جزئی که به طور حتم دو ساختار متفاوت را خلق نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.