راهنمای خرید تشک

مقایسه تشک پارمیس نامبر 1 و نامبر 2

مقایسه تشک نامبر 1 و نامبر 2

در زمینه تولید محصولات خواب، انواع برند های داخلی و خارجی در حال فعالیت هستند. تشخیص برتری آن ها را باید به زمان و کارکرد محصولات واگذار کرد. سابقه کاری در این زمینه بسیار موثر است. برند پارمیس از جمله تولیدی هایی است که امتحان خود را پس داده است. انواع تشک ها در سایزهای استاندارد را تولید می نماید. در این مقاله از اتاق من به مقایسه تشک نامبر 1 و نامبر 2 پرداخته می شود. هر دو از فنر و اسفنج در ساختار خود بهره برده اند.

اما یکسری تفاوت ها و شباهت ها بین آن ها به چشم می خورد. در ادامه، این جزئیات مورد بررسی قرار می گیرد.

مقایسه تشک نامبر 1 و نامبر 2

در مقایسه تشک نامبر 1 و نامبر 2 اگر بطن تشک ها را بشکافیم فنر را در آن ها می بینیم. هر دو محصولاتی فنری، آن هم رشته های کربنی به قطر 2.4  میلی متری هستند. اما یک تفاوت چشمگیر در این جا مشاهده می شود. در تشک پارمیس مدل نامبر 1  این مجموعه فنری به صورت منفصل و جدا از هم هستند.

شما ظاهر فنرها را نمی بینید. هر کدام درون یک کیسه پارچه ای محصور شده و چند صد تا از آن ها کنار همند. اما در تشک پارمیس مدل نامبر 2  یک فنر نه، بلکه یک شبکه فنری به هم بافته می بینید. این سازه فلزی کاملا به هم متصل و مرتبط هستند.

خب به نظر شما تشک فنر منفصل با فنر متصل چه فرقی میکنه ؟ آیا از نظر عملکرد تفاوت زیادی با هم دارند ؟؟ باید بگوئیم به همان میزان که ظاهر متفاوت دارند عملکردشان نیز با هم فرق دارد. فنرهای جدا از هم یا پاکت اسپرینگ، تحت فشار، بالا و پایین می شوند.

هر فنر باید مستقیما خودش تحت فشار قرار بگیرد. بنابراین این مجموعه باعث می شود تا بدن بر طبق قوس های خود کاملا بر سطح منطبق شود.کافیست تصور کنید. این حالت یکی از راحت ترین شکل های خوابیدن است. فرقی نمی کند عادت خواب شما چگونه باشد. سطح، خود را با شما وفق می دهد و تمام جسم در راستای صحیحی قرار می گیرد.

فنر بونل همان نمونه متصل و به هم پیوسته است. فرقی نمی کند کدام نقطه از سطح فشرده شود. کل مجموعه و در واقع کل سازه فلزی اثر می پذیرد. این کار یک نتیجه مثبت و یک نتیجه منفی به دنبال دارد. اثر مثبت آن کنترل وزن است. بدین معنی که با این اتفاق سبب تقسیم و توزیع وزن فرد یا افراد خواب می شود. اما اثر منفی و آزار دهنده آن، انتقال ارتعاشات و حرکات سطحی است. البته این اثر در سایزهای دو نفره خود را نشان می دهد. کافیست از دو نفر خواب، یکی بیدار شود. حرکات او خواب دیگری را بر هم می زند.

اما به طور کلی تقسیم وزن این دو مدل، به کم شدن فشار وارد بر بدن ختم می شود. این عملکرد، راحتی جسم خواب را سبب می شود. بدن ریلکس شده و دچار سنگینی نخواهد شد. این همان عملکرد طبی یا خاصیت درمانی این دو نمونه است.

دیگر تفاوت تشک پارمیس نامبر 1 و نامبر 2

نوع اسفنج های ساختاری در تشک پارمیس نامبر 1 و نامبر 2 با هم فرق دارد. البته این اسفنج ها در نمونه 1، در دو طرف سازه فلزی به طور یکسان و قرینه قرار دارند. در صورتی که در نمونه 2 یک سری تفاوت هایی به چشم می خورد. بهترین کار برای دوام آن ها پشتت و رو کردنشان است. در فواصل زمانی معین مثلا هر 6 ماه این اقدام بسیار سودمند است.

  1. در نامبر 1 از اسفنج یورولوکس با تراکم 35 کیلوگرم استفاده شده است. این اسفنج، دو لایه سه سانتی در دو طرف هسته مرکزی دارد. البته انواع اسفنج با تراکم های متفاوت در این بین نیز وجود دارند. ضمن این که دیواره این نمونه از اسفنج کار شده است. این ها همگی باعث ایجاد ضخامت 27 سانتی متری این نمونه شده است.
  2. نامبر 2 تنوع بی نظیری از اسفنج ها را در دل خود دارد. در قدم اول باید گفت یک پد اسفنجی روی یک طرف این مدل قرار گرفته است و جزء تشک های پد دار محسوب می گردد. این پد، سبب نرمی و لطافت متعادل این سطح شده است. یک سطح پد دارد ولی سطح مقابل فاقد آن است. بنابراین این نمونه قرینه و همگون نمی باشد. دو روی متفاوت دارد. در درون آن از لایه های اسفنج 45 کیلویی، ریباند و انواع دیگر استفاده شده است. سازه فلزی هم با کمک اسفنج با دانسیته 30 کیلوگرمی مقاوم سازی شده است.

مقایسه تشک نامبر 1 و نامبر 2 از نظر جنس رویه

پارچه بوگاتی، نخی، نرمی و لطیف می باشد. از این جنس پارچه برای پوشش بیرونی و ظاهر تشک پارمیس نامبر 1 و نامبر 2  استفاده می شود. در کنار ممانعت از حساسیت ها، آنتی باکتریال است. در این دو نمونه، دو رنگ از آن به کار رفته است. ضمن این که با کمک تجهیزاتی مدرن، نقوش برجسته روی آن ایجاد کردند.

از ظاهری زیبا و فضا ساز برخوردارند. به راحتی بر فضای اتاق خواب شما نشسته و آن را به زیبایی می آراید. الیاف ویسکوز 300 گرمی، نیز لطافت دریافتی از این نمونه را زیاد کرده است. هر دو در این زمینه مشترک هستند. اما رویه این دو، در رنگ، نوع نقوش برجسته و طرح با هم متفاوت هستند.

ویژگی های مشترک

  • سیستم تهویه هوا
  • نمد ترموفلت
  • دارای گارانتی
  • مناسب تا وزن 140 کیلوگرم
  • دارای عایق حرارتی و رطوبتی

مقایسه تشک نامبر 1 یا نامبر 2، کدام بهتر است؟

مقایسه تشک نامبر 1 و نامبر 2 تمام شد. یکسری شباهت ها و تفاوت هایی عنوان شد. آیا می توان گفت کدام مورد برای خوابیدن بهتر است ؟؟

فناوری سل پاکت نسبت به بونل، جدیدتر و پیشرفته تر است. هر دو خوب هستند و سبب نرمی سطحی می شوند. اما وضعیت درست بدن روی نمونه سل پاکت دار اتفاق می افتد. تطبیق جسم با بستر به معنای پوشش تمام فرو رفتگی و قوس های بدن می باشد. بنابراین خواب روی آن راحت تر از سازه فنری بونل است. آرامش خواب در نمونه 1  بیشتر است، زیرا انتقال حرکات سطحی صورت نمی گیرد.

درجه سختی این دو متفاوت می باشد. اما نامبر 1 کمی نرم تر و راحت تر است. با همه این ها، این نمونه قیمت خرید بیشتری می طلبد. زیرا از فناوری مدرن و نویی در ساختار آن استفاده شده است. هر دو تشک طبی هستند و در جهت کاهش درد هایی چون کمر درد کارآمد می باشند.

جمع بندی

انتخاب بستر مناسب استراحت، یک انتخاب موثر روی ابعاد مختلف زندگی است. نباید سرسری و بدون آگاهی دست به این انتخاب زد. مقایسه تشک نامبر 1 و نامبر 2 نشان داد که هر دو خوب هستند. بستگی به عادت خواب و سلیقه شما  دارد. البته توجه کنید که شما روی کدام یک احساس راحتی بیشتری دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.