راهنمای خرید تشک

مقایسه تشک پارمیس مولکول 1 و مولکول 2

مقایسه پارمیس مولکول ۱ و ۲

طراحان و کارشناسان برند معتبر پارمیس، مدل هایی حرفه ای ارائه می دهند. مقایسه تشک پارمیس مولکول 1 و 2 قطعا میتواند خیلی جال باشد .این برند و تولید کننده داخلی، طرفداران زیادی دارد. زیرا محصولاتی با کیفیت همراه با ساختاری استاندارد تولید می نماید.

استفاده از جدیدترین روش های تولید، منجر به ارائه نمونه هایی جدید می شود. متناسب با نیازهای افراد مختلف، اقدام به تولید می کند. در این تولیدی، نمونه هایی در رده بالا تولید می شوند. در واقع ترکیبی از انواع متریال مدرن در آن ها به چشم می خورد. تشک پارمیس مدل مولکول 1 و تشک پارمیس مدل مولکول 2 این گروه را شامل می شوند.

مقایسه تشک پارمیس مولکول ۱ و ۲

در ساختار تشک پارمیس مولکول ۱ و مولکول ۲ لایه های زیر حضور دارند:

 1. فنرهای ریز میکرو پاکت
 2. مموری فوم یا فوم حافظه دار
 3. ترموباند
 4. اسفنج با تراکم 30 کیلوگرم
 5. پارچه رویه گردباف

این پنج متریال، در ساختار هر دو تشک وجود دارند. شاید پرسیده شود پس تفاوت این دو در چیست؟ نوع چینش و محل قرار گیری آن ها کمی با هم تفاوت دارد. به عبارتی دیگر، از این مواد به شکل های مختلفی استفاده شده است. هر دو، محصولاتی مدرن و البته سطح بالا هستند. نوع متریال سازنده، نشان دهنده ساختار عالی و به روز آن ها می باشد. ضمن این که این لایه ها جز متریال گران قیمت محسوب می شوند. هر دو قیمت بالایی داشته و برای استراحت با کیفیت و کافی تدارک دیده شده اند.

مقایسه تشک پارمیس مولکول ۱ و ۲ در طراحی

به نظر شما هر لایه معرفی شده در ساختار تشک پارمیس مولکول ۱ و مولکول ۲ چه نقشی دارد؟ هر دو دارای یک نوع متریال ساختاری هستند. بیاید با نقش و مزایای هر کدام آشنا شویم.

 1. یکی از جدید ترین تکنولوژی ها در ساختار بسترها، فنرهای منفصل هستند. در این بین می توان از لایه نازک و دارای فنرهای بسیار ریز آن استفاده نمود. به این نمونه از سل پاکت، میکروپاکت گفته می شود. همان کارایی سل پاکت را دارد، با این تفاوت که قدرت کم تری دارد. به تطبیق بدن با سطح بستر کمک بسزایی می کند. کنترل وزن و ممانعت از انتقال حرکات سطحی، در حیطه عملکرد این لایه است.
 2. دومین لایه مدرن که در تشک پارمیس مولکول ۱ و مولکول ۲ حضور دارد، مموری فوم است. این نمونه فوم، هوشمند و حافظه دار است. خیلی جالب است که بر طبق وزن و دمای بدن افراد عمل می کند. هر نقطه از سطح آن طبق این دو فاکتور، پایین رفته و شکل می گیرد. بنابراین بدن روی آن صاحب قالبی به شکل خود می شود. این لایه، از عملکردی طبی و خاصیتی درمانی برخوردار است. پس تشک پارمیس مولکول ۱ و مولکول ۲ تشک طبی هستند. 4 سانتی متر از آن در این دو محصول به کار رفته است.
 3. ترموباند لایه ای است که به عنوان عایق حرارت و رطوبت عمل می کند. این لایه باعث می شود که فرد، دمای مناسبی را در سطح خواب خود احساس نماید. از نظر رطوبت و حرارت باعث حفاظت از ساختار درونی بستر خواب می شود. تراکم 2000 گرمی از آن در این جا به صورت 4 لایه با ضخامت مشابه استفاده شده است.
 4. اسفنج متراکم 30 کیلوگرمی برای تعادل درجه سختی و کنترل وزن نیز در آن ها وجود دارد. در بالا و پایین سازه فلزی حضور دارند. با تقسیم یکنواخت و متعادل وزن، فشار وارد آمده بر جسم را به کم ترین حد می رساند.
 5. پارچه ای نرم و گردباف سطوح بیرونی این دو نمونه را می پوشاند. ضد حساسیت بوده و خارش و آلرژی ایجاد نمی کند. از نظر بهداشتی در سطح خوبی قرار دارد. آنتی باکتریال است و سبب تعریق بدن نمی شود. در تراکم 1200 گرم در این جا به کار می رود.

مقایسه تشک پارمیس مولکول ۱ و ۲ ، شباهت ها

مقایسه تشک پارمیس مولکول ۱ و ۲ دارای شباهت های زیادی هستند. هر دو از یک نوع متریال بهره می برند.  تقریبا عملکرد مشابهی نیز دارند. به واسطه نوع ساختار خود در دسته محصولات تمام طبی قرار گرفته اند.

بنابراین برای کسانی که با درد در نواحی کمر، ستون فقرات و دیگر بخش ها درگیرند، مناسب است. از نظر قیمتی نیز در یک محدوده قرار گرفته اند. هر دو از گارانتی و ضمانت نامه معتبری برخوردارند. با اطمینان از این گارانتی می توان اقدام به خرید نمود. درجه سختی و میزان راحتی خواب با آن ها در یک سطح قرار گرفته است.

مقایسه تشک پارمیس مولکول ۱ و ۲ ، تفاوت ها

شاید سوال شود با تشابهات زیاد ، مقایسه تشک پارمیس مولکول ۱ و ۲ برای چیست؟ در چه چیزی با هم متفاوت هستند ؟؟ علی رغم این که متریال و لایه های کاملا یکسانی دارند. تراکم و ضخامت این لایه ها مشابه یکدیگر است.

اما نه، یک تفاوت ساختاری مهم در این جا می بینیم. برای دیدن این تفاوت باید به ظاهر آن ها توجه کنیم. چینش لایه ها و ترتیب آن ها کمی اختلاف دارد. لاتکس مموری فوم با ضخامت 4  سانتی متر در این جا عامل تفاوت است.

 • در تشک پارمیس مدل مولکول 1 ، لایه فوم هوشمند جزئی از ساختار درونی است. روی لایه های دیگر قرار گرفته است. نحوه قرار گیری آن سبب تقارن محصول شده است. بنابراین بستری دو طرفه با دو سطح کاملا مشابه می باشد.
 • در تشک پارمیس مدل مولکول 2 ، لایه 4 سانتی مموری فوم به صورت پدی جداگانه طراحی شده است.  پد فومی، در این بستر خواب، روی هر دو سطح قرار می گیرد. قرار گیری آن در روی سطح و به صورت پد، راحتی سطح بستر را بیشتر نموده است. بنابراین اگر تمایل داشته باشید می توانید بدون پد از آن استفاده کنید.

 

نمی توان گفت تشک پارمیس مولکول ۱ یا مولکول ۲ کدام بهتر است. زیرا سلایق و نوع بستر مورد پذیرش آن ها با هم فرق دارد. اما مدل مولکول 2  قابلیت چند منظوره بودن را دارد. شاید داشتن پد جداگانه برای خیلی ها خوشایند تر باشد.

جمع بندی

بستر خواب از جمله فاکتورهای مهم و درگیر در رابطه با استراحت مطلوب هستند. دو نمونه از محصولات خواب رده بالا، در این مقاله از اتاق من معرفی شد. مقایسه تشک پارمیس مولکول ۱ و مولکول ۲  در جهت آشنایی بهتر با این ساختارها صورت گرفت.

شباهت های بسیاری بین این دو نمونه وجود داشت. اگر به دنبال نمونه طبی و درمانی هستید، هر دو در این جهت طراحی شده اند. نمونه های معتبر تشک پارمیس بوده که واقعا از کیفیت بالایی برخوردارند. مدت زمان طولانی، خواب راحت شما را تضمین می نمایند. ترکیبی از چند نوع مختلف متریال با طراحی منحصر به فرد هستند. هر کدام را که انتخاب کنید گزینه مناسبی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.