راهنمای خرید تشک

نقد و بررسی تشک آسایش مدل آترین

تشک آسایش مدل آترین

برند معروف و شناخته شده آسایش، برای آسایش و راحتی خواب مصرف کنندگان خود محصول ارائه داده است. مجموعه ای که در تولیدات با کیفیت، به حد کافی صاحب اعتبار است. تشک آترین مدلی طبی فنری متعلق به این مجموعه می باشد. داشتن خواص طبی و درمانی در این نمونه به واسطه ترکیبی از فنر و اسفنج ایجاد شده است. ضمن این که معمولا ساختارهای فنری برای افراد، حس نرمی خوشایندی به وجود می آورند. اما این محصول عرضه شده چه ویژگی هایی دارد؟ آیا توانایی این را دارد که یک خواب ایده آل را به مصرف کننده خود ببخشد؟ برای چه گروه هایی مناسب است ؟ نقد و بررسی تشک آسایش مدل آترین، در ادامه این مقاله از اتاق من ، شما را به جواب این سوالات می رساند.

تشک طبی فنری آسایش مدل آترین

اولین بخش مهم در ساختار تشک طبی فنری آسایش مدل آترین، سازه فلزی آن است. این بخش در مرکزیت این محصول قرار دارد. هر چند که این ساختار قدیمی است، اما بخشی از خواص طبی نمونه ذکر شده به واسطه آن است. فنرهایی از رشته های 2.2 میلی متری به صورت شبکه، به هم بافته شده اند. شبکه ای منظم بوده که البته دارای اتصال فیزیکی هستند. این سازه هر جا که باشد علاوه بر نرمی دادن به سطح بستر، به کنترل وزن کمک می نماید. این کنترل وزن به خاصیت طبی و درمانی آن منتهی می شود. اما چگونه این کار را انجام می دهد؟؟

تصور کنید بر سطح این سازه فشار وارد کرده اید. مجموعه به هم پیوسته فنری، با هم بالا و پایین می شود. زیرا کاملا به هم مرتبط هستند. فردی که روی این مجموعه به منظور استراحت دراز می کشد، مطابق وزن خود فشاری وارد می کند. این فشار، کل سازه فلزی را به پایین می برد. بنابراین، وزن مربوطه، روی کلیه سطح توزیع شده است. فشار وارد به سطح، کم و در نتیجه فشار دریافتی از آن نیز بسیار کم می شود. به همین راحتی بدن فرد از حالت تحت فشار خارج می شود. نهایت آرامش بدن رخ خواهد داد. فنر بونل به عنوان هسته اصلی این مجموعه نقش مهمی ایفا می کند. البته یادتان باشد که یک ایراد مهم دارد. در سایز دو نفره این تشک، حرکات به راحتی منتقل می شود. خواب یک نفر با حرکات نفر دیگر بر هم زده خواهد شد.

اسفنج و فوم در تشک آسایش مدل آترین

یکی از نقاط بحث برانگیز تشک آسایش مدل آترین، اسفنج و به خصوص فوم است. حضور یک لایه پد مموری فوم، آن را از سایر نمونه های طبی فنری ساده متمایز نموده است. اما چه نمونه اسفنج و فومی در آن به کار رفته است؟ هر کدام از این موارد در چه جهتی استفاه شده اند؟ در این جا موارد موجود و کارکرد هر کدام بررسی می شود.

  • ü اسفنج 30 کیلویی یکی از متریالی است که حول سازه فلزی را می گیرد. این لایه، خوابیدن بر فنر را امکان پذیر نموده است. بدون آن، استراحت روی یک لایه فلز تقریبا ناممکن بود. ضمن این که به تقسیم وزن نیز کمک شایانی نموده است. درجه سختی احساس شده در سطح آن را نیز متعادل نموده است. به طور کلی، لایه ای موثر و مفید را در ساختار آن تشکیل می دهد.
  • ü ترموفلت لایه ای نمدی است که بین فنر بونل و اسفنج ها قرار گرفته است. اما آیا حضور این لایه الزامیست؟ بهتر است بگوئیم که بدون آن لایه های اسفنجی نمی توانند روی فنرها قرار بگیرند. این موکت در واقع سطحی صاف و بدون لغزندگی روی اسکلت فلزی ایجاد می کند. با این کار لایه های بعدی به راحتی روی آن قرار می گیرند. بنابراین این حضور لازم و ضروری است.
  • ü لایه ترموباند نیز لایه ای اسفنجی است. این لایه به منظور عایق حرارت و رطوبت انتخاب شده است. فضای درونی این بستر خواب، بایستی در مقابل این دو عامل عایق بشود. زیرا بدون آن، بوی بد و نامطبوعی از درون آن احساس می شود. کم کم زمینه فروپاشی آن فراهم می گردد. این لایه، دوام بستر را بالا برده است. در واقع، دیرتر دچار فرو رفتگی سطحی می شود.
  • ü پد مموری فوم در یک طرف تشک آترین قرار گرفته است. در واقع این بستر خواب دو رو است. اما یک طرف آن پدی منعطف دوخته شده است. تفاوت اصلی این محصول با تشک آسایش مدل آرین همین می باشد. این پد، جنسی از فوم هوشمند یا اسفنج حافظه دار دارد. این متریال طبق دما و وزن دریافتی بر روی خود، تغییر شکل می دهد. سطح بستر مطابق با فرو رفتگی ها و برجستگی های بدن فرد تغییر شکل پیدا می کند. نتیجه آن سطحی منطبق بر بدن است. این ویژگی بسیار خاص و منحصر به فرد است. در نهایت، خوابی به سبکی پر و به لطافت پنبه تجربه می شود.

 

تهویه هوا در تشک اسایش مدل اترین

ساختار تشک اسایش مدل اترین با کیفیت ساخته شده است. این محصول دارای چهارچوب های مقاوم و با دوام است. بنابراین کیفیت خوبی دارد. به نظر می رسد بتواند چندین سال بدون مشکل برای شما کار کند. در کنار این ساختار بایستی بتواند سیستم تنفسی خوبی داشته باشد. مگر می شود تشک هم نفس بکشد؟ بله این امکان پذیر است. تنفس بستر خواب به معنای ورود هوای تازه به بطن آن و خروج هوای مانده می باشد. این کار باعث می شود تا بویی مطبوع و خوشایند داشته باشد. دمای سطح بستر به کمک این هوای تازه متعادل می شود. پس دمایی مطابق با دمای بدن خود احساس می کنید. در این محصول، کپسول تهویه هوا کار گذاشته اند. این کپسول ها شرایط گفته شده لازم برای تنفس بستر خواب را فراهم می کنند.

نقد و بررسی اجمالی تشک آسایش مدل اترین

لایه های ارائه شده به همراه اسکلت اصلی ، ضخامتی 25 سانتی متری به تشک آسایش مدل اترین داده است. درجه سختی نهایی آن ها در حد 6 بوده و در حد متوسطی، سفت می باشد. دوروی متفاوت دارد. یک طرف دارای پد می باشد. طرف دیگر فاقد پد بوده و انعطاف کم تری دارد. اما هر دو سطح در جهت خواب راحت به صورت طبی عمل می کنند. پارچه ای نرم و ضد حساسیت، این نمونه را پوشش داده است. قیمتی مناسب در کنار تضمین کیفیت دارد. گارانتی یکساله آن نقطه قوتی برای خرید محسوب می شود. به طور کلی نمونه ای مناسب برای افراد دارای کمر درد و خواب نا آرام است. می توان یک خواب با کیفیت و ایده آل را با آن داشت.

جمع بندی

در این مطلب، نقد و بررسی تشک آسایش مدل اترین با معرفی ویژگی های آن انجام شد. به طور کلی ساختاری بهینه و مناسب برای استراحت دارد. خاصیت طبی آن سبب استقبال افراد دارای کمر درد و درد های مشابه شده است. در کاهش و معدوم دردهای بدنی و گرفتگی های عضلانی بسیار موثر است. به راحتی و با صرف بودجه مناسبی نیز قابل خریدن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.