راهنمای خرید تشک

کدام مدل تشک ویستر مناسب نوجوان می‌باشد؟

تشک ویستر مناسب نوجوان

امروزه تنوع طراحی و تولید محصولات خواب، بر حسب فاکتورهای مختلفی صورت می‌گیرد. سن، سلیقه و وزن مصرف کننده در این بین دارای اهمیت به سزایی می‌باشد. برند ویستر یکی از تولید کنندگانی است که گروه نوجوان را در محصولات خود مد نظر دارد. این گروه سنی نسبت به بزرگسالان یکسری تفاوت هایی برای انتخاب بستر خواب در نظر گرفته‌اند. دو مدل از تشک ویستر با نام مارینا و ویستا برای نوجوانان تدارک دیده شده است. این دو به دلیل ساختار خاصشان برای نوجوانان مناسب هستند. به نظر شما یک تشک مناسب برای نوجوانان چه ویژگی هایی دارد؟ تشک ویستر مناسب نوجوان کدام مدل می‌باشد؟ در ادامه، این مطالب ارزیابی می‌شود.

مدل تشک ویستر مناسب نوجوان

گروه سنی نوجوانان برای خوابیدن و استراحت به یک بستر با ویژگی های خاصی نیازمندند. قبل از معرفی مدل تشک ویستر مناسب نوجوان، این ویژگی ها ارائه می‌شود.:

سایز تشک ویستر مناسب نوجوان

سایز تشک

اولین موضوع در رابطه با تشک مناسب کودک و نوجوان، سایز آن است. گروه سنی نوجوانان در سن رشد و تغییر قد قرار دارند. بنابراین بایستی برای او تشکی بزرگ‌تر خریداری کرد. با این رویکرد لزومی به تعویض زود هنگام آن نخواهد بود و تا چندین سال استفاده می‌شود. این کار از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیز هست.

درجه سختی تشک

نوجوان، محدوده سنی بین کودکان و بزرگسالان را دارند. از نظر وزن نیز بین این دو گروه قرار گرفته است. تشک ویستر مناسب نوجوان نباید سخت و سفت باشد. زیرا نمی تواند همانند یک بزرگسال روی این نوع از بسترها بخوابد. زیرا وزن کم‌تر و به تبع فشار سطحی کم‌تری ایجاد می‌نماید. خوابیدن روی یک سطح سفت برای او ناخوشایند خواهد بود. به نظر می‌رسد که بسترهایی دارای نرمی متعادل، برای این گروه مناسب است. محصولات دارای فنر معمولا از نرمی مناسبی برخوردارند.

ارتفاع تشک

ارتفاع بستر مناسب این گروه نیز درجه اهمیت بالایی دارد. این ارتفاع باید در حد معقول و متعادلی باشد. بسترهای دارای ارتفاع کم، معمولا نوع تشک سفت هست که مناسب نیستند. ارتفاع زیاد و بیش از حد نیز خطرناک هستند. امکان افتادن فرد از تخت و آسیب او فراهم است. در این جا نیز لازم است اعتدال را در نظر بگیرید.

متریال و مواد به کار برده شده در تشک

افراد در اینمحدوده سنی، اغلب دارای پوست های حساسی هستند. عدم وجود متریال و مواد حساسیت زا در بستر خواب آن ها بسیار مهم است. حتما در هنگام خرید به این نکته توجه نمایید.

تشک ویستر مناسب کودک و نوجوان

دو مدل تشک ویستر مناسب نوجوان

برند ویستر دارای انواع تشک با ساختارهایی متنوع می‌باشد. انواع فنری، طبی فنری و طبی در این مجموعه گنجانده شده است. همگی در سایزهای استاندارد و گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند. اما تشک ویستر مناسب نوجوان دو نمونه است. مدل مارینا و مدل ویستا مناسب با سایزی استاندارد برای نوجوانان می‌باشند . در این جا، ویژگی این دو نمونه و نحوه تناسب آن با این گروه سنی ذکر می‌شود.

تشک ویستر مدل مارینا

یک مدل تشک مناسب نوجوان، تشک ویستر مارینا می‌باشد. قبل از بیان دلیل این تناسب، باید ساختار آن را موشکافی کرد. این نمونه، بستری طبی فنری آن هم از نوع فنر متصل می‌باشد. سازه فنری باعث نرمی آن شده است. البته لایه هایی از اسفنج با دانسیته گوناگون در اطراف این سازه قرار می‌گیرد. واسطه این سازه و اسفنج، نمدی تحت عنوان ترموفلت می‌باشد. با کمک این نمد، اسفنج به خوبی روی فنرها جاسازی می‌شود. این نمد خود عایق حرارت و رطوبت نیز می‌باشد و به تعدیل حرارتی محصول کمک می‌نماید. پارچه ژاکارد این محصول دارای ارتفاع 25 سانتی متر را پوشش می‌دهد. دوام و استحکام خوبی دارد که از گارانتی 4 ساله آن معلوم است. به طور کلی نمونه‌ای با کیفیت می‌باشد.

چرا مارینا به عنوان یک مدل تشک ویستر مناسب نوجوان محسوب می‌شود ؟؟

با توجه به اطلاعات دریافتی از ساختار و ویژگی های مدل مارینا، چرا این تشک ویستر مناسب نوجوانان است؟ آیا شما می‌دانید؟ این نمونه، ویژگی های گفته شده در ابتدای این مطلب را دارد. اول این که از نرمی متناسبی برخوردار است. نه بیش از حد سفت و نه بیش از حد نرم است. وزن اغلب نوجوانان با این میزان سفتی تناسب دارد. تعادل سختی آن به خاطر ترکیب فنر متصل و لایه های اسفنجی است. ارتفاع متعادلی دارد و از استحکام کافی برخوردار است. محصولی دو طرفه که در بازه های زمانی معین پشت و رو می‌شود. به خصوص بخاطر تحرک این گروه سنی ممکن است زود فرو رفته شود. ولی امکان پشت رو کردن آن، از این نتیجه ناگوار جلوگیری می‌کند. پوشش آن از پارچه‌ای ضد حساسیت و ضد آلرژی است. آنتی باکتریال بوده و سلامت پوست فرد را به خطر نمی اندازد.

تشک ویستر مدل ویستا

دومین مدل تشک ویستر مناسب نوجوان، ویستا می‌باشد. تشک ویستر ویستا بر خلاف نمونه قبل، فنری می‌باشد. در ساختار آن یک سیستم به هم پیوسته فنری به کار رفته است. این سیستم فنری در دو سطح خود مجهز به لایه‌ای نمدی شده است. نمد ترموفلت به عنوان عایق حرارتی و رطوبتی عمل می‌کند. در تعدیل درجه حرارت سطحی نیز نقش دارد. سیستم فنر متصل باعث نرمی این نمونه شده است. ضخامت آن معادل 17 سانتی متر است. پارچه ژاکارد و پنبه ای، سطوح بیرونی را پوشش می‌دهد. نمونه‌ای قرینه و دورو می‌باشد. 3 سال تضمین کیفیت شده است. در سایزی استاندارد متناسب با گروه سنی مذکور طراحی شده است.

چرا ویستا به عنوان یک مدل تشک ویستر مناسب نوجوانان است؟

تشک ویستر مدل ویستا خصوصیات ساختاری پیچیده‌ای ندارد. یک سیستم فنری داشته که باعث نرمی آن شده است. این نرمی باب میل این گروه سنی می‌باشد. وزن سبک آن ها به خوبی خود را با این سطح بستر تطبیق می‌دهد. البته این سازه فلزی به کنترل وزن و کاهش فشار وارد شده بر بدن می‌کاهد. ارتفاعی کاملا مناسب دارد. نه کوتاه است و نه زیاد بلند می‌باشد. نسبت به مدل مارینا دوام کم‌تری دارد. اما تضمین کیفیت آن از عمر چند ساله آن خبر می‌دهد. این تشک ویستر مناسب نوجوان فاقد توان ایجاد حساسیت و آلرژی می‌باشد.

مدل مارینا و مدل ویستا دارای دو سایز استاندارد 80 در 180 و 90 در 200 سانتی متر برای گروه نوجوانان می‌باشد. ضمن این که از محدوده قیمتی بسیار مناسبی نیز برخوردارند.

کلام آخر

کدام مدل تشک ویستر مناسب نوجوان می‌باشد؟ این سوال دلیلی شد تا ویژگی های بستر مناسب برای این افراد بیان شود. با توجه به این ویژگی ها می‌توان فهمید چه محصولاتی مناسب آن ها هستند. دو مدل تشک ویستر با نام های ویستا و مارینا در این جا معرفی شد. این دو نه تنها برای نوجوانان که برای کودکان نیز مناسب هستند. می‌توانند شرایط خواب کافی و اصولی را برای آن ها فراهم آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.