راهنمای خرید تشک

چه تشکی بهتره بخریم؟

چه تشکی بهتره بخریم

خواب پدیده‌ای عمومی و البته مهم می‌باشد. همه ما با هر سن و خصوصیتی، به خوابیدن و استراحت کافی نیازمندیم و سوال چه تشکی بهتره بخریم رابطه مستقیم با کیفیت زندگی شما خواهد داشت.

انسان های موفق در برنامه ریزی های خود، زمانی کافی به استراحت اختصاص می‌دهند.اگر برنامه روزانه فشرده و سنگینی دارید حتما خواب کافی را در برنامه خود جای دهید. بخش زیادی از انرژی شما برای انجام فعالیت های روزانه، توسط خوابیدن تامین می‌شود. تشک مناسب، تشکی است که در رسیدن به یک خواب آرامش بخش نقش مهمی ایفا کند. در بازار محصولات خواب برای خرید تشک، با نمونه های متعددی برخورد می‌کنید. به همین دلیل ما سعی میکنیم تا راهنمای خرید تشک خوبی به شما ارائه بدیم. با ما همراه باشید

چه تشکی بهتره ؟

خب این از اون سوالهایی هستش که نمیشه دقیق بهش جواب داد چون بستگی به سلیقه شما داره. پیشنهاد من اینه که از خود بپرسید چه تشکی برای من بهتره تا این که به دنبال بهترین تشک باشید. اگر بخوایم طبق نظراتی که افراد از تجربه استفاده خود از تشک های مختلف داشتن تشک بهتر رو انتخاب کنیم میتوانیم بگوییم که تشک هایی که نسبتا سفت هستند طرفداران بیشتری دارند و دوام انها در طولانی مدت بیشتر می باشد

تشک سفت یا تشک نرم

خب این سوال کاملا سلیقه‌ای و بستگی به خود فرد داره اما از نظر کیفیتی و میزان فروش همون طور که در بالا اشاره کردیم تشک های سفت بهترمی باشند. البته تشک های نرم هم مزایای خودشان را دارند که در یک مقاله دیگر میتوانید مزایا و معایب تشک نرم رو بخونید . اما خب در ادامه به تشک بهتر در بین تشک های سفت و نرم میپردازیم .

هر نمونه دارای یک درجه سختی خاصی است. یکی نرم و دیگری سفت بوده، در این میان عده‌ای هم متعادل هستند. ضخامت های متفاوتی که هر کدام طرح و رنگ مخصوصی دارند. کیفیت های پایین تا عالی در بین آن ها به چشم می‌خورد. این تنوع برای جواب دادن به سوال چه تشکی بهتره بخریم گیج کننده نخواهد بود ؟؟؟

انسان ها موجوداتی با تفاوت های فردی بسیاری هستند. حتی دو قلوها در سلیقه و نوع علایق نیز با هم فرق دارند. وزن بدن، قد و سلیقه مهم ترین معیارها در انتخاب بستر خواب است. تولید کنندگان محصولات خواب، بر اساس این اختلافات فردی اقدام به تولید می‌نمایند.

انتخاب تشک مناسب من

چه تشکی برای من بهتره

برندهای مختلف تولیدی، برای پوشش دادن به طیف گسترده سلایق، انواع تشک را طراحی می‌کنند. حالا که فهمیدیم دلیل تنوع محصولات خواب چیست، قبل از خرید تشک از خود سوال کنید. چه تشکی برای من بهتره ؟؟؟ مطمئنا هر کدام از ما یک درجه خاصی برای سطح بستر می‌پسندیم. نوع سلیقه در انتخاب رنگ و طرح نیز موضوعی شخصی است. میزان هزینه‌ای که می‌توانید به این کار اختصاص دهید، در خرید تشک مناسب، مهم است.

متناسب با وزن من باشه

تشک مناسب وزن

وزن افراد گزینه‌ای است که سبب تفاوت های جسمی آن ها می‌شود. چاق، لاغر و متوسط گزینه هایی است که در وزن افراد با آن ها روبرو هستیم. هر کدام از این محدوده های وزنی یک بستر مناسب با درجه سختی خاصی می‌خواهند. با بالا رفتن وزن بایستی بر درجه سختی و سفتی بستر خواب افزود.

بنابراین افرادی با وزن کم بهتر است اقدام به خرید تشکی از نوع نرم بپردازند. افراد چاق نیز بسترهای سفت را باید تهیه نمایند. در مشخصات هر محصولی، محدوده وزنی مناسب برای آن قید می‌شود. در هنگام خرید تشک برای پاسخ به چه تشکی بهتره بخریم حنما به این قسمت توجه نمایید.

سایز تشک متناسب با نیاز من

اگر قصد خرید تشک برای خود دارید، اندازه این محصول از دو حالت خارج نیست. یا یک سایز استاندارد می‌خواهید یا سایزی شخصی و غیر استاندارد مد نظر شماست. سایز تشک نکته دیگر برای جواب چه تشکی بهتره بخریم می‌باشد ؟ تولید کنندگان و برند های مختلف، سایز های استاندارد را تولید کرده و وارد بازار می‌کنند. اما اگر یک سایز غیر استاندارد می‌خواهید به صورت شخصی آن را سفارش دهید.

بسیاری از تولید کنندگان به صورت سفارشی، نمونه های خارج از حدود استاندارد را می‌سازند. همه بسترهای خواب طول یکسانی دارند. آن چه در بین آن ها تفاوت دارد، عرض شان می‌باشد. عرض 120 مخصوص نمونه های یک نفره است. اما عرض 140، 160 و 180 سایزهایی دو نفره می‌باشند.

انتخاب تشک مطابق سلیقه

گذشته از همه این ها و این که چه تشکی بهتره بخریم ؟؟ موضوعی مهم تر وجود دارد. علاقه و سلیقه شما در خرید تشک چگونه است. رنگ مورد علاقه و طرح مورد پسند هر فردی با دیگری فرق دارد. این تفاوت در سلیقه باعث می‌شود، ساعت ها به دنبال نمونه مورد علاقه خود بگردید. تولید کننده ها انواع طراحی و نقش دوزی را روی تشک ها اعمال می‌کنند. اگر مشتاق یافتن یک نمونه دلخواه خود باشید، حتما یک نمونه مناسب خواهید یافت. البته در خرید انلاین تشک ، طیف وسیعی از محصولات را خواهید یافت.

کیفیت تشک و متریال به کار رفته در آن بسیار مهم است. این محصولات در هنگام خواب و استراحت، به طور مستقیم با بدن در تماس هستند. اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، سبب بروز بیماری پوستی می‌شوند. عوارضی هم چون خارش بدن، احساس گرما و یا حتی تعریق مربوط به این حساسیت ها هستند.

هر کدام از این موارد می‌تواند سبب بر هم خوردن خواب راحت شود. استراحتی بی کیفیت و نا کافی اتفاق می‌افتد. کیفیت خوب، سبب افزایش طول عمر و ماندگاری محصول می‌شود. یک نمونه مناسب و مرغوب تا چندین سال شما را از خرید دوباره منع می‌کند. تولید کنندگانی با سابقه طولانی و البته معتبر، می‌توانند نمونه با کیفیت در اختیارتان بگذارند.

انواع تشک ها

برای این که متوجه شویم چه تشکی برای خرید بهتر است، باید انواع تشک را بشناسیم.

  • تشک های فنری

تشک های فنری: در ساختار برخی بسترهای خواب، فنر وجود دارد. فنر ها می‌توانند منفصل یا متصل باشند. نمونه منفصل با کمک فناوری های مدرن تولید می‌شوند. اما فنرهای متصل، یک نمونه قدیمی با کاربردی سابقه دار هستند. به طور کلی فنر باعث نرمی بخشی به سطح تشک می‌گردد. تشک های فنری، معمولا وزن های پایین را پشتیبانی می‌کنند. نرمی آن به صورتی است که وضعیت قرار گیری بدن مطلوب می‌شود. گودی و فرورفتگی ها به خوبی پوشش داده می‌شود.

اگر تشک نرم سلیقه شماست و سوالتون اینه که چه تشکی بهتره بخریم؟ قطعا تشک های فنری گزینه انتخابی شما باید باشد. برای نمونه تشک رویا اولترا 4 یکی از ان تشک هایی است که افرادی که نرم پسند هستند میتوانند انتخاب کنند . میتوان گفت این تشک یکی از بهترین نمونه های موجود در بین تشک های ایرانی است

  • تشک های اسفنجی

تشک های اسفنجی: به تشک های اسفنجی، نمونه های طبی نیز گفته می‌شود. اسفنج هایی با دانسیته متفاوت، در لایه بندی متنوع روی هم قرار می‌گیرند. در نهایت، یک بستر با درجه سطحی سفت را تشکیل می‌دهد. اما چرا طبی یا درمانی هستند ؟ سطح این محصولات به دلیل حضور اسفنج باعث کنترل وزن می‌شود. بنابراین وزن فرد یا افراد خوابیده، روی کل سطح به طور متوازن پخش می‌شود.

به این ترتیب، فشار و نیروی وارده بر بدن به کمترین میزان می‌رسد. این فرآیند منجر به سبکی بدن و تجربه یک خواب آرام می‌شود. خرید تشک اسفنجی در کاهش درد های بدنی و یا گرفتن عضلات بسیار موثر است.تشک اسایش تندیس یکی از بهترین نمونه های تشک اسفنجی به مشار می رود

  • تشک های طبی فنری

تشک های طبی فنری : برخی افراد در پاسخ چه تشکی بهتره بخریم ساختار فنری و هم اسفنج را می‌پسندند. بنابراین این افراد یک درجه متعادل سختی را می‌خواهند. ترکیب فنر و اسفنج، یک محصول کارآمد و مفید خلق می‌نماید. نرمی سطحی و آناتومی صحیح بدنی با کمک فنر ایجاد می‌شود.

سفتی مطلوب و کنترل وزن با استفاده از ساختار اسفنج انجام می‌شود. این محصول مورد پسند طیف گسترده‌ای از افراد است. این دو متریال در کنار هم معجزه‌ای به نام خواب آرام خلق می‌کند.تشک های زیادی در این دسته جای میگیرند اما تشک رویا اولترا 1 ، تشک رویا اولترا 2 و تشک اسایش اترین ، تشک خوشخواب سوپر کلاس هارد و  تشک خوشخواب سوپر کلاس سافت بهترین نمونه های این دسته محسوب می شوند

  • تشک های بادی و آبی

تشک بادی

تشک های بادی و آبی : اگر اکثر اوقات در سفر هستید و یک بستر خواب برای همراهی خود می‌خواهید، نمونه مسافرتی بخرید. تشک های بادی و آبی با کمک باد و آب پر و خالی می‌شوند. محصولاتی قابل حمل و جابجایی هستند. این تشک ها را نمیشود به صورت دائمی استفاده کرد اما قطعا داشتن انها، شما را در سفر راضی میکنه

  • تشک های مموری فوم

تشک های مموری فوم: جدیدترین تکنولوژی در طراحی بسترهای خواب، مموری فوم است. این محصولات به کمک اسفنج هوشمند یا حافظه دار تولید می‌شوند. این ساختار هوشمند متناسب با وزن و دمای بدن فرد شکل می‌گیرد. همانند قالبی به شکل بدن فرد خواب در می‌آید. این تشک ها نیز طبی فنری محسوب میشوند با این تفاوت که در انها به جای اسفنج معمولی از مموری فوم استفاده میشه . تشک اسایش ویسکوژل و تشک خوشخواب های کلاس مموری دو نمونه عالی از این دسته محسوب میشه

کلام آخر

قطعا سوال چه تشکی بهتره بخریم یک سوال اساسی برای راحتی افراد در طول خواب آنها می‌باشد. هر فردی یک تشک مناسب برای خواب انتخاب می‌کند. این انتخاب تحت تاثیر معیارهای متعددی قرار دارد. این معیارها، در کنار هم منجر به انتخاب و خرید یک تشک مناسب می‌شوند.

انتخابی که، فعالیت ها و تا حدودی موفقیت های شما را تحت الشعاع قرار می‌دهد. بنابراین بایستی نهایت دقت و توجه را به کار ببندید. خواب و استراحت بخشی مهم و تقریبا یک سوم از عمر هر کسی را به خود اختصاص می‌دهد.من در فروشگاه اینترنتی اتاق من امیدوارم که تونسته باشم شما را در انتخاب تشک بهتر راهنمایی کنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.