راهنمای خرید تشک

چرا تشک فنر منفصل بخریم ؟؟

بعد از خستگی های روزانه یک خواب آرام و با کیفیت می چسبد. دراز بکشید و با بستن چشمان خود به خوابی عمیق فرو روید. اما همیشه به همین سادگی نیست. گاهی شرایط برای استراحت و خواب، مناسب نمی باشد. این شرایط نامناسب ممکن است به تشک یا سایر لوازم خوابتان برگردد.  تولید کنندگان و طراحان محصولات خواب همیشه در این زمینه پویا بوده و خلاقیت به خرج می دهند. طراحی های نوین و ساخته شده از مواد اولیه مرغوب، در این راستا انجام شده است. تشک فنر منفصل، یکی از این موارد است. شاید بگوئید فنر سال هایی زیادی است در بسترهای خواب به کار می رود. اما این نمونه سنتی دارای سیستم پیوسته فنری بود. آیا این سازه فنری غیر متصل و جدا بهتر از نمونه قدیمی می باشد؟؟ اصلا چرا تشک فنر منفصل بخریم؟؟

اسکلت فلزی تشک فنر منفصل

در مرکز تشک های فنر منفصل از آخرین تکنولوژی و فناوری بهره گرفته اند. به اصطلاح جهانی، پاکت اسپرینگ نام این فناوری مدرن است. اما اگر بخواهیم کمی شفاف تر صحبت کنیم، منظور فنرهای پاکتی یا منفصل می باشد. تصور کنید که در مرکز بستر خواب شما صدها فنر استیل و با کیفیت کنار هم قرار گرفته اند. هر فنر بر اساس کیفیت خود دارای قطر به خصوصی است. این فنرها هر کدام درون پاکتی محکم قرار گرفته اند. این پاکت ها کنار هم در هسته تشک سازماندهی شده اند.  اما هیچ گونه اتصال فیزیکی بین آن ها به چشم نمی خورد. بنابراین وابستگی ساختاری به هم ندارند. خیلی جالب است اگر بدانید حتی در عمل نیز هر فنر مستقل عمل می کند. کافیست امتحان کنید. فشردن هر فنر فقط همان فنر را تحت تاثیر قرار می دهد. پاکت های اطراف، هیچ گونه واکنشی نداده و دچار تغییری نمی شوند.

حضور اسفنج و فوم

فنر منفصل به تنهایی نمی تواند در ساختار تشک حضور داشته باشد. خوابیدن روی فنر به تنهایی امکان پذیر نیست. سطح سازه فلزی لغزنده و بسیار نامتعادل است. به این منظور در اطراف سازه فلزی چندین لایه اسفنج یا فوم قرار می گیرد.  این لایه های کناری، سطح سازه مرکزی و نرمی آن را متعادل می کند. بدون هیچ مشکلی می توان روی آن دراز کشید و نشست. البته هر چه تعداد و ضخامت این لایه ها بیشتر باشد سفتی سطح بستر نیز بیشتر می شود. اما به طور کلی، این نمونه نسبت به نمونه های مشابه فنر متصل پیشین خود، نرمی مطلوب تری دارد.

مزایای مورد توجه تشک فنر منفصل

تا این جا با چینش و آرایش فنرها آشنا شدیم. اما مگر این تکنولوژی جدید چه خواصی دارد که مورد توجه قرار گرفته است. اصلا چرا تشک فنر منفصل بخریم؟؟ آیا این محصول ارجحیتی بر نمونه فنر متصل یا فنر باز دارد ؟؟ بیایید با عملکرد و مزایای این ساختار پیشرفته آشنا شویم.

  • عملکرد مستقل و جداگانه: همان طور که گفتیم هر فنر عملکردی مجزا و کاملا مستقل دارد. هر فنر بر طبق فشاری که دریافت می کند فشرده می شود. هر نقطه ای از بدن با توجه به وزن خود فشاری خاص بر سطح اعمال می نماید. پس فنرها فشاری متفاوت دریافت و متناسب با آن فشرده می شوند. نتیجه این اتفاق به خصوص فرورفتگی متفاوت سطحی است. در نهایت، بدن با سطح بستر به طور کامل منطبق می شود. این انطباق یعنی بین بدن و بستر خواب فضای خالی وجود نخواهد داشت. بدن در بهترین وضعیت خود قرار می گیرد. آناتومی صحیح بدنی از بروز دردها و گرفتگی های عضلانی جلوگیری می کند. مهم ترین موضوع در خواب راحت، داشتن وضعیت استاندارد است که در این جا به وقوع می پیوندد.
  • سطحی با نرمی متعادل: تشک فنر منفصل از درجه سختی مطلوبی برخوردار است. نه به سفتی محصولات اسفنجی است و نه به نرمی بسترهای فنر متصل می باشد. درجه سختی در سطح آن متناسب با سلایق بسیاری از افراد است.
  • عدم انتقال ارتعاشات سطحی: عدم ارتباط فیزیکی فنر ها در ساختار تشک فنر منفصل، یک خاصیت بسیار مهم دیگر هم دارد. این محصول ارتعاشات و حرکات سطحی را انتقال نمی دهد. در صورتی که در برخی بسترهای دیگر این اتفاق می افتد. در تشک های تک نفره، این مورد مشکل محسوب نمی شود. اما در نمونه های دو نفره ایرادی بسیار بزرگ است. زیرا اگر ارتعاشات منتقل شود، آرامش یک نفر با حرکات فرد دیگر بر هم می خورد. اما در این محصول مدرن چنین اتفاق ناخوشایندی رخ نخواهد داد. فروشگاه اتاق من این نمونه را با کیفیتی مطلوب در اختیارتان می گذارد.
  • تقسیم و توزیع وزن: سیستم فنر منفصل به همراه اسفنج ها و لایه های همراه خود باعث تعدیل و توزیع متناسب وزن می شود. این عملکرد باعث کم شدن فشار وارد بر بدن می شود. پس دیگر شاهد سنگینی بدن نخواهیم بود. سنگین شدن جسم فرد خواب یکی از عواملی است که خواب را آشفته می نماید. در این نمونه شاهد آن نخواهیم بود. سیستمی مستحکم و مقاوم که با افزایش تعداد لایه های اطراف اسکلت، وزن بیشتری را تحمل می کند.
  • عملکردی طبی: تشک فنر منفصل به واسطه عملکرد خاص خود، در زمره محصولاتی با خاصیت طبی قرار دارد. اما چگونه دارای این خاصیت درمانی شده است. پخش وزن و کمک به ایجاد وضعیت صحیح بدنی باعث این خاصیت شده است. در واقع سلامتی بدن و وضعیت ستون فقرات حفظ می شود. برای همین دیگر با عوارضی چون کمر درد و سایر گرفتگی های بدنی مواجه نخواهید شد.

خرید تشک فنر منفصل با کیفیت

اگر می خواهید تشک فنر منفصل بخرید، باید بدانید تنوع زیادی در این محصول وجود دارد. ابعاد و سایزهای مختلفی از این نمونه وجود دارد. ضخامت های گوناگون با کمک ساختارهای فرعی دارد. این تنوع شامل گوناگونی در درجه نرمی و سختی نیز می شود. بنابراین هر نوع از این محصول با هر درجه سختی برای محدوده وزنی خاصی مناسب است. در انتخاب و خرید، حتما به میزان تحمل وزن و فشار آن توجه نمایید. برای خرید خود، حتما از فروشگاه ها و تولید کنندگان معتبر آن را بخواهید. یکی از این فروشگاه ها، فروشگاه اینترنتی اتاق من است. اعتبار فروشگاه و تولید کننده، از کیفیت در تولید خبر می دهد. پس اگر تشک فنر منفصلی برای استفاده طولانی و فاقد آسیب می‌خواهید، نمونه با کیفیت تهیه نمایید.

جمع بندی

امروزه تاثیر تشک ها و تخت خواب روی خواب آرام مشخص شده است. به همین خاطر است طراحی های مدرن و استاندارد عرضه می گردد. یکی از محصولات خواب عصر حاضر با کمک فنرهای پاکتی تولید می شود. مزایای خوابیدن روی آن و برتری آن نسبت نمونه های متصل قدیمی بررسی شد. اگر توجه کنید راحت می شود گفت که چرا تشک فنر منفصل بخریم. نمونه ای مناسب با خاصیت های منحصر به فردی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.