راهنمای خرید تشک

چرا تشک طبی فنری برای نوزاد و کودک مناسب است ؟؟

تشک طبی فنری برای کودک

رسیدن به حس آرامش و ریلکسی بدن، در هر سنی، توسط خواب کافی و با کیفیت برآورده می شود. به طور حتم همه گروه های سنی، نیازی مبرم و غیر قابل حذف به استراحت دارند. در این میان، تشک طبی فنری برای کودک میتواند برای والدین رضایت خاطر به عمل اورد. از آن جایی که کودک در حال رشد است، بنابراین در فواصل زمانی کوتاه تشک فرزندتان را تعویض کنید. به نظر شما، آیا لازم به صرف هزینه گزافی در این زمینه می باشد ؟ خیلی ها معتقدند برای این گروه سنی، تشک طبی فنری، گزینه ای مناسب می باشد. آیا می دانید چرا تشک طبی فنری برای نوزاد و کودک مناسب است ؟؟

کودک و نوزاد وزنی ندارند …

یکی از تفاوت های شاخص و مهم نوزاد و کودک با بزرگسالان، وزن کم آن هاست. هر چه فشار و وزن فرد خواب بر سطح بستر کمتر باشد، بستری ماندگارتر خواهید داشت. لازم نیست در هنگام خرید به سراغ محصولات خواب و تشک های بسیار با دوام بروید. محصولی، با دوام معمولی و کافی می تواند بستری مناسب برای این گروه سنی کم سن و سال باشد.

نمونه های بسیار مستحکم هزینه بالاتری نیز در هنگام خرید خواهند داشت. بنابراین با هزینه ای اندک و مناسب می توانید یک تشک طبی فنری برای کودک خود تهیه کنید. تشک های طبی فنری از محدوده قیمتی مناسب و عمری مطلوب برخوردارند.  این مورد، یکی از دلایل این است که چرا تشک طبی فنری برای نوزاد و کودک، مناسب است.

نیاز کودک به تشکی نسبتا نرم

همان طور که گفتیم وزن بدن کودک زیاد نیست. برای این وزن پایین تشک های طبی فنری گزینه ای مناسب هستند. سطح بستر نه باید زیاد از حد نرم یا سفت باشد. آیا می دانید چرا ؟؟؟ اگر بستر خواب نوزاد بیش از حد نرم باشد، امکان فرو رفتن زیاد کودک درون بستر و امکان خفگی او وجود دارد. اما اگر بیش از حد سفت و سخت باشد، خواب راحتی نصیب کودک نخواهد شد.

زیرا در این شرایط امکان انطباق سطحی جسم او با سطح برقرار نمی شود. در این صورت، داشتن دردهای بدنی و نداشتن خواب راحت، از نتایج این سختی می باشد. اما تشک طبی فنری، حالت سختی متعادل و متوسطی دارد. این مورد، دومین دلیل برای این است که چرا تشک طبی فنری برای کودک، مناسب است.

خوابی بدون بدن درد با تشک طبی فنری برای کودک

کودک و نوزاد نسبت به گروه های سنی بالاتر، زمان بیشتری را به خواب و استراحت اختصاص می دهند. تا آن جا که معلوم است، نوزادان، بیشتر وقت شبانه روز را در خواب به سر می برند.  به طور حتم مدت زمان طولانی در یک وضعیت ثابت بدنی قرار می گیرند. اگر بستر خواب مناسبی نداشته باشند، با بدن درد و خوابی بی کیفیت رو برو می شوند. سلامت جسمی، روحی و حتی رشد مناسب آن ها در گرو استراحتی مطلوب می باشد. تشک طبی فنری خاصیت درمانی داشته و از بروز بدن درد و خواب آشفته ممانعت می نماید.

تشک طبی فنری برای کودک

مهم ترین علت این که چرا تشک طبی فنری برای نوزاد و کودک، مناسب است، چیست ؟؟ یکی از علت های مهم و اساسی، خاصیت طبی و درمانی این نوع از بستر خواب است. فنر های منفصل و متصل نرمی سطحی ایجاد کرده و سبب انعطاف سطح بستر می شوند. اما حضور لایه های اسفنجی در اطراف سازه فلزی به کنترل وزن کمک می نماید. فشار وارده بر بدن کودک به مقدار ناچیزی می رسد. بدن او بر سطح بستر منطبق و هماهنگ می گردد. شرایط برای داشتن خوابی طولانی، عمیق و البته با کیفیت فراهم می گردد.

انتخاب آسان تشک نوزاد

قرار بود متوجه شویم که چرا تشک طبی فنری برای نوزاد و کودک، مناسب است. قیمت مناسب، درجه سختی متوسط، طول عمر مطلوب و خاصیت طبی دلایل این چرا بود. کودک برای خوابیدن خود به بستری خاص و منحصر به فرد نیاز ندارد. وزن کمی دارد و به راحتی روی بستری دارای رویه ضد حساسیت می خوابد. دلیلی ندارد هزینه آن چنان بکنید و محصولی بسیار گران و البته با طول عمر بالا بخرید.

کودک و نوزاد در گذر زمان رشد می کند. به طور حتم، به تشکی متناسب با وزن و سایز جدید خود نیازمند خواهد بود. پس لزومی ندارد به سراغ یک بستر گران قیمت بروید. یک تشک طبی فنری ساده هم می تواند زمینه استراحت کافی و ایده آل آن ها را فراهم آورد.

 خرید تشک طبی فنری برای کودک

اگر قصد خرید یک تشک طبی فنری برای نوزاد یا کودک خود دارید، به یکسری از موارد توجه کنید. درجه سختی این محصولات بسیار بسیار متنوع است. کافیست لایه ای اسفنجی با تراکم یا ضخامت متفاوت استفاده شود. با بالا رفتن درجه سختی، قیمت و هزینه خرید بالا می رود. اما پایین ترین درجه سختی آن برای کودک بایستی انتخاب و خریداری شود. آن هم به یک دلیل ساده که کودک و نوزاد از وزنی پایین برخوردارند. هر چه وزن بالاتر رود درجه سختی سطحی نیز باید بیشتر شود.

  • سعی کنید حتما از برند های معتبر، محصولات خواب خرید خود و فرزندتان را بخرید. کیفیت ساختاری و داشتن متریالی ضد حساسیت پوستی بسیار مهم است. به خصوص این که این گروه سنی از پوستی بسیار حساس برخوردارند. پارچه های حساسیت زا می تواند مانع خواب راحت باشد. لازم است که در هنگام خرید تمامی این نکات را در نظر بگیرید.

کلام آخر

نوزادان و کودکان، مدت زمان زیادی را در استراحت و خواب می گذرانند.  نوزادان حداقل 12 ساعت می خوابند. پس لازم است کمی دقت چاشنی خرید تشک مناسب برای آن ها بنمایند. البته جسم کوچک و ظریف آن ها نیازی به خرید محصول خیلی مستحکم، سفت و گران ندارد. می توانید با هزینه ای اندک و یک تشک طبی فنری با پایین ترین درجه سختی، خرید نمایید.

محصولی مدرن با بکارگیری فناوری های پیشرفته بوده که در جهت ممانعت از درد بدن طراحی شده است. بستری منعطف با خاصیت ارتجاعی و درجه سختی ملایم می باشد. الان دیگر حتما متوجه شده اید چرا تشک طبی فنری برای نوزاد و کودک شما مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.