راهنمای خرید تشک

مقایسه درجه سفتی تشک رویا اولترا و رویا بونل

درجه سفتی تشک رویا اولترا و رویا بونل (مقایسه)

تشک‌ها و بسترهای خواب در درجه سختی و سفتی با هم دارای تفاوت هستند. این تفاوت از دید کاربر و مصرف کننده بسیار حائز اهمیت است. زیرا هر کس بر طبق وزن خود و میزان سختی سطحی بستر می‌تواند خوابی راحت داشته باشد. در واقع فشار ناشی از وزن بدن فرد خواب باید بتواند با سطح بستر واکنش لازم را بدهد. به دلیل تفاوت در وزن، نیاز به درجه سختی متفاوتی می‌باشد. برند معروف رویا محصولات با کیفیت خود را در تنوع بالای درجه سختی ارائه می‌دهد. این تنوع را در هر سری تولیدات خود رعایت کرده است. رویا اولترا و رویا بونل دو سری با ساختار متفاوتی هستند. درجه سفتی تشک رویا در هر کدام با هم متفاوت است. در ادامه، مقایسه درجه سفتی تشک رویا اولترا و رویا بونل صورت می‌گیرد.

بررسی درجه سفتی تشک رویا اولترا

یکی از مجموعه تشک های مدرن و جدید شرکت رویا، تشک رویا اولترا 1 می‌باشد. این مجموعه مجهز به فناوری نوین فنرهای منفصل یا پاکتی شده است. فنر منفصل یک ترکیب منظم از صدها فنر در کنار هم می‌باشد. توجه کنید که گفته شد این فنرها در کنار هم هستند. پس متصل به هم نبوده و فقط در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این فناوری مدرن به سبب داشتن خوابی با کیفیت طراحی شده است. ضمن این که با دادن نرمی به سطح محصول، از درجه سفتی تشک رویا نیز کاسته است. عملکرد این سازه فلزی چگونه است:

تشک فنر منفصل اولترا

به طور کلی فنرها حالتی لغزنده و مرتعش دارند. تحت تاثیر فشار دریافتی فشرده و جمع می‌شوند. فشار بیشتر جمع شدگی بیشتر و فشار کم‌تر جمع شدگی کم تری دارد. در سازه فنر منفصل تشک رویا اولترا هر فنر درون کیسه پارچه ای مستحکمی به طور کامل پوشانده شده است. سپس این پاکت ها کنار هم قرار گرفته اند. خوابیدن روی این محصول به تطابق بدن با سطح و کاهش فشار وارد بر بدن کمک نموده است. برای زدودن حالت لغزندگی و نرمی بیش از حد آن، باید اسفنح در اطراف ان قرار بگیرد. قرار گیری اسفنج روی این سازه به کمک ترموفلت امکان پذیر شده است. پس نرمی این نمونه با کمک اسفنج کم تر شده و به حالتی متعادل رسیده است.

درجه سفتی تشک رویا اولترا و رویا بونل (مقایسه)

گروه تشک رویا اولترا دارای 4 مدل متفاوت می‌باشد. این 4 مدل در ساختار تفاوت جزیی دارند. تعداد لایه‌های اسفنجی و ضخامت در آن ها دچار تغییر و تحول شده است. این کم و زیاد شدن ها، درجه سفتی تشک رویا را در این مدل های متنوع با هم متفاوت ساخته است. به طور کلی این گروه دارای سفتی متوسطی می‌باشند. نه نرم نرم بوده و نه بسیار سفت هستند. معمولا هم از عملکرد طبی برخوردارند. بنابراین می‌توان گفت از بروز دردهای بدنی مانند آرتروز ممانعت می‌نمایند. درجه سفتی تشک رویا در این جا، ان را برای افراد با وزن متوسط و پایین مناسب نموده است. پیشنهاد ما به شما برای حفظ کیفیت تشک، محافظ تشک رویا است که میتوانید از اتاق من با قیمت ویژه خریداری کنید. در غیر این صورت نمی توان از عملکرد طبی ان برخوردار بود. پس در انتخاب ان تناسب وزن و درجه سفتی را مورد توجه قرار دهید.

بررسی درجه سفتی تشک رویا بونل

یکی از مجموعه بسترهای خواب شرکت رویا با تنوع بالا، تشک رویا بونل می‌باشد. تشک رویا بونل در 6 مدل مختلف از نظر ساختار طراحی و تولید شده است. درجه سفتی تشک رویا در این جا اعداد مختلفی را به خود اختصاص می‌دهد. در ساختار این گروه همانند نمونه اولترا فنر به کار رفته است. اما فنر اولترا کجا و فنر بونل کجا؟؟ در این جا نمی‌توان از تعداد فنر صحبت کرد. زیرا یک شبکه  فنری در این محصول نهادینه شده است. به این دلیل که فنرها با هم دیگر اتصال فیزیکی دارند. بنابراین در این نموه با یک مجموعه فنر به هم مرتبط با عملکر به هم پیوسته روبرو هستیم. این نوع فنر جز فناوری های قدیمی و استفاده شده در محصولات قدیمی است. عملکرد سازه فلزی در تشک رویا بونل چگونه ست:

فشار در این تشک

در مرکز مجموعه رویا بونل یک سازه فلزی با عنوان فنر بونل به هم پیوسته قرار دارد. این شبکه فنری با هم اتصال داشته و همگی با دریافت یک فشار با هم عکس العمل نشان می‌دهند. در این جا درجه سفتی تشک رویا به کمک این سازه دیگر سفت و سخت نیست. لایه هایی از اسفنج با دانسیته گوناگون حول این سازه مرکزی قرار می‌گیرند. اسفنج سخت و سفت در کنار فنر نرم و لغزنده ترکیبی به درجه سختی متعادل خلق می‌نماید. بنابراین سطح آن نه زیاد سفت و نه زیاد نرم است و حالت متوسطی از سختی در این جا احساس می‌شود. درجه سفتی تشک رویا در این مجموعه نیز دارای تفاوت می‌باشد. یعنی 6 مدل مختلف این سری، هر کئام با یک درجه سختی ارائه می‌شوند.

درجه سفتی تشک رویا اولترا و رویا بونل

تشک رویا بونل سفت یا نرم ؟

به طور کلی تشک رویا بونل جز بسترهای راحت خواب به حساب می‌آید. زیرا از سطحی با نرمی کافی برخوردار است. فنر بونل و اسفنج با توزیع وزن و کنترل آن به استراحت مطلوب فرد خواب کمک می‌کنند. البته علت تفاوت در سختی و ارائه نمونه های داری نرمی مختلف به دلیل تفاوت در وزن افراد است. هر محدوده وزنی می‌تواند روی یک سح بستر با نرمی خاص آن خوابی راحت تر داشته باشد. زیرا وزن و نیروی فشار حاصل از آن، باید توان فشردن سطح را داشته باشد. هم چنین نباید این فشار بیش از حد باشد و به ساختار درونی بستر خواب آسیب برساند. تناسب وزن و درجه سفتی تشک رویا به طور حتم در داشتن خواب راحت نقش دارد. زیرا به داشتن وضعیت بدنی مناسب بسیار کمک می‌نماید.

کلام آخر

در بین تشک و محصولات خواب رویا، مدل های مختلفی وجود دارد. دو مدل آن، رویا اولترا و رویا بونل هستند. هر کدام دارای چندین نوع مختلف می‌باشند. مطالب گفته شده در این مطلب در اتاق من نشان دهنده تفاوت در درجه سفتی تشک رویا اولترا و رویا بونل هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.