راهنمای خرید تشک

قیمت تشک های طبی و طبی فنری

قیمت تشک های طبی و طبی فنری

قیمت تشک های طبی را می‌توان در محدوده متنوعی یافت. درجه کیفی گوناگون در کنار انواع متریال، باعث این قیمت های متفاوت شده است. برای بسیاری از افراد جامعه، هزینه خرید یک محصول بسیار مهم است. به خصوص خرید تشک و لوازم خواب که از قیمت بالایی برخوردارند. در صورت بروز مشکل، به راحتی نمی‌توان یک نمونه جدید خرید. بنابراین لازم است که دارای جنس خوبی باشد اما قیمت مناسبی هم داشته باشد.

بسترهای خواب دارای تفاوت های قیمتی زیادی هستند. در این جا به قیاس قیمت تشک های طبی و طبی فنری می‌پردازیم. سوالات زیادی مطرح می‌شود. آیا ساختار آن‌ها در تفاوت قیمت تاثیر دارد؟ آیا لزوما نمونه گران تر بهتر هم هست؟ در ادامه این مطلب در اتاق من همه چیز مشخص می شود.

تشک طبی چیست؟

تشک طبی فنری چیست؟ در واقع ساختار آن چگونه است؟ در این نمونه از محصولات، ترکیبی از اسفنج و فنر می‌بینیم. خیلی جالب است. این گروه نه به نرمی بسترهای فنری بوده و نه سختی زیاد نمونه طبی را دارند. از لحاظ درجه سختی، متعادل بوده و حدواسط این دو هستند. نسبت به  فنری ها  از سیستم فنری مستحکم تر و قطور تری بهره می‌برند. از لایه های اسفنجی گوناگون در اطراف این سیستم استفاده شده است. معمولا طبی بوده و می‌توان در عین داشتن مشکل جسمانی با کمک آن به راحتی خوابید. ضمن این که به طور معمول از شکل گیری دردهای جسمانی نیز جلوگیری می‌کنند. در این جا، قیمت تشک های طبی فنری نیز به نوع و میزان متریال وابسته است. در واقع کیفیت ساختاری روی هزینه نهایی اثر می‌گذارد.

قیمت تشک های طبی

اگر بخواهیم تشک طبی را معرفی کنیم می‌گوییم نمونه ای کاملا اسفنجی که فاقد فنر است. یک واقعیت واضح این است که سیستم فنری سبب نرمی سطح بسترها می‌شود. بنابراین نبود آن در این نمونه، نرمی لازم را از آن گرفته است. در عوض به واسطه حضور اسفنج و فوم، سخت و سفت می‌شود. البته این درجه سختی و سفتی در بین آن ها تفاوت دارد. اما به طور کلی سفت هستند. پزشکان و متخصصان برای رفع دردهای جسمانی این نمونه از محصولات خواب را پیشنهاد می‌دهند. به نظر آن ها بستر طبی بایستی تا حدودی سخت باشد. قیمت تشک های طبی به واسطه نوع و میزان متریال دستخوش تغییر قرار می‌گیرد.

تشک های طبی دارای خاصیت درمانی بوده و موجب زدودن دردهایی چون کمر درد می‌شوند. بسیاری از افراد طبق توصیه پزشک معالج خود به سراغ این مدل ها می‌روند. اگر قیمت تشک های طبی برایتان خیلی مهم است کیفیت و گارانتی آن را هم نگاه کنید. ضمن این که درجه سختی آن را ملاک انتخاب خود بگذارید. اما این موارد یعنی چه؟؟ کیفیت یک نمونه بیشتر باشد باعث عمر طولانی محصول، بدون زیان جسمی آن می‌شود. گارانتی، اطمینان از خرید و کیفیت را بالا می‌برد.  اما خواب راحت شما در گرو انتخاب صحیح است. سختی بستر باید مطابق با وزن شما باشد. این موارد در حد مطلوب، هزینه خرید را بیشتر می‌کنند. تشک های طبی به کمک تقسیم و توزیع یکنواخت فشار سطحی به کنترل وزن می‌پردازند. در صورت هماهنگی سختی سطحی بستر و وزن فرد، قادرند خوابی راحت و بدون درد ببخشند.

قیمت تشک های طبی و طبی فنری

تشک فنر متصل

اولین و قدیمی ترین نمونه تشک طبی فنری از نوع فنر متصل است. فنرهای این مجموعه از اتصال فیزیکی و در نهایت اتصال عملکردی برخوردارند. به نوعی، پیوستگی آن ها باعث شده است که هم زمان با هم عمل کنند. حضور فنر در کنار لایه های اسفنجی، سبب تقسیم وزن و ممانعت از اعمال فشار بر جسم شده است. اما اتصالات آن ها و ساختار شبکه ای، یک عیب بزرگ به این نمونه داده است. نمی‌تواند از انتقال حرکات و ارتعاشات سطحی ممانعت کند. مشکلی بزرگ در نمونه دو نفره محسوب می‌شود. قیمت تشک های طبی فنر متصل از نمونه دیگر مناسب تر است.

تشک فنر منفصل

در ساختار تشک فنر منفصل از جدیدترین فناوری استفاده شده است.  فنر های پاکتی و جداگانه که هیچ اتصالی با هم ندارند. همانند نمونه فنر متصل به کنترل وزن می‌پردازند. به خوبی از وضعیت جسمی فرد خواب پشتیبانی می‌کند. به بهترین شکل قادر است خود را با بدن فرد خواب منطبق کند. بدین شکل ضمن جلوگیری از بروز درد به درمان دردهای قدیمی کمک می‌نماید. عیب و ایراد بسترهای فنر متصل را ندارد. زیرا هر فنر از فنر کناری خود کاملا  جداست.  بنابراین ارتعاشات سطحی منتقل نمی‌شوند. این فناوری نسبت به نمونه متصل گران تر است. پس به طور کلی، قیمت تشک های طبی فنر منفصل بالاتر از فنر متصل است.

مقایسه قیمت تشک های طبی

به طور کلی از لحاظ ساختاری با تشک های طبی و طبی فنری آشنا شدیم. حالا می‌خواهیم تفاوت قیمت این دو را متوجه شویم. چندین عامل بر قیمت تشک های طبی و طبی فنری اثر دارد:

قیمت تشک های طبی و طبی فنری

  • نوع متریال

برخی مواد اولیه نسبت به برخی دیگر گران تر هستند. سیستم فنر منفصل و مموری فوم جز مواد اولیه گران محسوب می‌شوند. این دو در هر کجا به کار روند بر قیمت نهایی خیلی خواهند افزود.

  • میزان متریال

به طور حتم در دو نمونه مشابه موردی که بیشتر مواد اولیه مصرف کرده است قیمت بالاتری دارد. در کل، هر چه یک تشک ضخیم تر شود هزینه نهایی آن نیز بیشتر خواهد شد. یک سایز دو نفره حتما از تک نفره مشابه خود گران تر است.

  • کیفیت

کیفیت یعنی این که بهترین متریال و مواد را به کار بگیریم. معمولا یک محصول با کیفیت و مرغوب گران تر است. البته نمونه های خارجی تشک های طبی و طبی فنری خیلی گران هستند. هزینه واردات نیز بر آن ها اعمال می‌شود. به جای آن می‌توان یک نمونه داخلی و عالی را با قیمت کم تری خرید. رویا، رویال و خوشخواب محصولات خوب و قابل رقابتی دارند.

البته نمی‌توان گفت نمونه گران تر خواب راحتی را به فرد خواهد داد. همه چیز به فرد مصرف کننده بستگی دارد. شاید او بتواند روی یک نمونه بسیار ارزان راحت تر بخوابد. این که چه درجه سختی را می‌پسندد و روی چه نمونه ای احساس راحتی دارد مهم است. لزوما قیمت تشک های طبی و طبی فنری نمی‌تواند در تعیین بهترین یا بدترین نقش داشته باشد. اما کیفیت ساختاری تا حدودی به این قضیه مرتبط است. توجه کنید که همواره بهتر است یک نمونه با کیفیت بخرید. در این صورت مدت زمان استفاده از محصول برایتان بیشتر است. از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه می‌باشد.

کلام آخر

امروزه به ابعاد مختلف بسترهای خواب توجه می‌شود. این معیارهای مختلف در کنار هم منجر به انتخاب و خرید بهترین گزینه ممکن می‌شود. یکی از نقاط تفاوت تشک های مختلف، قیمت آن هاست. اکثر افراد از لحاظ بودجه موجود برای خرید با هم فرق دارند. قیمت تشک های طبی و طبی فنری در تشک رویا با تشک رویال و سایر برند ها با هم فرق دارد. ضمن این که در هر نمونه نیز تفاوت هایی با یک نمونه دیگر وجود دارد. از این جهت است که مدل هایی گوناگون داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.