راهنمای خرید تشک

ویژگی های تشک مموری فوم چیست و چرا گران تر است؟؟

خواب راحت و بی تکلف را همه پسندیده و در جست و جوی آن هستند. در این بین برخی به دنبال کاهش دردهای بدنی خود در حین خواب هستند. بسترهای خواب می توانند آسیب بدنی در هنگام استراحت ایجاد کنند. گذشته از آن نمونه های امروزی تشک ها در جهت کاهش درد طراحی شده اند. تشک مموری فوم ، طبی فنری و لاتکس از جمله محصولات عصر حاضر هستند که همه ی این ها در دسته تشک طبی محسوب میشوند .

اهمیت داشتن یک خواب با کیفیت، سبب تفکر در مورد نوع بستر خواب و متریال آن شده است. تشک های مموری فوم در این راستا به عرصه محصولات خواب ورود پیدا کرده اند. محصولی که با کیفیتی بی نظیر اما قیمتی بالاتر از سایر نمونه ها عرضه می شود. قبل از اینکه برای خرید تشک اقدام کنید از خود بپرسید تا چه حدی در مورد این محصولات جدید می دانید؟ ویژگی های تشک های مموری فوم چیست و چرا گران تر هستند؟؟

مموری فوم، هوشمند و طبی

نوعی اسفنج پلی یورتان با تراکم بالا در ساختار تشک های مموری فوم به کار رفته است. این اسفنج اولین بار جهت کمک به مسافران فضایی تهیه دیده شد. این ماده فشار وارد بر بدن فضانوردان را به حداقل می رساند. این متریال را هوشمند نیز می نامند. به یک دلیل ساده و روشن که طبق فشار وارد بر خود عمل می نمایند.

هر جسمی در تماس با سطح بسترهایی از این جنس، فشاری وارد می نماید. اتفاق جالبی که در این جا رخ می دهد، تطبیق پذیری سطحی است. سطح این محصول به شکل جسم تماس یافته در می آید. ممکن است این فشار، ناشی از بدن فرد خواب باشد. میزان فشردگی بر حسب میزان فشار وارده می باشد. نوع فرورفتگی به شکل قالبی کاملا منطبق با جسم و یا بدن فرد است. بعد از برداشته شدن فشار، سطح بستر به آرامی به حالت اولیه خود بر می گردد. بدون این که اثری از فرو رفتگی آن باقی بماند. به این خاصیت، حالت ارتجاعی نیز می گویند.

مموری فوم به اسفنج حافظه دار نیز نامیده می شود. اما به نظر شما این فوم هوشمند فقط از فشار های وارد آمده تاثیر می پذیرد؟ ؟ حرارت و دمای بدن فرد خواب نیز روی حالت پذیری سطحی تشک مموری فوم اثر می گذارد. در حقیقت دمای بدن و فشار ناشی از وزن، سبب ایجاد ساختاری مطابق شکل بدن می شود. این دو فاکتور، دما و وزن، در افراد متفاوت می باشد. در این صورت سطح بستر برای هر فردی به شکلی خاص در می آید. در واقع برای هر کسی به صورت اختصاصی عمل می کند.

تشک مموری فوم و عملکردی طبی

عصر حاضر به سمت ارائه محصولات طبی در زمینه خواب رفته است. فعالیت های روزانه در کنار تنبلی افراد و عدم ورزش، سبب بروز خستگی های جسمانی می شود. به طور حتم این خستگی ها در بروز کوفتگی و دردهای بدنی نقش بازی می نماید. حالا اگر افراد به دلیل نداشتن زمینه خواب راحت، خوب هم استراحت نکنند، وضعیت بدتر هم می شود. این درد و کوفتگی به روزهای بعد منتقل می گردد. اما بستر خوب خواب این دردها را کمتر و انرژی مجددی با کمک استراحت مطلوب می بخشد. تشک مموری فوم با عملکرد طبی و خواص درمانی اش در این راستا به کار می رود. چرا این محصول دارای خواص طبی درمانی می باشد؟؟

تشک مموری فوم در زمره محصولات خواب طبی قرار می گیرد. سطح این بستر خواب با تطبیق پذیری با بدن فرد، جسم را در وضعیت مناسبی قرار می دهد. آناتومی بدن ، فشار وارد بر جسم را در حالت استراحت به حداقل می رساند. جسم در بهترین و راحت ترین حالت ممکن قرار می گیرد. بنابراین هم دردهای ناشی از استراحت طولانی به حداقل رسیده و هم سایر دردها کمتر می شود. حتی برای کسانی که دیسک کمر دارند و یا مبتلا به کمر درد هستند، نیز مناسب است. بنابراین نوعی محصول طبی و درمانی محسوب می گردد.

ویژگی های تشک مموری فوم گران

متریال ساختاری تشک هایی از نوع مموری فوم دارای کیفیت ساختاری است. این متریال در ایجاد راحتی خواب نقش بسزایی دارد. نسبت به سایر متریال های مشابه از قیمت بالاتری برخوردار است. در ادامه ویژگی ها، معایب و مزایای این متریال ارزیابی می گردد.

  • محصولی راحت و زمینه ای مطابق فرم بدن افراد می باشد. پس در نهایت استراحتی آرام را سبب می شود.
  • ارتعاشات و حرکات سطحی را انتقال نمی دهد. عدم انتقال حرکات به خصوص در بسترهای دو نفره بسیار مورد توجه می باشد. با این اتفاق، دیگر آرامش استراحت با حرکات افراد دیگر بر هم نمی خورد.
  • ساختار و متریال این محصول از ترکیبات شیمیایی ساخته شده است. ترکیب های شیمیایی این محصول بویی نامطبوع و ناخوشایند دارد. البته امکان دارد برای برخی همراه با بروز آلرژی باشد. بنابراین در هنگام خرید، این موضوع را مورد توجه قرار دهید.
  • این نمونه نسبت به تغییرات، به کندی واکنش و عکس العمل نشان می دهد. بنابراین سرعت عملکردی کمتری دارد. به آرامی واکنش سطحی داده و به آرامی به حالت اولیه بر می گردد.
  • از ساختار و جنسی فاقد حساسیت برخوردار است. حساسیت های پوستی، آلرژی و موارد مشابه را ایجاد نمی نماید. این نکته در استراحتی آرام فوق العاده اثر گذار می باشد.
  • مهم ترین ویژگی این بستر خواب، طبق مطالب گذشته، تطبیق شدن سطح آن با بدن است. بنابراین هم چون قالبی بدن را در بر می گیرد.
  • فوم هوشمند در ساختار این بستر یک خاصیت ناخوشایند برای برخی مکان ها دارد. این ماده گرما را در خود ذخیره می نماید. برای مناطق گرم با آب و هوای گرم، خوشایند به نظر نمی رسد. بنابراین این گرمای ذخیره شده به طور حتم از داشتن خوابی راحت ممانعت می نماید. یکی از عیوب این محصول همین مورد است.
  • وزن این محصول و ابعاد آن بزرگ است. در جابجایی و حمل و نقل، حتی پشت و رو کردن فرد را با مشکل مواجه می نماید.
  • یکی دیگر از فوائد و ویژگی های مفید این گونه از بسترهای خواب، عمر طولانی و ماندگاری آن هاست. در گذر زمان و استفاده مداوم، کیفیت خود را هم چنان حفظ می کنند. بنابراین شاهد تغییر آن چنانی در ساختار آن نخواهید بود.

جمع بندی

در این مطلب تشک های مموری فوم مورد بررسی قرار گرفت. این که این محصولات چگونه اند و چه کارایی دارند. مزایا و معایب آن بیان گردید. ضمن این که این نمونه، طبی بوده و سبب بروز دردهای بدنی در حین استراحت نمی شود. اما بایستی در انتخاب و خرید این محصول دقت کافی به خرج داد. هر تشک مموری فومی الزاما خوب و با کیفیت نیست. حتما جهت خرید به سمت برندهای معتبر و با اصالت بروید. کیفیت این محصول تمام مزایای گفته شده را تضمین می نماید. اگر به دنبال خواب راحت به کمک محصولی مدرن و هوشمند هستید این نمونه خوب است. شاید نسبت به برخی از محصولات گران تر باشد، اما خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.