راهنمای خرید تشک

نقد و بررسی انواع تشک مسافرتی

نقد و بررسی تشک مسافرتی

گردش و مسافرت، بخشی از زندگی هر فردی را تشکیل می‌دهد. شرایط مناسب خواب و استراحت در طول برخی سفرها فراهم نمی‌باشد. به خصوص سفرهایی در دل طبیعت که به اسم گردشگری و طبیعت گردی شناخته می‌شوند. در برخی جاها هم خبری از هتل و مسافرخانه برای استراحت نمی‌باشد.

برای این افراد و متناسب با آن ها، انواع تشک مسافرتی طراحی شده است. این محصولات در سایزهای مختف تک نفره، دو نفره، کودک و نوزاد عرضه می‌شوند. نسبت به تشک های تخت دارای تفاوت های ظاهری و ساختاری هستند. به هر حال مناسب سفر و جابجایی، تهیه و طراحی شده اند. در این جا، به نقد و بررسی انواع تشک مسافرتی می‌پردازیم.

تشک مسافرتی چیست؟

تشک مسافرتی یک نمونه بستر بوده که جهت حمل و نقل آسان در مسافرت ها تدارک دیده شده است. ضخامتی کم تر از نمونه های معمولی و خانگی دارند. این ضخامت بین 10 تا 18 سانتی متر می‌باشد. بسته به نوع آن و برند تولیدی، این ضخامت متفاوت است. در ساختار آن ها از متریالی هم چون اسفنج، فوم، پلی فوم و حتی گاهی مموری فوم استفاده شده است. حال آن که برخی توسط باد پر و خالی می‌شوند. فنر و سازه فلزی در ساختمان آن ها وجود ندارد. ساختاری سبک و قابل حمل دارند.

این ویژگی قابل حمل بودن آن ها، مهم ترین نکته در طراحی می‌باشد. به نوعی جمع و جور هستند. سعی شده است کم ترین فضای اشغالی را برای جابجایی به خود بگیرند. برای مسافرت ها بسیار کاربردی هستند. این نمونه تشک سفری، گاها در خانه برای مهمان نیز استفاده می‌شود.

تشک مسافرتی و انواع ان

مدل ها و انواع تشک سفری

در بین محصولات خواب، انواع تشک مسافرتی به چشم می‌خورد. این گروه از محصولات خواب، ارائه دهنده خواب راحت در بیرون از منزل می‌باشند.

  1. تشک مسافرتی یک نفره که خود در مدل های گوناگون طراحی می‌شود.
  2. تشک مسافرتی دو نفره
  3. تشک مسافرتی کودک
  4. تشک مسافرتی نوزاد
  5. تشک مسافرتی بادی

1. مدل یک نفره تشک سفری

تشک مسافرتی یک نفره انواع مدل ها و طرح ها را دارد. تشک رویا، داتیس و خوشخواب چند تولید کننده معروف آن هستند. بنابر کاربرد آن، دارای ویژگی های خاصی می‌باشد. کم حجم و کم وزن است. با وجود این خصلت ها سعی شده است که مقاومت بالایی نیز داشته باشد. البته این خصلت ها متعلق به نمونه های استاندارد و با کیفیت است. مقاومت ساختاری، آسیب پذیری آن را کم تر کرده است. این نمونه ها اغلب قابل شست و شو می‌باشند. بعد از هر بار استفاده و پایان سفر، آن ها را بشویید. سپس اجازه دهید در مقابل نور و هوای کافی خشک شوند. با نفوذ و جریان هوا به درون آن، دوام و ماندگاری محصول بالاتر خواهد رفت.

انواع تشک مسافرتی تک نفره در بازار به چشم می‌خورد. یک مدل از آن به شکلی معمولی جمع می‌شود که دارای حجم کمی می‌باشد. برند داتیس انواع لوکس و چاپی آن را تولید می‌کند. برخی دارای ساختار مموری فوم و هوشمند هستند و با سه تا جمع می‌شوند. نمونه کاشی فرم در هنگام جمع شدن، ساختار منظمی دارد. اما به نسبت بقیه دارای حجم بیشتری است. زیرا معمولا ضخامت بالایی نیز دارد. نمونه کاشی فرم معمولا از پلی فوم ساخته می‌شود. برند رویا نمونه ساده ای از تشک مسافرتی را از اسفنج طراحی نموده است. برخی از این محصولات دارای سطحی صاف و برخی دیگر مواج طراحی شده اند. تفاوت ساختاری و نحوه جمع شدن از نکات متمایز این مدل ها می‌باشد.

2. تشک مسافرتی دو نفره

این مدل برای زوج ها گزینه خوبی می‌باشد. برای زوج هایی که در مسافرت هم قصد دارند کنار هم بخوابند بسیار مطلوب است. از نظر ساختمانی تفاوت چندانی با نمونه تک نفره ندارد. در واقع همان نوع متریال نیز در این جا استفاده می‌شود. منتهی ضخامت و ابعاد تشک مسافرتی دونفره کمی بیشتر است و به طبع، حجم و مقاومت بیشتری هم دارد. نسبت به دو نمونه یک نفره حجم کم تری می‌گیرد. ضمن این که به نسبت دو بستر یک نفره، دارای قیمت خرید کم تری نیز می‌باشد. پس یک مدل دو نفره به صرفه تر از دو نمونه یک نفره می‌باشد.

3. مدل مناسب کودک

برای کودک و بچه های کوچک نیز تشک مسافرتی طراحی شده است. این محصول دارای نکات امنیتی و حفاظتی برای بچه ها می‌باشد. یعنی از نظر ظاهری با نمونه های بزرگسال دارای تفاوت می‌باشد. به طور مثال، در اطراف خود مجهز به دیواره ای کم ارتفاع برای حفاظت از کودک می‌باشد. این نمونه نسبت به نمونه بزرگسال، حجم به نسبت زیادی دارد. یعنی نسبت به یک بستر خواب یک نفره حجم زیادی به خود اختصاص داده است. زیرا این زواید اضافی، تشک مسافرتی را حجیم کرده و نیازمند اشغال فضای بیشتری خواهد بود. در نهایت این که، در زمان مسافرت و شرایط بیرون از منزل، مسئول خواب راحت کودک است.

4. تشک سفری نوزاد

امکانات جانبی و محافظتی بیشتری دارد. این بستر، ضمن داشتن نرمی و انعطاف مناسب، معمولا پشه گیر و توری نیز دارد. با این عمل، حشرات و جانوران موزی نمی‌توانند نوزاد را آزار و اذیت کنند. تشک مسافرتی، او را در شرایط طبیعی خواب خودش قرار می‌دهد. پس آرام و بی دغدغه می‌خوابد. بدون این که احساس کند محل خوابش عوض شده است. پس شرایطی مشابه به شرایط استراحت در خانه را برایش رقم می‌زند.

تشک مسافرتی بادی و نوزادی

5. تشک مسافرتی بادی، مناسب‌ترین گزینه و کم جا

یکی دیگر از نوع ها، مدل بادی آن می‌باشد. بدین معنی که در هنگام استفاده، به کمک تلمبه باد می‌شود. زمینه خواب آماده می‌شود. سپس بعد از بیداری، باد آن خالی و جمع می‌شود. معمولا کم ترین فضای اشغالی را از بین سایر نمونه ها به خود اختصاص می‌دهد. به راحتی در همه جا می‌توانید آن را با خود ببرید. حمل و نقل این مدل بسیار ساده تر شده است. تنها باید در نگهداری و حفاظت از آن دقت بیشتری نمود. از مقاومت ساختاری خوبی برخوردار است. اما اگر یک شی نوک تیز تشک مسافرتی بادی را پاره کند، دیگر کارایی خود را از دست می‌دهد. موقع نگهداری و در زمان پهن بودن، این نکته را حتما مورد توجه قرار دهید. برخی از این محصولات، معمولا همراه با خود تلمبه کوچکی نیز دارند.

کلام آخر

در این مقاله انواع تشک مسافرتی مورد نقد و بررسی قرار گرفت. انواع گوناگون آن در چند مورد تشابه دارند. همگی سعی شده است در نهایت حجم پایین و مقاومت بالا ساخته شوند. طراحی ساختار آن ها به نحوی است که بتوانند از وضعیت درست جسمانی پشتیبانی نمایند. اگر قصد خواب در سفر و بیرون از خانه را دارید، گزینه مناسبی هستند. حتی برای مهمان نیز به کار می‌روند. برای دانشجویان در خوابگاه نیز مورد مناسبی هستند. به راحتی می‌توانید آن را با خود هرجا خواستید ببرید. برای خرید یک نمونه ماندگار و با دوام، به سراغ یک مارک معتبر بروید. کیفیت تولید، زمان استفاده از آن ها را بالا می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.