راهنمای خرید تشک

تشک رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟

تشک رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟

در دنیای محصولات خواب با تنوع زیادی برخورد می‌کنیم. تفاوت های ساختاری منجر به تفاوت عملکردی آن‌ها شده است. برخی مدرن‌تر و برخی یادگاری از دوران گذشته هستند. در نمونه‌های مدرن سعی شده است عیوب نمونه قدیمی برطرف گردد. دو مدل شناخته شده شرکت رویا، تشک رویا اولترا و مدیکال می‌باشد. در واقع، هر کدام از این دو، یک مجموعه بزرگ را تشکیل می‌دهند. هر مجموعه، خود دارای چندین نمونه مشابه، همراه با تفاوت های جزئی هستند. ساختار این دو مجموعه با هم تفاوت دارد. اما آیا تشک رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟ در قیاس بین این دو، حاضر به انتخاب کدام مورد هستید؟ ادامه این مطلب، خصوصیات و تفاوت های این دو را به خوبی روشن می‌کند.

تفاوت تشک رویا اولترا و مدیکال

مدل های مختلف تشک رویا دارای تفاوت های ساختاری با یکدیگر هستند. برند رویا با خلق این تفاوت ها سعی دارد تمامی مخاطبان خود را راضی نگه دارد. زیرا معتقد است انتخاب بستر خواب در افراد متفاوت است. عوامل تعیین کننده بستر مناسب یک فرد از یکی تا دیگری فرق دارد. اگر شما به دنبال یک مدل مناسب از این برند هستید، به دنبال مورد متناسب خود باشید. در این جا خواهید دانست که رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟ به طور کلی، آن چه سبب تمایز این دو مدل شده است، شامل موارد زیر است:

  • اسکلت اصلی و مرکزی مهم ترین تفاوت این دو نمونه می‌باشد.
  • درجه سختی آن ها ضد همدیگر است.
  • نوع متریال درونی و قیمت آن ها با هم فرق دارد. بنابراین قیمت نهایی و تمام شده آن ها فرق دارد.
  • ضخامت و ماندگاری این دو گزینه‌ای متمایز می‌باشد.
  • توسط سازنده خود ضمانت نامه متفاوتی دریافت نموده‌اند.

این تفاوت ها به روشنی می‌گویند که تشک رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟ در قیاس بین این دو ممکن است نظرات یک نفر با دیگری فرق کند.

اسکلت رویا اولترا بهتره یا مدیکال

یکی از تفاوت های اصولی و مهم تشک رویا اولترا و مدیکال، سازه اصلی و مرکزی آن هاست. رویا اولترا یک نمونه طبی فنری است که دارای فنر منفصل در ساختار خود می‌باشد. اما در مدل طبی مدیکال، فنری نمی بینیم. البته تشک رویا مدیکال 1 لایه‌ای ظریف از میکروفنر پاکتی در ساختار خود دارد. این لایه در قیاس با فنرهای بزرگ و پاکتی مدل دیگر، چیزی نیست. در اولی فنر در مرکز قرار دارد. لایه های اسفنجی و سایر لایه های کمکی در دو طرف آن چیده شده‌اند. اما در نوع دوم، اسفنج، سازنده اصلی ساختار است. این اسفنج ممکن است ریباند، برش خورده و هر نوع دیگری با دانسیته مخصوصی باشد. این دو نمونه، ساختاری طبی به حساب می‌آیند. حالا اسکلت رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟؟

تشک رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟

درجه سختی تشک رویا

آن چه که در درجه اول حین دراز کشیدن روی بستر مهم است، سختی یا نرمی آن است. درجه سختی هر بستری با دیگری فرق دارد. کافیست لایه بندی یک نمونه تفاوت جزئی با دیگری داشته باشد، سختی دگرگون می‌شود. رویا اولترا به واسطه حضور فنر منفصل در بین لایه های اسفنجی، از درجه سختی نرمی برخوردار است. اما مدل های مدیکال معمولا سفت و سخت هستند. این که درجه سختی رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟ به وزن و سلیقه فرد مرتبط است. این که کاربر سختی سطح بستر را بپسندد و یا نرمی مورد رضایت او باشد. باید دید روی کدام سطح بستر احساس راحتی می‌کند. نمونه اولترا برای افرادی با وزن پایین راحت تر بوده و از وضعیت بدنی او پشتیبانی می‌کند. حال آن که دیگری حتی می‌تواند افراد دارای وزن بیشتر را هم تحمل کند.

قیمت تشک رویا

برای خریداران، رویا اولترا بهتره یا رویا مدیکال؟؟؟ این دو نمونه، هر دو طبی بوده و در جهت کاهش دردهای بدنی عمل می‌کنند. اما فنر منفصل نسبت به انواع اسفنج، یک تکنولوژی گران قیمت محسوب می‌شود. پس استفاده از این ساختار در یک بستر، بر قیمت نهایی آن می‌افزاید. به طور کلی، این طور که از شواهد پیداست، اولترا از مدیکال گران تر است. یکی از فاکتورهای مهم در خرید یک محصول، بودجه خرید آن است. از دید فردی پولدار و فردی فقیر، بهتر یا بدتر بودن این دو فرق می‌کند.

گارانتی تشک رویا

کیفیت رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟؟؟ کیفیت یک محصول هم در ساختار آن و هم در عملکرد آن نمود پیدا می‌کند. ما برای حفظ کیفیت تشک به شما محافظ تشک رویا رو پشنهاد میدیم. این دو مدل برند رویا در ساختار خود از کیفیت زیادی برخوردارند. اما به کار بردن متریال به خصوص، یکی را با کیفیت تر نموده است. به نظر شما کدام مشخصه یک محصول، قبل از خرید، نشانی از کیفیت آن است؟؟ گارانتی و یک ضمانت نامه معتبر، با مدت زمان خود، کیفیت یک محصول را نشان می‌دهد. مدل های اولترا به جز نمونه 4، 8  سال گارانتی دارند. مدل اولترا 4، 5  سال ضمانت شده است. اما مدل های مدیکال حدود 5 سال ضمانت نامه دارند. آیا الان روشن نیست از این نظر رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟؟؟ عمر و دوام نمونه طبی فنری در این جا بیشتر است. پس اگر به دنبال یک نمونه با دوام و استحکام بالا هستید، آن را برگزینید.

ضخامت تشک

ضخامت رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟؟؟ این سوال نشان دهنده تفاوت موجود بین ارتفاع یا ضخامت این دو محصول است. مدل های رویا اولترا جزو محصولاتی با ارتفاع بالا و بلند به حساب می‌آیند. به طور متوسط 30 سانتی متری هستند. اما نمونه های رویا مدیکال در دسته محصولات متوسط از لحاظ ضخامت قرار گرفته اند. ضخامت و ارتفاع این نمونه یک مبحث سلیقه‌ای است. ولی سعی کنید که ارتفاع تخت به همراه تشک زیاد نباشد. یک اندازه مناسب می‌تواند در حفظ طراحی دکوراسیون اتاق خواب مفید باشد.

رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟

گاهی افراد بر سر خرید یک تشک از بین دو مدل، دچار سردرگمی می‌شوند. به طور مثال، رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟ این موضوع فرد را در انتخاب دچار مشکل می‌نماید. اولترا یک نمونه از محصولات فوق العاده می‌باشد. خاصیت درمانی و انطباق پذیری سطحی دارد. بدن روی آن در حالتی ریلکس،  آرام و بدون فشار قرار می‌گیرد. سطحی نرم، منعطف، ضد حساسیت و با دوام دارد. نمونه مدیکال هم یک محصول طبی با خواص درمانی است. اغلب، توسط پزشکان و متخصصان ارتوپد معرفی و توصیه می‌شود. سطح سخت و سفت آن شاید برای برخی رضایت بخش نباشد. اما سطحی فاقد حساسیت و ضد فشار بر بدن دارد.

کلام آخر

در بین تشک و محصولات خواب رویا، مدل های مختلفی وجود دارد. دو مدل آن، رویا اولترا و رویا مدیکال هستند. هر کدام دارای چندین نوع مختلف می‌باشند. دو نمونه طبی که دارای ساختاری متفاوت هستند. مطالب گفته شده نشان می‌دهد که رویا اولترا بهتره یا مدیکال؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.