راهنمای خرید تشک

تشک دو نفره سایز 180 یا 160 کدام مناسب است؟

تشک دو نفره سایز 180 یا 160 کدام مناسب است؟

افراد برای خوابیدن از تخت و تشک هایی با سایز های گوناگون استفاده می‌کنند. به دلایل مختلفی این اقدام صورت می‌گیرد. یکی اتاق خواب بزرگ تری دارد. دیگری هیکلی بزرگ تر دارد. برخی نمونه تک نفره و عده‌ای تشک دو نفره را تهیه می‌کنند. تفاوت سلیقه و توان مالی هم که با هم فرق دارد.

دلایل مختلفی برای خرید یک سایز استاندارد و غیر استاندارد وجود دارد. به همین دلیل برای انواع تشک تک نفره و دو نفره، سایزهای متنوعی عرضه می‌شود. تا هر کس بتواند حدود اندازه مورد نظر خود را بیاید. در بین سایزهای استاندارد دو نفره، تشک هایی با اندازه 180 و 160 سانتی متر دیده می‌شود. این دو یک سری تفاوت های جزئی با هم دارند. به نظر شما از بین این دو مورد، کدام یک مناسب تر است؟ در ادامه، در اتاق من به این موضوع پی خواهیم برد.

تشک با عرض 160

چندین سایز گوناگون برای بسترهای زوجی یا دو نفره ارائه می‌شود. در این بین، معمول ترین و پر طرفدار ترین آن ها نمونه‌ای است که عرض 160 سانتی متر دارد. معمولا این محصولات بر اساس عرض شان نام گذاری می‌شوند. به این دلیل که طول همه آن ها معمولا در یک حد می‌باشد. طول تشک ها 200 سانتی متر است و عرض آن ها دچار تفاوت می‌شود. نمونه‌‎ای خوب برای خواب زوجین با آزادی تقریبا مناسبی است. این نمونه برای اغلب زوج ها جواب گو می‌باشد. زیرا حدود قد و وزن افراد را تقریبا به طور متوسط پوشش می‌دهد. نه کوچک و نه بیش از حد بزرگ است. تولید کنندگان بسترهای خواب معمولا این سایز را بیشتر از سایر نمونه ها عرضه می‌کنند. برای مدل های مختلف محصولات خود، حتما این اندازه را در نظر می‌گیرند. به این محصول سایز کویین می‌گویند.

تشک با عرض 180

برخی از زوج ها برای خوابیدن خود فضای خواب بیشتری می‌خواهند. دوست دارند آزادی آن ها بیشتر باشد. عده‌ای نیز جایی برای خوابیدن بچه یا حیوان خانگی کنار خود می‌خواهند. به عرض نمونه کویین 20 سانتی متر افزوده‌اند. این افزایش عرض، راحتی خواب دو نفر را سبب خواهد شد. اما طول این نمونه مشابه با سایر نمونه ها و 200 سانتی متر است. این نمونه به اندازه سایز کویین محبوب نیست. طرفداران مخصوص به خود را دارد. مخاطبان نمونه استاندارد 180 باید بدانند که فضای بیشتری برای قرارگیری و اشغال می‌خواهد. این محصول تحت عنوان کینگ سایز نیز شناخته می‌شود.

تشک دو نفره سایز 180 یا 160 کدام مناسب است؟

انتخاب تشک دو نفره

خرید تشک های دو نفره بر اساس چند فاکتور اساسی صورت می‌گیرد:

سایز تخت

در وهله اول اگر تخت خواب دارید، سایز بستر خوابتان باید با آن تطابق داشته باشد. پس اول سایز تخت خواب خود را معیار قرار دهید. به طوری که تخت و تشک کاملا به هم مرتبط هستند. باید به میزان فضای در دسترس نیز توجه کرد. ببینید فضای اتاق خواب با کدام اندازه مناسب است.

شرایط جسمانی

دومین معیار مهم انتخاب در گرو شرایط جسمانی افراد است. قد و وزن در این جا مد نظر قرار می‌گیرد. معمولا بسترها یک طول یکسانی دارند. بنابراین تفاوت قد، شاید چندان در دید نباشد. اما وزن و توده حجمی بدن بسیار موثر است. هر چه فرد بدن حجیم تری داشته باشد، به طور حتم فضای بیشتری هم برای خواب می‌خواهد.

سلیقه فرد

سومین عامل موثر در این موضوع، سلیقه و عادت خواب فرد است. این که فرد دوست دارد فضای آزادی هنگام خواب داشته باشد یا برایش مهم نیست. شاید هم در خواب بسیار جابجا می‌شود. نیاز دارد آزادی عمل زیادی روی یک بستر داشته باشد. البته به عادات خواب معمول صمیمی یا غیر صمیمی زوجین نیز ربط دارد. این که در آغوش هم می‌خوابند یا ترجیح می‌دهند از هم فاصله داشته باشند. آیا بچه های کوچک نیز کنار والدین می‌خوابند یا نه؟ آیا حیوانات اهلی و خانگی شما جایی بر روی تخت خوابتان دارند؟ همه این ها بر انتخاب سایز مورد نظر اثرگذار است.

میزان بودجه

میزان بودجه فرد در خرید نیز نقش بازی می‌کند. هر چه یک تشک بزرگ تر باشد میزان متریال آن بیشتر خواهد بود. به طور حتم مواد اولیه زیادتر، هزینه ساخت را بالا می‌برد. بنابراین، افزایش قیمت آن دور از انتظار نخواهد بود. برای برخی میزان هزینه مورد نیاز در این زمینه بسیار مهم است.

مقایسه دو سایز تشک دو نفره

تشک دو نفره در اندازه های متنوعی موجودند. در این بین دو نمونه کویین و کینگ سایز مورد قیاس قرار می‌گیرد. به نظر شما کدام یک مناسب تر است؟؟ کویین یا همان سایز 160 ، پرطرفدارترین نمونه در بین دو نفره هاست. زیرا سایز، ابعاد، قیمت و میزان حجم فضایی آن با شرایط اکثر افراد هم خوانی دارد. روی آن، دو نفر می‌توانند به راحتی کنار هم بخوابند. حتی آزادی حرکتی خوبی نیز خواهند داشت. نمونه کینگ سایز یا مدل 180 سانتی متری، فضای آزاد بیشتری در اختیار زوجین می‌گذارد. این فضا می‌تواند برای خواب کودک شما مناسب باشد. پس می‌توان گفت انتخاب از بین آن ها به فرد، سلیقه، عادات و شرایط او مرتبط است.

تشک دو نفره سایز 180 یا 160 کدام مناسب است؟

به طور حتم هر فرد از نظر جسمانی و محیطی شرایط مخصوص به خود را دارد. در انتخاب تشک دو نفره مناسب، این موارد باعث انتخاب هایی متفاوت می‌شود.

خرید تشک دو نفره مناسب

به طور کلی تشک دو نفره سایز 160 سانتی متری از ویژگی های مناسبی برخوردار است. اندازه‌ای کافی، مناسب و اشغال فضایی مناسب تری دارد. برای خواب راحت زوجین به راحتی جواب گو است. ضمن این که قیمتی بسیار مناسب دارد. آن هایی که راحتی بیشتری می‌خواهند بهتر است از سایز 180 استفاده نمایند. راحتی بیشتری دارد. اما باید توجه نمود که قیمت و اشغال فضایی بیشتری نیز دارد. تشک مناسب برای یک زوج لزومی ندارد برای بقیه زوج ها نیز مناسب باشد. هر کس مطابق شرایط خودش عمل می‌کند. هر کس چیزی را مناسب تر و بهتر می‌داند که با آن احساس راحتی بیشتر کند. بنابراین هر کدام این حس راحتی را برایتان داشت همان مناسب ترین مورد است.

کلام آخر

تشک دو نفره برای زوج ها و زن و شوهرها استفاده می‌شود. اولین لازمه آن داشتن تخت خواب است. در مورد سایز بستر خواب در هنگام خرید تخت خواب تفکر می‌شود. زیرا اول تخت خریده شده و بعدا باید با تشک متناسب باشد. خرید سایز تشک دو نفره از نوع 160 یا 180 تحت تاثیر فاکتورهایی گوناگون است. اما معمولا سایز کوچک تر مناسب است. فضایی راحت و دارای جای کافی فراهم می‌کند. اما نمونه بزرگ تر این راحتی را در حد بیشتری فراهم می‌آورد، در صورتی که معمولا لازم نیست. ضمن این که برای شرایط به خصوصی به کار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.