راهنمای خرید تشک

تشک تخت خواب ایرانی یا خارجی ؟

تشک تخت خواب ایرانی یا خارجی ؟

بستر و سطح خواب، مهم ترین لازمه استراحت مطلوب است. بخش اعظم بدن فرد در هنگام استراحت با آن تماس دارد. بنابراین در صورت داشتن مشکل، تاثیر جسمانی زیادی بر فرد می‌گذارد. حالا این فرآیند هر روز و هر روز تکرار شود. اثر یک بستر نامطلوب غیر قابل انکار است. از این رو، خرید تشک با کیفیت و سطح قابل قبول در اولویت می‌باشد. انواع برند های ایرانی و خارجی نمونه های مختلف آن را ساخته‌اند.

انتخاب از بین این دو نوع خارجی و ایرانی درگیر یک سری فاکتور هاست. یک تشک خواب باید بتواند از هر لحاظ برای خریدار سودمند باشد. در صورتی که خریدار باشید تشک تخت خواب ایرانی یا خارجی را می‌خرید؟ در این جا، قیاسی بین این دو صورت می‌گیرد.

تشک تخت خواب ایرانی یا خارجی

افرادی که کیفیت و به روز بودن برایشان مهم است به سراغ محصولات خارجی می‌روند. از حق نگذریم کیفیت تشک های ساخته شده برندهای خارجی، بسیار زیاد می‌باشد . این کیفیت نتیجه به کار گیری تجهیزات مدرن و فوق العاده پیشرفته همراه با مواد عالی است. کیفیت این گروه از محصولات خارجی را نمی توان نادیده گرفت.

جهان به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است. با کمک علم و ابزار به روز، برندهای خارج از کشور موفق تر عمل می‌نمایند. اما تولید کنندگان داخلی معمولا در تهیه ابزار کارآمد و به روز با مشکل روبرو هستند. معمولا تکنولوژی های نوین و هوشمندانه در طراحی تشک تخت خواب در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته کم تر است. بنابراین از نظر کیفیت و به روز بودن، کم تر به پای برندهای خارجی می‌رسند.

تشک تخت خواب خارجی

یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب تشک تخت خواب  از هر برندی، قیمت آن می‌باشد. نمونه های خارجی از قیمت بالا و سرسام آوری برخوردارند. اولا به دلیل کیفیت بی نظیر آن ها و دوما به خطر واردات این محصولات است. هر محصولی با گذر از گمرک و ورود به کشور با افزایش قیمت روبرو می‌شود. بسترهای خواب از این قاعده مستثنی نیستند. برخی از آن ها چنان گران هستند که وارداتشان از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

بنابراین کم‌تر یک تشک کاملا ساخته شده خارجی را در ایران می‌بینیم. معمولا یا نمونه جعلی است یا مونتاژ آن در ایران صورت گرفته است. نمونه جعلی معمولا متریال بی کیفیتی دارد. اما برای نمونه مونتاژ شده همان متریال به دست سازندگان داخلی کنار هم قرار می‌گیرند. مونتاژ تشک تخت خواب خارجی در ایران با صرفه تر از ورود نمونه کامل است. بنابراین مشکل بزرگ این محصولات، هزینه سنگین آن هاست.

تشک تخت خواب ایرانی

تولید کنندگان معتبر سعی می‌کنند که از اطلاعات به روز و تجهیزات مدرن برای محصولات خود استفاده کنند. البته باید گفت که در برخی زمینه ها این امر ممکن نیست. زیرا بسیاری از موارد به دلیل تحریم، امکان ورود به کشور را ندارند. اما برخی برندها سعی می‌کنند همگام با پیشرفت جهان به پیش بروند. 4 برند ایرانی در صدر سایر برندها قرار گرفته اند. برخی از آن ها حتی در حال رقابت با نمونه های خارجی هستند. پس کیفیت آن ها جوابگوی این رقابت می‌باشد. در این جا این تولید کننده های تشک تخت خواب ایرانی نام برده می‌شود.

تشک تخت خواب ایرانی یا خارجی ؟

  • تشک تخت خواب رویا

رویا تشک تخت خواب متنوع و با کیفیتی تولید می‌کند. در بین سایر مارک های ایرانی معتبر و با سابقه، تشک رویا بهترین قیمت را دارد. از سابقه ای طویل و البته کادری حرفه ای و با تجربه برخوردار است. سه نوع تشک اولترا، مدیکال و بونل را در پرونده خود دارد.

  • تشک تخت خواب رویال 

رویال برندی کاملا جدا و متفاوت نسبت به رویا می‌باشد. تشک رویال نیز جزو نمونه مارک های رضایت بخش و مقبول مردم است. محصولات این شرکت با نمونه های تقلبی زیادی در بازار روبروست. به همین دلیل و امکان جعل، هر محصول این مجموعه سریال مخصوص به خود را داراست. انواع ساختار تشک های معمولی و طبی را روانه بازار نموده است.

  • تشک تخت خواب خوشخواب

اگر یک شرکت کهنه کار ایرانی در زمینه محصولات خواب می‌خواهید، تشک خوشخواب را معرفی می‌کنیم. این شرکت، با سابقه ترین تولید کننده داخلی است. به حق محصولاتی بسیار با کیفیت را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد. انواع بسترهای فنری، طبی فنری و تمام طبی را طراحی می‌نماید. سابقه و کیفیت آن سبب پر آوازه شدن نامش شده است. تا جایی که عده زیادی به یک تشک تخت خواب مناسب، خوشخواب می‌گویند.

  • تشک تخت خواب داتیس

داتیس شرکت سازنده بسترهای خواب بوده که روی کیفیت زندگی تاکید دارد. برای این هدف نیز اقدام به تولید بسترهای مناسب خواب و استراحت نموده است. هر محصول آن گارانتی مشخصی دارد.

بازار تشک ایران

در بین محصولات خواب داخل کشور هم برندهای خارجی و هم ایرانی به چشم می‌خورد. دو برند خارجی برن و زست در کنار دو برند ایرانی رویا و خوشخواب بخش اعظم بازار را دارند. رویا ، کیفیت خوب و قیمت مناسب دارد. در حالی که خوشخواب واقعا درجه کیفیتی عالی را به خود اختصاص داده است. رقیب سرسخت مارک های خارجی تشک در کشورهای همسایه می‌باشد. هزینه خرید یک بستر خواب در بازار تشک تخت خواب ایران مهم است. این مطلب حتی گاها روی کیفیت یک نمونه سایه می‌افکند. بنابراین از این نظر محصولات ایرانی بهترند. زیرا می‌توان با قیمت مناسب‌تری آن ها را تهیه نمود. ضمن این که گاها کیفیتی تقریبا معادل با مارک های خارجی را نیز دارند.

تشک تخت خواب ایرانی یا خارجی ؟

خرید کدام تشک ؟

تا این جا متوجه شدیم که معمولا نمونه های خارجی کیفیت بالا و قیمت بیشتری دارند. دوباره باید پرسید، تشک تخت خواب خارجی یا ایرانی ؟؟ اما یک نکته لازم به بیان است. وقتی یک تولید کننده در داخل کشور فعالیت دارد، انواع محصولات خود را نیز عرضه می‌کند. پس می‌توان گفت که در بازار، تنوع یک برند ایرانی نسبت به یک برند خارجی بیشتر است. هر فردی یک نوع خاص از بستر را با سایز و درجه سختی مخصوصی می‌خواهد. تنوع محصولات مربوط به یک سازنده داخلی، احتمال یافتن مورد مناسب فرد را بیشتر کرده است. در مورد کیفیت نیز نگران نباشید. کافیست کمی جستجو کنید. نمونه های معتبر و قابل رقابت زیادی وجود دارد. مطمئن باشید از نظر قیمت، محصولات داخلی در شرایط بهتری قرار دارند. البته اگر توان خرید شما و بودجه تان بالاست، یک محصول خارجی بخرید .کیفیت اثبات شده و فناوری های مدرن تری دارند.

کلام آخر

خریداران تشک  معمولا بین خرید محصول خارجی یا ایرانی می‌مانند. تشک تخت خواب خارجی یا ایرانی؟ سوالی که ذهن بسیاری را به خود مشغول نموده است. محصولات خارجی کیفیت خوب و ساختار مناسب دارند. متاسفانه به علل مختلف، در بازار کمیاب بوده و در صورت وجود گران هستند. اما نمونه های ایرانی قیمت بهتر و تنوع بیشتری دارند. برای حل مشکل کیفیت، به سمت برندهای مطرح و قادر به رقابت جهانی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.