راهنمای خرید تشک

بررسی تفاوت تشک رویا بونل 4 و بونل 5

تشک رویا بونل 4 و بونل 5

تشک های فنری از زمان های گذشته توسط برخی افراد استفاده می‌شد. در آن زمان فقط نمونه فنر متصل یا بونل در ساختار این محصولات به کار می‌رفت. اما در گذر زمان، این سیستم فلزی دچار تحول شد. از حالت به هم متصل به شکل منفصل و پاکتی درآمد. اما تولید کنندگان هنوز سنت دیرینه و فناوری قدیمی را مورد استفاده قرار می‌دهند.

حتما در بازار به بسترهای فنری از نوع متصل برخورد می‌کنید. تشک رویا بونل 4 و بونل 5 متعلق به این خانواده بزرگ هستند. البته این محصولات جزو طراحی های معتبر و با کیفیت شرکت رویا می‌باشند. در این مطلب از اتاق من به بررسی تفاوت تشک رویا بونل 4 و بونل 5 می‌پردازیم. در کنار آشنایی با ساختار این دو، متوجه می‌شوید چه اختلافاتی دارند.

ویژگی های کلی تشک رویا بونل

تشک رویا بونل 4 و بونل 5 متعلق به خانواده بزرگ رویا بونل هستند. این خانواده و اجزاء آن تفاوت زیادی با هم ندارند. اختلافات آن ها جزئی و در رابطه با کم و زیاد شدن متریال ساختاری است. وگرنه از یک نوع متریال و یک روش ساخت در دل خود بهره می‌برند. به طور کلی، این گروه تشک رویا دارای ساختاری متشکل از قسمت های زیر هستند:

  • فناوری فنر متصل که هسته مرکزی این گروه است. سیستمی فلزی که نرمی بخش سطحی است.
  • اسفنج با دانسیته مختلف که به صورت لایه هایی در دو طرف سازه فلزی قرار می‌گیرند.
  • موکت ترموفلت لایه ای ما بین دو ساختار قبلی است. هدف از حضور آن ایجاد سطحی صاف و مسطح روی فنر است. بدون آن لایه های اسفنج به درستی روی این سیستم مستقر نمی‌شوند.
  • برای حفظ چارچوب، از فریم هایی فلزی استفاده شده است. ضمن این که فنرهای تقویتی نیز در آن به کار رفته است.
  • پارچه پنبه ای و صد درصد نخی که سه لایه می‌باشد پوشش دهنده آن ها است. به صورت گردباف نیز دوخته شده است.
  • الیاف ضد حساسیت در ساختار درونی، نیز نقشی کلیدی دارد.

تفاوت تشک رویا بونل 4 و 5

دو تشک رویا بونل 4 و بونل 5 بسیار شبیه همدیگر هستند. اما تفاوت هایی نیز بین آن ها به چشم می‌خورد. این تفاوت ها هر چند به صورت جزئی هستند اما مهم‌اند. در هنگام خرید بسیار به درد می‌خورند.

تفاوت اصلی و مهم این دو در اسفنج و لایه‌های اسفنجی است. اسفنج، یکی از متریال ساختاری اصلی در این‌جا محسوب می‌شود. اسفنج در لایه هایی با دانسیته مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این بخش، نقش مهمی ایفا می‌کند. کنترل نمودن وزن فرد یا افراد خواب به عهده آن است. این کار را با پخش متوازن وزن روی کل سطح به انجام می‌رساند. اجازه نمی‌دهد که بدن احساس سنگینی و فشار نماید. پس در داشتن خوابی سبک و آرام نقشی مهم دارد. تفاوت لایه های اسفنجی در این جا شاید تنها تفاوت ساختاری مهم باشد.

شاید از دید برخی، درجه سختی، ضخامت، گارانتی و قیمت تشک رویا بونل 4 و بونل 5 فرق کند. اما همه این ها ناشی از همان اختلاف در لایه های اسفنجی است. بنابراین به نظر نمی‌رسد تفاوت آن چنانی با هم داشته باشند. هر دو با کیفیت هستند و در جهت استراحت مطلوب طراحی شده‌اند. اما جهت پوشش سلایق مختلف افراد و وزن های متفاوت، این نمونه های مختلف طراحی شده‌اند. بیایید ببینیم چگونه این تفاوت ها خلق شده‌اند. اصلا این تغییرات چه ارتباطی با هم دارند.

  • درجه سختی

تشک رویا بونل 5 از تشک رویا بونل 4 نرم‌تر است. آیا می‌دانید علت این نرمی و درجه سختی کمتر چیست؟ لایه های اسفنجی در آن کمتر شده است. اسفنج سبب سختی بخشی سطح بستر می‌شود. پر واضح است که با کم‌تر شدن اسفنج حتی در ابعاد کم، کمی سطح بستر نرم می‌شود. بونل 4 از نظر سختی نمونه ای متوسط به حساب می‌آید. درجه سختی در خرید و انتخاب، مورد توجه است. زیرا وزن قابل تحمل محصول را تحت تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که نمونه شماره 5 برای وزن پایین‌تر از 70 جواب گو است. در حالی که دیگری با سختی بیشتر، برای وزن های پایین‌تر از 80 کیلو گرم مناسب است.

  • ضخامت

ضخامت یا ارتفاع تشک رویا بونل 5، 19 سانتی متر است. حال آن که این ارتفاع در رویا بونل 4 در حد 22 سانتی متر می‌باشد. اگر گفتید این اختلاف 3 سانتی متری به چه چیزی بر می‌گردد؟ باز هم باید گفت که لایه های اسفنجی و کم و زیاد شدن آن ها دلیل این اختلاف هستند. این اختلاف ظاهری ممکن است کمی و فقط کمی سطح تخت شما را بلندتر نماید.

  • گارانتی

یکی از موضوعات مهم در هنگام خرید هر محصولی، داشتن ضمانت کیفیت است. این ضمانت نامه خیال خریدار را از بابت خرید آسوده و مطمئن می‌نماید. محصولات شرکت رویا همگی دارای چنین اعتباری هستند. البته هر کدام بسته به میزان دوام و ماندگاری خود گارانتی مختلفی دارند. تشک رویا بونل 4 و بونل 5 به ترتیب 4 و 3 سال گارانتی دارند. پس یک تفاوت دیگر در بین این دو نمونه، مدت ضمانت شده آن هاست. این موضوع هم بی ربط به لایه های اسفنج با دانسیته مختلف نمی‌باشد. لایه بندی بیشتر، سفتی را افزوده است. پس با این کار دوام را بیشتر نموده‌اند. دوام بیشتر به معنای ماندگاری و کند شدن روند فرورفتگی و از کار افتادگی محصول است. پس دلیل مدت متفاوت گارانتی نیز مشخص شد.

  • قیمت

قیمت خرید تشک رویا بونل 4 و بونل 5 با هم فرق دارد. این اختلاف به معنای بی کیفیتی یا برتری یکی بر دیگری نیست. بلکه متریال مورد استفاده در یکی بیشتر از دیگری است. بنابراین کاملا معقول و منطقی است که دارای تفاوت قیمتی باشند. هر چند که این تفاوت قیمت رویا بونل ها چندان زیاد نمی‌باشد. اما برخی افراد در هنگام خرید به جیب خود و بودجه مالی توجه می‌کنند.

هم چنان این عقیده استوار است که تفاوت اصلی و مهم این دو یک موضوع است. تمام محصولات رویا بونل در لایه های اسفنجی و دانسیته تفاوت دارند. تغییرات و تفاوت های دیگر به نوعی به این اصل بر می‌گردند.

کلام آخر

این مطلب یک مقایسه و بررسی بین دو محصول هم خانواده و مشابه انجام گرفت. بررسی تفاوت تشک رویا بونل 4 و بونل 5 انجام شد. این دو نه تنها متعلق به یک خانواده هستند، بلکه مدل های پشت سر هم نیز می‌باشند. بنابراین با اختلافی جزئی از یکدیگر معرفی شدند. وزن قابل تحمل و سایر ویژگی آن ها هم پوشانی زیادی با هم دارد. دو نمونه نزدیک به هم که بسته به شرایط شما برای خرید با هم فرق دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.