راهنمای خرید میز تحریر

میز تحریر چی بخریم؟

میز تحریر چی بخریم؟؟؟

سلامت جسمانی در کنار مراقبت های لازم و رعایت نکات مربوطه، برقرار می شود. یکی از مراقبت های لازم، توجه به نحوه نشستن طولانی مدت و وضعیت جسمانی است. این وضعیت به مرور روی ستون فقرات و بخش های مختلف بدن اثر گذار است. در صورت نادیده گرفتن، ممکن است با عوارض جبران ناپذیری روبرو شوید.

میز تحریر یکی از وسایلی است که در محیط داخلی خانه به این مهم کمک می‌کند. فرآیندهایی چون نوشتن و طراحی را به راحتی پشتیبانی می‌نماید. کودکان و نوجوانان برای انجام تکالیف خود می‌توانند از این محصولات بهره ببرند. برای گروه های سنی مختلف دارای کاربرد است. معمولا در فضای خانه ها به کار می‌رود. اما کتابخانه ها و سالن های مطالعه نیز مکان های دیگر بکارگیری آن است. اما میز تحریر چی بخریم؟ ؟ این مطلب و نکات لازم برای خرید آن، در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

میز تحریر چیست؟

شاید عده ای ندانند که میز تحریر چیست. شاید تصور کنند هر میز دیگری با هر کاربردی می‌تواند برای آن ها یک چنین محصولی باشد. فرآیند خواندن و نوشتن به یک میزی مخصوص نیاز دارد. به عبارتی دیگر، مطالعه، نوشتن و انجام کارهایی از این قبیل، نیاز به این نمونه را روشن می‌کند.

 • ارتفاع و اندازه خاصی دارد.
 • شکل و طرحی ارگونومی که بدن فرد را در شرایطی استاندارد و وضعیتی بدون فشار قرار می‌دهد.
 • نسبت به میزهای دیگر معمولا کمی کوچک تر و جمع و جور تر است.
 • طوری ساخته شده است که یک طرف آن حتما مماس با دیوار باشد. بنابراین نمی‌تواند در وسط اتاق قرار بگیرد.
 • در طراحی آن ها سعی شده از قفسه و کشو استفاده شود. این موارد اضافی محلی برای قرار گیری ابزار و وسایل خواندن و نوشتن می‌باشد.

تصور می‌کنم در حال حاضر دید بهتری نسبت به این وسیله داشته باشید. پس می‌توان گفت میز تحریر چی بخریم؟

میز تحریر چی بخریم؟؟؟

ابعاد میز تحریر چی بخریم؟

در پاسخ به سوال میز تحریر چی بخریم؟ ابعاد و اندازه آن خیلی مهم است. طول و عرض آن ها نسبت به میزهای مدیریتی کم تر است. حال آن که ارتفاع آن ها نیز دارای تفاوت هایی است. این ابعاد به توجه به قد فرد و راحتی بدن او در هنگام نشستن تعیین می‌شود. بنابراین به دلیل تفاوت در این موارد، انواع میز تحریر، در بازار طراحی و به فروش می‌رسد. ارتفاع این گروه از محصولات باید به گونه ای باشد که:

 • آرنج و بازو زاویه ای در حدود 110 درجه با هم تشکیل دهند.
 • مچ دست در راستای بازو قرار بگیرد.
 • به خوبی بتوانید بر روی سطح میز تسلط داشته باشید.
 • دست ها راحت و بدون فشار روی این سطح واقع شوند.

چنان چه این اندازه کم یا زیاد شود مشکل آفرین می‌شود. بزرگ بودن ارتفاع آن مانع از تسلط و راحتی فرد و تاثیر منفی روی کمر او می‌شود. کوتاه بودن نیز فرد را با معضلاتی مانند گردن درد، کمر درد و عدم راحتی مواجه می‌کند. بنابراین، این گزینه در تهیه و خرید آن از موارد مهم و اساسی می‌باشد.

جنس خوب

میز تحریر چی بخریم؟ این سوال در هنگام تعیین جنس و نوع متریال نیز مطرح می‌شود. چوب و MDF دو متریال مهم و معمول در ساخت این وسیله است. البته امروزه تنوع متریال بسیار بیشتر است. اتصالات الیت، فلز و ورقه ملامینه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. نئوپان ماده ای دیگر است که برخی سازندگان از آن کمک می‌گیرند. هر کدام از این موارد، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.

 • چوب گران است اما دوام خوبی دارد. ضمن این که طراحی و ایجاد نقوش بر روی چوب بسیار راحت است.
 • MDF سبک بوده و به راحتی تمیز می‌شود. ضمن این که از تنوع طراحی کم تری برخوردار است. روکش PVC برای آن به کار می‌رود که مقاومت بالایی دارد.
 • فلز استحکام دارد و در عین حال سنگین بوده و سخت جابجا می‌شود.
 • در این بین نمونه هایی آلومینیومی تاشو کار را برای برخی کاربران راحت تر نموده است.

ببینید کدام مورد شما را راضی نگه می‌دارد، سپس اقدام به خرید آن کنید. البته در تهیه برخی، از چند متریال به صورت ترکیبی نیز استفاده می‌گردد.

چند منظوره بودن میز

یکی از معضلات امروزی خانه های مسکونی، کوچکی و کمبود فضاهای داخلی است. از این رو، چیدمان وسایل و ابزار در این فضا بایستی با دقت کافی صورت بگیرد. قفسه ها، کمد و کشوهای مختلف در این جهت سازماندهی شده اند. میز از نوع تحریر نیز می‌تواند در راستای حداکثر استفاده از فضا بهینه شود. برخی از آن ها در قسمت چسبیده به دیوار دارای قفسه هایی به شکل کتابخانه هستند. برخی نیز بخشی از یک کمد محسوب می‌شوند. بنابراین در یک فضای کوچک، ابزار و وسایل زیادی را می‌توان گنجاند. ضمن این که به عنوان میز مطالعه و نوشتن نیز شناخته می‌شود. داشتن کشو از یک تا چند عدد در انواع آن ها نیز در همین جهت می‌باشد. میز تحریر چی بخریم ؟ به نظر شما نمونه چند منظوره بهتر است یا ساده؟؟

طراحی ارگونومیک، میز تحریر چی بخریم؟

میز تحریر چی بخریم؟ نوع کاربرد این وسایل آن ها را خاص نموده است. ضمن این که اغلب افراد طولانی مدت پشت این گروه از میزها می‌نشینند. بدن، دست ها و وضعیت آن ها بایستی صحیح باشد. گاهی فرد فقط مطلبی را می‌خواند. گاهی قرار است چیزی را بنویسد. شاید هم لازم شود در برخی جاها از لپ تاپ استفاده نماید. باید گردن او و چشم هایش در راستای درستی قرار بگیرد. به این طراحی حرفه ای، ارگونومیک می‌گویند. بدین معنی که طراحی و ساخت این محصول  به شکلی اصولی صورت گرفته است. پس ابعاد آن به نحوی استاندارد برای استفاده آسان و به دور از مشکل انتخاب شده است.

میز تحریر چی بخریم؟؟؟

خرید میز تحریر

انواع متفاوت میز تحریر برای خریدن وجود دارد. جنس، طرح و اندازه، سه تفاوت عمده و علل ایجاد کننده تنوع در بین آن ها هستند. تولید کنندگان مختلفی در این زمینه در حال فعالیت و ارائه نمونه های خود هستند. به طور حتم، قیمت ها بر حسب معیارهای ایجاد کننده تفاوت نیز گوناگون هستند. طبق اصول و نکات گفته شده باید دید خرید چه نمونه ای برای فرد بهتر است. بنابراین قبل از خرید حتما این موارد را مورد ارزیابی قرار دهید. در این صورت سردرگمی شما برای جواب به سوال میز تحریر چی بخریم ؟ کم تر شده و دچار اشتباه نمی‌شوید. ما در اتاق من انواع محصولات خواب را با بهترین کیفیت و ضمانت می‌توانید خریداری کنید.

کلام آخر

میز تحریر چی بخریم ؟ این سوال بهانه ای برای ارائه نکات مربوط به خرید این محصول پر فایده شد. دوران کرونا و خانه نشینی، افراد را به سمت استفاده از این گروه از محصولات سوق داد. شاید از دید برخی، این خرید چندان مهم نبوده و نیازمند صرف این همه وقت و دقت نیست. اما سلامت جسمانی و آسودگی کار کردن، نیازمند این تدابیر و توجه کافی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.