راهنمای خرید روتختی

روش مرتب کردن تخت خواب در کمترین زمان

مرتب کردن تخت خواب و پهن کردن روتختی

صبح ها بعد از بیدار شدن ، عده ای حوصله مرتب کردن تخت خواب و وسایل خواب خود را ندارند. عده ای هم با آوردن بهانه ، آن ها را به همان صورت رها می کنند. عقیده این گروه این است که شب دوباره می خواهم بخوابم. اتاق خواب و فضای آراسته آن به اندازه کیفیت وسایل خواب در آرامش روانی اثر دارد. تخت خواب و ملزومات آن بسیار بزرگ و جا دار هستند. بنابراین در آراستگی فضای اتاق خواب تاثیر شگرفی می گذارد. نظم و ترتیب آن زمان زیادی نمی برد. کافیست چند دقیقه ای وقت بگذارید. برای مرتب نمودن تخت خواب چندین روش وجود دارد. در این جا به ارائه این روش ها می پردازیم. آموزش پهن کردن روتختی نیز در اختیار شما قرار می گیرد. این مطلب سودمند بسیار به کارتان می آید.

علت مرتب کردن تخت خواب و پهن کردن روتختی

استراحت و خواب فرایندی تکراری است که هر شب اتفاق می افتد. در کل شبانه روز تقریبا ثلث زمان به آن اختصاص می یابد. اگر دوباره قرار است شب بخوابیم چرا صبح ها باید وسائل خواب را درست و مرتب کنیم ؟ پشت این نظم و انضباط چه دلیلی نهفته است ؟

بیایید مقایسه کنیم. از خواب بیدار می شوید. تخت خواب خود را به حال خود رها می کنید و می روید. اول روز را با یک بی خیالی شروع کرده اید. در طول روز دچار آشفتگی هستید و فعالیت هایتان شما را خسته می کند. به خانه بر می گردید و می خواهید استراحت کنید. در اتاق خواب را که باز می کنید حس خستگی شما دو چندان می شود. با جسم و روحی خسته به خواب می روید.

حالا تصور کنید از خواب بیدار شدید. چند دقیقه وقت گذاشته و روتختی و تخت خواب خود را مرتب نمودید. حس خوشایندی به سراغ تان می آید. ابتدای روز خود را با انگیزه و اراده آغاز نمودید. نظم در شروع روز به نظم کاری در ادامه منجر می شود. به خانه بر می گردید تا برای تجدید قوا استراحت کنید. با باز کردن در اتاق خواب ، نظم و زیبایی آن روح خسته شما را آرام می کند. این فضای آرام ، خواب و استراحتی لذت بخش نصیب تان می کند.

به نظر شما کدام مورد بهتر است. کافیست یک بار امتحان کنید. حالا باید خود تصمیم بگیرید که چه می خواهید. آیا شروع پر انرژی در ابتدا روز می خواهید یا بی خیالی را ترجیح می دهید ؟؟ روش مرتب کردن این تخت خواب در کمترین زمان چیست ؟؟

روش های مرتب کردن تخت خواب

با مرتب کردن تخت خواب، محیط اتاق خواب خود را آرام و زیبا نمایید. دکوراسیونی شیک و محیطی آرام برای استراحت خواهید داشت. اما برخی به دلیل زمان بر بودن این کار معمولا از انجام آن سر باز می زنند. در این جا چند روش برای مرتب کردن تخت خواب در کمترین زمان ارائه می شود. هم چنین به آموزش پهن کردن روتختی می پردازیم.

روی هر تخت خواب و تشکی دو لایه اصلی وجود دارد. لایه اول که روی تشک و بستر خواب است. این لایه در هنگام خواب سطح زیرین بدن فرد را تشکیل می دهید. محافظ تشک و ملحفه جز این بخش هستند. لایه دوم لایه ای است که باز هم روی تخت  پهن می شود. اما در هنگام خواب به عنوان پوشش رویی بدن می باشد. شامل ملحفه، لحاف و پتو و در انتها رو تختی است. البته در فصل سرد ، لحاف زیر آن قرار می گیرد. اما در فصل گرم سال روتختی در زیر پتو واقع می گردد.

  • محافظ تشک: محافظ تشک در صورت خرید شما ، بعد از تشک قرار می گیرد. این بخش ، تشک را از آلوده شدن حفظ می نماید. اگر چهار طرف آن کش داشته باشد ، ثابت مانده و هر روز نیاز به مرتب کردن ندارد.
  • ملحفه تشک: ملحفه ای ساده و معمولا سفید رنگ است. این بخش سفید انتخاب می شود تا زمان آلوده شدن بستر را به ما خبر دهد. ضمن این که ست کردن آن با بخش های رویی تخت ساده تر می شود. اگر کش دوزی شده باشد به راحتی دور تشک را می گیرد. در این صورت جابجایی آن در حین خواب کمتر است. هر روز لازم نیست مرتب شود. اگر کش ندارد بایستی به صورت متعادل روی تخت پهن شود. لبه های آن محکم کشیده شده و زیر تشک فرو رود. سطح صاف و بدون چروکی ایجاد شود.
  • لحاف یا پتو: این قسمت زیر رو تختی قرار می گیرد. به درستی و مرتب روی تخت پهن می شود. یا می توانید آن را تا بزنید و در قسمت پایینی تخت روی روتختی قرار دهید. معمولا در فصول سرد هر روز باید مرتب شود. اما در روزهای گرم نیازی به این کار نیست.
  • روتختی: بخشی زیبا و مناسب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب است. این قسمت در روزهای سرد سال جنبه تزئینی دارد. روی تخت شما در هنگام بیداری پهن و زینت بخش اتاق می شود. اما در تابستان و گرما به عنوان رو انداز کارآمد است.

روش اول: مرتب کردن تخت به روش افراد متخصص

مجهز بودن ملحفه و محافظ تشک به کش ، سرعت مرتب کردن تخت خواب را زیاد می کند. پتو و روتختی به یک تا زدن ساده نیاز دارند. در صورت پهن کردن ، آن ها را به طور قرینه پهن نمایید. به طوری که در اطراف تخت ، لبه های مساوی از آن ها آویزان باشد.

روش دوم : مرتب کردن تخت خواب به روش هتل های لوکس در کمترین زمان

در این جا محافظ با گیره پد کاملا ثابت شده و ملحفه هم صاف و محکم به صورت کتابی تا می خورد. لبه های اضافه زیر تخت فیکس می شود. دیگر با خوابیدن آشفته و شلخته نمی شود. در نهایت به صورت ساده روتختی روی آن پهن می شود. این کار سلیقه ای است.

روش سوم: مرتب کردن تخت خواب با کمک دامن زیبا در کناره های تشک

هدف از مرتب کردن تخت زیبا سازی اتاق خواب است. می توانید برای اطراف تشک و تخت دامن چین دار زیبا و هم رنگ رو تختی استفاده کنید. با داشتن این دامن ، برای مرتب کردن تخت کافیست روتختی را روی آن بیندازید. به همین راحتی و به همین سرعت اتفاق می افتد.

آموزش پهن کردن روتختی

شاید به نظر بیاید که پهن کردن روتختی کاری پیچیده یا مشکل است. اصلا چنین نیست. این محصول به شکل هایی ساده و متناسب با سلیقه افراد چیده می شود. معمولا در ست های ترکیبی هم طرح و هم رنگ رو بالشی است. معمولا وسیله ای جهت آراستن فضای اتاق خواب است. می توانید آن را به طور ساده روی تخت پهن کنید. سپس لبه بالایی آن را روی خودش تا بزنید. با این عمل بالش ها نمایان و جلوه زیبایی ایجاد می شود.

می توان آن را روی کل سطح تخت خواب پهن نمود. در این جا بالش ها در زیر آن قرار می گیرند. روشی سریع که به مرتب نمودن تخت خواب شما منجر می شود. اگر در روی تخت شما پتو هم قرار دارد. باز هم پیچیده نیست. کافیست پتوی خود را مرتب تا بزنید. در ادامه آن را به شکل تا خورده روی قسمت پایینی تحت روی روتختی بگذارید. خیلی شیک، تمیز و مرتب به اتاق خواب شما جلوه می بخشد. راهکارهای زیادی بر حسب سلیقه می توان در این راه به کار گرفت.

جمع بندی

در این مطلب گفته شد که مرتب کردن تخت خواب چقدر سودمند است. دکور اتاق خواب شما را زیبا و شکیل می نماید. ضمن این که آرامش روحی و روانی برای فرد ایجاد می کند. در کنار آن انگیزه کار و فعالیت بیشتر می شود. در این مقاله از اتاق من چند روش برای مرتب کردن تخت خواب و پهن کردن روتختی در کمترین زمان ارائه شد. بر طبق آن ها به راحتی و به سرعت این نظم را به تخت خود می بخشید. هم چنین روتختی و راهکارهای پهن کردن آن بیان شد. آموزش پهن کردن روتختی در کنار سلیقه ذاتی در این عمل به شما کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.