راهنمای خرید روتختی

چه نکاتی برای خرید پتو باید بدانیم ؟

خرید پتو

خرید پتو و روانداز از ملزومات خواب با کیفیت هستند. این محصولات میزان دمای دریافتی بدن فرد را در حین استراحت کنترل می کنند. کافیست یک نمونه مناسب و متناسب با دمای محیط انتخاب شود. یک چنین محصولی برای ایجاد آرامش و راحتی، بایستی ویژگی های به خصوصی داشته باشد. جنس و رنگ و حتی طرح آن در این مسئله بی تاثیر نیست.

کیفیت ساختاری و سایز پتو در کنار ضخامت نیز نقشی کلیدی دارد. همه این موارد با قیمت آن نیز ارتباط مستقیمی برقرار می کند. از قرار معلوم، فاکتورهای زیادی این انتخاب و خرید را تحت تاثیر می گذارد. چه نکاتی برای خرید پتو باید بدانیم ؟  در ادامه این مقاله از اتاق من با این نکات و رابطه آن ها با هم آشنا می شوید.

1.    سایز پتو

بیاید اول مشخص کنید پتوی یک نفره یا دو نفره می خواهید. شاید هم قصد دارید برای کودک و نوجوان خود خرید انجام دهید. هر کدام از این موارد سایز و اندازه به خصوصی برای پتو دارند.

هم چنین امروزه اکثر افراد عادت به استراحت روی تخت خواب دارند. بنابراین به نظر می رسد که سایز پتو باید با تخت خواب نیز هماهنگی داشته باشد. به این دلیل که برخی از افراد از آن برای پوشش تخت و روتختی خود استفاده می کنند. در نتیجه، نکته اول در رابطه با چه نکاتی برای خرید پتو باید بدانیم ؟ سایز پتو است. اندازه های استاندارد در بازار محصولات خواب به چشم می خورند.

2.    رنگ و طرح

زیبایی یک پتو می تواند در روحیه و روان فرد اثر گذار باشد. اگر این طرح و رنگ مناسب روحیه فرد باشد، سبب القای آرامش در او می شود. این راحتی و آرامی ، خوابی ایده آل را با کمک آن رقم می زند. البته حواستان باشد که این مورد بایستی با سن و جنسیت هماهنگی لازم را داشته باشد.

رنگ های ملایم  و آرام بخش می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. اما طرح ها دارای تنوع گسترده ای هستند. طرح های ساده و برجسته با انواع شکل ها موجود است. ذوق و سلیقه شما در کنار طرحی مناسب ، می تواند به گزینه ای مناسب ختم شود. برای کودکان طرح های فانتزی، شخصیت های کارتونی و کودکانه بسیار مناسب هستند.

3.    جنس پتو

در تولید و ساخت پتو از الیاف طبیعی و مصنوعی کمک گرفته می شود. هر کدام از این موارد معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند. اما الیاف طبیعی گران تر از نمونه های مصنوعی هستند. ضمن این که میزان حساسیت زایی بسیار کم تری دارند. افرادی که دارای پوست حساس و تاثیر پذیر هستند، باید از نمونه طبیعی در هنگام خواب استفاده کنند.  پنبه، پشم، پشم مصنوعی و حتی نمونه بافتنی از جمله پتوهایی دارای جنس طبیعی هستند.

الیاف مصنوعی در کنار قیمت کم تر، شست و شوی آسان و دوام بالاتری دارند. هم چنین از وزن کمی نیز برخوردراند. آکریلیک و پلی استر دو نمونه از این متریال می باشد. ببینید شرایط شما با خرید کدام نمونه هماهنگ است.

4.    شست و شو

محصولات خواب بایستی به صورت دوره ای شست وشو شوند. بنابراین باید به راحتی بتوان آن ها را شست. شست و شوی پتو یک نکته مهم برای خرید پتو است. در مشخصات مربوط به یک پتو حتما به قابل شست و شو بودن آن توجه نمایید. شستن با ماشین لباس شویی یک آپشن مثبت برای این چنین محصولی محسوب می شود. البته رنگ و طرح پتو نباید با شستن از بین برود. ثبوت رنگ و داشتن کیفیت ساختاری نکته ای مهم است که باید مد نظر باشد.

5.    برند

در بازار برای پتو انواع تولید کننده وجود دارد. برندهای مختلف داخلی و خارجی محصولات خود را عرضه می کنند. برخی دارای اعتبار و کیفیت بیشتری هستند. بنابراین برای خرید بهتر است به سراغ بهترین برند ها بروید. یک برند معتبر ، پتویی از جنس مرغوب با ماندگاری مناسب عرضه می کند. خرید از این مراکز با اطمینان بیشتری صورت می گیرد. این گونه تولید کننده ها امتحان خود را پس داده اند. آن ها سعی می کننده بهترین نمونه را در بازار ارائه دهند تا مشتریان خود را حفظ نمایند.

6.    وزن

پتو ها در وزن های متنوعی طراحی و تولید می شوند. نمونه های سنگین و چند لایه برای فصول سر سال گزینه مناسبی هستند. در صورتی که نمونه های سبک و کم وزن برای روزهای گرم و مسافرت ها استفاده می شود. نام پتوی مسافرتی را شنیده اید ؟؟ این محصولات نمونه هایی سبک و قابل حمل و نقل هستند. به آسانی و با اشغال کم ترین فضایی می توان آن ها را در هنگام مسافرت با خود برد. این موارد را در نظر بگیرید.  انتخاب مناسب در جهت کاربرد مورد نظر، رضایت مصرف کننده را برمی انگیزد.

7.    قیمت

میزان بودجه شما برای خرید پتو چقدر است ؟؟ آیا این بودجه با محدودیت روبرو است ؟؟ پتو ها با توجه به جنس، کیفیت و سایز دارای قیمت های متنوعی هستند. هر نمونه پتو با هر نوع قیمتی را می توان یافت. قیمت بالا با کیفیت خوب و دوام بالای یک نمونه مربوط است. معمولا با پایین آمدن قیمت، کیفیت نیز به همان میزان کاهش می یابد. این نکته را حتما در خرید یک پتو مورد توجه قرار دهید. گاهی می توان یک پتوی با کیفیت را با قیمت مناسب نیز یافت. بنابراین در خرید خود عجله نکنید.

8.    پرزدهی پتو

پرز دادن هر پارچه ای یک ویژگی نامطلوب محسوب می شود. اولا، باعث ایجاد حساسیت پوستی و حتی خارش بدن می شود. بنابراین خواب آرام و راحت از فرد سلب خواهد شد. دوما، کثیف کردن محیط و بدن فرد خواب نیز در پی این ویژگی خواهد آمد.

چیزی که اعصاب مصرف کننده را متشنج خواهد نمود. سوما، ایجاد پرز و پرزدهی باعث بد شکل شدن محصول و از بین رفتن آن خواهد شد. بنابراین دوام و ماندگاری آن کاهش می یابد. در نتیجه با کاهش طول عمر آن، صرفه اقتصادی  خرید پتو پایین می آید. به نظر می رسد بایستی به دنبال یک محصول فاقد پرزدهی باشید.

جمع بندی

خرید محصولات خواب از جمله مهم ترین خرید ها می باشد. این کار نمی تواند بدون قائده ، اصول و سرسری انجام بگیرد. یک سوال مهم در این مورد مطرح شد. چه نکاتی برای خرید پتو باید بدانیم ؟ این نکات در این مقاله مطرح شد.

خصوصیات ساختاری، ظاهری و فیزیکی این محصول باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. رنگ، طرح، جنس و سایز از جمله موارد مربوط به خصوصیات ظاهری آن می باشد. نوع الیاف و متریال به کار رفته در آن ، ساختار این محصول را تشکیل می دهد. با یک جمع بندی اصولی می توان نمونه ای متناسب با این موارد را یافت. البته اگر قصد دارید استراحت مطلوبی داشته باشید. جمع بندی صحیح این نکات به یک خرید موفق منتهی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.