راهنمای خرید روتختی

راهنمای خرید روتختی به صورت جامع

راهنمای خرید روتختی

اتاق خواب دلنشین و آرامش بخش ، خوابی آرام را نیز رقم می زند. کوچکی و یا بزرگی آن ، روشن یا تاریک بودن آن بسیار موثر است. اما همه این موارد با یک دکوراسیون هنری و اصولی قابل حل خواهد بود. رنگ ، طرح و هماهنگی آن با سایر اجزای اتاق خواب دارای اهمیت می باشد. در غالب راهنمای خرید روتختی ، به شما میگویم حتما یکسری نکات را در نظر بگیرید.

این نکات ، خریدی موفق و انتخابی مطابق با دکوراسیون را سبب می شود. معمولا این خرید در جهت طراحی دکوراسیون محیط می باشد. هنگام خرید روتختی چه چیزی باید بدانیم ؟ چنان چه قصد خرید دارید ادامه این مطلب اتاق من را از دست ندهید. میتوانید راجع به انتخاب روتختی مناسب دکوراسیون اتاق خواب مهم است.

راهنمای خرید روتختی در زمان مناسب

به نظر شما زمان مناسب خرید روتختی چیست ؟ هر زمان اراده کردیم باید این کار را انجام دهیم یا مقدمات خاصی دارد ؟؟ معمولا هدف از این کار زیبا سازی فضای اتاق خواب است. بنابراین این محصول مورد نظر از هر جهت باید با محیط هماهنگ باشد. اگر اتاق خواب شما هنوز دیزاین و چیده نشده، دست نگه دارید. ابتدا تمامی عناصر مورد نظر خود را بچینید. در نهایت با توجه به ترکیب رنگ نهایی ، رنگ و طرح هماهنگ را انتخاب نمایید. با این کار طراحی دکور شما با موفقیت انجام خواهد گرفت. بنابراین عجول نباشید و کمی صبر را چاشنی انتخاب خود کنید.

سایز تخت خواب

سایز و اندازه روتختی بایستی با سایز تخت خواب شما تناسب داشته باشد. در راهنمای خرید روتختی ، به اندازه های استاندارد مختلف توجه کنید. اگر تخت شما اندازه استانداردی دارد پیدا کردن یک نمونه متناسب با آن سخت نیست. اما در غیر این صورت باید نمونه مورد نظر خود را سفارش داده یا بدوزید. اندازه کوچک ، ظاهری بسیار زشت و زننده دارد. اندازه بزرگ باعث القای حس شلختگی و بی نظمی می شود. اما یک اندازه هماهنگ با اندازه تخت ، نظم و ترتیب را در کنار زیبایی به اتاق خواب می دهد.

رنگ و طرح متناسب با اتاق خواب

آن چه که در روتختی ها سبب زیبایی و خاص شدنشان شده است  ، طرح و رنگ است. طراحی های فانتزی، سنتی، سه بعدی و انواع ساده موجود است. انتخاب از بین این موارد بسیار متنوع ، فقط بر اساس سلیقه نیست. بلکه دکور محیط مورد نظر نیز بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت. رنگ های روشن نسبت به رنگ های تیره در فضا سازی و القای آرامش موثرترند. رنگ ها در انتقال احساسات، دما و حتی اندازه اتاق اثر گذار هستند.

جنس پارچه روتختی

برای ساخت روتختی از پارچه های متفاوتی استفاده می شود. کیفیت های گوناگون این پارچه سبب درج قیمت هایی متنوع روی محصولات شده است. جنس روتختی روی آرامش و راحتی خواب موثر است. شاید بپرسید چگونه ؟؟ رو تختی مجموعه ای است که در حین استراحت تماسی مستقیم و بی واسطه با پوست بدن دارد. برخی پوست ها دارای حساسیت هستند و برخی از پارچه ها می توانند حساسیت زا باشند.

در راهنمای خرید روتختی باید بگوییم که حتما به جنس محصول مورد نظر توجه کنید. بایستی ضد حساسیت باشد و سبب بروز آلرژی نشود. خارش و آلرژی می توانند خواب راحت را به خوابی آشفته بدل نماید. پارچه باید قابل شست و شو و ضد عرق باشد.

راهنمای خرید روتختی با کیفیت

کیفیت ، مهم ترین و اساسی ترین موضوع در راهنمای خرید روتختی است. اگر کیفیت تولید آن بالا باشد ، چند نتیجه مهم را به دنبال خواهد داشت. تا مدت زیادی می توان از آن استفاده نمود ، بنابراین ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در این صورت از حیث اقتصادی به صرفه است.

کیفیت خوب یعنی جنسی خوب، که اطمینان خرید را بالا می برد.  کیفیت هم چنین دوام و ثبات طرح و رنگ را نشان می ده. برندها و تولیدی های معتبر در عرضه محصولات با کیفیت دقت می نمایند. یک کالای با کیفیت قیمتی بیشتر خواهد داشت. بنابراین دچار اشتباه نشوید.

قیمت خرید روتختی

یکی از عواملی که در راهنمای خرید روتختی باید به شما بگوییم ، قیمت روتختی است. برخی از افراد یک بودجه مشخصی تعیین کرده و متناسب با آن خرید می کنند. غافل از این که اگر بودجه لازم کم باشد مجبور به خرید نمونه بی کیفیت می شوند. در این صورت هزینه ای الکی صورت گرفته است. زیرا جنس نامرغوب ، زود از کار افتاده و عمر چندانی ندارد. اما اگر بتوانید کمی بیشتر هزینه کنید به سود شما خواهد بود. نمونه ای مناسب و ارزشمند نصیب شما می شود.

شست و شوی روتختی

در راهنمای خرید روتختی یک نکته مهم تحت عنوان شست و شوی روتختی نیز باید رعایت شود. توجه کنید که با خرید این محصول کار تمام نمی شود. بلکه بایستی در ادامه طبق روش های اصولی از آن حفاظت نمایید. نکات مربوط به بهداشت آن را همواره در نظر داشته باشید. این محصول باید قابل شست و شو باشد.  ضمن این که به صورت دوره ای و در دفعات زیاد شسته می شود. همراه با مشخصات محصول معمولا دستور العمل شستن آن ذکر می شود. در هنگام خرید روتختی ، حتما این دستورالعمل را مورد توجه قرار دهید.

  • آب داغ بافت پارچه را تخریب می کند. به نمای ظاهری آن حالت رنگ و رو رفته می دهد. آب سرد از شستن تمیز پارچه جلوگیری می کند. بنابراین بهتر است آب ملایم با درجه 30 تا 40 درجه استفاده شود.
  • پودر های آنزیم دارد و سفید کننده را در هنگام شست و شو استفاده نکنید. رنگ و طرح پارچه را بی کیفیت و بد نما می نماید.
  • بهتر است به مدت طولانی در آب خیسانده نشوند. به خصوص لحاف که پر از الیاف می باشد.
  • بعد از آبکشی کردن آن را نچلانید. چلاندن این محصولات باعث چروک شدن آن ها می شود. بهتر است در جای مناسب و مسطحی پهن شوند.

جمع بندی

خرید رو تختی موضوعی حساس و نیازمند رعایت یک سری نکات است. در این جا راهنمای خرید روتختی برای شما ارائه دادیم. در واقع نکاتی برای انتخاب روتختی مناسب با دکوراسیون اتاق خواب عنوان شد. این نکات همگی حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار بگیرند. این نکات را باید قبل ، هنگام و بعد از خرید رعایت نمایید. محصول نهایی و انتخاب شده شما باید چند ویژگی مهم را در محیط ایجاد کند.

بتواند فضایی زیبا در اتاق خواب شما ایجاد کند. به طوری که چشم بیننده از دیدن آن لذت ببرد. بتواند زمینه مناسبی برای خواب و استراحت کافی ، فراهم نماید. تناسب و هماهنگی ساختاری و ترکیبی مناسب ایجاد کند. همه این ها با رعایت و اتخاذ نکات گفته شده میسر می شود. اگر در جستجوی نمونه با کیفیت هستید فروشگاه اینترنتی اتاق من می تواند به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.