راهنمای خرید روتختی

رنگ روتختی چی خوبه ؟

رنگ روتختی

دغدغه برخی از افراد این سوال است که رنگ روتختی چی خوبه ؟  دکوراسیون اتاق خواب با انتخاب رنگ مناسب جلوه بهتری می یابد. هم چنین یک انتخاب اصولی ، در القای احساسات مختلف نقش دارد. فضای اتاق خواب برای خوابیدن و استراحت در نظر گرفته شده است. قرار است این فضا منبع آرامش و حس خوب باشد. رنگ و ترکیب رنگی اتاق هم می تواند شما را آشفته کند و هم می تواند آرام نماید.

بنابراین در کنار زیبایی و فضا سازی، به داشتن خوابی ایده آل کمک می نماید. قبل از خرید روتختی حتما به سلیقه خود و شرایط محیط اتاق خواب خود توجه کنید. اگر در این خرید برای رنگ روتختی سردرگم هستید، ما به شما کمک می کنیم.

رنگ روتختی

هدف افراد از خرید روتختی با هم فرق می کند. برخی ، این محصول را به سبب دیزاین و دکور کردن اتاق خواب خود می خرند. اعتقاد این گروه این است که یک فضای زیبا و دارای چیدمان صحیح در داشتن استراحت مطلوب نقش دارد. البته اعتقاد درستی هم دارند. بنابراین رنگ روتختی و طرح آن برایشان بسیار مهم است. عده ای دیگر این محصول را به سبب کارایی آن تهیه می کنند.

برای حفاظت در برابر سرما و گرما و استفاده در هنگام خوابیدن ، گزینه مناسبی است. در این جا هر کس معمولا با توجه به سلیقه خود دست به انتخاب می زند. باز هم رنگ روتختی برای خریدار مهم قلمداد می شود. برخی نیز علاقه زیادی به تنوع دارند. به طور مداوم این وسیله را تعویض می نمایند. گویی بر طبق مد روز به پیش می روند.

ترکیب رنگ روتختی

روتختی از نظر رنگ آمیزی به دو نمونه ساده و طرح دار تقسیم می شود. بنابراین تک رنگ یا چند رنگ می باشد. در بازار برای این نمونه از محصولات ، گذشته از تنوع ساختار ، تنوع اقلامی نیز وجود دارد. در واقع سرویس های آن دو تکه یا چند تکه هستند. ترکیب رنگ روتختی در تمامی این تکه ها به زیبایی رعایت شده است. یادتان باشد انتخاب درست چنین سرویسی در درجه اول به هماهنگی آن با دیگر وسایل اتاق بر می گردد.

رنگ ها گرم، سرد،  ملایم و زمخت هستند. یک رنگ سرد باعث ایجاد حس سرما و بر عکس رنگ های گرم، گرما را القا می نمایند. رنگ ملایم حس آرام بخش و سکون به محیط می بخشد. فضایی که برای استراحت کاملا مناسب خواهد بود. اما اگر یک رنگ نامناسب و ناهماهنگ با فضای خود انتخاب کنید، فاجعه به بار خواهد آمد.  نه تنها با صحنه ای نا زیبا روبرو می شوید بلکه روحی آشفته پیدا خواهید کرد. در صورتی که اتاق خواب قرار است مامن آسایش و آرامش شما باشد.

رنگ سرویس روتختی

روانشناسی رنگ ها را در رنگ سرویس روتختی خود حتما مد نظر قرار دهید. هماهنگی آن با دکوراسیون اتاق خواب، به این روان شناسی نیز مرتبط است. رنگ های آبی و صورتی روشن معمولا برای بچه ها استفاده می شود. پویایی، تحرک و سر زندگی آن ها را یادآور می شود. رنگ های کمی تیره تر برای بزرگسالان به کار می رود.

قرار نیست که فقط یک رنگ برای اتاق خواب و وسایل آن به کار گرفته شود. شما می توانید از رنگ های هم خانواده و یا متضاد به زیبایی استفاده کنید. مهم این است که چند رنگ انتخابی شما هماهنگی خوبی با هم داشته باشند.

رنگ مناسب روتختی

یکی از نکات مهم در رابطه با رنگ مناسب روتختی، ثبوت و ماندگاری این ماده است. روتختی چه رنگی بخرم گاهی باید شما را به سمت بهترین گزینه هدایت نماید. کیفیت پارچه و نوع رنگ آمیزی آن ، در مدت زمان کارایی آن اثر گذار است. گاهی شما یک نمونه را می خرید که رنگ آمیزی آن مرغوب نیست. متاسفانه به دلیل بی کیفیتی، بعد از شست و شو رنگ و رو رفته می شود. حتی اگر زیبا هم باشد و یا حتی اگر بسیار با دکور شما هماهنگ باشد.

یک حالت بی رنگی و یا کدری ، ظاهر زیبای آن را ناخوشایند می کند. بنابراین حتما به این مورد توجه نمایید. به این موضوع باید فکر کرد که قرار است تا مدت ها از آن استفاده نمایید. بنابراین ثبوت و ماندگاری رنگ بسیار مهم است. محصولی با کیفیت انتخاب کرده و بخرید.

تنوع رنگ روتختی

طراحان و تولیدکنندگان محصولات خواب حتما به مدل های خود تنوع می بخشند. به طور حتم دوست دارند مخاطبان زیادی را با سلایق متنوع پوشش دهند. این راهکار به فروش بیشتر و موفقیت کاری آن ها منتهی می شود. تنوع رنگ روتختی در همین راستا انجام گرفته است. برخی از آن ها از یک رنگ ، بدون طرح و ساده هستند. برخی دیگر با کمک نقوشی ساده یا پیچیده زینت داده شده اند.

اگر به برخی سرویس ها دقت کنید ساده و تک رنگ هستند اما بسیار زیبا و آرامش بخشند. در این نمونه ها همان رنگ را در درجه بندی های مختلف استفاده می کنند. یعنی روشن و تیره همان رنگ را در کاورهای بالش و کوسن به کار می گیرند. باز هم زیباست و در صورت انتخاب صحیح ، آرام بخش به حساب می آید.

در نمونه های گل دار، طرح دار یا چند رنگ، یک یا چند رنگ اصلی وجود دارد. معمولا رنگ های اصلی هم می توانند به صورت تکی برای کاور ها استفاده شوند. در هر اتاق خواب معمولا بیش از یک رنگ اصلی وجود دارد. تجمع این رنگ ها در این سرویس اتفاق می افتد.

روتختی چه رنگی بخرم ؟

آیا متوجه شدید که باید روتختی چه رنگی بخرید ؟؟ همه چیز به چیدمان و ترکیب رنگی اتاق خواب تان بستگی دارد. البته سلیقه شخصی شما در این زمینه بی تاثیر نیست. طراحان دکوراتیو به خوبی رنگ ها را هماهنگ می کنند. زیرا از روابط رنگ ها و روانشناسی آن ها مطلع هستند. اگر بتوانید از این روابط سر در بیاورید خیلی خوب می شود. معمولا تحت خواب با پرده، کف پوش و دیوارها ست می شود. این موارد بایستی از هماهنگی و ترکیب رنگی مناسبی برخوردار باشند.

قدم اول یافتن رنگ مورد نظر و قدم بعدی یافتن محصولی با ترکیب رنگی مد نظر می باشد. لزومی ندارد در این خرید عجله کنید. انتخاب درست به استراحت مطلوب شما در اتاق دلخواهتان ختم خواهد شد. پس درست و حسابی وقت بگذارید.

جمع بندی

بعد از خرید تخت خواب، بحث پوشش و وسایل مربوط به آن مطرح می شود. این سوالات در ادامه ، فرد را دچار سردرگمی می نمایند. چه نوع تشکی باید بخرم ؟ چه نوع بالشی مناسب است ؟ روتختی چه رنگی بخرم؟ در این مقاله از اتاق من متوجه شدیم که رنگ مربوط به سرویس روتختی ما چگونه است.

این محصول چطور باید گزینش و انتخاب شود. کافیست ذوق هنری و دیزاین اتاق خواب خود را از نظر بگذرانید.  مطمئن باشید کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود. حالا شروع کنید و آن چه که زیبنده اتاق شماست را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.