راهنمای خرید روتختی

روتختی دو نفره ساده و شیک

روتختی دو نفره ساده و شیک

تخت خواب، عنصری اصلی و اساسی در یک اتاق خواب است. این بخش به طور مستقیم زمینه‌ای برای خواب شما فراهم می‌نماید. این عضو اصلی، بزرگ ترین و موثر ترین عنصر در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نیز می‌باشد. این که خود تخت چگونه است و با چه چیزی پوشانده می‌شود، خیلی مهم است. در این راستا تولید کنندگان محصولات خواب اقدام به طراحی روتختی نمودند.

نو عروسان برای تکمیل جهاز خود یک سرویس روتختی آن هم متناسب با رنگ سایر وسایل تهیه می‌کنند. این محصولات از تنوع طرح و رنگ زیادی برخوردارند. ولی اغلب می‌توان با هزینه‌ای مناسب روتختی دو نفره ساده و شیک گرفت. زیبایی فقط در طرح های خاص و شلوغ نیست. نحوه چیدمان و دکور آرایی نیز بسیار مهم است. در ادامه، در این باره بیشتر توضیح می‌دهیم.

روتختی دو نفره ساده چیست؟

برخی افراد نمی‌دانند منظور از روتختی دو نفره ساده چیست. آیا این سادگی در طرح و رنگ است؟ یک روتختی ساده محصولی است که رنگ بندی و طراحی ساده‌ای دارد. بنابراین از نظر کیفیت، درجه مرغوبیت و اجزا سرویس تفاوتی ندارد. معمولا نمونه ساده، تک رنگ بوده و طرح ساده‌ای هم دارد. فاقد زمینه گل دار و رنگ بندی شلوغ است. بنابراین پیچیده و پر زرق و برق نیستند. امکان هماهنگ نمودن آن ها با فضای اتاق خواب به سادگی صورت می‌گیرد. به طور کاملا ساده رنگ آمیزی می‌شوند. برخی تصور می‌کنند پیچیدگی و شلوغی است که زیبایی خلق می‌کند. در صورتی که برای فضا سازی مدرن و جدید از سادگی بهره می‌گیرند. یک روتختی دو نفره اما ساده هم می‌تواند جلال و زیبایی اتاق خواب شما را حفظ کند. همه چیز در گرو انتخاب رنگ صحیح، هماهنگ و اصولی شماست.

روتختی دو نفره ساده و شیک

انتخاب روتختی

برخی افراد به دنبال محصولات ساده اما ارزنده می‌گردند. یک روتختی دو نفره ساده و شیک می‌تواند برای خیلی ها جلب توجه کند. به راحتی و بدون دغدغه عدم تناسب، آن را با سایر اجزا ست و ترکیب می‌کنید. در انتخاب این محصول به یک سری نکات توجه کنید. با کمک این موارد به انتخابی درست و به دور از اشتباه دست پیدا می‌کنید.

  • رنگ و طرح روتختی ساده

ببینید چه رنگ و طرحی فضای اتاق خواب شما را تکمیل می‌کند و آن را بر هم نمی‌زند. سپس دست به انتخاب روتختی دو نفره ساده بزنید. دکوراسیون این فضا در کیفیت خواب فرد نیز موثر است. برخی رنگ ها تداعی کننده آرامش و سکون هستند. حال آن که برخی دیگر مشوش کننده روحیه بیننده هستند. بنابراین در این انتخاب حتما به احساس رنگ ها توجه کنید. مبادا به سمت رنگ های بی خواب کننده و غمگین بروید. سفید، طوسی، آبی و کرم رنگ های پر استفاده در این فضا هستند که با سایر موارد ترکیب می‌شوند. کالباسی، نقره‌ای و طلایی نیز زیبا می‌باشند. آبی روشنی بخش و آرام کننده است. رنگ قرمز هیجان آور و مشوق فعالیت است.

یک ترکیب و هارمونی رنگی اصولی به خواب راحت فرد کمک خواهد کرد. بنابراین رنگی مناسب و متناسب با سایر اجزا برگزینید. برخی رنگ های ساده حتی می‌توانند اتاق کوچک شما را مخفی کنند. بدین معنا که کوچکی آن دیگر در چشم نباشد.

  • جنس روتختی ساده 

جنس پارچه به کار رفته در روتختی دو نفره ساده نیز بسیار مهم است. این نمونه هر چه مواد اولیه با کیفیت تری داشته باشد، ماندگاری بیشتری هم دارد. پنبه، ساتن، مخمل و ابریشم چند نمونه از این جنس ها هستند. یک جنس خوب و با کیفیت، ضد حساسیت پوستی است. به این دلیل که در حین خواب تماسی مستقیم و بی واسطه با پوست دارد. اگر با پوست بدن ناسازگار باشد نمی‌تواند خوابی راحت رقم بزند. این نکته را هیچ وقت فراموش نکنید. سرویس روتختی، قبل از عنصر دکوراتیو بودن، از لوازم خواب محسوب می‌شود. بنابراین باید جهت حفظ آرامش خواب به کار برود. نرمی و لطافت از ویژگی های یک نمونه مناسب است. ضمن کمک به خوابیدن مانع از آسیب پوستی نیز می‌شود.

  • نوع روتختی ساده

روتختی دو نفره ساده هم می‌تواند به شکل کاوری و هم به شکل لحافی تهیه شود. هر کدام مزایای مخصوص به خود را دارند. در نمونه لحافی، لحاف به روکش دوخته شده است. پس ظاهر آن همیشه مرتب و ثابت است. در نوع کاوری، لحاف لایت درون روکش قرار می‌گیرد. این ویژگی سبب سهولت در شست‌وشوی آن ها می‌شود. سلیقه و رنگ و طرح انتخابی در گزینش این بخش موثر است. یک نمونه دو رو که در دو طرف، رنگ متفاوت داشته باشد، جالب است. فرقی نمی‌کند لحافی باشد یا از نوع کاوری. در این صورت با خرید یک نمونه، دو نوع متفاوت جهت تنوع اتاق خواب خواهید داشت.

  • تنوع روتختی ساده

روتختی دو نفره ساده دارای تنوع زیادی است. شاید ظاهر آن ساده باشد اما همین سادگی با تنوع و گوناگونی روبروست. رنگ ها و طرح های ساده با تنوع چشمگیری روبرو هستند. حتی می‌توان یک رنگ را در درجه بندی مختلف برای اجزا مختلف سرویس روتختی به کار گرفت. به طور مثال، از آبی تیره تا آبی روشن را در رنگ بندی مختلفی استفاده کرد. حالت سایه روشن به خود می‌گیرد. در عین حال خلاقانه، زیبا و جذاب می‌باشد. یک محیط مدرن، لوکس و شیک خلق می‌کند. سایز، رنگ، طرح و کیفیت مهم ترین عوامل ایجاد تفاوت در این گروه از محصولات هستند. این موارد حتی منجر به قیمت خرید متفاوت آن ها نیز شده اند.

روتختی دو نفره ساده و شیک

  • سایز روتختی ساده

سایز روتختی دو نفره ساده یکی دیگر از نکات قابل توجه است. این سایز بایستی با توجه به سایز تخت خواب انتخاب شود. اگر تخت شما یک نمونه استاندارد است نگران نباشید. بازار محصولات خواب پر از سرویس هایی با سایز استاندارد و اصولی است. اما اگر تخت شما از اندازه و حدود غیر استاندارد برخوردار است، بایستی یک روتختی سفارشی بگیرید. باید این موضوع را در نظر گرفت که سایز این محصول بایستی از سایز تخت بیشتر باشد. زیرا علاوه بر پوشش سطح باید سه دیواره آن را نیز پوشش دهد. در این جا، سلیقه و نوع تخت در انتخاب نقش بازی می‌کنند. باید بدانید که تا چه حدودی از دیواره ها باید پوشانده شود و در نهایت زیبایی خلق می‌کند. اندازه دیواره ها معمولا به سایز روتختی افزوده می‌شود.

کلام آخر

روتختی دو نفره ساده و شیک، مورد علاقه بسیاری از مخاطبان و کاربران است. هم در هنگام خرید و هم در هنگام استفاده و دیزاین، سردرگمی را کاهش می‌دهد. کافیست نکات گفته شده را از قبل برای خود مشخص کنید. مطمئن باشید اگر راه را درست بروید، این محصول ساده، فضایی مدرن و زیبا برایتان می‌سازد. محیطی که در عین زیبایی، آرامش و راحتی خاطر را در ذهن شما منعکس کند. البته همواره به سمت محصولات معتبر و با کیفیت بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.