راهنمای خرید روتختی

رنگ روتختی دخترانه چی خوبه؟

رنگ روتختی دخترانه چی خوبه

بچه ها از دیدن رنگ های مختلف در طرح های متنوع ذوق می‌کنند. این رنگ بندی در روحیه کودک به شدت اثر گذار است. هر کودک بیشترین وقت خود را در اتاق سپری می‌کند، پس باید به رنگ بندی آن توجه کرد. دختران و پسران نسبت به هم، تم رنگی مختلفی را می‌پسندند. در ادامه این مطلب در اتاق من قصد داریم رنگ های مناسب روتختی دخترانه را به شما معرفی کنیم.

دختر ها رنگ های ملایم، آرام و روشن را دوست دارند. لحاف یا روتختی، عنصری از اتاق خواب دختران است که بسیار در دید می‌باشد. رنگ آن در طراحی دکوراسیون اتاق به خوبی جلوه خواهد کرد. اما برای والدین، گاهی یافتن هارمونی رنگی مناسب برای فرزندشان گیج کننده می‌شود. انواع محصولات خواب در رنگ های متنوع، مناسب سنین و سلایق مختلف موجود است. به نظر شما رنگ روتختی دخترانه چی خوبه؟ ؟ بهترین گزینه، چه رنگی است؟ در ادامه به پاسخ این سوال می‌رسیم.

روتختی دخترانه

روتختی پارچه‌ای لحافی یا کاوری است که روی تخت خواب پهن می‌شود. طرح و رنگ روتختی دخترانه بر زیبایی تخت خواب موجود در اتاق می‌افزاید. نوعی پوشش که هم برای خواب و هم برای تخت است. بی شمار طرح و رنگ در بازار وجود دارد. تولید کنندگان با توجه به سن و جنس مخاطبان خود اقدام به طراحی می‌کنند. در این بین، از طبیعت، شخصیت های تلویزیونی و موارد دیگر بهره می‌گیرند. دختران، طیف حساس و وسیعی از این گروه مخاطبان هستند. این گروه از مخاطبان تولید کنندگان، معمولا از رنگ های خاصی خوششان می‌آید. رنگ مورد نظر آن ها در ایجاد آرامش ذهنی و جسمی کمک کننده است. با استفاده از روانشناسی رنگ ها و رنگ مورد علاقه فرد، محیطی دوست داشتنی برای او خلق کنید.

رنگ روتختی دخترانه

به انواع رنگ روتختی دخترانه توجه کنید. نمونه های تک رنگ و رنگی در این بین وجود دارد. اما به طور معمول، این محصولات دارای طرح بوده و بیشتر از یک رنگ در ساختار خود دارند. به خصوص این که سرویس روتختی متشکل از چندین جز مختلف است. وجود تم رنگی و حضور رنگ بندی متنوع، زیبایی کار را می‌افزاید. دختران از شخصیت های کارتونی، دخترانه، گل و حیوانات افسانه‌ای خوششان می‌آید. درست است که چندین رنگ در یک روتختی به کار می‌رود. اما یکی از آن ها غالب بوده و بیشترین سطح را به خود اختصاص می‌دهد. پس این رنگ غالب را به عنوان اصل در نظر بگیرید. صورتی، آبی، سفید، بنفش، زرد و نارنجی از جمله رنگ های مورد علاقه آن هاست. معمولا از این موارد به صورت ترکیبی در کنار هم استفاده می‌شود.

رنگ روتختی دخترانه چی خوبه

  • انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ روتختی دخترانه مناسب بسیار مهم است. روحیه و شخصیت فرد تحت تاثیر این مورد می‌باشد. محیط اتاق، آرامش خواب، فعالیت های فرد و حتی دکوراسیون را تحت اثر قرار می‌دهد. برای این انتخاب بایستی به موارد زیر توجه کنید.

  • روانشناسی رنگ ها

اگر قبل از انتخاب رنگ روتختی دخترانه به روانشناسی رنگ ها توجه کنید به ترکیبی کم ضرر می‌رسید. منظور از این جمله چیست؟ هر رنگی سبب القای روحی خاصی می‌شود. یکی شاد کننده است و دیگری غم را ساطع می‌کند. یکی آرامش می‌بخشد و دیگری هیجان آور است. یکی سکوت و دیگری فعالیت را ترویج می‌کند. رنگ‌ها با روح و روان بیننده بازی می‌کنند. بنابراین بایستی دانست که کدام مورد برای چه مکانی و چه سنی در کدام جنسیت مناسب‌تر است. آبی، آرامش و راحتی را به مخاطب خود منتقل می‌کند. یک فضای آبی، خوابی آرام را نصیب فرد می‌کند. رنگ های گرم مانند زرد فرد را سریع به خواب می‌برند. قرمز محرک بوده و سبب فعالیت می‌شود. انتظار خواب سریع را در این محیط نداشته باشید. سبز برگرفته از طبیعت بوده و آرامش و سر زندگی را به محیط می‌آورد.

  • تاثیر رنگ روتختی دخترانه در دکوراسیون اتاق خواب 

روتختی محصولی است که صرفا در اتاق خواب به کار گرفته می‌شود. این محصول بایستی از نظر رنگ تابع سایر وسایل و رنگ های موجود در اتاق باشد. به طور حتم به کار بردن تنها و تنها یک رنگ در یک فضا خسته کننده است. بایستی ترکیب رنگی مناسبی استفاده شود. دختران، سفید و صورتی، سفید و آبی، سفید و قرمز، آبی و صورتی را دوست دارند. طلایی و سفید، نقره‌ای و طلایی و ترکیب رنگ های تیره در کنار روشن برایشان جذاب است. هر رنگی که برای رنگ روتختی دخترانه انتخاب می‌کنید بایستی در کل اتاق هماهنگی به وجود آورد. تضاد رنگی و حضور رنگی نادرست، فضای اتاق را برای حضور نامناسب می‌نماید.

رنگ روتختی دخترانه چی خوبه

  • بازه سنی رنگ روتختی دخترانه 

رنگ روتختی دخترانه با افزایش سن او دچار تغییر و تحول می‌شود. دختر بچه ها رنگ های شاد و روشن را دوست دارند. معمولا از چند رنگ در کنار هم استفاده می‌شود. صورتی، آبی، زرد و سبز آن هم در تم روشن برای آن ها جالب است. با بزرگ تر شدن دختران، رنگ های مورد علاقه آن ها چندان تغییری نمی‌کند. اما این رنگ ها کمی تیره تر شده و از تعداد رنگ ها در ترکیب اتاق کاسته می‌شود. دختران جوان بنفش را بیشتر از صورتی می‌پسندند. سورمه‌ای کم کم جای آبی روشن را می‌گیرد. طوسی، خاکستری، نقره‌ای و شیری به جای سفید مورد رضایت او می‌شود. مشکی و قرمز، طوسی و شیری و نقره ای، شیری، طلایی و سبز جلوه بهتری دارند. این تغییرات را در انتخاب خود حتما مورد توجه قرار دهید.

سلیقه در انتخاب روتختی

هر فردی گذشته از سن و جنس، علایق به خصوص خود را دارد. گاهی ممکن است یک دختر صورتی را نپسندند. یا برخلاف دیگران از رنگ تیره خوشش بیاید. بایستی رنگ روتختی دخترانه مورد علاقه و مورد پذیرش او باشد. اگر این چنین نباشد احساس راحتی و شادی نمی‌کند. در ناخودآگاه او اتاقش به واسطه رنگ غیر دلخواه روتختی، منفور می‌شود. احساس راحتی نمی‌کند. سعی شود از رنگ مورد علاقه او استفاده شود. توجه کنید که روحیه و شخصیت او در این فضا شکل می‌گیرد. یک اشتباه، اثرات خود را بر شخصیت او تا پایان عمر می‌گذارد. بنابراین به این موضوع حتما توجه نمایید.

کلام آخر

رنگ روتختی دخترانه چی خوبه؟ انتخاب یک رنگ بندی مناسب در گرو فاکتور های مختلفی است. بنابراین متوجه شدیم که این انتخاب بایستی ترکیبی مناسب از معیارهای مختلف باشد. به سن، علاقه و نوع دکوراسیون اتاق بستگی دارد. ضمن این که بایستی به روانشناسی هر رنگ نیز توجه شود. همه این موارد را در نظر بگیرید. به خصوص این که اتاق مورد نظر محل استراحت و مامن آرامش اوست. بایستی این محصول ضمن هم خوانی با محیط بتواند خواب راحتی نیز ببخشد. امروزه تنوع به ‌حدی است که هرکس می‌تواند آن چه را که به دنبالش است، بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.