راهنمای خرید روتختی

بهترین روتختی ایرانی کدام است؟

بهترین روتختی ایرانی کدام است؟

طراحی دکوراسیون اتاق خواب ایرانی در کنار محصولاتی باکیفیت، خوابی آرام می‌بخشد. به عبارتی دیگر، جلوه ظاهری فضا و نوع ترکیب رنگ و طرح بهترین روتختی ایرانی بر روحیه فرد اثر دارد. به طور حتم اتاق خواب برای خوابیدن و استراحت است. پس سرویس خواب، بزرگ ترین و مهم ترین بخش موجود در این فضا می‌باشد.

روتختی، محصولی برای چیدمان تخت خواب و زیباتر نمودن طراحی دکوراسیون اتاق است. معمولا این محصول به صورت یک سرویس چند تکه ای ارائه می‌شود. پوششی محافظ و زیبا برای سرویس خواب بوده که در فضا سازی نقش دارد. در کشور ما برندهای مختلفی اقدام به طراحی و تولید روتختی نموده اند. در این جا چهار برند سارای، کارینا، ورونیکا و داتیس بررسی می‌شوند. این ها جزو بهترین روتختی ایرانی هستند. ضمن معرفی این تولید کنندگان با این نوع محصول بیشتر آشنا می‌شویم.

سرویس روتختی؟

قبل از معرفی بهترین روتختی ایرانی بهتر است با این محصول و اجزای مختلف آن آشنا بشویم. روتختی به مجموعه هم رنگ و هم طرحی گفته می‌شود که ملزومات خواب روی تخت را می‌پوشاند. حالا ببینید روی تخت خواب چه بخش هایی قرار دارند. یک تشک به عنوان بستر خواب و بالشی به منظور تکیه گاه سر موجود است. اما برای پوشش بدن از چه چیزی استفاده شده است؟؟ یک سرویس روتختی به همه این بخش ها توجه دارد. یک لحاف یا روانداز دارد. برای تشک و بالش نیز کاوری هم سایز دارد. در درجه اول هماهنگی آن ها زیبایی ساز می‌شود. در درجه دوم از آلودگی های سطحی محصولات خواب ممانعت می‌شود. در درجه سوم خوابی آرام و موثر را سبب می‌شود.

روتختی سارای از بهترین روتختی ایرانی

یکی از تولید کنندگان تازه کار و البته موفق در زمینه تولید روتختی، روتختی سارای می‌باشد. کم‌تر از ده سال است که به مقصود خواب استاندارد وارد عرصه محصولات خواب شده است. انواع یک نفره و دو نفره را آن هم با کیفیتی قابل رقابت، تولید می‌کند. در این نمونه های مختلف ضمن رعایت سایز استاندارد، لحاف، کاور تشک و روبالشی را گنجانده است. در سایز دو نفره آن تعداد روبالشی ها بیشتر شده است. تعداد اجزا و قیمت در این دو سایز استاندارد با هم متفاوت است. آن هم به این دلیل که میزان متریال اولیه با هم فرق دارد. تجهیزات مدرن در کنار مواد اولیه مرغوب محصول نهایی رضایت بخشی را تولید کرده است و به قطع میتوان ان را جز بهترین روتختی ایرانی دانست .

روتختی سارای به عنوان یکی از موارد بهترین روتختی ایرانی، دارای یکسری مشخصه های خاصی است. پارچه مورد استفاده آن از جنس ساتن و صد درصد پنبه ای است. بنابراین دارای لطافت سطحی بوده و واکنش حساسیت زایی در پوست ایجاد نمی‌کند. الیاف به کار رفته در لحاف آن از نوع ویرجین نو بوده و به نوعی میکروفایبر است. این الیاف حجیم و پف کرده هستند. بنابراین محصولات سارای به واسطه آن ها دارای حجم زیادی می‌شوند. این پف، ماندگاری زیادی داشته و دیر کاهش حجم می‌دهد. برای دوخت بخش های مختلف، از کوک های بسیار ریز و نزدیک به هم یا متراکم استفاده شده است. دوختی لوزی شکل بر لحاف می‌بینید. درزهایی فاقد آسیب و بسیار محکم دارد.

بهترین روتختی ایرانی کدام است؟

روتختی کارینا یکی دیگر از بهترین روتختی ایرانی

کارینا برندی پیشتاز در زمینه طراحی و تولید لحاف و روتختی و از بهترین روتختی ایرانی است. شاید سابقه چندان زیادی نداشته باشد. با این حال تلاش کرده که با ارائه نمونه های متنوع، هر نوع سلیقه ای را پوشش دهد. برای تولیدات این مجموعه از پارچه ساتین کاملا پنبه ای استفاده شده است. این پارچه نوعی معمول از متریال استفاده شده در اغلب برندهاست. داشتن سطحی نرم و لطیف و عدم بروز حساسیت، آن را ممتاز کرده است. ضمن امکان شست و شو، رطوبت را به خود جذب می‌کند. بنابراین ضد تعریق است. الیاف به کار گرفته شده 350 تا 400 گرم ویسکوز دارند. حجم کافی داشته و ضد حساسیت و آنتی باکتریال است. البته حجم و پف آن ها کم تر از نمونه سارای می‌باشد.

روتختی کارینا برای سایزهای استاندارد تک نفره و دو نفره موجود است. انواع و اقسام طرح و رنگ در سه جز روبالشی، لحاف و روکش تشک به کار رفته است. این محصولات از طرف این تولید کننده، گارانتی و تضمین کیفیت شده اند. کیفیت، اصالت، دوام و زیبایی، مشخصه های این گروه است. چاپ ری اکتیو سبب زیبایی و ماندگاری طرح و رنگ آن شده است.

روتختی داتیس

داتیس یکی دیگر از تولید کنندگان موفق و بهترین روتختی ایرانی است. این برند ضمن به کارگیری ماشین آلات پیشرفته از پارچه ایتالیایی و مرغوب بهره می‌برد. تنسل نام پارچه مورد استفاده است. نسبت به ساتین، سطحی صاف تر دارد. از نظر رطوبت گیری در وضعیت مطلوب و ویژه ای قرار دارد. بنابراین در زیر آن بدن عرق نمی‌کند. الیافی فاقد حساسیت و آنتی باکتریال دارد. به این دلیل که الیاف آن کاملا طبیعی و سازگار با پوست می‌باشد. روتختی داتیس بیش از 200 نوع طرح مختلف دارد. این طرح ها پایه و اساس علمی دارند و بر طبق روانشناسی رنگ ها رنگ بندی شده اند. پارچه تنسل به خوبی رنگ آمیزی می‌شود و از ثبات کافی برخوردار است.

روتختی داتیس در چندین سایز نوجوان، تک نفره، یک و نیم نفره، و دونفره و بزرگ طراحی می‌شود. این سایزهای مختلف در حدود استاندارد و معمول ساخته شده اند. این مجموعه تقریبا 9 تکه را درون سرویس خود گنجانده است. روکش تشک، روکش بالش، روکش کوسن، روکش لحاف و لحاف، این بخش ها هستند. برای کوسن 2 عدد و برای بالش 4 عدد کاور موجود است. جالب است که این برند معمولا دو طرف کاورها را طرح زده است.

روتختی ورونیکا

روتختی ورونیکا متنوع ترین مجموعه تولیدی را به خود اختصاص داده است. در سه برند قبلی، هر کدام محصولات خود را منحصرا از یک نوع پارچه تولید می‌کردند. حال آن که ورونیکا انواع پارچه و متریال و انواع روتختی را عرضه می‌کند. پس می‌تواند جزو بهترین روتختی ایرانی باشد. پیدا کردن مجموعه ای با توان ارائه چنین تنوعی در کنار طرح و رنگ، فوق العاده است. به طور مثال از پارچه های پلی استر به صورت ساده و پنبه دوزی شده استفاده می‌کند. برای طرح های سه بعدی نیز پارچه های گیاهی و بامبو را به کار می‌گیرد. کیفیت محصولات این مجموعه و انواع طراحی آن زبانزد است. روکش های بالش را می‌توانید بیشتر از آن چه که هستند تهیه نمایید. تعداد اجزای سرویس روتختی و سایز یک نفره و دو نفره آن فرق چندانی با دیگر مارک ها ندارد.

بهترین روتختی ایرانی کدام است؟

کلام آخر

در نهایت، به نظر شما بهترین روتختی ایرانی کدام است؟ سارای، کارینا، داتیس و ورونیکا جز بهترین روتختی های ایرانی هستند. ضمن معرفی این 4 برند، مقایسه‌ای کلی بین آن ها صورت گرفت. همگی کیفیت کاری و ساختاری دارند. اما پارچه، نوع طرح و روش رنگ آمیزی در آن ها تفاوت دارد. نمی‌توان یکی را بر دیگری برتری داد. هر کدام دارای ویژگی هایی خاص و مخاطبانی مختص به خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.