دکوراسیون اتاق خواب

چند ترفند در چیدمان اتاق خواب برای افزایش فضا

فضای اتاق خواب ، چند ترفند برای چیدمان اتاق خواب

امروزه افراد انبوهی از وسایل مورد نیاز خود را در اتاق خواب دارند. همچنین این فضا به عنوان محلی برای خوابیدن و استراحت به کار می‌رود. نحوه چیدمان اتاق خواب و هر آن چه مورد نیاز است، گاهی شما را با کمبود فضا مواجه می‌کند. شاید هم به طور کلی، این اتاق کوچک و کم جا است. در این صورت، مشکل شما چند برابر می‌شود. زیرا بایستی فضای کافی را به حرکات و رفت و آمد خود نیز اختصاص دهید. این روند با توجه به کوچک شدن خانه های امروزی در قالب آپارتمان، بسیار مهم است. راهکارهای زیادی در این زمینه می‌تواند اتاق شما را بزرگ تر و دلباز تر جلوه کند. در ادامه، چند ترفند برای افزایش فضای اتاق خواب ارائه خواهد شد. با توجه به شرایط و دلخواه خود می‌توانید یک ترفند مناسب را برگزینید.

افزایش فضای اتاق خواب

به نظر شما چگونه می‌توان فضای اتاق خواب را بزرگ تر از آن چه هست نشان داد؟ چگونه می‌توان همه چیز را چید اما فضای خالی بسیاری نیز داشت؟؟ همه راهکارهای موجود در دو دسته کلی قرار می‌گیرند. دسته اول مربوط به چیدمان اتاق خواب است. یعنی همان وسایل موجود را به نحوی بچینید که فضای اتاق خواب کافی خلق شود. دسته دوم مربوط به استفاده از وسایل و ابزار مدرن در جهت چیدمان حرفه‌ای تر است. تخت های مدرن، کمد های مدرن و کلی ابزار برای این نیازمندی خلق شده اند. به طوری که در طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک، بسیار کارآمد هستند. بنابراین ترفند های چیدمان برای افزایش فضای اتاق خواب خارج از این دو دسته نیستند. البته به شرطی که بخواهید همه وسایل خود را در اتاق جاسازی نمایید.

فضای اتاق خواب کودک و نوجوان

روش چیدمان اتاق خواب مناسب تخت و پاتختی

تخت و کمد وسایل، بزرگترین وسایلی هستند که در چیدمان اتاق خواب هستند. می‌توان گفت بیشترین فضای چیدمان اتاق خواب توسط این دو اشغال شده‌اند. با تغییر چیدمان تخت و پاتختی می‌توان فضای اتاق خواب را بزرگ‌تر نشان داد. ضمن این که حداکثر جا برای رفت و آمد خلق می‌شود. می‌توان تخت را به صورت متقارن همراه با پاتختی های خود قرار دارد. در این صورت فضای اطراف تخت باز و امکان تردد وجود دارد. تقارن به ایجاد فضای بیشتر بسیار کمک می‌کند. می‌توان یک یا دو پاتختی را حذف نمود. حتی می‌توان از پاتختی به شکل کمدی آن بهره برد. به هر حال به نظر می‌رسد که باید انتخاب کنید. گزینش شما در کدام صورت، محیط اتاق شما را جادارتر و بهتر می‌کند. اگر محیط به نحوی است که باز کردن درب کمد دشوار است، از نمونه باز آن استفاده کنید.

چطور از خالی بودن فضای اتاق خواب استقاده کنیم

برخی فضای اتاق خواب مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. به این گونه فضاها، فضای مرده نیز گفته می‌شود. استفاده از این جاها می‌تواند محیط مورد استفاده را بیشتر نماید. برای چیدمان اتاق خواب از خلاقیت خود کمک بگیرید. این مهم ترین ترفند می‌باشد که همراه با خلاقیت و هزینه‌ای کم به شما کمک می‌‎کند.

  • پشت در اتاق را کمتر کسی مورد استفاده قرار می‌دهد. این جا برای نصب یک جالباسی، ایده خلاقانه‌ای محسوب می‌شود. پس، از این فضا به راحتی استفاده کنید. بدون این که از حجم محیط در دسترستان کم بشود. لباس هایی که بیشتر از آن ها استفاده می‌شوند، در این فضا جای خوبی خواهند داشت.
  • گوشه دیوارها و اتاق ها می‌تواند محلی برای چیدن قفسه و کمد مناسب باشد. استفاده از آن ها ترفندی مناسب برای بهره گیری از فضا می‌باشد. قفسه های باز بهترین انتخاب برای این قسمت هستند. هم در طراحی دکوراسیون نقش دارند و هم به نوعی، استفاده از نقاط مرده تلقی می‌شود.
  • دیوارها بهترین مکان برای ایجاد فضای اتاق خواب هستند. لامپ های دیوار کوب جایگزین آباژورهای زمینی‌اند. پا تختی و کمد را بردارید. به جای آن ها، طاقچه دیواری و عمقی بزنید. حتی می‌توانید محل آویزان کردن لباس هایتان را روی دیوار در ارتفاع بالا بگذارید. همه چیز در روی دیوارها قابل نصب هستند. نمونه زمینی را با این نمونه های دیواری جایگزین نمایید. البته زیاد در این امر افراط ننمایید.
  • پنجره های اتاق در صورت وجود می‌توانند کاربردی شوند. کافیست از آن ها به عنوان محلی برای نشستن بهره ببرید. به خصوص پنجره هایی که دارای عمق زیادی هستند. با این عمل صندلی و ابزار نشستن اضافی از فضای اتاق خواب جمع آوری می‌شود. ضمن این که گاهی می‌توان از مکان پنجره ها برای پاتختی استفاده نمود. پس حذف پاتختی ها بدون مشکل صورت می‌گیرد.
  • زیر تخت ها معمولا جای خالی وجود دارد. برخی وسایل امکان جاساز شدن در این محیط را دارا هستند. از آن بهره ببرید.

خت باکس ها، انباری اتاق خواب

تخت باکس ها از جمله محصولات مدرن در جهت استفاده در چیدمان اتاق خواب هستند. تخت باکس در نمونه های جکدار و کشودار غوغا می‌کنند. دلیل آن هم واضح است. اولا؛ این که تختی کاملا جمع و جور بدون بخش های اضافی دارید. بخش های اضافی بر حجم این محصول افزوده بود. دوما؛ این محصول علاوه بر تخت، کمدی بزرگ نیز محسوب می‌شود. در واقع فضای زیر تخت خواب به انباری مخفی در اتاق خواب شما بدل شده است. نمونه های آن بسیار زیاد است. نهایت استفاده از زیر تخت خواب در این جا صورت می‌گیرد. هر چه ارتفاع تخت باکس بیشتر باشد، این انبار حجم بیشتری دارد. امکان قرار دادن وسایل بیشتری در آن وجود دارد. طراحی دکور اتاق خواب شما ساده، بدون وسایل اضافی و دارای حداکثر جا می‌شود.

تخت کم جا ، مناسب اتاق خواب کوچک

باکس لمسه دار مدل ترنج را می‌توانید مشاهده و خرید کنید.

تخت تاشو، نمونه‌ای مدرن و بسیار کم جا

تخت های تاشو به راحتی جمع می‌شوند و در روز هیچ گونه فضای را اشغال نمی‌کنند. فقط در هنگام استراحت می‌توانید آن ها را باز کرده و روی آن بخوابید. بنابراین در روز تداخلی برای فعالیت های شما در اتاق ایجاد نمی‌کنند. کل فضای اتاق خواب در دسترس شما قرار می‌گیرد. این تخت ها همراه با قفسه و کمد نیز موجودند. در واقع در میان آن ها یک فضای خالی برای جمع شدن تخت تاشو وجود دارد. این تخت های کم جا بهره گیری از فضا را به بالاترین حد خود می‌رسانند. پس استفاده از آن‌ها را در چیدمان اتاق خواب جدی بگیرید.

کلام آخر

در این مطلب در اتاق من، چند ترفند چیدمان اتاق خواب برای افزایش فضای اتاق خواب معرفی شد. دو نمونه راهکار که با توجه به توان، بودجه و علاقه شما انتخاب می‌شوند. می‌توانید همان وسایل خود را به نحوی موثر با جابجایی و چینش، سامان دهید. می‌توانید از وسایل جدید کمک بگیرید. هر دو با طراحی دکوراسیون مرتبط هستند. بدین معنی که طراحی دکوراسیون اتاق خواب، در ایجاد فضا و افزایش آن نیز دخیل می‌باشد. این بزرگ شدن فضای اتاق خواب ، مرتب بودن را در محیط القا می‌کند. پس حس بهتر و خوشایندتری به ساکنین می‌بخشد. آرامش منتشر شده از اتاق، خوابی آرام و آسوده را نیز رقم می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.