دکوراسیون اتاق خواب

مکان مناسب میز تحریر در اتاق کجاست؟

میز تحریر در کجای اتاق باید باشد

مکان مناسب میز تحریر در اتاق کجا بهتر است باشد؟ چیدمان و نحوه قرار گیری وسایل در یک محیط بسیار اهمیت دارد. چیدمان صحیح وسائل، در نوع فعالیت انجام گرفته در آن محیط اثر گذار است. یکی از اصول طراحی دکوراسیون، قرار دادن وسایل در جای صحیح خود است. میز ها انواع و اقسام شکل و طرح داشته و برای کارهای گوناگونی استفاده می‌شوند.

این محصولات حتی در صورت کوچک بودن، به فضای کافی برای قرار گرفتن نیازمند هستند. یکی از انواع میزها، میز تحریر بوده که مخصوصا جهت خواندن، نوشتن و مطالعه به کار می‌رود. تنوع ظاهری آن ها برای سلایق گوناگون، انتخاب را آسان تر نموده است. مطالعه و خواندن با کمک آن ها به درستی و بدون احساس خستگی انجام می‌گیرد. اما میز تحریر در اتاق باید کجا باشد ؟ سوالی که ذهن فرد را هنگام جا سازی آن، به خود مشغول می‌کند. در ادامه خواهیم فهمید.

میز تحریر چیست؟

خواندن کتاب، نوشتن مطالب گوناگون و فعالیت درسی به محل مناسبی نیاز دارد. میز تحریر با ارتفاع استاندارد و سطح کافی، شرایط بهینه ای برای این کار فراهم می‌کند. ارتفاع آن به حدی است که مچ و آرنج با زاویه حاده 110 درجه نسبت به هم قرار می‌گیرند. زاویه ای مناسب که از خستگی عضلانی و ماهیچه ای دستان شما ممانعت می‌نماید. گاهی این محصول با کمد و کتابخانه تلفیق می‌شود. حجم فضایی کم‌تر داشته که دسترسی آسان تر را رقم می‌زند.

این محصول حتی برای استفاده از لپ تاپ و کار با آن بسیار کارآمد است. تفاوت انواع آن در جنس، سایز و ابعاد می‌باشد. برای مصارف خانگی و اداری تهیه دیده می‌شود. عنصری جدای ناپذیر از سالن های مطالعه و کتابخانه های عمومی است. جای میز تحریر در اتاق وابسته به سلیقه و طراحی اتاق مورد نظر است.

میز تحریر در اتاق

یکی از تفاوت های اصلی میز تحریر با نمونه غذا خوری و مدیریتی، محل قرار گیری آن است. دور تا دور میزهای غذا خوری صندلی چیده اند. این مدل به همراه نمونه مدیریتی در مرکز اتاق و سالن قرار می‌گیرند. از نظر فضایی حجم بیشتری هم دارند. اما میزهای مورد بحث ما برای قرار گرفتن در کنار دیوار طراحی شده اند. یک طرف آن ها به دیوار می‌چسبد. طرف مقابل برای استفاده کاربر و قرار گرفتن صندلی مخصوص اوست. بدین شکل اشغال فضایی آن ها کم تر می‌شود. اما گاهی سوال پرسیده می‌شود که جای میز تحریر در اتاق کجاست؟؟ اصلا در کدام اتاق بایستی قرار بگیرد؟ در فضاهای کم جا برای گنجاندن آن ها، تکلیف چیست؟ این ابهامات در این جا رفع خواهد شد.

میز تحریر در کجای اتاق باید باشد

  • اتاق خواب

معمول ترین و روتین ترین جای میز تحریر در اتاق، اتاق خواب است. برای کودکان و نوجوانان این مکان برای همه فعالیت های آن ها استفاده می‌شود. می‌خوابند. درس می‌خوانند. فیلم می‌بینند. بازی کرده و گاهی هم غذا می‌خورند. بنابراین اگر میز مخصوص مطالعه آن ها هم در این فضا باشد خیلی هم بهتر می‌شود. البته بزرگ تر ها گاهی در خانه، اتاق کار دارند و این مکان را برای جاسازی استفاده می‌کنند. به طور معمول خانه ها کوچک هستند و تنها جای مناسب، همان اتاق خواب می‌باشد. ولی چنان چه اتاق خواب هم فضای کافی نداشت، نیازی به نگرانی نیست.

  • بالکن

می‌توانید بالکن خود را هم مورد استفاده قرار دهید. هوای تازه، نور کافی و چشم انداز اطراف، خواندن و نوشتن را لذت بخش می‌کند. جای دنج و آرامش بخشی می‌تواند باشد. اگر مجهز به شیشه و حفاظ باشد خیلی هم بهتر می‌شود.

  • سالن مهمان و نشیمن

اگر بالکن ندارید، سالن مهمان و نشیمن را می‌توان انتخاب کرد. گوشه ای که زیاد در چشم نباشد، محل مناسبی است.

  • کنج دیوار

جای میز تحریر در اتاق برای داشتن فضای آزاد بیشتر، می‌تواند در گوشه و کنج دیوار باشد. به این طریق یکی از فضاهای مرده و بلااستفاده مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توان یک نمونه مستطیلی در این جا گذاشت. هم چنین می‌توان یک مدل مناسب برای پوشش این قسمت، به شکل مثلثی، مخصوص کنج طراحی کرد. در طراحی دکوراسیون اتاق، این بخش ها بسیار کاربردی هستند.

  • فرورفتگی دیوار یا کمد

یکی دیگر از جای میز تحریر در اتاق، فرو رفتگی دیوار یا کمد است. در این فرو رفتگی ها می‌توان این محصول را جا داد. بدین شکل فضای اصلی و آزاد محیط دست نخورده باقی می‌ماند. البته این نمونه زیبایی مخصوص خود را نیز دارد. محل مناسبی برای جاگذاری این محصول کاربردی است. البته می‌توان از نمونه های تاشو در این فضا نیز استفاده کرد. با این کار حداقل فضا مورد استفاده می‌گردد. با این اقدام می‌توان کوچک بودن محیط و کمبود جا را جبران نمود.

  • فاصله از تخت

می‌توان آن را در فاصله‌ای مناسب از تخت خواب قرار داد. می‌تواند بسیار نزدیک به آن باشد. حتی می‌تواند دور از آن در محلی اختصاصی قرار بگیرد. جای میز تحریر در اتاق بسته به سلیقه و هنر دکوراتیو شماست. باید دید در کجا زیباتر بوده و در کجا آرامش بخش تر است.

میز تحریر در کجای اتاق باید باشد

  • نمونه‌ای چند منظوره

معمولا حضور ابزار و وسایل زیاد در اتاق خواب آن را شلوغ می‌کند. جای میز تحریر در اتاق باید به نحوی باشد که بر این شلوغی دامن نزند. کتابخانه، کمد و وسایل مختلف در گوشه و کنار هستند. می‌توان از نمونه ای استفاده کرد که تلفیقی از این وسایل باشد. میزی که کمد و کتابخانه دارد. هم محیط را جمع و جور می‌کند و هم دیگر دست و پا گیر نیست.

مکان مناسب میز تحریر

جای میز تحریر در اتاق می‌تواند هر جایی از آن باشد. این محصول بایستی با توجه به متراژ محیط گزینش بشود. اما این مکان انتخابی شما باید یک سری ویژگی های خاص داشته باشد. دسترسی آن به نور طبیعی و مصنوعی در حد مطلوبی باشد. نبود نور کافی چشم را اذیت و خسته می‌کند. تهویه مناسب هوا نیز اشتیاق کار را روی این محصول بالا می‌برد.

سعی کنید مکان قرارگیری آن باعث مسدود شدن مسیر رفت و آمد نشود. از فضایی که استفاده ندارد بهره ببرید. حتی می‌توان از پنجره اتاق به عنوان میز تحریر استفاده کرد. اطراف آن شلوغ و بهم ریخته نباشد. در این صورت حس و حال خواندن و نوشتن را گرفته و قادر به تمرکز نخواهید بود.

کلام آخر

طراحان دکوراسیون با کمک علم و دانش به طراحی محیط می‌پردازد. اما یک فرد عادی با کمک ذوق، سلیقه و خلاقیت این کار را انجام می‌دهد. جای میز تحریر در اتاق نیز از مسائل مورد بحث است. در مکان های زیادی می‌تواند قرار بگیرد. در این مکان یابی و یافتن موقعیت مناسب به ویژگی های گفته شده توجه کنید. یادتان باشد شما به تمرکز و آرامش برای مطالعه نیازمندید. بنابراین بر حسب معیارهای گفته شده تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.