دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب لوکس و مدرن

دکوراسیون اتاق خواب لوکس

هر زمان از طراحی دکوراسیون اتاق خواب لوکس  و مدرن صحبت می کنیم معمولا این فکر در ذهنمان می آید، که حتما باید از وسایل گران قیمت و شلوغ کردن بدون توجیه اتاق خواب با آن ها استفاده کنیم.

ولی می توان با یک ایده پردازی خوب و طرح های ناب، اتاق خوابی با دکوراسیون ساده و بسیار زیبا اما در عین حال شیک، لوکس و مدرن، طبق متد های روز دنیا را داشته باشیم در ادامه این مقاله از اتاق من سعی می کنیم راهکار هایی را برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب لوکس و در عین حال ساده در اختیارتان قرار دهیم.

 

فرق بین مدرن بودن و لوکس بودن اتاق خواب

اتاق خوابی که دارای طراحی روز و در عین حال دارای ایده هایی از طراحی های قدیمی  است، را دکوراسیون اتاق خواب مدرن می گویند. اما، در فرهنگ عامه استفاده از وسایل گران قیمت را جزیی از طراحی اتاق خواب لوکس می دانند. امروزه در طراحی دکوراسیون اتاق خواب معنای کاربردی این دو واژه بسیار به هم نزدیک شده اند.

 

 اصطلاح مستر برای اتاق خواب

بزرگ ترین اتاق خواب هر خانه اتاق خوابی است که به آن اتاق خواب مستر می گویند. این اتاق خواب ها دارای ویژگی هایی هستند که آن ها را نسبت به سایر اتاق ها خاص و ویژه می کند. در خانه های بزرگ و لوکس به طور معمول حداقل یک اتاق خواب مستر وجود دارد.

اتاق خواب مستر یکی از واجبات دکوراسیون منزل لوکس ومدرن است. این اتاق خواب در واقع تمام ویژگی های یک منزل را به صورت جداگانه دارد و مکانی بزرگ از منزل را به خود اختصاص می دهد. این فضای بزرگ به خودی خود باعث ایجاد حس خوب و آرامش می شود.

 

اهمیت اتاق خواب به عنوان مکانی برای ریکاوری

این روزها اهمیت اتاق خواب به عنوان یکی از مکان های پرکاربرد در خانه علاوه بر طراحان دکوراسیون برای برخی از افراد معمولی و استفاده کننده از اتاق خواب هم، واضح و روشن شده است. زیرا مردم دوست دارند، بعد از یک روز خسته کننده و پر فعالیت به مکانی بروند، که بتوانند دوباره انرژی از دست رفته خود را برای یک روز کاری دیگر باز یابند.

از طریق یک خواب راحت و و بدون هیچ گونه فکر به اتفاقاتی که در طول روز، گذشته است، می توان این انرژی از دست رفته را  دوباره بدست آورد.

یک فضای آرامش بخش با طراحی دکوراسیونی و اصول فنگشویی متناسب با روحیات شخصی صاحب آن، می تواند به داشتن یک خواب راحت کمک کند. طراحان دکوراسیون اتاق خواب باید این نکته را بدانند، که به کاربردن سلیقه و نظرات شخصی که در اتاق خواب زندگی می کند را در اولویت قرار دهند.

 

اهمیت به جزئیات در اتاق خواب لوکس

برای این که بخواهید یک نتیجه خوب را در آخر کار به دست آورید بهتر است به کوچک ترین جزئیات طراحی دقت و اهمیت داده شود. برای دست یابی به یک نتیجه خوب، باید تمامی جزییات به خوبی طراحی و انتخاب شوند. برای مثال توجه به تمامی جزییات از قبیل کف پوش، ترکیب متریال، بافت های به کار رفته، رنگ ها و نورپردازی ها باعث ایجاد یک فضای لوکس و مدرن در فضای مد نظر شما می شود.

 

 

 

رنگ در دکوراسیون اتاق خواب مدرن

انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب برای مدرن و لوکس به نظر رسیدن آن بسیار مهم است شما می توانید با یک رنگ آمیزی ساده دکوراسیون اتاق خوابتان را دگرگون کنید. رنگ های پیشنهادی برای اتاق خواب های مدرن رنگ های تیره در کنار رنگ سفید می باشد که در عین زیبایی حس خوبی را به افراد می دهد.

 

لوکس ترین ترکیب رنگی

استفاده از رنگ های تیره نیازمند تفکر بیشتری است، این رنگ ها باید با توجه به متراژ در حد اعتدال به کار روند، اصولا رنگ های تیره برای فضای بزرگ توصیه می شود زیرا باعث کوچک به نظر رسیدن فضای اتاق خواب می شوند.همچنین برای لوکس تر به نظر رسیدن اتاق خواب، رنگ های طلایی، کرم و از این دست رنگ ها توصیه می شود. البته این رنگ ها طرفداران زیادی نیز دارند.

می توان از این رنگ های روشن در کنار رنگ های تیره استفاده کرد تا اثر یکدیگر را خنثی کنند و یا با استفاده از لامپ های نورانی در کم کردن تاثیر رنگ های تیره بر فضای اتاق، این تعادل را به وجود آورد.

 

ست کردن وسایل اتاق خواب

می توانید رنگ در و دیوار را با رنگ های وسایل ست کنید که به زیبایی اتاق می افزاید مثلا می توانید تم های رنگی مختلفی را برای اتاق خوابتان در نظر بگیرید البته این تم ها  معمولا بعد از مدتی دل شما را می زند و باعث هزینه های اضافی می گردد بنابراین بهتر است، از رنگی که به عنوان تم اتاق خوابتان انتخاب می کنید، مطمئن شوید.

 

انتخاب وسایل در اتاق خواب

در طراحی دکوراسیون اتاق های مستر لوکس معمولا از وسایل بزرگ مانند: کمد بزرگ برای لباس ها و تخت خواب بزرگ استفاده می شود. علاوه بر این، معمولا یک فضای کوچک هم برای تعویض لباس در کنار کمد طراحی می شود.

بهتر است اکثر وسایل دارای طرح هایی باشند که توجه شما را جلب کنند. می توانید با قرار دادن گیاهان زینتی هم باعث زیبایی و لوکس به نظر رسیدن اتاق خوابتان شوید هم سبب شادابی و بالا رفتن روحیه خودتان بشوید.

استفاده از وسایل هنری دیواری برای هر اتاق خوابی مخصوصا برای اتاق خواب لوکس لازم است. توجه کنید دیواری را خالی نگذارید زیرا این آثار جلوه بصری زیبایی به اتاق خوابتان می دهد.

 

کفپوش مناسب برای اتاق خواب لوکس و مدرن

 هر کفپوش هم معایبی دارد وهم مزایایی، که شما می توانید با توجه به شرایط خود کفپوش مناسبی را برای اتاق خوابتان انتخاب کنید. شما می توانید از پارکت به عنوان کفپوش اتاق خواب استفاده کنید. پارکت یک کفپوش بسیار مناسب برای اتاق خواب های لوکس است اما اگر در منطقه شما موریانه وجود دارد این انتخاب جز گزینه هایی است که توصیه نمی شود. یکی دیگر از معایب این کفپوش ها گران قیمت بودن آن ها است البته زمانی که شما می خواهید یک اتاق خواب لوکس داشته باشید، موضوع هزینه مد نظر نمی باشد.

 در ایران از زمان های کهن از فرش به عنوان کفپوش استفاده می شود فرش ها در طرح ها ورنگ های مختلفی وجود دارند استفاده از فرش های دستبافت و تابلو فرش ها در اتاق خواب باعث زینت بخشیدن به آن می شود.

 

زینت بخشیدن به اتاق خواب

طراحی، نقاشی و گچ کاری از عواملی هستند که باعث زینت بخشیدن و زیبایی اتاق می شوند. هر چه این نقاشی ها گچ کاری ها ظریف تر و دقیق تر باشند باعث اشرافی تر شدن اتاق خواب می شوند. این گچ کاری ها بسیار مهم هستند زیرا بدون آن ها اتاقی ساده و معمولی خواهیم داشت. همچنین می توانیم از مجسمه ها و گلدان هایی با طرح های زیبا استفاده کنیم.

آینه یک از مواردی است که از دیرباز تا کنون برای لوکس نشان دادن فضا استفاده می شود، بهتر است برای این کار از آینه های قدی بهره جست. حتی می توانید برخی از دیوارهای اتاق را با آینه های قدی به طور کامل بپوشانید. پنجره های بزرگ نیز یکی از موارد زیبایی و همچنین تامین نور اتاق خواب می باشد، که با انتخاب پرده مناسب زیبایی تاثیرگذاری در اتاق خواب ایجاد می کند.

 

انتخاب طرح و بافت دیواری در اتاق خواب لوکس

بافت کاغذ دیواری ها می تواند باعث تنوع در اتاق خوابتان شود. زیرا کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارد. یکی دیگر از مزایای استفاده از آن ها قیمت ارزان است.
سعی کنید فضایی با پلان باز خلق کنید. شما می توانید طرح های کاغذ دیواری اتاق خوابتان را متناسب با طرح گچ کاری ها و سایر نقش های اتاق خوابتان انتخاب نمایید. کاغذ دیواری علاوه بر این که قیمت مناسبی دارد، بسیار شیک و زیباست.

 

اهمیت نورپردازی اتاق خواب لوکس

نوپردازی یکی از عناصری است که نمی توان آن را از طراحی دکوراسیون داخلی جدا کرد و در کیفیت فضای محیط و نشان دادن یک اتاق خواب لوکس نقش به سزایی دارد. در صورتی که این نور پردازی به درستی انجام نشود، می تواند تاثیرات سوئی را بر فضا داشته و از لحاظ بصری آن را با شکست رو به رو کند.
 بهتر است برای نور پردازی درست و اصولی از متخصصانی که در این زمینه وجود دارند کمک بگیریم.

اما می توان چند نکته را در این باره گفت: مثلا در اتاق های لوکس معمولا نور سفید و زرد استفاده می کنند. همچنین چراغ های زیادی  در اتاق خواب قرار می دهند که نور بسیار زیادی را در اتاق ایجاد می کند، ولی زاویه و قرار دادن آن ها اصول خاصی دارد پس همان طور که گفته شد برای این کار شما به یک متخصص احتیاج دارید.

 

انتخاب چراغ خاص در طراحی اتاق خواب

انتخاب چراغ ها و لوسترها یکی از مواردی هستند  که در لوکس نشان دادن فضای اتاق خواب بسیار حائز اهمیت اند. معمولا به هنگام به کار بردن چراغ ها از طرح ها و ایده های کلیشه ای برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده می کنند، دکوراسیون اتاق خواب مدرن با ایده های نو به همراه تلفیقی از طراحی های قدیمی می تواند این کلیشه ها را از بین ببرد.

شما می توانید از هالوژن هایی با نور کم در حاشیه سقف یا کف استفاده کنید، از آن جایی که نور این هالوژن ها کم است می توانیم با قرار دادن دو آباژور در دو طرف تخت خواب تا حدی میزان نور کم را جبران کنید. حال می توان با یک لوستر بزرگ در وسط اتاق خواب نور کافی اتاق را تامین کرد. این لوسترها علاوه بر تامین نور اتاق خواب باعث زینت بخشیدن به فضای کلی اتاق خواب می شوند.

 

اتاق خواب لوکس مکانی برای گذراندن وقت آزاد

در این اتاق خواب ها باید مکانی را نیز طراحی کرد که بتوان وقت آزاد خود را در آنجا گذراند اتاق خواب نباید صرفا محلی برای خواب باشد. بستگی به نحوه گذراندن وقتتان طراحی این مکان فرق می کند.

ساده ترین راه، استفاده از یک نشیمنگاه است شما می توانید از یک مبل راحتی برای استراحت و یا از یک صندلی دسته دار برای مطالعه استفاده کنید. حتی می توانید با قرار دادن یک تلویزیون کوچک رو به تخت خواب اتاق یا روبه روی صندلی وقت آزادتان را سپری کنید. استفاده از وسایل و آلات موسیقی مانند گرامافون و پیانو علاوه بر این که باعث آرامش روح و سر حال شدن شما می شود همچنین باعث لوکس و شیک نشان دادن اتاق خواب می شود.

 

انتخاب تخت مناسب درطراحی اتاق خواب

انتخاب شکل یک تخت خواب نقش مهمی را در نشان دادن یک اتاق خواب مدرن دارد استفاده از تخت هایی با تاج های بزرگ ومنبت کاری شده تاثیر بسزایی را در لوکس بودن تخت خواب می گذارد. بهتر است رنگی متناسب با رنگ سایر فضای اتاق را برای تخت خواب برگزینید. اما معمولا رنگ طلایی را برای تخت خواب انتخاب می کنند.

این رنگ به عنوان نمادی برای شیک جلوه دادن و لوکس کردن فضا شناخته می شود. می توان با قرار دادن یک لبه ای مثل یک نیمکت  با ارتفاع کم در انتهای تخت آن را اشرافی تر کرد. در آخر بهتر است از یک روتختی با جنس حریر و بالش ها و کوسن های بزرگ استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.