دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق برای کنکور

دکوراسیون اتاق برای کنکور

افراد پشت کنکوری به فضایی خاص برای مطالعه و خواندن با کیفیت نیاز دارند. تا قبل از کرونا سالن های مطالعه و کتابخانه ها مورد استقبال بودند. اما با شیوع کرونا افراد به سمت مطالعه در خانه هدایت شدند. ایجاد محیطی ساکت و آرام که فرد بتواند با تمرکز درس بخواند، بسیار مهم است. فرد پشت کنکور معمولا مجبور می شود که از همان اتاق خواب خود برای این کار استفاده کند. اما برای داشتن محیطی مناسب لازم است در این محیط یک سری تغییرات صورت بگیرد. با چند راهکار ساده دست یابی به نتیجه ای رضایت بخش و موفقیت آسان می شود. در ادامه، دکوراسیون اتاق برای کنکور، تجزیه و تحلیل می شود. با صرف چند دقیقه و خواندن این مطلب سودمند، ضرر نمی کنید.

محل اختصاصی مطالعه

اولین قدم جهت دکوراسیون اتاق برای کنکور، جدا کردن محل مخصوص خواندن است. می توانید میز مخصوصی برای این کار تهیه کنید. اتاق خواب شما محل استراحت، تفریح و گاها غذا خوردن نیز است. باید قسمتی را جدا کرده و در آن فقط درس بخوانید. ناحیه ای جدا از محل استراحتتان که تمام حواستان به درس باشد. محل نشستن شما باید راحت و آسوده باشد. یک میز و صندلی استاندارد بسیار کمک کننده است. ضمن حفاظت از وضعیت جسمانی،  از خستگی زود هنگام ممانعت می کند. در کنار این موارد، با صحیح نشستن، فهم مطالب بیشتر و بهتر می شود. پس اولین قدم تعیین محل مناسب، داشتن وسایل استاندارد و مرتبط است.

شرایط محیطی مطالعه

شرایط محیطی مطالعه بخشی از دکوراسیون اتاق برای کنکور را تشکیل می دهد. نور، صدا و آرامش با کمک فضا رقم می خورد:

 

دکوراسیون اتاق برای کنکور

نور اتاق کنکور

اگر در اتاق خود یک پنجره کوچک یا بزرگ دارید عالی است. میز و محل مطالعه خود را به نزدیکی آن انتقال دهید. نور طبیعی ضمن ایجاد فضایی آرام، باعث افزایش کیفیت مطالعه می شود. نور چراغ مطالعه و لامپ گاهی چشم ها را اذیت و خسته می کنند. زیرا نور را به صورت مستقیم منتشر می شود. اگر مجبورید از نور مصنوعی استفاده کنید تابش آن را به شکل مستقیم روی چشمانتان تنظیم نکنید.

مطالعه کنید ...  تزیین میز تحریر ساده و زیبا

دمای اتاق 

دمای محیط بایستی در حد متعادلی باشد. گرما و سرما تمرکز را بر هم می زند. گرما باعث کسلی و خواب آلودگی می شود. سرما هم تمرکز را سلب می کند. سرمایش و گرمایش اتاق را درست کنید.

صدا های مزاحم در اتاق کنکور

سر و صداهای مزاحم را تا حد امکان از میان بردارید. می توانید هندزفری بزنید. موسیقی ملایم بگذارید. از شیشه های دوجداره استفاده کنید. به اعضای خانواده در مورد ولوم صدای پایین نیز گوشزد کنید.

گلدان در اتاق 

با قرار دادن یک گلدان گل طبیعی، تازگی و شادابی طبیعت را در جلوی چشمانتان بگذارید. شما را سرزنده و پر انرژی می کند.

یادآوری مطالب

یکی از کارهای جالب برای فرد پشت کنکور، چسباندن فرمول ها و نکات کلیدی روی دیوار است. البته گاهی جملات امیدوار کننده جهت افزایش انگیزه و تلاش بیشتر، نیز چسبانده می شود. دیدن هر روزه این مطالب کم کم آن ها را به حافظه بلند مدت می فرستد. اگر مطلبی فرار است آن را لیست کرده و در معرض دیدتان بگذارید. حالا دیگر فراموش کردنش سخت می شود. اگر چسباندن این نکات را دوست ندارید یک تخته پنبه ای تهیه کنید. بدون صدمه زدن به دیوار، برگه های خود را روی آن وصل کنید. استفاده از کاغذهای رنگی و شکل دار، طراحی دکوراسیون اتاق را برای کنکور زیبا و جذاب می سازد. بنابراین، هر لحظه در حال یادگیری و مطالعه هستید. حتی وقتی بیکارید می توانید با نگاه کردن به آن ها مطالب را مرور کنید.

تفکیک فعالیت ها

در محل مطالعه خود نخوابید. در این محل غذا هم نخورید. برای هر کدام زمان و مکانی اختصاصی قرار دهید. غذا خوردن و درس خواندن با هم دیگر جور و هماهنگ نمی شوند. در این حالت تمرکز نداشته و به طور حتم مطالعه ای سودمند ندارید. حتی به خوبی نمی توانید از مزه غذا لذت ببرید. بنابراین این محل ها از هم جدا باشد. در دکوراسیون اتاق برای کنکور حتما به این موضوع توجه کنید. محل مطالعه شما فقط و فقط جایی برای درس خواندن باشد. تفریحات و اوقات استراحت خود را در نقطه ای دیگر سپری کنید.

مطالعه کنید ...  سایز استاندارد تشک کدام است ؟
برای خرید انواع صندلی از اتاق من با ارسال رایگان و مشاوره تخصصی اینجا کلیک کنید.

 

دکوراسیون اتاق برای کنکور

نظم و سادگی اتاق ( دکوراسیون اتاق برای کنکور )

یک اتاق شلوغ و در هم از موانع تمرکز و آرامش محسوب می شود. حجم زیاد وسائل، ذهن شما را آشفته و درگیر می کند. دکوراسیون اتاق برای کنکور باید سرشار از نظم و سادگی باشد. زرق و برق این محیط، مناسب مطالعه نیست. وسائل اضافی و دست و پا گیر را جمع کنید. فضا را طوری بچینید که کاملا به شما حس مطالعه را منتقل کند. البته از برخی اشیا و وسایل تزئینی استفاده کنید. برای تقویت روحیه و تنوع، کاری جالب است. حضور سطل زباله الزامی است. از شلوغی و به هم ریختگی میز مطالعه ممانعت می کند. شلف و استندهای جای کتاب و لوازم التحریر به مرتب نمودن وسایل شما کمک می کند. این ابزار در نزدیکی شما باشند بهتر است. نگاه کردن به میز مطالعه، کتابخانه و متعلقاتش، مطالعه را در ذهن تقویت می کند.

برای خرید انواع میز تحریر با ارسال رایگان و قیمت مناسب از اتاق من اینجا کلیک کنید.

رنگ بندی اتاق مطالعه ( دکوراسیون اتاق برای کنکور )

رنگ های به کار رفته در فضای مطالعه بایستی دارای ویژگی های خاصی باشد. هر رنگی یک حس و حال خاصی دارد. طبق روانشناسی رنگ ها پیش بروید. از رنگ های شاد و مشوق مطالعه استفاده کنید. رنگ های روشن مثل سفید بسیار خوب هستند. رنگ هایی که انرژی زا و ترغیب کننده فعالیت هستند، را به کار ببرید. از وسایل رنگی برای طراحی فضا استفاده کنید. رنگ ها حتی در میزان یادگیری نیز موثر هستند. رغبت فرد در انجام کارها نیز بدان ها وابسته است.

مطالعه کنید ...  هنگام خرید روتختی چه چیزی باید بدانیم ؟

لباس مناسب بپوشید

در کنار طراحی دکوراسیون اتاق برای کنکور از خود غافل نشوید. طرز لباس پوشیدن شما بر درس خواندنتان نیز موثر است. اگر با لباس خواب به سمت مطالعه بروید به خوبی در حس و حال درس قرار نمی گیرید.  رسمی لباس نپوشید، ولی با هر لباسی هم درس نخوانید. آراسته باشید و به خود برسید. در این صورت یادگیری شما دو چندان خواهد شد.

برنامه ریزی دیواری

از برنامه ریزی درسی خود نمونه ای روی دیوار داشته باشید. نگاه کردن به آن شما را ملزم به انجام می کند. مدام در ذهن شما این برنامه مرور شده و مطالعه ای زمان بندی و منظم خواهید داشت. این برنامه ریزی به نظم و انسجام ذهنی کمک خواهد کرد. حالا دیگر فرد می داند که چه می خواهد و باید چه کند. برنامه ریزی را به عنصری دکوری در دکوراسیون اتاق برای کنکور مبدل کنید.

بالاخره دکوراسیون اتاق برای کنکور …

هر محیطی بنا بر فعالیت انجام شده در آن دکوراتیو می شود. به راحتی می توانید اتاق خواب خود را به اتاقی برای مطالعه و درس خواندن مبدل نمایید. تمام مطالب گفته شده در این جهت ارائه شدند. دکوراسیون اتاق برای کنکور چیز عجیب و غریبی نیست. ضمن این که این نوع دکور آرایی همیشگی نیست و بعد از کنکور قابل برگشت به حالت اول است. راه سختی پیش روی شما نیست. همین الان دست به کار شوید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *