تا به حال فکر کرده اید بهترین مُسَکِن برای خستگی روزانه شما چیست؟؟؟ بعد از یک روز کاری و اتمام انرژی شما، بهترین کار چیست؟؟ انتخاب و خرید تشک مناسب یکی از مهمترین کار ها میباشد.

در زمان بیدار بودن، بدن مدام در حال فعالیت و سوخت و ساز است.  حالا برخی فعالیت ها سنگین و برخی سبک و معمولی هستند. خوابیدن باعث می شود بدن مجددا کسب نیرو و انرژی نماید.  البته هر چه خوابی با کیفیت و کامل داشته باشید، به طور حتم سر حال تر خواهید بود.

کیفیت خواب به شکل خوابیدن بر می گردد. اصولا هر چقدر که بستر خواب، بالش و رواندازتان مناسب تر باشد، خواب آرام تری دارید.

در ادامه روند انتخاب و خرید تشک را بررسی میکنیم

شاید ندانید منظور از مناسب بودن چیست . تشک ها در داشتن استراحت مطلوب، نقش بسزایی دارند. در قدم اول، برای خود مشخص نمایید خرید چه نوعی مناسب شما است. انتخاب و خرید مدلی مطمئن و دارای گارانتی در قدم بعدی اتفاق می افتد. چیزی حدود یک سوم عمر ما در خواب سپری می شود.

پس انتخاب محصولی عالی از ملزومات زندگی ماست. در این زمینه تنوع زیادی در بازار محصولات خواب شاهد هستیم. بیاید در این مورد بیشتر بدانیم.

انواع تشک

امروزه کافیست به بازار کالای خواب بروید، با انواع محصولات روبرو خواهید شد . متناسب با وزن های متفاوت، با ساختارهایی گوناگون در حال ارائه به مصرف کننده هستند. به دنبال مدلی بروید که از هر لحاظ با شرایط شما متناسب باشد. خوشبختانه محدوده قیمتی متفاوت، باعث شده تا افراد راحت تر دست به انتخاب بزنند.

نمونه های طبی، فنری، لاتکس، فوم دار، بادی، آبی و حتی هیبریدی وجود دارند. هر نمونه خود دنیایی از تنوع را در بر می گیرد. در ادامه هر کدام را همراه با خصوصیات توضیح خواهیم داد. شاید مدل مورد نظر خود را بتوانید بیابید.

خرید تشک بر اساس برند

خرید تشک فنر متصل

شاید بتوان گفت قدیمی ترین نمونه بستر خواب، مدل فنری بونل یا متصل است. شبکه ای از فنر های به هم بافته شده، ساختار اصلی را در این جا تشکیل می دهد.  اصولا حضور فنر باعث نرمی سطح بستر می شود.

اگر نرمی و انعطاف تشک از نظر شما نا مطلوب است، بهتر است به سراغ این نمونه ها نروید. اتصال به هم پیوسته مجموعه فنری باعث می شود حرکت و فشار یک فنر به نقاط دیگر  منتشر شود.

در مدل های تک نفره هیچ گونه مزاحمتی ایجاد نمی کند

اما در محصولات دو نفره خواب افراد به هم می خورد. زیرا یک نفر در حین خواب متوجه حرکات فرد دیگر می شود که خوشایند نمی باشد. اما این سازه فنری متصل، وزن فرد را به گونه ای تقریبا یکنواخت روی سطح توزیع می نماید.

این عملکرد سبب کاهش فشار بر اعضای بدن فرد خواب می شود.  پس تا حدودی  می تواند سبب سبکی جسم و در نتیجه خواب آرام شود. البته اگر قصد خرید این نمونه تشک را دارید حتما نمونه با کیفیت را تهیه نمایید. سازه فلزی بایستی به حد کافی مقاوم و کارا باشد.

در این صورت عمر و ماندگاری بالایی خواهد داشت. ضمن این که برای خوابیدن مناسب خواهد بود.

خرید تشک فنر منفصل

تا مدت ها از سیستم به هم پیوسته فنری در بطن تشک ها استفاده می شد. اما پس از مدتی طراحان خلاقیتی مفید در این زمینه ارائه دادند. آن ها اتصال بین فنر ها را قطع نمودند. از این جا بود که هر فنر به صورت کاملا مجزا درون پاکت های پارچه ای قرار گرفت.

شاید اصطلاح پاکت اسپرینگ یا فنر های پاکتی را شنیده باشید.  این مدل طراحی نسبت به نمونه های متصل قبل از خود، یکسری مزایایی دارد.

اول این که جدا بودن فنر ها باعث می شود حرکات منتقل نشود

آیا می دانید چرا ؟ هر فنر تحت یک فشاری خاص فشرده می شود. هیچ اتصالی با سایر مجموعه فنری ندارد. بنابراین فقط همان قسمت تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر به دنبال محصولی دو نفره با ساختار و اسکلت فلزی هستید، مدلی مطلوب می باشد.

آرامش خواب افراد به واسطه حرکات  متقابل به هم نمی خورد.  تعداد بسیار زیادی فنر پاکتی کنار هم قرار می گیرند. این ساختار مجزا به همراه نرمی محصول یک اتفاق دیگر را نیز رقم می زند.  سطح بستر همانند قالبی به شکل بدن فرد خوابیده در می آید.

گودی ها و فرورفتگی های بدن فرد پوشش داده می شود. با این کار فرد از نظر وضعیت جسمانی در آناتومی صحیحی قرار می گیرد. دردهای کمر و گردن یا انواع گرفتگی تا حد زیادی کاهش می یابد.

بنابراین از منظری دیگر می شود گفت، مدلی طبی نیز محسوب می شود. اما یک اشکال در این جا وجود دارد. تعداد زیاد فنر باعث سنگین شدن محصول می شود. در صورتی که نمونه فنر متصل سبک تر بود.

تشک سفت

تشک فوم دار

خرید یکی از انواع تشک هایی که مطابق آناتومی بدن عمل می کند، نمونه های فوم دار است. فوم، موادی است که از تنوع زیادی برخوردار می باشد. وزن متفاوت دارند و حتی گاها به شکل های گوناگونی ساخته می شوند.

از این گروه محصولات خواب می توان به دو مدل ارزشمند و پر طرفدار لاتکس و مموری فوم اشاره کرد. هر دو فوم دار هستند اما نوع متریال در آن ها فرق می کند. لاتکس از فوم لاستیکی که از صمغ درخت کائوچو است  ساخته می شود.

فوم پلی اورتان که منعطف می باشد در ساختار مدل های مموری فوم حضور دارد. هر کدام ویژگی ها و خصوصیات منحصر به خود را دارند. بر اساس نوع سلیقه می توانید از این دو، یکی را انتخاب نمائید.

تشک مموری فوم

خیلی جالب است  که بدانید سطح این بستر خواب با بدن شما منطبق می شود.  بنابراین فاصله ای بین بدن و سطح بستر خالی نمی ماند. اتفاقی خوشایند که از بروز درد و گرفتگی در قسمت های مختلف بدن جلوگیری می کند.

قسمت های فرو رفته سطحی، به واسطه نشستن یا خوابیدن، طول می کشد تا به حالت اول خود برگردد.  بنابراین واکنش دهی کندی دارد. سیستم تهویه طبیعی ندارد.

دمای آن بالاست و گرما را به فرد خوابیده منتقل می کند. با این روند، برای مناطق گرم مناسب نیست.  فشار وارد شده بر بدن توسط آن، نسبت به مدل لاتکس بیشتر است.  هزینه کمتری برای خریدن آن لازم می باشد.

البته امروزه لایه های مموری فوم را با تشک های فنری تلفیق می کنند. محصول به وجود آمده با داشتن دو ساختار مربوطه، به نمونه ای کارآمد و حتی طبی تبدیل می شود.

تشک مموری فوم

تشک لاتکس

اگر به دنبال خرید تشکی با متریالی طبیعی و برگرفته از طبیعت می گردید، لاتکس به شما پیشنهاد می شود. حین خوابیدن روی آن احساس غوطه ور بودن پیدا می کنید. این عملکرد باعث می شود فشار کمتری بر بدن احساس کنید.  به طور حتم خوابی سبک را تجربه خواهید نمود.

به این دلیل که عدم فشار بر بدن، از سنگین شدن آن جلوگیری می کند.  یک نکته بسیار مهم در این جا سیستم خنک کننده طبیعی در ساختار این نمونه است.

پس دمای سطح بستر تا حد مطلوبی کنترل می شود. احساس گرما به سراغ مصرف کننده نمی آید. یک خاصیت منحصر به فرد دیگر این محصولات، واکنش پذیری زیاد آن ها است. بنابراین، بعد از بلند شدن از روی سطح آن، به سرعت به شکل اولیه خود بر می گردد.  البته نسبت به مدل مموری فوم  گران تر هستند.

خرید تشک اسفنجی یا طبی

تا الان از نمونه هایی صحبت شد که دارای سطحی نرم و منعطف بودند. پزشکان و متخصصان معتقدند که تشک های سفت برای درمان دردهای بدنی مطلوب می باشد.  اسفنج ها با وزن های متنوع در بازار موجود هستند. ریباند، یورولکس، اسفنج 30 کیلویی ، اسفنج های فشرده و … از این جمله متریال هستند.

در ساختار این مدل از محصولات خواب از لایه های اسفنجی با چگالی و تراکم گوناگون استفاده می شود. با این تنوع طراحی، محصولاتی را با سختی سطحی متفاوت خواهید یافت. هر محدوده سفتی و درجه سختی متناسب با وزن خاصی می باشد.

تشک های فنری تا وزن 60  کیلو گرم را پشتیبانی می کردند

اما محصولات اسفنجی را برای هر وزنی که هستید، می توانید تهیه نمایید. اسفنج ها وزن فرد خواب را به شکلی متعادل روی کل سطح پخش می کنند. به همین خاطر فشار عکس العمل ناچیزی بر اعضای مختلف بدن اعمال می شود.

نتیجه این فشار حداقل، این می شود که بدن به حالت سبکی می رسد. پس این نمونه بستر، طبی محسوب می شود. خوابی آرام نتیجه این نوع عملکرد است. البته این ها در صورتی  است که شما یک بستر سفت و دارای انعطاف کم را برای خواب بپسندید. باید دقت کنید که از شرکت ها و برندهای معتبر خرید کنید. در این صورت از کیفیت مطمئن شده و یک محصول ضمانت شده می خرید.

قبل از خرید تشک بخوانید

دکوراسیون اتاق برای کنکور

افراد پشت کنکوری به فضایی خاص برای مطالعه و خواندن با کیفیت نیاز دارند. تا قبل از کرونا سالن های

تشک خوب برای وزن بالای 100 کیلوگرم

بسترهای خواب زمینه ای مطلوب برای استراحت فراهم می‌کنند. اگر توجه کنید برخی نمونه ها سفت و برخی دیگر نرمند. 

قیمت تشک های طبی و طبی فنری

محصولات خواب را می توان در محدوده قیمتی متنوعی یافت. درجه کیفی گوناگون در کنار انواع متریال، باعث این قیمت

ارتفاع باکس تخت ها چقدره؟؟

امروزه نوعی محصول با عنوان باکس، در حال جایگزینی به جای تخت خواب هاست.  مدرن، جدید و در برخی موارد

تشک بادی

آیا تا بحال فکر کرده اید تشک خود را در مسافرت و گردش ها همراهتان ببرید ؟؟؟ برخی می گویند، این حجم زیاد برای جابجایی دردسر درست می کند. اما طراحان محصولات خواب این بار هم خلاقیت به خرج داده اند. در این روش بستر خواب شما با کمک باد پر می شود.

می توانید وقتی نیازی به آن نیست با خالی نمودنش آن را جمع نمایید. بنابراین سبک بوده و فضایی بسیار کم اشغال می نماید. این قابلیت باعث حمل آسان آن در حین مسافرت می شود. در طراحی آن به شکل ارگونومی عمل شده است.

بنابراین جز محصولات طبی به شمار می رود

اغلب تولید کنندگان از پی وی سی برای ساخت این محصول استفاده می کنند. متریالی منعطف و مرغوب که می تواند بستری مناسب برای شما فراهم نماید. اما یادتان باشد پوشش بیرونی نازک و حساس است.

اشیا تیز آن را سوراخ می کنند. دقت و مراقبت در استفاده ضروری است.  لایه های درونی ظریف هستند. در هنگام شارژ کردن، باید بیش از حد و ظرفیت آن را باد نکنید.

ممکن است درز و شکاف آن باز شود.  در نمونه های دو نفره حرکات منتقل می شود، بنابراین ممکن است آرامش خواب شما به هم بریزد. پمپ شارژ آن در هنگام شارژ سر و صدا دارد. اما نگران نباشید در حد چند دقیقه طول می کشد و دیگر مزاحمتی برایتان ندارد.

تشک آبی

یکی دیگر از محصولاتی که به عنوان نمونه های طبی محسوب می شود، تشک های آبی می باشند. این نمونه به دلیل مواج بودن آب در درون خود خوابی راحت و آرام را نصیب افراد می نماید. رویه ای محکم و با دوام از جنس وینیل طرح چرم دارند. البته برای کل پوشش بیرونی از این متریال استفاده شده است.

این ماده از پی وی سی مقاوم تر می باشد، بنابراین ماندگاری بالایی خواهد داشت.  رویه و الیاف، مناسب با بدن می باشند و از بروز حساسیت های پوستی ممانعت می کنند.

خرید تشک ابی برای افرادی که از دردهای بدنی و گرفتگی عضلانی حین خوابیدن رنج می برند، مناسب است

حرکت و جابجایی آب در آن باعث می شود جریان خون در بدن به خوبی انجام شود.

کیسه های آب درون آن تعبیه شده است. با پر شدن کیسه ها از آب، محصول در برابر وزن و فشار بالا بسیار مقاوم می باشد. اگر آب کمتر وارد کیسه ها شود، وزن بالاتری را تحمل می نماید. حرکات آب باعث می شود فشار کمتری بر بدن وارد شود. رویه، دارای منافذی می باشد که امکان تهویه مناسب را فراهم می نماید.

بنابراین فرد در حال استراحت با تعریق بدن مواجه نخواهد شد. پمپ پر کننده آن سر و صدای کمی دارد. چندین سوپاپ برای آن کار گذاشته اند.  این گروه از محصولات، به طور معمول، محدوده وزنی 80 تا 180 کیلوگرم را پوشش می دهد.

تشک هیبریدی

عده ای از ساختار فنری بستر خود خوششان می آید و کارایی آن را می پسندند. هم چنین در کنار آن کاهش فشار ناشی از فوم را نیز خواهان هستند. اما مدل های تمام فوم و یا تمام فنر هر کدام یکی از این خصوصیت ها را دارند. تکنولوژی این بار کاری خارق العاده انجام داده است. تولید تشک های ترکیبی یا هیبریدی نقطه اوج تولید محصولات خواب می باشد. به همین ذلیل مدل هیبریدی بسیار رونق گرفته است

حالا منظور از این ترکیب یا هیبرید چیست ؟؟ نمونه ای است که هم فنر دارد و هم از فوم در ساختار آن استفاده می شود. فنر ها بیشتر از نمونه پاکتی یا منفصل استفاده می شود.  این ساختار به نرمال شدن درجه سختی کمک می کند و حالت بستر را منعطف می نماید. در نمونه های دو نفره، این سازه فلزی از انتقال حرکات جلوگیری می نماید.

اما فوم هم دارد

لایه های فومی سطح بستر را دارای خاصیت ارتجاعی می کنند. این ساختار از گود شدن و فرو رفته شدن محصول جلوگیری می نماید. هم چنین با پخش متوازن وزن، فشارهای وارده بر بدن را کاهش می دهد.

با این عملکرد بدن به حالت سبکی می رسد. این سبک شدن باعث خوابی ایده آل و راحت می گردد. به طور کلی این نمونه از محصولات، در زیر گروه نمونه های طبی قرار می گیرند. به این دلیل که از ایجاد درد و گرفتگی ماهیچه های بدن جلوگیری می کنند.

اگر به دنبال چند قابلیت در یک محصول هستند، مدل مناسب خود را در بین هیبریدی ها جستجو نمایید. ترکیب فنر و مموری فوم یک نمونه پر کاربرد در بین محصولات ترکیبی است. می توان فناوری های دیگر را نیز با هم تلفیق نمود. شرکت خوشخواب در زمینه این مدل های ترکیبی پیشتاز است.

انتخاب و خرید تشک مناسب

مدل ها مختلف به شما معرفی شدند . حالا، این به نوع کاربرد و سلیقه شما بستگی دارد که کدام یک را انتخاب نمایید. شرکت های مختلفی اقدام به طراحی و تولید سایز های استاندارد و یا سفارشی این محصولات می نمایند. هر کدام سهمی از بازار را تشکیل می دهند.

از نظر اعتبار و کیفیت با هم متفاوت اند. در انتخاب بایستی دقت به خرج بدهید. خرید یک محصول ماندگار و با کیفیت، به طور حتم از نظر اقتصادی برای شما به صرفه تر است.

خوشبختانه با گسترش بستر اینترنتی، فروش کالای خواب نیز به فضای مجازی باز شده است.  بدون اتلاف وقت و با یک بررسی کوتاه، تعداد زیادی محصول را می بینید. آن ها را در قیاس با هم قرار می دهید.

سرانجام خرید تشک مناسب خود را  انجام میدهید . در ادامه به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید مراحل  انتخاب بستر مناسب خود را به درستی طی نمایید.

انتخاب تشک مناسب با شکل خواب

افراد به طور کلی به پشت، پهلو و شکم می خوابند. باید این را بدانید که نحوه خوابیدن شما بر انتخاب یک بستر خواب مناسب بسیار موثر است. تعداد کمی از افراد به پشت می خوابند. این حالت برای داشتن وضعیت مطلوب بدنی به یک سطح بستر تقریبا سفت نیاز دارد.

تشک های فومی یا اسفنجی می توانند این شرایط را برای افراد فراهم نمایند. افرادی که به پهلو با دست و پای مستقیم یا به صورت جنینی می خوابند، بایستی نوع نرم انتخاب کنند.

به این دلیل که در این حالت گودی ها و فرورفتگی بدنی بیشتر می شود. بنابراین لازم است که سطح بستر با وضعیت بدن منطبق شود.

برای داشتن این انعطاف، بایستی نرم باشد

نمونه های فنری و طبی فنری، به نظر می رسد که خوب باشند.  اما افرادی که به شکم می خوابند، امکان درد و گرفتگی در ناحیه گردن و کمر برایشان بیشتر است. این گروه برای داشتن وضعیت مطلوب خواب، به یک بستر نسبتا سفت نیاز دارند.

نمونه های فومی بر فنری ترجیح داده می شود.  بنابراین ابتدا به شکل خوابیدن خود توجه نمایید. مدلی هم گام با آناتومی بدن شما، در ارائه خوابی آرامش بخش موثر خواهد بود.

خرید تشک مناسب وزن شما

وزن هر کس یک بستر خاصی از نظر سفتی و درجه سختی می خواهد.  معمولا تشک نرم، وزن های پایین و نمونه های سفت، وزن های بالا را ساپورت می کند. اگر توجه کرده باشید، هر محصولی در مشخصات خود به وزن های قابل تحمل اشاره می نماید. تولید کنندگان، علاوه بر تنوع در نوع ، به تنوع یک محصول برای وزن های مختلف توجه می نمایند.

وزن های بیشتر به بستری با استحکام بیشتر نیازمند هستند. با زیاد شدن وزن، به طور حتم فشار وارد شده به محصول بیشتر می شود. طراحی و ساخت آن باید به گونه ای باشد که با این فشار از هم نپاشد و طول عمرش کم نشود.

اگر وزن های پایین نمونه سفت انتخاب کنند

، در هنگام خواب نمی توانند  وضعیت بدنی صحیحی بگیرند. اگر وزن های بالا نمونه نرم برگزینند، به ساختار بستر خواب آسیب وارد می شود.

در هر دو مورد فرد متحمل هزینه های اضافی می شود. البته برخی از شرکت ها می توانند مدل دلخواه شما را برایتان شخصی سازی نمایند. کافیست سفارش خود را ثبت نمایید. همان نمونه ای که می خواهید برایتان می سازند. حتما از راهنمایی مشاوران گروه های معتبر تولیدی کمک بگیرید.

ارتفاع تشک

تشک های معمولی و بدون خاصیت طبی، ارتفاع چندانی ندارند.  ان هایی که با تکنولوژی هایی جدید ساخته می شوند، نمونه های فنری، طبی و فومی، مرتفع هستند.

داشتن ارتفاع هایی متنوع در این محصولات، خود به غیر معمولی بودن آن ها اشاره می نماید. داشتن ارتفاع بر جلوه ظاهری و دکوراسیون بندی محیط اتاق خواب کمک می کند. در این جا سطح تخت خواب شما بالاتر می آید.

بهترین بستر خواب در واقع آن گزینه ای است که ارتفاع داشته باشد. اگر دنبال یک انتخاب اصولی هستید به این مورد اهمیت داده و در هنگام خرید به کار ببندید.

مطمئن باشید که این انتخاب بر کیفیت بخش های دیگر زندگی نیز اثر دارد. به هر حال با گذراندن یک خواب کافی و مطلوب، در انجام اعمال روزمره خود موفق تر خواهید بود.

کیفیت و  فرایند تولید تشک

کیفیت تولید جز موارد مهم در انتخاب می باشد. از این جهت که هم سلامتی شما را به خطر نمی اندازد و هم محصول، طول عمر بالاتری  می گیرد. رویه و پوشش بیرونی، اگر از پارچه طبیعی و تمام نخ باشد، عالی می شود. پوشش بیرونی نباید باعث بروز حساسیت های پوستی شود.

آلرژی و حساسیت هایی همانند خارش بدن، مختل کننده آرامش خواب هستند.  بنابراین یکی از موارد مهم در داشتن کیفیت تلقی می شود. الیاف به کار گرفته شده نیز باید از نمونه های مرغوب باشد. با این کار، تنفس و تهویه  به خوبی انجام می گیرد. در ضمن حساسیتی در بدن به وجود نمی آورد.

فنرها بایستی از فلز محکم باشند و مقاوم سازی شوند. دوخت پوشش و روکش بایستی به گونه ای باشد که آسیبی به بدن وارد نکند. به طور مثال گرد باف شدن، درزهای فاقد آسیب در دوخت ایجاد می کند.  به کارگیری متریال و مواد اولیه مرغوب، کیفیت ساختاری را بالا می برد.  بهتر است از مدل های به روز و مطابق با روش های مدرن  خریداری کنید.

گارانتی تضمین اصالت تشک

حتما سعی کنید که تشک شما توسط تولید کننده ضمانت شده باشد. در این صورت با اطمینان بیشتری اقدام به خرید  می کنید. زیرا تولید کننده از بابت کیفیت خیالش راحت بوده است که به محصول خود گارانتی اعطا نموده است. شرکت های تولیدی معتبر به کالاهای خود برچسب گارانتی می زنند.

خب سود این کار برای خریدار چیست ؟؟

چنان چه ایراد یا اشکالی در محصول شما بود، می‌توانید از تولید کننده بخواهید آن را برطرف کند.

طبق گارانتی، موظف به رفع این اشکالات می باشد. معمولا در برگه ضمانت قید می شود که چه مشکلاتی در حیطه گارانتی قرار دارد. چنان چه در مدت قید شده برای گارانتی، به این مشکلات برخورد کردید، راه حل ساده است.

کافیست به تولیدی یا فروشنده مراجعه و در جهت تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید. هر چه اصالت و کیفیت یک محصول بالاتر باشد، مدت گارانتی متعلق به آن نیز بیشتر است. با رفتن به سمت تشک تضمین شده توسط گارانتی، در هزینه های خود صرفه جویی می کنید. به طور معمول این نمونه ها ماندگاری بیشتری دارند.

نگهداری از تشک

کیفیت تنها عامل ماندگار شدن و افزایش طول عمر تشک شما نیست. این که شما چه طور از آن استفاده و  و نگهداری می کنید، بسیار مهم است. بایستی بستر خواب شما از نظر سایز، متناسب با تختخواب انتخاب شود.

در این صورت هم ظاهر خوبی خواهد داشت و هم برای خوابیدن مناسب تر است. این کالاها قابلیت شستشو ندارند، بنابراین از محافظ و روکشی مناسب برای آن استفاده شود. در این صورت از آلوده شده و یا خیس شدن زمینه اصلی بستر جلوگیری می کنید.

بر عکس بستر اصلی، محافظ را می توان شست

سعی کنید تخت همراه با بسترخواب شما ، در محل مناسب قرار بگیرد . به طور مثال در معرض حرارت و نور شدید آفتاب نباشد . برای جلوگیری از گود شدن یک طرف، در فواصل زمانی معین، ان را پشت و رو نمایید. در این صورت ساختار آن حفظ شده و تعادل در دو طرف برقرار می شود.  روی تشک غذا نخورید و حیوانات را روی آن نیاورید.

 در نهایت

محصولی که همه افراد در طول زندگی خود روزانه حداقل 6 ساعت با آن سروکار دارند .  مهم ترین عاملی که می تواند باعث یک خواب راحت و بدون درد جسمانی شود. بنابراین جزئی از لوازم ضروری زندگی محسوب می شود. مهم است که در انتخاب نوع آن دقت به کار گرفته شود.

تنوع در این زمینه کم نیست. هر کس می تواند مدل مورد نظر خود را با سایز دلخواه بیابد.  اما بایستی که در انتخاب و خرید دقت نماید.

مدل انتخابی باید بتواند نیازهای خواب مربوط به او را برطرف نماید. به دلیل تفاوت های فردی، نوع بستر مطلوب و دلخواه برای هر کس نیز متفاوت است. اگر به دنبال تجربه نمودن خوابی با کیفیت و ایده آل هستید، این موضوع را دست کم نگیرید. به طور حتم  انجام مطلوب فعالیت های شما، در گرو گذراندن خواب کافی و صحیح است.